Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eszgabor


eszgabor
aktív tag

A samsungtól kimaradt a galaxy s4 zoom, ha már a sony QX10 és QX100 belekerült, akkor a samunak is itt lenne a helye.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#2) vittorio7


vittorio7
őstag

Szép összefoglaló.

(#3) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Én azért még hozzátettem volna egy oldalt, amiben a Nokia dolgairól van szó, mert lenne miről írni.

No stress, no work Today!

(#4) bteebi


bteebi
veterán

Hasznos összefoglaló, köszi :R. Kicsit Canon-túlsúlyosnak érzem ugyan, de végül is igény is leginkább arra van.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) E770 válasza bteebi (#4) üzenetére


E770
senior tag

az első Canon fejezetcím szerintem nem szándékosan lett Canon, úgyhogy nem direkt lett túlsúlyos ;)

(#6) arn


arn
félisten

Canon meg mindig csipkerozsikakent alszik, az innovaciok milc fronton tortennek. Minden adott, hogy egy igazan ultimate gepet tegyenek le az asztalra a gyartok.

A sony-oly egyuttmukodes meg kemeny dio lehet a kozeljovoben. Ez az a ket ceg, amelyik a leginnovativabb volt, es minden adott, hogy vaz es obi teren is magasra tegyek a mercet. Oly stabos ff vaz, stab nelkuli obikkal akar sulyban is egesz elfogadhato rendszer lenne. Remelem meglepik idovel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) ftc


ftc
nagyúr

Az Olympus túl jól csalogat...lassan átállok MILC-re...elegem lett a több kilós zsákból mikor fényképezni indulok

(#8) pakriksz


pakriksz
őstag

A mobilos fotótechnika világát kihagytátok, bár könnyen összefoglalható: Több megapixel, több zaj, több bullshit :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#9) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Ez a Sony rx1-es 2800$-os árával nem tudom milyen célközönségre gondoltak.
Mert ing zsebben már nem fér el mint egy rx100 ha meg már nagyobb gép, ennyi pénzért d800 5dmkiii is van.

(#10) tailor válasza Ed Parker (#9) üzenetére


tailor
őstag

A Ferrari 458 és a hosszított Mercedes S600 is ugyanannyiba kerül, ugyanúgy embereket lehet vele szállítani, mégsem ugyanazok és ugyanarra a célra veszik. :U

(#11) jilian


jilian
addikt

És most akkor tudjak dönteni ~150 ezres kategóriában... :F

(#12) TooToTTo


TooToTTo
csendes tag

Szerintem régóta várt fejlődés mutatkozott idén a fényképezőképek világában. A hova továbbra adható válaszok köre szűkül. Az újdonságok egy részét a tesztek is csak kötelező ráncfelvarrásként emlegetik.

Ugyanakkor idén a fotósok közt megjelentek a korábbi rendszerváltók között a visszaváltók és a csúcskompaktra váltók. :)

besírtam a sok üres agymenéstől

(#13) Ed Parker válasza tailor (#10) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt most nagyon nem vágom mire írod.
Kicsit hülye példa sportkocsit luxuslimuzinhoz hasonlítani.
Ugyanis ez a váz az árához képest semmi különlegeset nem tud a nagyokhoz képest.
Ha viszont már ennyibe kerül, biztos nem ilyet vennék.
Mert ha ez a gép max 1500€ még ok, ha jobb kell, feljebb kell keresni.
De itt arról van szó hogy professzionális gépek vannak ebben az árkategóriában, amik bármiben lemossák.
Most van nálam a kisebb rx100-as, hát árához képest nem fostam le a bokámat.
Beltéren szvsz iso 800 alatt használhatatlan.

(#14) Darkness1 válasza pakriksz (#8) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Ez így ebben a formában nem teljesen fedi a valóságot. Voltak érdemi újdonságok is, szerintem.

No stress, no work Today!

(#15) FEDman válasza Ed Parker (#13) üzenetére


FEDman
addikt

Hát egy RX1 egy Canon 5D MkIII + EF 35/2 IS USM-nél több mint 800g-mal könnyebb. Gondolod hogy ha valaki FF szenzorral szeretne egy lehetőleg nem túl nagy és nehéz rohangálós gépet, akkor annak egy RX1 semmi pluszt nem fog tudni adni egy CaNikon DSLR-hez képest? :U

(#16) pakriksz válasza Darkness1 (#14) üzenetére


pakriksz
őstag

Na ez érdekel! Milyen újdonságok? Jó lenne ha külön fényképező nélkül is lehetne olyan képeket csinálni, ahol a színek stimmelnek, és nincs a szivárvány minden színében pompázó képzajjal teli :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#17) Ed Parker válasza FEDman (#15) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Veled már beszélgettem annak idején az rx100-ról is,hogy az mekkora egy jó gép, próbáltál meggyőzni,hogy ez egy tuti cucc,most itt van a kezemben,a méret,az egyetlen dolog ami mellette szól es a súlya, 1" szenzor ide vagy oda.
Tele állásban durván sötét az objektív,már tavaly is voltak ennél fény erősebb kompaktok.
Most karácsonykor próbáltam gyerekeket fotózni,több kevesebb sikerrel, nekem picit csalódás ezért az árért, gyakorlatilag,ha az auto iso nem 3200-ra van állítva, a legtöbb kép be mozdul.
A videó része jó.

