Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Így akkor nem mindegy, hogy HD-n, vagy 4k-n nem nézem a ki se jutott magyar válogatottat? ;] ;] ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

És a kábelen átgyötört TV-adás mennyire úhádéhádéer a valóságban? Azaz látni is fog valami különbséget a néző egy natúr 300EUR-s fullHDTV-hez képest, vagy csak placebó az egész?

Nehezen tudom elhinni, hogy Tokió és Hong Kong kivételével bárhol a világon minőségi 60+Mbps TV-adást nyomnának ki a plebs nézőközönségnek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) --ka válasza t72killer (#2) üzenetére


--ka
senior tag

Szingapúr?! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#4) M107


M107
addikt

:R

Felhívtam a digi-t (ügyfélszolg)

Egyenlőre nem tervezik, hogy ilyen minőségben közvetítsenek itt Magyarország területén.
A ü szolg. hölgy legalább is ezt mondta.

Tehát hiába a TV, ha nem lesz rá adás pedig megnéztem volna milyen.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5) Charx válasza t72killer (#2) üzenetére


Charx
senior tag

Na ez az, itthon ez hogyan tudjuk nézni, már ha tv-d van is hozzá?

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hacsak nem lesz ingyenes 4k stream, akkor itthon nem érünk ezzel semmit, mert jelenleg nincs olyan TV szolgáltató itthon aki 4k-ban továbbítana adásokat. Sokan még a jelenlegi HD-vel is trükköznek, mert sajnálják a sávszélességet a FHD-re.

A nálunk üzemben lévő DVB-T MPEG4 alkalmatlan 4k-ra és fél év alatt nem fogják lecserélni, ha már eddig húzták. Ráadásul választási év lesz és a propaganda nem állhat le technikai okból egy percre sem.

A kábel, sat, IP TV szolgáltatóknál nincsenek 4k-s STB-k és évekbe telik míg befogadnak egy újat.

Mi nem hogy a következő VB-t nem nézzük 4k-ban, az azután következőt sem. Más országokban talán lehet róla szó, mivel az TV készülékek többsége támogatja a DVB-T2 HEVC -et elvileg és ott már ezzel sugároznak. Több szomszédunk is már áttért erre, bár nem tudom, hogy sugároznak-e már 4k-ban bármit is.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Márton válasza Charx (#5) üzenetére


Márton
nagyúr

hát, nem élőben..

én már a vr kamerát várom a kapus, vagy bíró fejére :DD

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8) atike


atike
nagyúr

"valamilyen fatális véletlen folytán nem jutott ki a világbajnokságra"

Hát na... :)

Most már csak az érdekelne, hogy itthon lesz mód 4K-ban nézni...?

(#9) elefant válasza atike (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igazából fáj ez nekem. Máig emlékszem, hogy '86-ban odahúztam a tévé elé a széket,és négy perc múlva összetört az életem. Még gyerek voltam, de eléggé megviselt, annál már csak az volt rosszabb, mikor a Fradit elpáholta itthon az Ajax. Nem kaptam már rá jegyet, és tudom, hogy az utolsó negyed órát a takaró alatt töltöttem, befogtam a fülemet hogy ne is halljak semmit.

(#10) DjFlanker válasza elefant (#9) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

8 évesen első igazi tévés fociélményem volt. És mégis kitartok valamennyire :D
" valamilyen fatális véletlen folytán nem jutott ki a világbajnokságra" Ehhez pedig gratula :D

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#11) Geller72


Geller72
veterán

"ahogy Gera Zoli 4K HDR-ben egy ollóval kicsipkézi a brazil kapu pipáját, de majd négy év múlva!"
-Szegény Gera Zoli már rég nem él mire nekünk lesz egyáltalán esélyünk valamire is.. :(. Ilyen dilettáns fkalapok mellett..

(#12) Tigerclaw válasza elefant (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Még megvan a '86-os VB programfüzet amin vezettem az állásokat...egészen a 6:0 -ig. :(

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) t72killer válasza --ka (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Korrekt! Talán mehet még a listára 2-3 geek város (+Szöul?) jellemzően a távol-keleten, ahol nemigazán nemzeti sport a foci. Annyira biztos nem, hogy tízmilliók rohanjanak a boltba TV-t venni.

A nagy focimániás népek (Brazilok, D-Európaiak, Balkán) csórók, még ha meg is lenne az infrastruktúra, nincs meg a vásárlóerő 1000+EUR-s TV-re cserélni a mostanit. Ny-EU meg tudná fizetni, de itt elég hiányos az infrastruktúra, még a HD adás is messze van a Bluray minőségtől - Mo.-gon hasonló a helyzet. TV adás miatt egyelőre semmi értelme készüléket cserélni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Tigerclaw válasza Geller72 (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem baj, lassan minden NB1-es magyar focistára jut egy stadion. Ilyen idióta ország nincs még egy, ahol a legsikertelenebb sportra költik messze a legtöbb pénzt. (persze mi tudjuk nem a foci a lényeg Viktornak, hanem az hogy ki építi a stadiont, de ettől még hülyének néznek minket külföldön...jó okkal)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) elefant válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ha jól tudom a HLG szabványt pont arra találták ki, hogy a jelenlegi szabványokon keresztül is lehessen 4K HDR-t sugározni, és ezt már láttam élőben is (elméletileg), ahol teljesen okés volt a képminőség.

