Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

Lehet höbölögni meg oltogatni ,de mindig is erről beszéltem. Ezt gamingben elmarad bőven egy akármilyen intel vs mx 250-350-1050-es géptől és ezek olcsóbbak

Én sosem fogom felfogni miért nem oda vannak ezek az amd gépek árazva ahova valók. Ezt a gépek kb MAX 200-210k-ért kéne adni és akkor még mindig nem lenne best buy

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mini DP, Ethernet csati hol maradnak? Ez nem egy 150eFt-os játék elvileg, ahol alapdolgokat hagynak ki...
A 300nit se egy nagy durranás :(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Busterftw válasza t72killer (#2) üzenetére


Busterftw
veterán

300nites a Swift 5/7 is, pedig az mar 1500 dollaros kategoria. :N

(#4) dabadab válasza t72killer (#2) üzenetére


dabadab
titán

Az ultrabookon az volt a nagy újítás, hogy nincsenek csatlakozók, Ethernet meg főleg nincs, ezért cserébe másfél milliméterrel vékonyabb, ami ugyan a hordozhatóságot érdemben nem befolyásolja, de legalább normális akksi meg bilentyűzet se fér el benne és a memória is forrasztott (viszont belefér egy (jó nagy) borítékba, wow!)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#5) Gergello válasza Crytek (#1) üzenetére


Gergello
addikt

Ezt az inteles Acer Swift 3-al korrekt összehasonlítani, mert olyan szerencsés helyzet van, hogy elérhető belőle Intel és Amd verzió is.

(#6) Gusztáv válasza t72killer (#2) üzenetére


Gusztáv
addikt

Otthoni felhasználásra tök fölösleges, ha meg munkára kell akkor veszel egy type-c dokkolót, azon van. DP már az Elitebookokon sincs évek óta.

@Crytek: szerintem teljesen korrekt ára van, tekintettel a forint szárnyalására

Laci

(#7) V8TommY válasza Crytek (#1) üzenetére


V8TommY
tag

A magyar arazast en sem ertem, de tenyleg nem.

Jobb helyeken 195.000 ezer forint korul megkapod ezt az Acer konfigot.
Lenovo Idepadot ugyanezzel a APU-val hasonlo kiegeszitokkel 177 ezerert hazavihetsz.

Ilyen aron egyebkent nem csak az az egy bolt arulja ezeket a setupokat hanem helybol tudok mutatni meg legalabb hat masik kulfoldi boltot ahol polcon vannak ennyiert.

A csaladban epp most vettunk egy Lenovo Ideapad 5-ot. 4500 U-val, 16 Gbyte Ram-mal, 14 Colos IPS-sel, vilagitos billenyuzettel 191 ezer forintnak megfelelo svajci frankert.

Es az altalam leirt arak mar a jelentosen meggyengult forinttal ertendoek. Ez a 270.000 forintos Acer Shop ar egyszeruen minosithetetlen.

@t72killer
Munkara egy HP Elitbook x360-at hasznalok. Ugy 560000 forint korul mocorog az ara.
Se Ethernet se Minidisplay port nincs rajta, a hutese ugy vonyit hogy a dobhartyam majd szetrobban.

Az van, hogy nem ha tesz ra olyan csatlakozokat a gyar, amit egyebkent mindenki hasznalni szeretne, akkor el tudja adni a Type-C csatis dokking stationt 75-ert es abba mar be tudod dugni az Ethernet csatlakozot, monitorokat es egyeb periferiakat. Gondolom ez az uzleti model szivarog le az uzleti szferabol a consumer termekekbe is.

A cikk viszont jo lett. Koszonjuk!

[ Szerkesztve ]

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8) Duck663 válasza Crytek (#1) üzenetére


Duck663
őstag

Az ugye megvan, hogy ez 15W-os TDP-s?! Intel plusz az említett kombók, mikor vannak neked el 15W-os keretből?

Az árazás viszont igazából értelmezhetetlen. Ilyen az amikor egy gyártó nyerészkedni akar egy másik gyártó termékének a sikerén.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#9) t72killer válasza dabadab (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az e7450-em is "ultrabook", mégis van rajta. És sokszor nagyon is jól jött. Asszony 720 g2-je méginkább "ultrabook", azon is van normál ethernet + ráadásul full méretű DP és ezutóbbi még emberi összegbe is került. Bőven elfér, csak persze piacpolitika, hamarabb dobja ki a felhasználó a többszörösen kompromisszumos kütyüt.

#6: otthoni üzemmódban évekig egy olyan monitorom volt, ami öszvissz 1db DP benemettel rendelkezett - egyébként szuper darab. 90%-ban erre volt rákötve a lapos, úgyhogy köszi, kell a normális kimenet.

