Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

"Az alapmodell 64 GB-ja inkább kellemetlen." Szerintem az egész készülék kellemetlen ilyen árazás mellett.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2) Viper26 válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ráadásul a korlátlan online tárhelyet is elvették?

Pixel 7 | FR955

(#3) NavySeal


NavySeal
senior tag

Teljesen érthetetlen ez a Pixel 4...ja és még egy gyártó, aki megmondja, hogy mi a jó nekem:)

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#4) PowerBuldog válasza Viper26 (#2) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Az eredeti minőséget el. Csak a mindenki számára amúgy is elérhető High quality maradt.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#5) forgonati válasza PowerBuldog (#4) üzenetére


forgonati
őstag

Még eggyel kevesebb érv a Pixel mellett. A Pixel 3-ig legalább mondhattad azt hogy még ezt a kis extrát is megkapod az felárért cserébe, a többi nem Pixel userrel szemben.
Így a 64GB vérciki így 2019 végén, a Oneplus már 2014-ben adta basszus. A minimum 128GB kellene legyen, a nagyobb modell meg 256.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#6) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

B..d m.g google, en hasznalnam, es a forumok is tele vannak olyan userekkek akik szinten. Geek telefon atlag usereknek, gratula.

Ekkora onszo....st. :C

Marad P3 meg egy darabig, tesztekben is latszik, alig van fejlodes. :W

(#7) Segal válasza forgonati (#5) üzenetére


Segal
veterán

Látták az iPhone11-et és gondolták jó lesz 64 ebbe is :(
Persze én már a kinézete végett sem venném a telefont szóval nekem édesmindegy mit tud de azért valljuk be 2019-ben ez röhejes érv.
Főleg hogy a 2020-as csúcsmodellek tudni fogják 8K-ban a 30fps-t. Azt lenne komoly kiadni 64-es nem bővíthető háttérrel :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) -Skylake- válasza HUNgabus (#6) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Geek telefon atlag usereknek, gratula."

Nem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#9) Bossyy


Bossyy
tag

Abból a 64GB ból is lejön még még a teljes operációs rendszer helyigénye, ami nem 1-2 GB. Régebben az ez oldal által is mindig ekézett symbianos Nokiákon alapból volt egy külön meghajtó az op. rendszernek és egy külön meghajtó a tárhelynek. Tehát egy 16 GB os tárhelyű N8 vagy N96 on valóban megkapta az ember a netto 16 gigát (plusz még mindkettő bővíthető is volt), nem pedig mint a 10-et, mint a későbbi androidos telefonokon. Ezért is "köszönettel" tartozhat az iparág a Google-nek.

[ Szerkesztve ]

(#10) privacy99


privacy99
senior tag

Nem vitát indítani jöttem, de miért nem elég 64GB? Nekem 64GB-os iPhone XS-em van: 370 videó, 3328 fotó, 91 alkalmazás, köztük olyan játékok mint Asphalt 9 (1.7GB), NFS: No limits (1.5GB), Civ 6 (4 GB) stb. stb., és így van még 27GB szabad hely. Igaz, be van kapcsolva a fotók iCloud tárolása, így a régebbiek csak kis méretben vannak a telefonon, és megnyitáskor tölti le a teljeset, de ha ezt kikapcsolnám, akkor is kényelmesen elférnék. kb. 7-8 éve van iPhone-om, az összes adatom rajta van, hozom mindig magammal az előzőről. Maga a rendszer 5GB-ot foglal. Előtte 128 gigás i7 volt, de mindig volt kb. 80-100GB szabad hely, ezért váltottam "lejjebb". Szerintem az emberek 90%-ának bőven elég a 64.

Mielőtt megkapnám, hogy "Neked elég az, nekem nem": Akkor Neked találták ki a nagyobb verziót :)

(#11) satz18


satz18
őstag

Szttem jól csinálták, had vegye a paraszt 64 GB-os telót 7-800 euróért bővítés nélkül. Az ilyen tisztességtelen ajánlatokat szimplán ignorálnija kéne a vásárlóközösségnek, és akkor meg se születtek volna. Amég veszik az emberek az iphonet meg a pixelt, addig ez nem fog változni. Hülyék lennének változtatni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#12) Drakmusz válasza satz18 (#11) üzenetére


Drakmusz
őstag

És majd egyszer lőn világosság, a fogyasztói társadalom pedig megváltozik.
Ez egy utópia, te is tudod.
[link]
A számok durvák, még mindig.....

