Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bird


Bird
addikt

Kettőt kérek. :DD Fantasztikus ár/érték arányú termék....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2) smc


smc
addikt

Egész tűrhető árú hangprojektorok.. ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

Remek a marketing fotó!
Az egyik zajongót a padlóra, a másikat szekrényre tenni...

(#4) ivarg


ivarg
tag

Ez Loewe léptékben nem is olyan durva árazás, aki látott már a gyártótól valamit az tudja, hogy azért itt eléggé kinyalják a fogyasztó seggét és ráadásul ordít róla, hogy nem egy kommersz csilivili samsung vagy Lg.
Persze ettől még nem áll a beszerzési lista élén mert nekem húzós.

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#5) AAAgold


AAAgold
senior tag

nem tetszik a dizájn...

ez az időszak, amit meg akarnak idézni dizájn terén az egyik legborzalmasabb volt a 20. században, még ha akkor formabontó is volt

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#6) ripla


ripla
őstag

Ha mintára vágott szakállú, rózsaszín inges hipster lennék, kötött sapkában meg türkizkék cicanadrágban, akkor minimum kettőt vennék, de így sajnos nem érdekel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) elefant válasza #06658560 (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát igen....

(#8) Cs1csó válasza #06658560 (#3) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ilyen beállírtások enge is szoktak zavarni, egy 5.1-es rendszert hogy fotóznánk bele sem gondolok :)

(#9) CMST2015


CMST2015
tag

M.........árdosok vesznek egyből 10et xD

(#10) ceia


ceia
őstag

A modern talppal jól néz ki. Nem tudom, ha milliomos lennék, milyen tv-t vennék, de gondolom ez is megfelelne. Egyáltalán a Loewe a legjobb :F

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#11) Viktor81 válasza ivarg (#4) üzenetére


Viktor81
senior tag

Pedig, de. Ez egy "kommersz LG". Sajnálatos, hogy becsapják az embert és sokszoros áron kapod meg ugyanazt a panelt. Tisztára mint a Renault motoros Mercedes. Szégyen ez a világ...

(#12) Duree


Duree
veterán

Nem is annyira veszélyes az árazása, a hasonló paraméterekkel rendelkezö Sony Oled is ennyibe kerül.

duree54

(#13) krx21


krx21
nagyúr

Nem is drága. Ha azt vesszük hogy a Sony A1 oled drágább!

(#14) krx21 válasza Viktor81 (#11) üzenetére


krx21
nagyúr

"Ez egy "kommersz LG"."
Ez így kicsit erős. Pláne, hogy már egy "sima" lg sem kommersz kategória.
Lehet hogy Te el voltál zárva a műszaki hírektől úgy kb. 10 évre??? ;]

(#15) kromatika


kromatika
veterán

Szerintiek semmi köze a 60-as évek formájához.

Légy jó mind halálig.

(#17) b. válasza #32839680 (#16) üzenetére


b.
félisten

pedig ahhoz képest nem drága. Konkurencia HDD és hangprojektor nélkül is elkér ennyit, vagy majdnem ennyit, a 4K OLED tv ért, HDR támogatással, hasonló minőséggel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) AAAgold válasza b. (#17) üzenetére


AAAgold
senior tag

relatív nem drága, belátták a loewe-nél is, hogy spórolni kell, ezért a dizájner csapatot és a photo render team-et kirugták...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#20) bteebi


bteebi
veterán

Loewenek nem is rossz, sőt egyébként se néz ki nagyon rosszul. Persze jól se. Az az elrendezés meg például a hangfalakkal... tipikusan loewés :DDD. Nem szabadna fullban tolni a kretént, mert ez már talán a vásárlóközönségének is feltűnhet ;]. Az ára meg szintén loewés (rohadt drága), és valószínűleg a minősége is (max. egy jó közepes). De az életérzést akkor se lehet elvenni :)) :C.