#10: +1 :R Megőrülök a Dell idióta egyeditöltő mániájától, egyszerűen nincs autós töltő, amivel az akksit is tölteni lehetne. A gép elmegy az utángyártott autós töltővel, de mivel "nem ismeri fel" a rendszer, így akksit már nem hajlandó tölteni róla.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az EU kotelezove tehetne mar az USB-C toltest...

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Crytek válasza Duck663 (#8) üzenetére


Crytek
veterán

Pont le**rom ezeket. Én ár alapján nézelödöm és ami drágább és gyengébb az alapból epic fail és nem érdekel hogy csillámponik vannak benne vagy mások...drága és gyenge...

Next PC Upgrade: 2022

(#12) Duck663 válasza Crytek (#11) üzenetére


Duck663
őstag

Ne aggódj én sem rohanok rendelni egyet. Nem mondanám, hogy gyenge, de drágának drága. Akkor gyenge, ha játszani akarsz. De ez nem arra van.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#13) ttwepinefrin


ttwepinefrin
tag

18 fokos szobában az a 80 fok nem olyan kevés.

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szokas szerint az Inteles variansbol van munkahoz jobban passzolo keparanyu nagyobb felbontasu verzio, aminel gondolom a panel is jobb minosegu.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) catlaca


catlaca
senior tag

Ennyi pénzért akár nyolcadik generációs intel core i5 processzorral szerelt gépet is kaphatsz, amin hasít a world, az excel, a skype, kiegészítve egy remek geforce mx 250 grafikus vezérlővel amin a passziánsz sem akad.
Köszönjük a nincsmit!
Viccet félre téve a kijelzőt ingyen adta a zintel, direkt a ryzenes verziókhoz, hogy ne vádolják versenyellenes magatartással. A gyakorlatban még mindig tele van minden a zintel elektronikai hulladékával.

“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)

(#16) dabadab válasza Crytek (#11) üzenetére


dabadab
titán

Pont le**rom ezeket

Így is van, egy hordozható gépnél kit érdekel, hogy mennyi ideig bírja akksiról :DDD

DRM is theft

(#17) Yutani válasza Crytek (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tehát akkor az összes ultrabook epic fail, mert azonos áron kapsz sokkal gyorsabb notebookot, vagy azonos felszereltséggel sokkal olcsóbban normál méretű gépet.

Nem is értem, a gyártók miért erőltetik ezt az epic fail kategóriát.

#tarcsad

(#18) Smithy87 válasza Crytek (#1) üzenetére


Smithy87
senior tag

Nem szoktam bele állni ilyesmibe de " Ezt gamingben elmarad bőven egy akármilyen intel vs mx 250-350-1050-es géptől és ezek olcsóbbak" Az megvan, hogy ez egy ultrabook?
:DD :DD

(#19) opr


opr
veterán

Amugy annyira szepen megfigyelheto az iteracionkenti olcsositas, hogy hihetetlen. Hirtelen pelda: az elozo swift szeriaban meg csak az egyik 4gb-os modul volt forrasztva, a masik cserelheto volt, amire amugy konnyen lehet is szukseg, mert a 8bol kettot kapasbol behuz maganak a gpu, a maradek 6 meg mar kozel se biztos, hogy eleg. Tegyuk hozza, ez meg csak nem is allithato, ami amugy kulon idegesito, mert mi a tokomnek 2gb ramot adni egy ilyen gyenge gpu-nak...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) consono


consono
nagyúr

18 fokos szoba?????

"In God we trust. All others must bring data"

(#21) Csandi válasza t72killer (#9) üzenetére


Csandi
őstag

Idei Dellek már USB-C sek.

Egyébként nekem évek óta csak olyan monitoraim vannak/voltak amiket van DP, de nekem nincs bajom a TB3-mas dokkolókkal amiken minden van, kivéve persze, hogy külön meg kell venni :) de ha már megvan még szívesebben is használom mintha lenne minden a gépben, kényelmesebb az asztalon, hogy nem a gépből állnak ki a kábelek, csak 1, és kicsit odébb tőle egy egység abból a többi kábel.

(#22) #16820480 válasza t72killer (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ennyi erővel mondhatnád, hogy a monitorod volt szar, mert csak egy DP fért el rajta, nézőpont kérdése :)

Kár a kijelzőért, és hogy nem is lehet jobb minőségűvel rendelni felár ellenében sem. Mondjuk ez kb az összes 1000€ alatti Ryzenes laptopra igaz szinte, ami elég szomorú.