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

Már az a kamu szöveg. Majd a gugli eldönti helyetted hágy FPS-sel videózzál. :DDD

(#14) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Ezekkel a nyilatkozatokkal magukat járatják le. inkább ne mondjanak rá semmit. Így döntöttek.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#15) clon


clon
aktív tag

Jobs kitalálta mi fog kelleni 1-2 év múlva a vásárlóknak a gugli meg kitalálta most mi kellett volna 1-2 éve a vásárlóknak. Az ilyen ref mobillal a gugli csak az adózását akarja optimalizálni, kell valami amit leírhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#16) Silenzio


Silenzio
addikt

A Google marketing szóvivője kiváló karriert futna be a magyar politikában.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#17) janeszgol válasza privacy99 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Kb 375 mega per perc a 4k30fps. Persze felvetődik a kérdés, hogy a FHD, esetleg FHD+ világban (mobilok, tévék) minek a 4k felvétel. Egy FHD videónál 1 perc kb 130 mega.
Van neked 370 darab videód. Ezek legyenek 1 percesek.
FHD 30fps: 48 GB.
4K30fps: 138,75G.

Szóval a FHD, esetleg FHD+ világban is kevés a 64GB, pláne akkor, ha a videózással/kamerával reklámozunk valamit. Ja és akkor az állóképekről még nem is beszéltem, pláne ha van RAW mentés is.
12 megapixeles kép jpg-ben átlag 4 mega. 1000 kép 4 giga. Ez nem sok.
De! Ha sorozatfelvételt csinálsz, az legyen 16 db per shot (érdemes így csinálni, és kiválogatni a jobbat), az már 1000 képnél 16*4 giga.

Ha elszámoltam valamit, javítsatok ki!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) vidotom


vidotom
kezdő

Az érv, hogy a többség úgyis csak FHD-ben videózik, jogos. De hogy erről ne is dönthessen maga, az nettó hülyeség. Nyilván technikai korlátokba ütköznek: memórialimit, melegedés, akkumulátor nem bírja energiával bizonyos töltöttségi szint alatt, gyorsan merülne, stb.

Vagy csak szimplán nem fordították rá a kellő munkaidőt, hogy optimalizálják a rendszert, hogy a fenti problémákat megoldják a startra.

Így vagy úgy, ciki lenne elismerni a hiányosságot. Ezért inkább mellébeszélnek, ami:
vagy ordas nagy hazugság, és akkor az a baj
vagy komolyan úgy gondolják, hogy jobb ha ők elveszik a döntés szabadságát a felhasználóktól az FPS-t illetően, na akkor az még nagyobb baj!
:W

(#19) Ricardo válasza janeszgol (#17) üzenetére


Ricardo
félisten

"Persze felvetődik a kérdés, hogy a FHD, esetleg FHD+ világban (mobilok, tévék) minek a 4k felvétel."

Rendszeresen felvetődik, hogy minek a 4K, hiszen a mostani tévék jó része nem 4K, ami meg mégis az meg nagyon drága.

Ha csinál valaki a gyerekekről, vagy a család bármelyik tagjáról videót, azt szeretné gondolom a legjobb minőségben tenni, és nem valószínű, hogy azért vette fel, mert azt egy két hónapig szeretné csak egtartani. Pár év (akár öt tíz)múlva meg alap lesz a jobb felbontás tv monitorok és egyéb megjelenítők esetében is.

Arra meg hogy drága a 4K tv csak annyit, hogy ez a mobil sem olcsó. ha valaki kiad ennyit egy telefonért akkor miért ne vehetne drágán tv-t?

(#20) blackcoffee válasza janeszgol (#17) üzenetére


blackcoffee
csendes tag

"Persze felvetődik a kérdés, hogy a FHD, esetleg FHD+ világban (mobilok, tévék) minek a 4k felvétel"

Te mindig csak a kovetkezo 1-2 evre csinalsz videofelvételeket vagy szeretnéd visszanézni az emlékeket 5-10 év múlva is? :W

És igenis itt van a 4K világ már. UK-ban például egy 4K TV kezdo ára 200-300 font, a minimálbér pedig 1000 font körül. A FHD TV már szinte alig olcsóbb.

(#21) janeszgol válasza blackcoffee (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja 5-10 év. Bocs, akkor a 4K is csíra, nekem 8K kell. :W
Ja és akkor ezt a reagálásod leszel szíves elküldeni a gyártóknak is. Köszi.

