Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Móci


Móci
addikt

Nagyon jó beszámoló, kellemes humorral, s gyönyörű képekkel!
Ezt biztos megnézném élőben is, ha tehetném, meseszép! :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) lesaux


lesaux
veterán

Bizony, állati nagy élmény lehetett, jó volt olvasni meg nézelődni.

(#4) Fecogame


Fecogame
veterán

Jó hely, tetszik! :K

Egy kérdés: Írtad, hogy angolul és franciául beszélnek. Neked melyik az anyanyelved?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5) deathcrow42 válasza Fecogame (#4) üzenetére


deathcrow42
tag

Vietnámi az anyanyelvem, de a magyart is töröm :DDD

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#6) Gulag


Gulag
csendes tag

gratulálok szép írás,és mégszebb ország.
remélem életemben egyszer eljutok oda. :R

Az ellentetes velemenyek soha nem zavartak. Ami zavar az a tudatos rombolas es az onkontroll hianya.

(#7) .mf


.mf
veterán

Jó kis cikk, szép ország: a természet is, de a (képek alapján) szép rendben tartott városok is. Hue nagyon szép lehet, kár, hogy nincs róla több kép és a képek nem nagyíthatóak. Még az utazást is élvezném, szívesen végigmotoroznék rajtuk, ahogy a Top Gears-es arcok is tették :)
Szintén zené- akarom mondani, közgázos? :DDD Volt pár vietnami szaktársam K kar Nemz. Gazd. szakon, egyikükkel egyik órára Vietnam újjáépítéséről írtunk beadandót / tartottunk előadást.
Szívesen elmennék egyszer valamikor egy nagyobb DK-Ázsiai körútra -- mivel pár éve tanulok japánul, tervbe van véve egyszer legalább oda eljutni, de ha sikerül, akkor egy derekas kis körútra kerekíteném ki. :)
Kösz az írást!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) deathcrow42 válasza Gulag (#6) üzenetére


deathcrow42
tag

:R

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#9) deathcrow42 válasza .mf (#7) üzenetére


deathcrow42
tag

A kedveltebb, túristák által látogatott helyek gyakran vannak takarítva, rendben vannak tartva, de azért van elég piszok és bűz az eldugottabb helyeken. :B

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#10) kételkedem


kételkedem
addikt

Megebédeltem, kávézás közben olvastam az írásod. Csodaszép helyeken jártál! A cikk is jól sikerült, örülök, hogy olvashattam. :R
Most le kellene pihennem egy picikét és teljes lenne a lelki békém...

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#11) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Grat. a cikkhez!

Jó egy olyan országról olvasgatni -hiteles forrásból- ahol teljesen eltérő a kultúra mint nálunk és persze a szépsége sem utolsó.

Kár, hogy olyan messze van... :)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#12) Ygg


Ygg
senior tag

Jó cikk, gratulálok, és jól megy a magyar fogalmazás is.

(#13) szabage


szabage
tag

Jó írás, szép hely.

(#14) bwoay válasza Ygg (#12) üzenetére


bwoay
nagyúr

az történetesen határozottan jobban megy, mint sok magyar ajkú kollegának :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#15) tibi666


tibi666
senior tag

nagyon tetszett az írás.
és megjegyezném, hogy bár nem a magyar az anyanyelved, mégis helyesen írsz, és élvezetesen fogalmazol. minden elismerésem a tiéd!

(#16) t72killer válasza deathcrow42 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahhoz képest nagyon jól töröd:) nekem anno a koliban (BME) egy vietnami haverommal laktunk 1 szobában, neki ennyire jól nem ment:))

Ő visszament Nam-ba dolgozni diploma után (hülye MOL nem volt képes normális fizut adni neki, amikor olyan optimalizálásokat tervezett nekik, h azon a cég dollármiskákat tudott volna keresni) Megígértem neki, hogy majd 1x meglátogatom, miután végeztünk, (3éve történt...) a képek csak megerősítenek az elhatározásban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) syC


syC
addikt

Nagyon érdekes, szép hely :K

(#18) rudi


rudi
nagyúr

Nekem is éppen a Top Gear jutott az eszembe. Hihetetlenül szép helyek ezek!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) deathcrow42 válasza rudi (#18) üzenetére


deathcrow42
tag

Ők is élvezték ezt az utazást :) Na jó a Jeremy Clarkson az nem annyira, de voltak jó pillanatai is.. :DDD

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#20) 4d


4d
aktív tag

Hello!