(#23) Noukoum


Noukoum
veterán

Ez alapján nem is vészes az itthoni ár.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) sb válasza t72killer (#9) üzenetére


sb
veterán

Mini DP-t életemben nem láttam még. Nem vagyok szervizes de 10+ gépet láttam már, többnyire business gépeket, ott se volt semmi.

1-2 éves Latitude-ok vannak itt nálam... van rajta 1db Type-C. A másik 3 éves, nincs rajta... emlékszem, hogy évek óta ezt vártam... meg az M.2-őt és még sorolhatnám... ami nem került bele.
4K monitort is vettem itthonra munkához, ment vissza 14 napon belül, mert HDMI 1.4-en sehogy nem sikerült kihekkelni a 60p-t.

Szóval szerintem eléggé el vagy tájolva. Ultrabookoknál főleg, mert ahogy írták, nem erről szól. De én sokkal komolyabb gépeken sem látok többet/jobbat. És mondom ezt úgy, hogy pl. én is LAN-t használok kb. mindig... de el tudom fogadni, hogy 10-ből 9 ember meg pont lesz*rja.
Ahhoz képest az Acer (amit szintén fenntartásokkal kezelek) már vagy 3 éve Type-C töltést/dokkolást ad ami szintén nem jellemző sajnos.

Szóval szerintem mások a célok, az átlagos igények is... de ha nekünk mégis spec igényeink vannak arra ott a Type-C ami szintén még mindig nagyítóval keresendő sokszor.
Ez így egyben szerintem több mint korrekt.

Ha kötekedni kéne a kijelző kritikán aluli. A 300nit nem, mert szerintem az is átlag, de a gyenge színtér ennyiért gáz.
Minden másra viszont én már nem köpködnék. Legújabb AMD, nincs igazán elb*szott része, egycsatornás ram, 2133-as ram, SATA SSD, szar üzemidő... a fenti csatik is megoldva (nagyjából) Type-C-vel.

szerk: Egyébként ha már display csati akkor milyen monitor az amin 1db DP van? Inkább egy kijelző necces port nélkül mint egy noti amiről lehagyják a harmadik félét. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25) sb válasza dabadab (#4) üzenetére


sb
veterán

Súly.
Tudom, van aki ezt se nézi mert irreleváns egy alapvetően hordozásra született eszköznél. :D

Az akksik/üzemidő azért itt már nem rosszak. Forrasztást lehetne hanyagolni, de pl. nekem van itthon Samsung Ultrabookom lehajtható Ethernet porttal, azt is meg lehetne oldani.
Ez beleférne 1.2kg-ba is de ha nem akkor 1.4-be. :)

Ezen felül viszont indokolatlan szerintem sok usernek a 2-2.5kg-os gép.
Valamelyik topicot linkelték tele 1-2 napja földre dobott meg autóval ráhajtott Thinkpadekkel.
Érdekes volt, de nem a musthave érzés fogott el, hanem, hogy ez így normális vagy beteg dolog-e elvárásként. :D

[ Szerkesztve ]

(#26) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Az ultrabookoknak semmi értelmük, ki a fene adná oda a fele teljesítmény sok csatit a bővíthetőséget azért hogy 3 mm-el vékonyabb legyen a lapija+100k árban? Vajon leszakadna az emberek keze ha egy kilóval nehezebb gépeket hurcolnának? :))
Azt viszont megértem akinek súlyra kivan számolva az utazótáska és hetente repül céges ügyekben, ott minden hely számít de egy átlagember, ki autóval jár kel, hol használja ki ezeket az "adottságokat"?

(#27) sh4d0w válasza catlaca (#15) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az egész világ is fut rajta...

https://www.coreinfinity.tech

(#28) janeszgol válasza Crytek (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez ultrabook.Amirol te beszelsz, az nem az. Az inteles ultrabook is van ennyiben a vacak integralt kartyajukkal.

(#29) janeszgol válasza BazsiBazsi (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

En odaadnam. Szerintem fontos a kis suly.

(#30) catlaca válasza BazsiBazsi (#26) üzenetére


catlaca
senior tag

Ha megnézed, hogy mi hardvert pakolnak manapság egy telefonba, szerintem arra már direkt költeni kellene, hogy 3 kilós legyen egy noti. A túlárazás meg ahogy elnéztem általános, más kiépítésben sem kapni ennél ütősebbet, esetleg jobb képernyőt.
Egyedül a fixre forrasztott ram zavar, de az is általános jelenség sajnos. 2020-ban szerintem egy r5, i5 notiban 8 giga ram az alap, de ritkán elég. Akinek ennyi memória elég előre láthatóan évekig az nem az 1000 jurós ársávban vásárol, megintcsak szerintem.