Ja és a hozzászólásom egyáltalán nem arról szólt, hogy kell-e a 4K. Az csak egy mai felvetés. Tanulj meg olvasni!
Azért kicsit elszomorító, hogy az itt fórumozók többsége vagy rosszindulatú vagy funkcionális analfabéta.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) hogabesz


hogabesz
aktív tag

"mert a júzerek úgysem igazán használják"

Persze, hogy nem, hiszen nincs rá lehetőség. Teljesen érthető érvelés a gugli részéről :C

(#23) rdt89


rdt89
addikt

Attól, mert nem használnám napi rendszerességgel azért ennyi pénzért had én döntsem már el, hogy kell vagy sem. Már a Huawei is belátta, hogy kell a 4k60fps a felhasználónak erre jön a Google mindenki felé lövi be az árakat a készülék meg egy összecsapott férc munka..

[ Szerkesztve ]

(#24) SkyLine3000 válasza privacy99 (#10) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Mert nincs az a tárhely, ami ne tudna megtelni. Memóriára ugyanez igaz. Ezt kár ragozni, magyarázni.

(#25) Kokzor válasza privacy99 (#10) üzenetére


Kokzor
aktív tag

370 videód van, de nem mindegy, milyen hosszú és milyen fájlformátumú stb.. Ha akarom, akkor 1-2 videóval teletöltöm a 64GB-ot, szóval ez így nem mond sokat.

Egyébként jó kis kifogás volt a Google részéről, hogy úgy se fogják használni. :D Nem erőltették meg magukat. ;]
Egyébként a Samsung is azt hitte régen, hogy nem kell a bővítési opció, rá egy évre visszatért.

[ Szerkesztve ]

(#26) #16514048 válasza Segal (#7) üzenetére


#16514048
törölt tag

"2019-ben ez röhejes érv. Főleg hogy a 2020-as csúcsmodellek tudni fogják 8K-ban a 30fps-t."

A legtöbb high-end DSLR és MILC meg lehet jövőre is 4K@30fps lesz még. :U

De telefonoknál valamiért nagyon fontos lett, hogy 4K@60 fps-ben vegyük fel, ahogy a kutya szaladgál a kertben, pláne ha a legtöbb készülékhez hasonlóan a stabilizálást is kikapcsolja ilyenkor.

Azoknak, akik azt mondják, hogy a lehető legjobb minőségben akarnak videózni:
A 60fps nem jobb minőségű, eleve feleződik a záridő, amitől kicsit rosszabb minőségűek lesznek a képkockák. Nem hiába használ 24fps-t a legtöbb profi, ha nem akarod utólag lassítani a felvételt, akkor indokolatlan a 60fps.

[ Szerkesztve ]

(#27) Kokzor válasza #16514048 (#26) üzenetére


Kokzor
aktív tag

A stabilizálás egy Gimbal-al megoldható, ha szükség van rá.

(#28) forgonati válasza privacy99 (#10) üzenetére


forgonati
őstag

Alapból a 64 GB az nem annyi, 60 alatt van. Plusz ott a rendszer ami simán pár GB. Plusz a letöltött appok. És a te 370 videód meg játékaid mellett hogy jön ki a 27GB szabad hely? Vagy a videóid 240p-ben vannak rögzítve?
Meg itt arról van szó ugye, hogy most már a Pixel konkrétan drágább mint az aktuális iPhone, ennyi pénzért kapjak már annyi tárhelyet amit megérdemlek, és ne ők mondják meg hogy hogy videózzak. Meg ahány ember annyi szokás, én pl 10 GB ASMR videót, meg ugyanannyi GB zenét tárolok offline, mert nem mindig van netem. De ismerek olyat aki 25GB FLAC-ot tárol, mert igényes rá hogx mit hallgat és nem jó neki az MP3.
Nálam alapból tele lenne a 64GB, és még le sem töltöttem semmilyen appot. A 128 az ALAP egy ilyen árú csúcsmobilnál 2019-ben.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#29) #16514048 válasza Kokzor (#27) üzenetére


#16514048
törölt tag

Jó, de mobilfelhasználók hány százaléka videózik azzal?

Persze minden megoldható.
Például ha annyira fontos valakinek a (szerintem mesterkélt hatású) 60fps, akkor egy rendes videoszerkesztő programmal 30fps-ből is tud nagyon hasonlóan sima felvételt csinálni interpolációval.