(#16) Dilikutya válasza t72killer (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ördögi kör, mert ha nincs, aki vegye a 4K tévét, nem fognak sugározni, hisz nincs mire. Más kérdés, hogy pusztán a tévéadás minősége miatt itthon a katódsugárcsöves tévét sincs értelme lecserélni, aki ma Magyarországon tévét vesz, az vagy azért veszi, hogy legyen lapos tévéje, vagy azért, hogy más forrásból nézzen tartalmakat rajta. Ez utóbbi ma Magyarországon jellemzően torrent bdrip, aztán a különböző HD+ mkv-k, az "igényesebbjének" meg camrip. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) parandroid válasza t72killer (#2) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

sky.de

És a németek azért szeretik a focit. Igen, annyira, hogy hajlandóak azt a havi 20-50 EUR-s előfizetést (felbontástól, csatornáktól függően) is kicsengetni a sportcsatornákért. Ja, és kicsit nagyobb piac, mint a magyar. És akkor még a 300+ milliós US piacról, ami szintén tele van sportbolonddal (még ha nem is foci, hanem mondjuk amerikai foci, kosárlabda, baseball, meg hoki) még nem is beszéltünk. Kína, Korea, jobban teljesítő arab országok sem elhanyagolható piac, EU-ban olaszok, franciák, spanyolok még... Szóval fogyni fognak azok az uhd tévék, nincs miért aggódni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#18) StevieWonder


StevieWonder
tag

objektumalakpú :DD

(#19) bteebi


bteebi
veterán

Pedig pont nem a 4K HDR-től leszjobb egy meccs, vagy a VB. Eleve HDR fociban - are you f*kin' kidding me? Meg Dolby Atmos/DTS hang? Focihoz??? Minek? Amúgy a legtöbb meccs még 16K-ban is szar lenne, 240 fps-es lassítások meg 22.2-es hang mellett is :U. Mondjuk tényleg fog javítani a TV eladásokon, de a VB ettől még nem lesz jobb.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) Dtomka


Dtomka
veterán

Újabb "trükk" a tv -s eladások fellendítésére. Persze akik nem értenek hozzá, max csak annyit, hogy sokkal szebb lesz a kép azok közül sokan el fogják hinni, hogy a nem 4k-s tartalom is 4k.

Kell még pár év, hogy akinek 4k tv-je van az ki is tudja nap mint nap használni, tvzésre.

#14) Tigerclaw
Közben a kórházban több mint 10 órát kell várni, hogy sorra kerüljön az illető...most reggel hallottam a rádióba.

(#21) Rayyy válasza bteebi (#19) üzenetére


Rayyy
senior tag

Kb. ezt akartam írni, köszi!

Minden a legnagyobb render!

(#22) Cypresss válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


Cypresss
senior tag

Nem szeretnék aktuálpolitikai kérdésekben állást foglalni vagy flamet indítani, de az ország olyan amilyenek a lakói, a vezetői pedig azért játszák a kiskirályt, mert mi b@aszunk az egészre és csak sopánkodunk. Ahelyett, hogy minden nap százezres tüntetésen vennénk részt...
(Emlékezz csak milyen gyorsan meghátráltak az internetadó kapcsán...). Szóval csak és kizárólag magunknak köszönhetjük, hogy itt tartunk... :U :((( :( Jövőre lesz egy legális és erőszakmentes lehetőséged, hogy véleményt nyilváníts és értékeld az elmúlt négy évet. Ahelyett, hogy siránkozol, vedd a fáradtságot és menj el jövőre szavazni. :K

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#23) Aprósólyom válasza M107 (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Magyar youtuberek hamarabb fognak átállni 4K-ra mint a hagyományos műsorszórás?! :U

Jevons paradox

(#24) elefant válasza StevieWonder (#18) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

kiszkösz! jav

(#25) t72killer válasza parandroid (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A németeknél ha szerencséd van és jó helyen laksz akkor igen, megvan a megfelelő kábel/sávszél, mindent tol a jóféle szolgáltató száloptikán:K.

Meglássuk azokat a számokat 1éven belül, a 3D-t is fociVB-vel akarták anno eladni, ha jól emlékszem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) parandroid válasza Cypresss (#22) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ehhez azért hozzátenném, hogy bár nem véletlenül élek ott, ahol élek, és nyilván nem én vagyok az ideális kormánypropagandista, de itt a hanyatló nyugaton én halálra szívom magam a folyton szakadó 15 mbps-es netemmel, míg Mo-n, tornyos kis falunkban (6000-es kisváros) édesanyámnál ugyanennyi pénzért dübörög a valós gigabit az uniós pénzből frissen lefektetett optikai hálózaton.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27) M@cika


M@cika
őstag

Dióhéjban: Nincs ilyen úri huncutságokra pénzem, nem érdekel a foci olyan szinten és amúgy is bőven elég nekem az 1600*1200-as felbontás mindenre. De aki szeretné és meg is engedheti magának, HAJRÁ! mégiscsak onnan jön a fejlődés. De ha választani kell, akkor inkább korlátlan mobilnet+duma+SMS bruttó 5k-ért. (Oké, bilibe ért a kezem)

Nasit a kis fehér medvének!