“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)

(#31) janeszgol válasza catlaca (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Pont volt tavaly szo rola, hogy mar nem a 150k alatti kategoria a legnepszerubb, hanem a 150-250 ezres.

(#32) catlaca válasza janeszgol (#31) üzenetére


catlaca
senior tag

Kérdés, hogy többen vásárolnak drágább eszközt, vagy kevesebbet adtak el az olcsóbból, mert sokaknak már arra sem bukja. Az is közrejátszhat, hogy az intel 5 éve ugyanazokat a procikat árulja átcimkézve, emiatt nem érzem pl én sem, hogy le kellene cserélnem a 4. genes skylake -et. Vettem bele ramot, meg egy gyors ssd-t és hasít. Most különben sem szabad semmilyen hardvert venni, ha nem életbe vágó.

“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)

(#33) dangerzone


dangerzone
addikt

Ezek a szintetikus igpu tesztek a pontszamaikkal nem sok tenyleges adatot közvetítenek számomra. Valami mai kommersz jatekot nem akartatok volna tesztelni?! Ott a Cs:go mondjuk. Abból le lehetne szűrni, hogy ez mar elég belépő szintű játékra nativ felbontasban, alacsony beallitasokkal, vagy "az intel hd620 igpu-nal jobb, de attól még egy hasznalhatatlan hulladék " címet kapja. :U

(#34) janeszgol válasza dangerzone (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

A Vega 8 van kb egy 1030 szintjen, gyors memoria mellett 3200mhz). Ez sajna alatta van. Bar a CSGo megy rajta, akar FHD-ban is.

(#35) dabadab válasza dangerzone (#33) üzenetére


dabadab
titán

CS:GO 1080p, lowest settingssel 95 FPS, további eredmények: [link]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#36) dangerzone válasza janeszgol (#34) üzenetére


dangerzone
addikt

Melyik vega 8? A 4xxx-res Ryzen szerias vagy a korabbi?

(#37) #16820480 válasza dangerzone (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#38) Tigerclaw válasza BazsiBazsi (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sok user ma mar kifejezetten csak ultrabookot vesz. Egyresz az extra hordozhatosaga miatt, masreszt a minosege miatt. A kategorat az Apple inditotta, rengeteg kedvelt fizikai dizajnelemmel, premium minosegben.

Kicsit olyan ez mint egy luxusauto. Nem a leggyorsabb, de kenyelmesse, kellemesse tudja tenni a hasznalatot. A minoseg a kezed ala dolgozik sokfajta felhasznalas eseten. Nem jo mindenre, nem jo mindenkinek.

A gramm es millimeter verseny persze nem a userek igenye, sot gyakran szamukra is bosszanto, amikor emiatt elvesznek valami featuret.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) Csandi válasza BazsiBazsi (#26) üzenetére


Csandi
őstag

Irodaházon belül hurcolgatni, tárgyalókba vinni, előadásokat tartani vele. Így fontos a kis súly, ami ha vékony akkor mégkisebb. A teljesítmény amit meg sok gépbe beleraknak, bőven elég, még sok is ezekre a feladatokra.

(#40) Duree


Duree
veterán

Ígéretesnek tűnik munkára pontosabban irodai munkára tökéletes és az akkuja is remek, kár , hogy az összképet lerontja a fos kijelző. Hogy a francba lehet gyártani ilyen hulladék kijelzőt.

duree54

(#41) consono válasza Duree (#40) üzenetére


consono
nagyúr

Irodai munkára a színhűség sem akkora tragédia...

"In God we trust. All others must bring data"

(#42) vicze


vicze
félisten

A "teszben" leginkább a konkurens mobil platformmal való összehasonlító grafikonok tetszenek a legjobban. Alaposan megtudjuk, hogy mit is tud a konkurenciához képest. :U

(#43) BoB


BoB
veterán

Nem tudom hogy jött ki itt a megfelelő fényerő, minden külföldi oldalon pont ott vérzett el, és csak 220-240 nit-et mértek.

Színekben meg többet tud mint a T480-as Thinkpad-em, ez miatt sehol sem húzták le hogy túl gyenge.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#44) #16820480 válasza BoB (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez inkább a T480 szegénységi bizonyítványa, bár az persze irodai gép elsősorban, de amennyit kértek érte új korában, beleférhetett volna jobb kijelző.