Olyan képet mutass, ahol a két váz a képen képminőségben van összehasonlítva,ha már egy árban van a kettő. :U
800g ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#18) tailor válasza Ed Parker (#13) üzenetére


tailor
őstag

Csak annyira hülye példa, amennyire egy kompakt, zsebrevágható FF gépet összehasonlítani egy batár, nehéz FF vázzal. Nem ugyanarra valók ugyanis (leszámítva azt, hogy fényképezni lehet velük).
"professzionális gépek vannak ebben az árkategóriában, amik bármiben lemossák." Aki ilyet vesz, annak a Zeiss obi + a Sony szenzor tudása a kis mérettel együtt kell, és ezt nem helyettesíti semmilyen, általad említett "lemosó-csúcsszuper" gép. Ez benne a különleges ugyanis. ;)
Nem, én sem venném meg a jelenlegi helyzetemben. De ha számolatlanul lenne a lóvém, akkor pont nem érdekelne, hogy ezért a pénzért mi mást vehetek, ha a legkisebb méretben kellene a legjobb képminőség.
A net tele van mintaképekkel, nézz egy kicsit utána, hogy ez a kis, túlárazott vacak felér-e a "lemosó" vázakhoz a 35-ös obijaikkal.

#15 FEDman: Ennyi... :R Köszönöm, kéremkapcsojjaki.

[ Szerkesztve ]

(#19) FEDman válasza Ed Parker (#17) üzenetére


FEDman
addikt

Ó, így már emlékszem rád..

bár ne emlékeznék..

:DDD

(#20) eszgabor válasza Ed Parker (#17) üzenetére


eszgabor
aktív tag

"gyakorlatilag,ha az auto iso nem 3200-ra van állítva, a legtöbb kép be mozdul."

Ez fizika. Vagy olyan objektíved lesz, ami F<2 és attól javul a fényerő, hogy rövidebb záridőt használhass, vagy az iso-t emeled. Olyan nem lesz, hogy legújabb-legdrágább gépem van és ezért iso80-nal fényképezek bemozdulásmentes képeket beltéren plusz világítás (vaku/lámpa nélkül) nélkül.
A fejlődés arról szól, hogy egyre magasabb iso-val is használható (alacsony zajú) képeket lehet lőni. Pl. a jó öreg Nikon D40-nel is iso 3200 mellett lehetne bemozdulásmentes képet lőni, de olyat már nem tud/használhatatlan a minősége. Egy modern váz meg tud 3200 mellett is szép képet lőni.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#21) Ed Parker válasza tailor (#18) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Jo nagy zsebed van.

Nem ugyanarra valók????????
Akkor mi a fészkes fenére,mond te érted hogy mit írsz?

Nem tudom hogy felér e,nekem teljesen megfelel az 5DMkIII képminősége.
Ennyi.

Fedman: ugye ugye :DDD
Már akkor is oltottál a hülyeségeddel azt mégis nekem lett igazam :)

(#22) Ed Parker válasza eszgabor (#20) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez eddig rendben is van.

Nyitva jó is,csak hát ugye nem mindig ebben használnám.
Nem is vártam hogy iso 80-al hozzon frankó képet, és a beltéri fényviszonyok elég jók voltak.
A gyerekek gyorsak es a zár idő kevés hozzá.

Van most mellette egy Fuji x10-em aminek fény erősebb az obija,kisebb szenzor,gondoltam lecserélem,de marad a Fuji.

(#23) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Úgy se tudjátok egymást meggyőzni.
Egyezzetek meg annyiban, hogy akinek a kis méret a fontos az megveszi a Sony-t, akinek a többi, az meg választ a féltéglák közül. Slussz-passz.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) FEDman válasza Ed Parker (#21) üzenetére


FEDman
addikt

Most nyugodtan írhatnék én is pár személyeskedő megjegyzést rólad, de azt hiszem teljesen felesleges. Egyedül is tökéletesen le tudod járatni magad. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Ed Parker válasza FEDman (#24) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem szoktam személyeskedni.
Egyszer vedd a kezedbe is azt akkor érteni is fogod. :)

(#26) tailor válasza Ed Parker (#21) üzenetére


tailor
őstag

Na most simán bezsebelhetnék magamnak egy ban-t, úgyhogy inkább nem feszegetem a húrt, de a "mély zsebed van" mondatod, meg a gépek felhasználási körének ismét nem értése mutatja, hogy szépen elbeszélünk egymás mellett. Mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#27) Ed Parker válasza tailor (#26) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A nagy zseb az nem egyenlő a mély zsebbel,ne forgassuk ki a dolgokat.

Valóban elbeszélünk egymás mellett.

(#28) Fandango


Fandango
veterán

A Sigma 24-70 mm f/2 DG OS HSM Art meg se jelent, 2014-ben varhato a megjelenese.

(#29) kromatika


kromatika
veterán

Köszi az összefoglalót.

(#30) .mf válasza ftc (#7) üzenetére


.mf
veterán

Come to the dark side, we have cookies ;]

A mintabolttól és még pár bolttól lehet max. egy hétre 1-1 gépet elvinni kipróbálni. Vagy ezen a hét végén, vagy a jövő héten én is benézek egy E-M5-ért, ha végre visszatér.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Én azért aggódom egy picit a Pentax igérgetett Full Frame késlekedésért...

Ha most nem hozzák ki, akkor nem csak a szakma fordul el tőle szerintem..

Egy bitangos, durva belépőt vár-nák egy K-1000 szintű géppel. Legendát a népnek! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#32) zseko válasza Darkness1 (#3) üzenetére


zseko
veterán

Attól hogy lehet vele fényképezni a nokia még _nem_ fényképezőgép.

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.