Szerk.: Ja hogy ez OLED? :Y Sry, my bad, nem jött át :B. Akkor viszont tényleg nem olyan rossz az ára se. Sőt, relatíve már-már olcsó...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) Viktor81 válasza krx21 (#14) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Ne haragudj, de attól, hogy Te elhitted az elmúlt 10 év marketing "kamudumáját" a Samsung és LG félék olyan messze vannak a minőségtől és főleg a prémiumságtól, mint Makó Jeruzsálemtől...
Kifordult önmagából a világ és az emberi butaság, valamint igénytelenség, a lenullázott ízlés és értékrend magasra repítette a az említett cégeket, de ettől még ne lettek különlegesek.

V.

(#22) krx21 válasza Viktor81 (#21) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem haragszom. De én semmiféle marketing dumát nem szoktam elhinni. Azt tudom, hogy az állványomon álló TV az eddigi legjobb amit valaha láttam és ez egy LG Oled! Szóval ezek után már én is egészen másképp tekintek erre a két betűre, mint azelőtt... Én nem vagyok elfogult márka fan, sőt. Csak a képminőség érdekel.

(#23) Viktor81 válasza krx21 (#22) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem túl igazságos összehasonlítás, ha csak egy terméket tudunk a semmihez hasonlítani...
Ha valaki egész életében Opel Astrában, vagy Suzuki Swiftben ült (vezetett) és beülhet egy Peugeot 607-esebe, azt fogja mondani, a világ legjobb autója. Ettől ez még messze nem igaz. Egy OLED technológiájú panel, egy megközelítés (LG) féle. Erre nem korrekt azt mondani, ez a legjobb. (szerintem eleve zsákutca az OLED, de ez lényegtelen)

(#24) krx21 válasza Viktor81 (#23) üzenetére


krx21
nagyúr

Mindig is felső, vagy közel felső kategóriás Tv-im voltak, tehát nem opel astrából ültem át... Volt rengeteg lcd és volt plazma is. A televízió mindig is a erős hobbim volt és ennek tekintetében vannak tapasztalataim...
De nem is értem! Neked tényleg bizonygatni kell, hogy jelenleg az oled adja a legjobb képminőséget? Vagy nincs információd arról, hogy oled tv paneleket csak az lg gyárt...
Szóval igen jelenleg az lg van a képminőség csúcsán, ami változhat persze, de ez ettől még tény...
Olyan cégek vásárolnak ilyen panelt, mint az cikkben szereplő, valamint a sony, Panasonic stb.
Akinek sztereotípiája van egy márkával kapcsolatban az te vagy... :K

(#25) Viktor81 válasza krx21 (#24) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem kell bizonygatni... Nem szeretem az LG-t, ez tény. Nem volt még OLED-em, ez is tény. Tudom, kik vesznek tőle panelt és ezért szomorú is vagyok. Azt viszont nem ismerem el, hogy az OLED a megjelenítők csúcsa. Sokkal több lehet benne, de jelenleg egy olyan technológia, amely a jó tulajdonságok mellett megörökölte az "elődök" hibáit is. Ha csak képminőséget nézünk, valóban igazad lehet, de nálam a kép mozog és ebben az OLED közel sem a legtökéletesebb, amit valaha gyártottak. Ez persze saját vélemény, nyílván "minden cigány a saját lovát dícséri", tehát akinek OLED-je van, azt mondja, nem látott még ennél tökéletesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#26) b. válasza Viktor81 (#25) üzenetére


b.
félisten

pedig jelenleg tökéletes Tv gyártási technológia nincs. plazmának és LCD nek is nagyon sok betegsége van, ami miatt nem tökéletes semelyik típus, csak ha "HA" val kezdődő mondatokkal mesélnek róluk. OLED a legjobb kompromisszum , úgy gondolom mindegyik technológiából a legjobb tulajdonságot örökíti ki.
A mozgásmegjelenítést meg hát lehet fikázni OLED-nél csak éppen azok az LCD-k amik ennél jobb mozgásmegjelenítéssel operálnak, azok OLED árban vannak.és nem OLED képminőséget nyújtanak.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27) krx21 válasza Viktor81 (#25) üzenetére


