Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kmarkk22


kmarkk22
aktív tag

Nekem nem tetszik, hogy belelóg a kijelzőbe a teteje. :(
Az ujjlenyomatolvasó pedig szerintem az oldalsó bekapcsológombba kerül majd, azért lett olyan nagy.

(#2) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Követi a trendet. Ha ilyen lesz.

Remélem jó drága lesz, akkor kevésbé fog fájni, hogy beruháztam a 7 plusra. :K

Vuff.

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#3) m@xsys


m@xsys
senior tag

Majd kiderül. Az iPad Pro egyelöre nagyon jó lett. Remélem ez is :R
Értelmes ember nem vág fel egy telefonnal, csak használja

[ Szerkesztve ]

(#4) batai15


batai15
félisten

ha home gomb sem lesz akkor a kezelés változik? mint tudjuk, az ios 1 gombal operál.

(#5) Juhaszatti válasza kmarkk22 (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Így hogy a benyúlás mellett csak értesítések jelennek meg, nem gáz szerintem. Jobb mint a Mi Mix megoldása, már csak a beszédhangszóró miatt is. Bár az Essential hasonló kialakítása talán esztétikusabb.
Az ujjlenyomatolvasóra meg kíváncsi leszek.
Nagy blama lenne ha beraknák a kijelző alá úgy hogy hogy még nem tökéletes a technológia és pontatlan lenne vagy sűrűn meghibásodna.

[ Szerkesztve ]

(#6) whatwhatwhat válasza kmarkk22 (#1) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Valóba úgy tűnik, hogy a bekapcsoló gombban lesz, nem hiszem, hogy lenne más indok a méretének a növelésére. Egyébként ez szerintem egész jó megoldás. Mindenhogyan kényelmes lesz feloldani, jobb/bal kézzel, kézben fogva, asztalon, autóban stb.. Nem látom hátrányát. Ugyanakkor kijelzőben még jobb lenne... Na nem mintha valaha is vennék iphone-t. :))
Én abban reménykedem, hogy a note8-ban a kijelzőben lesz. :U

(#7) GALARDO


GALARDO
addikt

Hacsak az az almás logó alá nem kerül, a megoldás a képernyőbe épített azonosítás lehet.

Ámen, és akkor kapargatnám az államat, és azonnali vétel lenne. :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#8) somogyib válasza whatwhatwhat (#6) üzenetére


somogyib
őstag

Hol van szó a bekapcsológomb méretéről?

(#9) peter_k


peter_k
tag

Én meg azért drukkolok, hogy kihagyják az OLED kijelzőt. :)
Ha meglépik, nekem ott lenne vége az iPhone-nak.

(#10) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Nem vagyok Iphone fan, de ez tetszik.
Nagy érdekesség lenne ha az apple lenne az első, amelyik megoldaná a kijelzőbe integralt újlenyomatolvasót!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#11) whatwhatwhat válasza somogyib (#8) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

A képen... :DD

(#12) Воланд válasza whatwhatwhat (#11) üzenetére


Воланд
titán

De az egy sima renderkep.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) Obyboy válasza Воланд (#12) üzenetére


Obyboy
addikt

A renderképek nem méretarányosak?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#14) Juhaszatti válasza Obyboy (#13) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem biztos hogy ilyenek lesznek a telefon arányai, a renderképek nem véglegesek. Lehet hogy hasonlítani sem fog végleges bekapcsológomb ehhez.

(#15) A 2. Vesztes válasza Воланд (#12) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Az elmúlt időszak megjelenéseinek tapasztalata az - lehet -, hogy a "renderkép" megegyezik az eredetivel. Ezért gyanakodhatunk....

Vuff.

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#16) Stanley-B. válasza A 2. Vesztes (#2) üzenetére


Stanley-B.
őstag

menj már a követi a trendet dologgal, ha valóban ilyen lesz, melyik gyártó tett le akár csak hasonlót is az asztalra?
képernyőbe integrált ujjlenyomat olvasóval meg minden....

(#17) Воланд válasza Obyboy (#13) üzenetére


Воланд
titán

De, azok, csak eppen ez egy nem hivatalos renderkep.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) -Faceless- válasza peter_k (#9) üzenetére


-Faceless-
őstag

Hát pedig a korábbi hírek alapján elég biztos, hogy az lesz...

(#19) Stanley-B. válasza kiezTe90 (#10) üzenetére


Stanley-B.
őstag

miért lenne érdekesség?
számtalan dolgot oldottak meg elsőnek, pl a megfelelően működő ujjlenyomat olvasót is csak úgy mellesleg

(#20) Juhaszatti válasza Stanley-B. (#16) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Elég sok hasonló, vagy jobban megoldott bezelless telefon van már most a piacon. Vagy éppen bejelentve van, végleges formatervvel.
A kijelzőbe integrált leolvasóval kísérleteznek a gyártók egy ideje, meglátjuk hogy a Samsung a Note 8-al, vagy az Apple lesz az első az új iPhoneal. Reméljük kiforott technikát kapunk kézbe, bármelyikük is lesz az első.