(#30) whatwhatwhat válasza forgonati (#28) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

"drágább mint az aktuális iPhone"

Nem drágább. Olcsóbb, csak a lebutított iphone-nál drágább. Van elég baja a pixel 4-nek, de azért a i11-el ne hasonlítsuk össze. Szerintem. A többivel nem vitatkozom.

10gb ASMR? :D Az igen. De hát végülis ez szíved joga. :R

(#31) moleculez


moleculez
veterán

Amúgy én sem mindig 60fps-ben videózok, nem a tárhely miatt, hanem mert a gépem nem szeret dolgozni velük😂
A felhő meg még mindig nem alternatíva, Gb-os fileok esetén. Fotók esetén még csak-csak. 256gb az iPhoneom, második évét szolgálja, most van 130gb szabad helyem. 64gb esetén már lennének bajaim.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32) Hopkins95 válasza NavySeal (#3) üzenetére


Hopkins95
addikt

Pont ez jutott eszembe nekem is. Kinél is bevett szokás az, hogy megmondja hogy mi a jó nekem? Hmmm igen, a Google is megy át Applebe :U Sőt, helyet is cserélnek már lassan, mert az Apple még az „olcsóbbik” iPhone 11-nél sem korlátozza 4K30 FPS-re a videót, pedig megtehetné szintén ilyen kamu hivatkozási indokkal...

(#20) blackcoffee Én is így gondolom mint te amúgy, hogy ha lesz 4K TV-m, a régi videóim se legyenek elavultak, ezért már eleve inkább 4k-ban készítem. Sőt, már van 3440x1440-es monitorom, ami már megkívánja a 4K felbontást! Ettől függetlenül nem ez volt janeszgol mondanivalójának lényege, hanem inkább azt akarja szemléltetni, hogy sima FHD felvételnél is könnyen kifogyhat a Pixel a 64 gigás tárhelyből.

(#29) kdavid94 Attól hogy sokan nem videóznak azzal, még technikailag könnyen megoldható a 4k 60 FPS videó stabilizálása. Ráadásul az új DJI Osmo Mobile 3 összecsukható is. Én is be akarok egyet majd szerezni, de még nem vettem eddig, mert Nexus 5x-el állítólag nem működik minden funkciója normálisan. Következő telefonomhoz viszont must have lesz! :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#33) joey04 válasza vidotom (#18) üzenetére


joey04
titán

Az érv, hogy a többség úgyis csak FHD-ben videózik, jogos. De hogy erről ne is dönthessen maga, az nettó hülyeség.

Így van. Totál felesleges a 4k a többségnek, de akkor is ciki.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) odani


odani
tag

Totálisan érthető a Google húzása, hogy másra helyezik a hangsúlyt. Nem is értem, minek megszólni ezért. Ha nem tetszik, úgyis másik gyártó készülékét veszed. Nem teljesen mindegy, hogy a szaros Pixel 4 mit tud? De.

A forumozók többségénél, mondjuk úgy a 99,5%-ánál valószínűleg jobb információi vannak a Google-nek a piac mindenkori igényeiről.

Ami az én véleményemet illeti: aki 4K-ban akar 60 fps videózni, és erre mindenképpen egy mobiltelefont akar használni, annak gratulálok. Várom a hozzászólásait a célközönségnek, hogy milyen felhasználási terület az, ami szerintük valóban indokolja ezt. (A hype, a menőzés, meg a "nehogymá ne tudja 2019-ben" nem érvek.)

(#35) Ricardo válasza odani (#34) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ami az én véleményemet illeti: aki 4K-ban akar 60 fps videózni, és erre mindenképpen egy mobiltelefont akar használni, annak gratulálok."

Akkor már csak egy kérdésem maradt. a Fotó képességet miért fejlesztik?
Azért kérdezem, mert minden amit a videóval kapcsolatben felhoztak, áttehető a fotókra is.

Minek a HDR+ és javítani a minőséget, hiszen ezzel a méretük is nagyobb lesz, hamar megetlik a tárhely. A többség meg amúgy is csak kattintgat aztán felteszi a közösségi oldalakra , és a fészre, meg instára felesleges a minőség.

A te véleményedet fotóra fordítva meg

"Aki minőségi fényképet akar készíteni, és erre mindenképpen egy telefont akar használni, annak gratulálok"

Ugye milyen rosszul hangzik?

Ha kiadnak egy felső kategóriás telefont, amiért vastagon el is kérik az árát, akkor legyen benne minden, ami ma egy ilyen kategóriájú készüléktől elvárható. A 4K 60fps ilyen.