Gratulálok a cikkedhez!
Menyibe kerül egy ilyen út?

(#21) deathcrow42 válasza 4d (#20) üzenetére


deathcrow42
tag

Szia,

mint írtam a repülőjegy az 250 ezer forint/fő, szerintem fejenként számolj még 150 ezer forinttal, és akkor gondtalanul ellesztek 3 hétig.

Az árakról:

1 USD ~ 17500 dong

1 pohár (4 dcl) frissen préselt nádcukorlé jéggel az utcán: 2000 dong, azaz nincs 30 forint

1 darab/pohár kókuszlé frissen felbontva az utcán: 3-5000 dong, azaz 40-50 forint a helyszínől függően (tengerpart vagy simán belváros, stb)

A gyümölcsök többségének kilója 150 forint alatt van. Az érett zöld! színű narancs kilója kb. 50 forint.

1 étkezés 2 személy részére 3 kis fogással, itallal egyebekkel normál áron: 120.000 - 150.000 dong, vagyis nincs 1500 forint

[ Szerkesztve ]

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#22) LackoMester


LackoMester
addikt

nagyon szép ország ez a Vietnam,kár,h.legtöbb embernek egyböl a háborúk és a piac ugrik be elsöre :D
jó kis írás,gratula :R :C

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#23) deathcrow42 válasza deathcrow42 (#21) üzenetére


deathcrow42
tag

Hú most jut eszembe, hogy az étkezés az már nem is normál ár, hanem egy egész igényes drága hely :D

Ha jól emlékszem ettünk mi ebédet is 50.000 dongért ketten, ami alig 500 forint. :C

Nem egy drága ország, na. :B

[ Szerkesztve ]

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#24) Gergő_


Gergő_
őstag

szép, színes, színvonalas beszámoló :R
Nem gondoltam volna hogy ennyire olcsó az élet
a műszaki cikkek milyen árszínvonalon vannak a hazaihoz képest?

bárcsak mindenki tizede olyan helyesen,magyarosan írna, mint jelen esetben

(#25) deathcrow42 válasza Gergő_ (#24) üzenetére


deathcrow42
tag

A műszaki cikkek nagyjából az amcsi ár átkonvertálva vietnámi valutára. Vagyis az ott élőknek drága, másoknak meg elfogadható. ;)

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#26) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Köszi az írást, élmény volt olvasni, hát még milyen lehet élőben! :)

(#27) FPéter


FPéter
aktív tag

Nem volt nehéz megtanulni magyarul? Mármint megtanulni biztos meg lehet, de így... nem semmi. Nekem sose menne így a vietnámi.

(#28) deathcrow42 válasza FPéter (#27) üzenetére


deathcrow42
tag

8 évesen könnyen tanul nyelvet az ember :B

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#29) Fecogame válasza deathcrow42 (#5) üzenetére


Fecogame
veterán

:)) :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31) deathcrow42 válasza Kalandor (#30) üzenetére


deathcrow42
tag

Tudok róla, tegnap néztem is, hogy a hídon miért van egy raklap vietnámi-magyar zászló :D :R

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#32) blunt


blunt
aktív tag

nagyon állatul néz ki!

(#33) Solten


Solten
addikt

Gyönyörű ország és gyönyörűen "beszélsz", vagyis írsz magyarul... :C

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#34) .gigabyte. válasza Solten (#33) üzenetére


.gigabyte.
tag

:D igen szép ország egyszer talán elis megyek :R

talán xD :Y

-----------------------------------

(és talán egyszer megtanulod használni a szerkesztés gombot is.
talán lesz is hozzá türelmem ;]
)

[ Módosította: bwoay ]

privit irj!!!! arra válaszolok

(#36) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szeretem az ilyen írásokat! :R

********

[ Módosította: Racecam ]

(#37) Napfénysüti

Nagyon szép ország. Egyszer szívesen ellátogatnék oda. Jó kis írás. :R

Més que un club!

(#38) r-chee


r-chee
őstag

Jó kis hasznos, kedvcsináló írás lett :) . Szívesen körbebarangolnám az országot - ahogy sok másikat is -, lenne bőven miben gyönyörködni :) .