(#21) whatwhatwhat válasza Stanley-B. (#19) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Felfogtuk, apple fan vagy. ;]

(#22) A 2. Vesztes válasza Stanley-B. (#16) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Indulok, mutasd az irányt! :) A 7 plus topic jó lesz?

Persze a technológiai kérdésben igazad lehet, de én a külsőre gondoltam. :K

Vuff!

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#23) whatwhatwhat


whatwhatwhat
aktív tag

Amúgy csak nekem tűnik fel, hogy korántsem káva nélküli a telefon? Arra gondolok, hogy azért egy egységes kerete van az egésznek(a benyúló tetejét leszámítva). Ez persze alul elképesztően vékonynak tűnik. De oldalt? Szerintem teljesen átlagos, és jóval vastagabbnak tűnik mint egy S8-é...

(#24) TBMC válasza peter_k (#9) üzenetére


TBMC
addikt

szabad tudni miért? mármint miért drukkolsz ellene?

markbellus.hu 

(#25) janeszgol válasza whatwhatwhat (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Mivel nem hiszem, hogy Edge kialakításra váltana, ezért.

(#26) assemble


assemble
addikt

Hat nem tul szep. Ha tenyleg ilyen lesz, van mit tanulniuk a samsung-tol, az s8 ezzel felmossa a padlot, pedig az mar meg is jelent par honapja.

[ Szerkesztve ]

(#27) somogyib válasza whatwhatwhat (#11) üzenetére


somogyib
őstag

De az nem is a bekapcsológomb. :)

(#28) goncz_83 válasza whatwhatwhat (#11) üzenetére


goncz_83
csendes tag

A képen az nem a bekapcsológomb, hanem a dupla kapera fedele, középen a vakuval. Az alsó képen már a helyére rakták :DD

(#29) Stanley-B. válasza Juhaszatti (#20) üzenetére


Stanley-B.
őstag

attól függ mit értesz a jobban megoldott alatt. Azt, hogy lefolyik oldalra is a kijelző? CSak mert az az én szememben éppen a rosszabbul megoldott dolog.

(#30) roli543 válasza whatwhatwhat (#23) üzenetére


roli543
őstag

Azért van kerete a telefonnal mert nem edge kijelző lesz benne.

Nekem kifejezetten tetszik ez a kialakítás, kiváncsian várom, hogy valóban ilyen lesz-e, és a pontos méretekre is.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#31) whatwhatwhat válasza somogyib (#27) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

+ goncz_83

Az alsó-renderképről beszélünk. :W Játszottam anno azzal a játékkal, amiben formákat kell bedobálni a megfelelő lyukakba. Látom, hogy a kamerák üvege az, beleillik a helyére. :) Az alsó képen láthatjátok, hogy elég rendesen megnyúlt a bekapcsoló gomb.
Nyilván nem kezelem tényként, de ha lehet hinni a rendernek, akkor feltételezem, hogy az olvasó miatt nyújtották meg. Ahogy anno a sony is.

(#32) Luck Dragon válasza GALARDO (#7) üzenetére

a megoldás a képernyőbe épített azonosítás lehet

De ha teszek rá üveg fóliát akkor érzékel?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) whatwhatwhat válasza roli543 (#30) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

+ janeszgol

Mi köze ennek az edge-hez? Én csak annyit mondok, hogy nem ér ki a széléig, közel sem. Az már egy teljesen másik dolog, hogy lehajlik vagy nem.

Ott van pl a sony xa1. Az már szinte tejlejesen kiér oldalt, mégsem edge.

(#34) goncz_83 válasza whatwhatwhat (#31) üzenetére


goncz_83
csendes tag

Én kérek elnézést... :R

Nem hiszem hogy az oldalgombba beleférne egy olyan olvasó, amin nem huzkodni kell az ujjat

(#35) whatwhatwhat válasza goncz_83 (#34) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Sony-t láttál-e már? :DD

(#36) munnergep válasza assemble (#26) üzenetére


munnergep
senior tag

Ízlés kérdése. Nekem ez a render nem tetszik, az S8-tól sugárban hányok, az LG G6 és a Note 7 amik teljesen rendben vannak. Nekem.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#37) goncz_83 válasza whatwhatwhat (#35) üzenetére


goncz_83
csendes tag

Nem szóltam, eddig nem láttam, de most meggugliztam :)

(#38) peter_k válasza TBMC (#24) üzenetére


peter_k
tag

Persze. :)
Azért, mert még nem láttam színhelyes OLED kijelzőt. A metrón 4 méterről kiszúrom, melyik telefonnak van Oled kijelzője, az oldalról látható zöldes elszíneződésről. Túlszaturált, beégésre hajlamos, nem a valóságot
megjelenítő kijelző. Az IPS-el, ezek a problémák nem jelentkeznek.
Az iPhone 7-es szériának, meg tényleg 100-as a színhűsége. Ezt reklámozták is rendesen. Erre most az egészet hazavágják. Kíváncsi leszek, hogy az új iPhone esetében is kitérnek-e a színhűség méltatására?
Évek óta írogatják, hogy az OLED már kinőtte a gyermekbetegségeit. Aha. Menjél be egy Samsung márkaboltba és nézd meg a 2-3 hónapja pulton lévő, folyamatosan bekapcsolt telefonokat. 90%-nak be van égve és borzalmas a kijelzője. De ha vadi újat nézel oldalról, akkor sem színhelyes.
Az energiafogyasztás csökkentésen és a tényleg fekete "színen" kívül, csak hátrányt látok.
Az lenne a korrekt, ha kétféle kijelzővel forgalmaznák és választhatnánk. De ez csak álom...