krx21
nagyúr

A hibáival együtt mondom, hogy jelenleg a legjobb. A mozgás megjelenítés nem lett jobb, de a bfi nélkül használt lcd-nél jobb.
Talán nem is volt a tv gyártás történelmében úgy, hogy egy technológia váltás rögtön jobb képminőséget produkált volna, mint az előd. A plazma és az lcd sem tudta ezt. Az oled viszont igen.
Persze lehet még fejlődni a gyengébb pontokon.
Én annyit mondok: kb. 10 éve távlatában az összes TV-m valamilyen hibája idegesített, hogy végén cseréltem.
Az Oled-re viszont fél év után vettem 5 év garit..

(#28) Viktor81 válasza krx21 (#27) üzenetére


Viktor81
senior tag

Tényleg, távol álljon tőlem a vita, ezt már elengedtem, mert ha valaki a fejébe vette, még az LCD-re is azt mondta, a csoda. Én úgy gondolom, nincsen az OLED-nek 10 éve... A másik, amire a kollégának reflektálnék, hogy bizony mindegyik technológiának volt hibája és ezt az OLED egymagában vitte tovább. Nekem az OLED egy jó feketével és emiatt magas kontraszttal rendelkező LCD. A fejlett technológiák miatt az OLED magasabb szintről indult, ez való igaz, viszont amellett, hogy a fizika határai az ő idejére már kitolódtak, voltak előtte kipróbált jó és rossz irányok. Ez az LCD-nek vagy a plazmának nem adatott meg a 90-es években.

(#29) b. válasza Viktor81 (#28) üzenetére


b.
félisten

Igazából általánosságban beszélsz de nem nagy igazságokat, hanem érthetetlen dolgokat, amiknek nincsen konkrét alapja.
Ne haragudj ,de szerintem nincsen igazad, azt sem tudom, hogy milyen technológiáról beszélsz amerre fejlődhetne a technika az OLED-en kívül, Persze tömeggyártásban gyártható dologról beszélek, a mostanihoz képest előrelépést jelentő minőségben. Írd már le konkrétan miről beszélsz, mert az én homályos agyam nem tudja felfogni az ilyen burkolt célzásokat, sokat sejtető dolgokat, amik 10 éven belül előrébb mutathatnak mint az OLED minden téren,de főleg képminőségben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) krx21 válasza Viktor81 (#28) üzenetére


krx21
nagyúr

Távol álljon tőlem, hogy én is jósolgassak. Hogy mi lesz, az nem sokan tudják, talán Ők is tévedek...
Én a mostani elérhető, vásárolható technológiákról beszélek.

(#31) Viktor81 válasza b. (#29) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nem egy filmet nézünk...
Mik az érthetelen dolgok ? Minek nincsen alapja ?
Milyen technológiáról beszéltem a OLED-en kívül ?
Kérlek, olvasd el mégegyszer és próbáld meg újrafogalamzni a mondandódat !
Azt mondtam, amit most is fenntartok, hogy véleményem szerint 10 év múlva nem lesz OLED (vagy ha lesz, olyan szinten, mint most, tehát nem veszi át az LCD helyét) Ez egy zsákutca. Egy drága technológia, ami nem ad sokkal többet (néhol kevesebbet) a plazmánál, amire kevesebb pénzért sem volt igény. (úgy, hogy vagy 10 elektronikai nagyhatalom képes volt gyártani.)
A mai világban a képminőség nem mérvadó. Ha az lenne, akkor maradt volna a plazma, eltűnt volna az LCD és mindenki azon dolgozna, hogy tökéletesítse az OLED-et.
V.

(#32) krx21 válasza Viktor81 (#31) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak nincs véletlenül egy nagy TV gyárad, hogy a gazdasági előállítások miatt aggódsz? :DDD
Mi mezei felhasználók, a képminőséget keressük.
Amúgy tudjuk sajnos, hogy az a technológia győz, amelyikel nagyobbat tudnak kaszálni...