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#39) XuChi


XuChi
addikt

Nagyon jó írás, nagyon szép ország. És nagyon jó képek.

Egyszer akármibe kerül elmegyek vietnámba.

Csodaszép ország. Azok a növények, épületek.

Egyépként mibe kerülne egy 2 személyes utazás cakkli pakkli mindennel?

Msn-re ha felveszel dumálhatnánk.

Thx az írást.

(#40) Tomcat


Tomcat
őstag

Nagyon szép ország, és remek beszámoló a látnivalókról. :C
Szeretek ilyen írásokat olvasni mert mindig elgondolkodtat hogy milyen sok helyen jártam már a világban és főleg mennyivel több helyen nem voltam még. A látottak és olvasottak alapján ha lesz rá alkalmam nem fogom kihagyni. Ez sem maradhat ki az életemből!

Tomcat

(#41) Dave™


Dave™
nagyúr

Helyesírásod és fogalmazási készséged kiváló, sokan natív magyarként a közeledben sem járnak (sajnos) - előtted viszont le a kalappal, rendkívül nehéz lehet ilyen szinten megtanulni a világ egyik legnehezebb nyelvét. Szóval elismerésem :K

(#42) Kantorpe


Kantorpe
tag

"Leszbikus thaifoldi ikerlanyok" :DD

FS! keze mindenhova beteszi a labat. ;]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#43) JanR válasza deathcrow42 (#23) üzenetére


JanR
addikt

"Nem egy drága ország, na." - nekunk lehet, ha mar egyszer kijutunk, de ott gondolom nem igy keres egy atlag embert, pedig meg mi is a beka segge alatt vagyunk :DDD

Nagyon jo iras, jo volt olvasni, nagyon szep hely es nagyon ki akarok jutni!

(#44) deathcrow42


deathcrow42
tag

Köszönöm a sok dícsérő posztot :R

Amint mondtam, tavasszal négyen megyünk majd nyaralni oda, s tervezek egy hosszabb, mindent bemutató több részes sorozatot megírni majd sok sok képpel.

A cikk úgy született, hogy fel akartam túrni a vietnámi képeket a "filléres emlékeim" fiókból, de még nem találtam meg őket, viszont a flickr-re feltöltöttem a képeket régebben, s azokat használtam fel most erre a posztra. Szívből örülnék, ha valaki e írás miatt döntene arról, hogy elmegy, és utána sok sok pozitív élménnyel gazdagodik :B

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#45) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

deathcrow42

Szeretnék gratulálni az írásodhoz, kiemelkedően igényes beszámoló, és külön elismerésem az igényes, szépen alkalmazott magyar nyelv használatához, ami sok magyart felülmúl. (magamról nem beszélek, mert egoista dolog, és germanizmusom van ;] )

Hue...Ho Si Minh...gyönyörűek.

fél-off kérdés: a fotógéped az "szappantartó"? mert nagyon jó képeket csináltál :)

Tisztelettel: :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46) deathcrow42 válasza Mr.Csizmás (#45) üzenetére


deathcrow42
tag

Sima Nikon Coolpix 4300-s, kis szappan az egész :D

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#47) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ha egyszer nagykisfiú leszek, és soook pénzecském lesz, már tudom, hova fogok menni szétnézni.
A cikk brilliáns, a fogalmazás magával ragadó, a helyesírás követendő példa lehet még az itt születetteknek is. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) talmida


talmida
Közösségépítő

Nagyon tetszett a cikked! :C Köszi, hogy megírtad! Ügyes az egész! Jól áttekinthető, lényegretörő. Szerintem "csöppet" örökölhettél apád újságírói vénájából is. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#49) Ariadne


Ariadne
őstag

Csodálatos ez a leírás, dolgozom éppen, de teljesen elfeledkeztem róla, amíg olvastam. :D Hallottam már mástól is, aki fél évig ösztöndíjjal volt ott, hogy messze van, de mindenképp érdemes elmenni egyszer az életben. Meglesz...
Köszönöm, hogy megírtad, és csak így tovább. :C

mod: Ja és mégmégmég kérünk, írj még! :R

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#50) R válasza Vakegérke (#47) üzenetére


R
aktív tag

most kapnak valami segélyt tőlünk...jó lehet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.