(#39) balgab84


balgab84
aktív tag

Koveti a trendeket, mar nem diktalja, sajnos. Osszel tenyleg a nagy durranasa az lesz, h oled kijelzoje lesz???😀😀 Ilyeneken mar csak mosolyog az ember....le van maradva sajnos, de nagyon😀

[ Szerkesztve ]

(#40) whatwhatwhat válasza peter_k (#38) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Bemész a beállításokba és átállítod a színmélységet. 15 másodpercbe telik. :C Legalábbis ha samsungról beszélünk, márpedig úgy gondolom 99%-ban samsungról beszélsz.
A gyári beállítás az, hogy túlszaturált. Ezért látod úgy, hogy mindegyik az.
Egyébként nekem pl így tetszik. Sokkal feltűnőbbek, "kiugranak" a szinek. Képeken is, midnen tartalomnál. Sokkal jobban néz ki szerintem. Viszonylag kevesen vagyunk professzionális fotósok, de ha mégis, ott van a lehetőség az átállításra.

A beégés sajnos "létező" probléma. Kifejtem az idézőjelet: Nem úgy létező, mint ahogy előadod. A te telefonod nem fogja 2-3 hónapig 0-24-ben ugyanazt a tartalmat megjeleníteni. Több mint 1 éves S7 edge-emen észrevehetetlen a beégés. Ha egy tiszta felhér képet nézek, akkor látom csak és kizárólag az értesítési sáv helyét elkülönülni. De azt is csak azért veszem észre oylan könnyen, mert tudom, hogy ott van. Először elég közelről kellett néznem. :) Szóval számomra tulajdonképpen nem létező.

Szerintem további előnye, hogy nagyobb fényerőre képes. Ezt inkább kérdezem, mint mondom. De én úgy látom, hogy az új telefonoknál általában az oled-esek nagyobb fényerőre képesek. Javítson ki valaki ha tévedek, nincs kedvem utánanézni :)

(#41) borand válasza peter_k (#38) üzenetére


borand
aktív tag

Figyelj az egyik problémádra az a lehetőség és megoldás, hogy ne nézegesd oldalról a telefonod. Meg amúgy is ki akarja oldalról nézegetni?

(#42) szupermacs


szupermacs
veterán

Érdekes, de szerintem túl sok helyet foglal el a renderkép alapján a kijelző tetejéből. Nem lesz hely az értesítési ikonoknak és a szolgáltató nevének. Valami más megoldásra gondolok, mint arra, hogy belelóg a kijelzőbe egy nagy sáv felül.

(#43) peter_k válasza borand (#41) üzenetére


peter_k
tag

Nem győztetek meg. :) Azért az vicces, hogy ne nézegessem oldalról. De mindenkinek más tetszik...

(#44) Eugene Roe válasza peter_k (#43) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Az komolyabbnak hatna, hogy ne nézegesd szemből? Az esti fekete az fontosabb nekem, egyébként meg polarizált szemüvegben még gázabb az oled, gyakorlatilag egy instant lsd trip, ez elfogadhatóbb érv lenne, de szerencsére 99% nem vesz 20k polaroid, vagy 60k oakley/rayban polarizált napszemüveget, mert "mindenki" megáll a 35k natúrnál! :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#45) Látnok válasza assemble (#26) üzenetére


Látnok
aktív tag

Bevallom, nekem tetszik. Mondjuk ez egyéni ízlés kérdése.

(#36) munnergep: A NOTE 7 szerintem is a legszebb samsung volt amit készítettek. Nagyon bejött a telefon, a toll, az egész ahogy volt.

[ Szerkesztve ]

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#46) szupermacs válasza Eugene Roe (#44) üzenetére


szupermacs
veterán

Sose próbáltam a Polaroiddal az OLED kijelzőt. Otthon megnézem, erre kíváncsi vagyok.

(#47) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha ilyen ocsmany lesz, 7+...

(#48) #40359168 válasza Eugene Roe (#44) üzenetére


#40359168
törölt tag

Polárban minden kijelző gáz, amúgy én szemüveges vagyok, a teljesen jól működő csíptetős megoldás cirka 1500-2000 forintból megvan Ofotértből.

(#49) Eugene Roe válasza #40359168 (#48) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Minden gáz, de egy ips azért jobb :D bár az oled is "jó", csak lsd trip feeling!

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#50) Látnok válasza whatwhatwhat (#40) üzenetére


Látnok
aktív tag

Sajnos egy ismerősöm samsung s7-e szimpla használat mellett is beégett, már az első hónapban. Persze lehet olyat kapott, ami előtte kirakatban volt, ezt nem tudom. Szóval ez valós probléma, amit bizonyára meg lehet valahogy oldani.

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.