Legyen benne a lehetőség, és én felhasználóként eldöntöm akarok/tudok e élni a lehetőséggel.
Majd én eldöntöm akarok/tudok e annyi tárhelyet rááldozni a videóimra.

(#36) #16514048 válasza Ricardo (#35) üzenetére


#16514048
törölt tag

"legyen benne minden, ami ma egy ilyen kategóriájú készüléktől elvárható. A 4K 60fps ilyen."

Ez a baj, hogy elvárás lett, pedig a telefonoknál sokkal komolyabb gépek sem tudják ezt. Amiknek amúgy a célközönsége is komolyabb, mégsem szoktak annyit hisztizni miatta, mint a mobilosok (mert tudják mennyit ér és a helyén kezelik).

Fotóknál azért nem tartunk még ott, hogy egy mobiltól jobbat várnak el, mint egy felsőkategóriás MILC/DSLR-től.

[ Szerkesztve ]

(#37) leslien


leslien
nagyúr

mondom a frankot... látták a iPhone 11 mit tud 4k60fps ben és inkább nem merték a köcsögök felvállalni h bénák és ezt Ők nem tudják megcsinálni... inkább a user re fogják ...

nem vagy te hozzászokva köcsög minek az neked...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#38) Ricardo válasza #16514048 (#36) üzenetére


Ricardo
félisten

Értem amit írsz. Egyet is értek vele valahol. Azonban a konkurencia tudja ebben a kategóriában, akkor jogos az elvárás, főleg egy kamerában egyébként erős darabtól.

Ami leginkább kiveri a biztosítékot az indok ami visz mindent mint a piros hetes. Tárhely? a többségnek amúgy sem kell? Komoly?

(#39) andor80


andor80
senior tag

Bocs a kiabálásért de: SZÁNALMAS BS!!! Elveszik az ingyen felhő tárhelyet (a legjobb minőséget)
Kiadnak 64 gigás modelt 2019 végén.És még a 1080 bitrátája is tök alap.Majd ezután ez a duma... :)) :DD :))

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#40) Kokzor válasza #16514048 (#29) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Azt passzolom, hogy hány százalék, de akinek kell annak erre és még többre is tökéletes. A Telekom most is adja a P30 PRO mellé az Osmot és régebben is adogatták mobilok mellé.
Plusz egyre olcsóbbak, szóval aki többet videózik annak megéri.

(#41) #16514048 válasza leslien (#37) üzenetére


#16514048
törölt tag

Vagy az is lehet, hogy igazat írt a wikipédia és tényleg nem tud 60 fps-t az IMX363. Nem lepődnek meg túlságosan, ha interpolációval érné azt el a többi telefon, amiben még ez a szenzor van.
Szuperlassítást is köztudottan úgy csinálja sok gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#42) Drakmusz válasza leslien (#37) üzenetére


Drakmusz
őstag

Néha rajtad is elcsodálkozom....:)
Nem teljesen mindegy?Van most egy i11-ed, használd egészséggel!Pixeled nem lesz, ennyi.
Van a piacon 2347 fajta másik készülék, mindenki megtalálhatja a neki tetszőt.
Ezek az apróságok teljesen jelentéktelenek.
Egyébként meg tudnák csinálni, ne aggódj.
A normális forgalmazást és a korlátlan tárhely kérdését is.Ultraszélest is bele tudnának rakni a mobiljaikba, meg nagyobb akkumulátort is.
De ez van, szerencsére óriási a választék.
2016-os keltezésű telefonom van, ezzel is tudok fényképezni.Szerintem manapság ér vagy 40 ezret, bár lehet hogy túlbecsülöm.
Van aki egy évben 5-6 készüléket is elfogyaszt, vehetne helyette egy olyat mint az enyém.
Egy csomó pénze maradna.Na kb. ennyi az értelme ezeknek a viszonyításoknak.Mindenki az igényeinek megfelelőt veszi.Béke!

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#43) Silenzio válasza odani (#34) üzenetére


Silenzio
addikt

"Ami az én véleményemet illeti: aki 4K-ban akar 60 fps videózni, és erre mindenképpen egy mobiltelefont akar használni, annak gratulálok. Várom a hozzászólásait a célközönségnek, hogy milyen felhasználási terület az, ami szerintük valóban indokolja ezt."