[ Szerkesztve ]

(#33) AAAgold válasza Viktor81 (#31) üzenetére


AAAgold
senior tag

kifelejted az előrejelzésed érveiből, hogy az oled körül óriási hype van, míg a plazma körül nem volt ekkora

lehet, ha ma jelenne meg a plazma technológiával egy készülék, ugyanilyen pozitív jövő elé nézhetne, mint az oled

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#34) krx21 válasza AAAgold (#33) üzenetére


krx21
nagyúr

A plazmát ma is drága lenne gyártani. Sajnos ezek a technológiák mind gazdasági vállalkozások. Ezért győzött az lcd a plazma ellen sajnos. Pedig milyen komoly lenne egy 4K 1500nit-es plazma... :DD

(#35) AAAgold válasza krx21 (#34) üzenetére


AAAgold
senior tag

az ár az egy dolog - de ha a népek akarják, akkor megveszik...

ha az össznépi hype sikeres, akkor megy a dolog - én ezt látom fő különbségnek a plazma és az oled között

az lcd-t nem fogja kiszorítani az oled, de szerintem jóval sikeresebb lesz, mint a plazma, egyszerűen azért, mert sokkal jobb a marketingje, megítélése, a körülötte lévő hype, stb

az oledről a fő üzenet a pozitív képminőség, az óriási kontrasz és a fekete mélysége, nem pedig a ghost jelenség - plazmáról ez utóbbi sikeresen megragadt a tudatokban, a képminőség és egyéb pozitívumok pedig inkább csak a rajongók között közismertek

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#36) b. válasza Viktor81 (#31) üzenetére


b.
félisten

Hagyjuk már ezt a plazma dolgot, nincs már plazma, nem gyártják.A másik fele, hogy nem csak Pana és Kuro plazmákból állt a világ, mert akkoriban azért a legtöbb hétköznapi embernek a megfizethető áru plazma ( Samu, LG)egy hulladék szar volt, a jó plazmákért meg olyan összegeket kértek, mint most az OLED Tv ért.
Nekem Kuro plazmám van a Samsung LCD mellett, de az egy film megjelenítő, az LCD meg egy TV.
Családos embereknek,mint én,30-40 négyzetméteres nappalikban,kivitelezhetetlen a videofil filmnézés, és konkrétan használhatatlan, ha nem sötétítek be, és rendelem alá az egész családot és az életteremet egy egy filmnek,de ezt már kifejtettem feljebb.
A plazma sem tudott mit kezdeni az LCD vel, az OLED sem fog tudni mit kezdeni,mert LCD-t fillérekből állítják elő és a gyártóknak nem az az érdeke, hopgy jó képminőséget adjanak, hanem hogy profitot termeljenek..Ehhez nem kell elemzés meg nagy jóstehetség.
Ha nem lesz olcsóbb és nem kezd el nagyon sok gyártó ráállni a technológiára akkor nem fogja leváltani az LCD-t, de azt mondom neked nem is kell, a Plazmát kell , hogy leváltsa, helyettesítse, csak legyen alternatíva.
De ezt mindképpen ennél olcsóbban kell hogy tegye a mostani áraknál. Amúgy meg van olyan érzésem, hogy nem láttál még valóban OLED tv-t működés közben, vagy nem tudom, más filmet nézünk valóban, mert a Kuro plazma Tv mellett és egy Samsung 4 K tv -hez összehasonlítva ( egyébként soha nem belépő TV- volt a nappalimban) mindenben maximálisan kiszolgálna egy OLED a jelenlegi képminőségével, és ebbe beleértve minden részét,a videomegjelenítéstől a fényerőig , mindent. Magasan a legjobb technológia, amit most el tudok képzelni otthoni TV nézéshez és mozizáshoz egyben.( Amúgy persze mozizáshoz egy kivetítő lenne a csúcs).

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.