(#45) jbush válasza t72killer (#9) üzenetére


jbush
tag

Töltő-kérdés:
A Type-C-s töltéssel szerintem az a legnagyobb probléma, hogy nem +1 csati van a gépen, amivel tölteni _is_ lehet a gépet, hanem annyi, amennyire az ember azt mondja, még elég is lehet, de azzal, hogy egyet a töltő elfoglal, már kevés.
Ami a Dell töltőcsatijás kérdést illeti: egyrészt, ha nem ismeri fel a töltő típusát, nemcsak az akkut nem tölti, hanem a CPU is a legalacsonyabb SpeedStep órajelen megy, másrészt ha van Type-C a gépen, akkor arról is tölthető (legalábbis az én 5580-am, amin van normál töltőcsati, remekül megy Type-C-s töltővel; úgy használom).

(#46) Gusztáv válasza t72killer (#9) üzenetére


Gusztáv
addikt

Persze hogy van rajta, mivel üzleti modell. Hálózati telepítés meg csak lan-on megy.
A Latitude gépeken alapból hdmi volt (mi a exx50 szériáig használtuk őket), ez azért volt praktikus, mert a Dell üzleti P szériás monitorain meg csak DP volt.
Csak az e7xxx gépeken volt mini DP is.
A HP G5 sorozatig DP rakott a Elitebook/Probook gépekre, ez azért volt jó mert egyből kellett hozzá adni egy DP/hdmi átalakítót, mert ugye jellemzően tv/projektoron csak hdmi van. Természetesen ezt a kollégák szerették elhagyni, szóval fogyott bőven. Utána meg maradt egy csomó felesleges, mert a G5-től nem kell. Náluk pl az üzleti monitorokon van DP és hdmi is.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#47) Hieronymus válasza BazsiBazsi (#26) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az ultrabookoknak semmi értelmük, ki a fene adná oda a fele teljesítmény sok csatit a bővíthetőséget azért hogy 3 mm-el vékonyabb legyen a lapija+100k árban?"

Én.
Hogy érthető legyen, miért.
A 13.3"-os méret a legnagyobb, ami egy aktatáskában kényelmesen fér el. Alig nagyobb mint egy A4-es lap. A vastagság és a súly sem lényegtelen. A HP Envy x360, 1.3kg. A legvastagabb pontján sem éri el 15 millimétert. AMD Ryzen 7 3700U, AMD Radeon RX Vega 10, 8 GB, 512 GB SSD. (Az újabbakban már 16GB a memória, az enyém régebbi darab.)
Az alumínium sokkal stabilabb, mint az olcsóbb műanyag burkolat.
Nekem nem kell ennél izmosabb notebook. A kinézete megengedi, hogy akárhol elővegyem.
Van érintés és toll támogatása. Sokkal könnyebb prezentálni vele, mint tapipaddal.
Van hozzá USB-C hub, amit szükség esetén a telefonhoz is tudok használni.
Nem kell nekem rengeteg csatlakozó rá, amire igényem van, az úgyis van a HUB-on.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#48) janeszgol válasza Hieronymus (#47) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is odaadnám, ezt fentebb is írtam. De pontosítok. A fele teljesítmény kizárólag a processzorra vonatkozik (kisebb fogyasztás). Nem a memóriára. 150 ezer ft felett nem akarok 4 giga rammal szerelt notit látni sehol. Nem érdekel, hogy felárért lehet bővíteni.

(#49) dabadab válasza Hieronymus (#47) üzenetére


dabadab
titán

Nekem Thinkpad X230 van, szintén 1,3 kg, viszont a vastagsága helyenként eléri a 26 mm-t is.
Még soha nem jutott eszembe, hogy de jó lenne, ha sehol se lenne vastagabb, mint 15 mm.
Viszont az tök jó, hogy van rajta ethernet meg az is, hogy simán bele tudtam rakni 2x8 GB RAM-ot (talán érintőképernyővel is lehetett volna kérni, de az nem mozgatott).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#50) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Jó ez a kis kütymüty, tetszik. De várom már azt az érát, amikor a notik nem alulról szívják a levegőt, mert ha ezt egy pokrócra leteszem a parkban, amolyan kényelmesen fölé hasalva, vagy vonaton a combjaimra rakom, a szellőzésnek kampeca, ha jól sejtem. Mint megannyi mai notinál. Miért kell ezt így, miért nem tudnak szívni zsanér környékén, billentyű felett és kifújni oldalt, nem tudom. A Core2-es Fujim 2007-ből tudott a billentyűzet egészén át beszívni luftot és oldalt kiengedni. Ölbe, ágyon (ágyneműn), bármint ugyanúgy ment tovább, nem volt a "meg akarok főni" effekt, mint az alul szívóknál.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.