Ha szerinted egy mobiltelefon nem rúg labdába egy komolyabb kamera ellen, én meg neked gratulálok. Akkor meg pláne leborulok előtted, ha vak comparison videóknál mindig eltalálod, melyik a telefon és melyik a kamera. Nézd meg Youtube-on a Potato Jet videóit, épp most eresztették össze az iPhone 11-et a Blackmagic kamerával. Az eredmény magáért beszél. Nyilván a BlackMagic nyeri a párbajt, de pl. a színvisszaadása az Almás mobilnak gyakran jobb.

Van egy ilyen mondás filmes körökben, hogy "mindig az a legjobb kamerád, ami van" - értsd: hozd ki a maximumot a hardverből. Ma már van mit.

Ahol a telefon nem versenyképes:
- ha (nagyon) kevés a fény - ez sem mindig igaz, épp most forgattam egy kis természetfilm-szösszenetet Mate 20 Próval a mecseki erdőség legmélyebben fekvő völgyében. Az utolsó snitt sötétedés után készült, abszolút kása és színzaj-mentes 1600-as ISÓ-nál, én voltam a legjobban meglepődve
- ha fontos, hogy a téma ki legyen emelve a háttérből (alacsony mélységélesség - manapság erre mondják, hogy filmszerű, de ez persze féligazság)
- ha mondjuk jófajta portrélencse kell, a telefonok nagylátós lencséi ugyanis torzítanak, főleg arcokat, főleg közelről

Minden más esetre elég a mobil, képminőségre, megbízhatóságra megfelelő 3rd party applikáció esetén fel tudja venni a versenyt a filmes kamerákkal "érzetre". Log módok sem elérhetetlenek, szóval simán utómunkázható az anyag. "Minden másra ott a MasterCard."

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#44) andor80 válasza Silenzio (#43) üzenetére


andor80
senior tag

4K tévék már tök alapok.1080 p készüléken is jobban mutat általában a 4K
60 fps meg egyértelmű nekem hiszen így is svp-t használok filmnézéshez.30 fps már bántóan szaggat nekem.Te filmezni akarsz mobilla ez nem az igaz szerintem,Hobbi felhasználásra meg igenis jo a 4k 60 fps annak aki szereti.Én pl a 3d től rosszul vagyok 60+ fps viszont egy álom.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#45) leslien válasza Drakmusz (#42) üzenetére


leslien
nagyúr

baeg ott ülnék veled a repülőn ha pl ezt nem hagyták volna ki... ugyanúgy vartam mint te... ;)
kdavid94
akkor mondják h ez meg ez miatt nem tudjuk megcsinálni és ne a olcsó dumát adják be...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#46) nozs23 válasza NavySeal (#3) üzenetére


nozs23
addikt

Mint a Oneplus a vezetek nelkuli toltessel.
Nem tudtuk megoldani es/vagy fillerbaszok vagyunk = "Nincs erre szuksege a felhasznaloknak".

(#47) -Skylake- válasza odani (#34) üzenetére


-Skylake-
addikt

:D

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#48) Drakmusz válasza leslien (#45) üzenetére


Drakmusz
őstag

Jövőre úgyis cserélsz valamire, ismerlek!:D

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#49) whatwhatwhat


whatwhatwhat
aktív tag

Én egyébként valamit nem értek. Ez már a harmadik pixel 4 hiányosságot kiemelő cikk, de a második már szinte fikázásba ment át véleményem szerint. Ez még abszolút rendben is lenne, de más telefonoknál ilyet nem igazán tapasztalunk. Csak hogy a legegyszerűbb példát hozzam, amivel egyébként a legtöbben hasonlítgatják a pixeleket:
Az iphone 11 szériával kapcsolatban miért nem jelentek meg a következő cikkek:
- Az iphone 11-ben csak hd felbontású kijelző van
- Egyik új iphone-ban sincs always on display funkció
- Még mindig nincs usb-c az új iphone-okban
Meg még sorolhatnám. Ennyire menő most szidni a pixel 4-et? Vagy tényleg ennyi értelme lenne egy ilyen cikknek? Mindenki tudja, hogy nem tud 4k60-at a pixel. Tényleg egy google tweet-re kell alapozni egy cikket? Amiben semmi mást nem mondanak, csak hogy "meglátásuk szerint a felhasználók nagy része inkább 1080p-ben készít videót"? Mielőtt valaki félreérti, nem ez a legnagyobb fájdalmam a világon. Egyszerűen nem értem, hogy ilyen cikkekre mi szükség.

(#50) leslien válasza Drakmusz (#48) üzenetére


leslien
nagyúr

jövőre?! :DDD hamarosan jön a Realme X2 pro.. ;]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.