(#28) Cypresss válasza parandroid (#26) üzenetére


Cypresss
senior tag

Egész más méretű területen kell kiépíteni a hálózatot "olaszba, németbe, spanyolba", ez pedig időbe telik.
Nem véletlen, hogy az USA-ban még 2010-ben is voltak olyan középnyugati államok, ahol GSM450-en ment a mobilozás...
De térjünk majd erre a kérdésre vissza kb öt év múlva.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#29) hemaka


hemaka
nagyúr

Az alap tv eladasokra is jo hatassal van altalaban, szoval nem meglepo.

(#30) ripla


ripla
őstag

Nem szeretem a focit, nem járok meccsekre, lövésem nincs hogy mi történik ezen a téren. DE. A focivébét mindig megnézem. :)
A legutóbbit pl. úgy, hogy gépezés közben itt ment mellettem az ingyenesen fogható valamelyik hazai sport csatorna, mindezt tableten és wifivel. Néha ránéztem amikor volt valami, amúgy meg csak hallgattam. Nem kell ehhez 4k. :D

[ Szerkesztve ]

(#31) Dilikutya válasza Cypresss (#22) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amilyenek a lakók... jobb helyeken ez nem így megy, hogy csak azzal nem basznak ki velem, ami ellen kaszával, kapával az utcára vonulok a napi 8 óra adóelőteremtés után.

A választásokkal szkeptikus vagyok. Az a baj, hogy borítékolhatóan alacsony lesz a részvétel, a fanatizált kormánypártiak elmennek, a többi nem, mondván, nincs mire szavazni. Ez amúgy igaz is, az ellenzék marakodik, meg szalonképtelen, egyiknek sem szívesen adnám az országot a kezébe, hiába venném ki a jelenlegiekéből. Az sem megoldás, ha mégis eljönnek sokan a kormány ellen szavazni, és neadjisten a kis pártok koalícióban alkothatnak valamit, mert már ellenzékiként sem tudnak egyet érteni, hát még mi lenne abból, hogy akkor kié is a hatalom. És abban sem vagyok biztos, hogy ott nem lennének még Habony Árpádok, gázszerelők. Meg az olyan szalonképtelen gyökerek és/vagy rosszarcú gengszterek, mint a Semjén, a Rogán, a Németh, a Balogh, a Lázár, a Pintér.

Merőben új szereplőkre van szükség. Az a baj, hogy jelenleg a bal- és jobboldal is ugyanazokból áll, a felmenők még az átkost szolgálták, ők is belenevelődtek ebbe a rendszerbe, és ezt adják tovább. Mondhatni a Jobbik volt a külsős, de ők meg nem tudják eldönteni, hogy nácik vagy nem nácik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) #16939776


#16939776
törölt tag

Alapok (kultúra), és akarat hiányában nehezen...

(#33) Tigerclaw válasza Dilikutya (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem a 4k-s tévék hiánya a gyenge láncszem. Az már most is szépen terjed, hála annak hogy alig van felára és annak hogy az új FHD-s modellek csak belépőszintre készülnek. Azon se csodálkoznék, ha lenne gyártó aki pár éven belül már elhagyná a HD, FHD modelleket a palettáról.

Az egyik fő probléma az, hogy a műsor elosztóknak óriási költség lenne átállni erre. Az otthonokban sokkal hamarabb lesz 4k-s TV minthogy az Antenna Hungária vagy a "kábel-tv"-s társaságok váltsanak. Talán az IP TV használó Magyar Telekomnak válthatna a legkönnyebben, ha 4k HEVC- kompatibilis lenne az STB-jük.

A másik fő probléma pedig az, hogy nincsenek állandóan 4k-s műsorokat sugárzó csatornák. Egy foci vb miatt nincs értelme fejleszteni, sőt még akkor sem ha mondjuk minden EB-t, VB-t, Olimpiát és más nagyobb sportversenyt 4k-ban adnának. Itthon az FHD-s csatornák száma is csigatempóban növekszik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) t72killer válasza parandroid (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, ezt a #17-hez hozzá kell tenni, az ihajduhaj németeknél se dübörög ám mindenhol a gigabit és a 20+Mbps Netflix.

USA detto, lehet Manhattan-ben tuti a net, de vidéken valahol semmi nincs, még mobiltérerő se.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) Tigerclaw válasza Cypresss (#22) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ott leszek, még akkor is ha külföldről kell hazajönnöm.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) BiP válasza Cypresss (#22) üzenetére


BiP
nagyúr

OFF:
Ezzel tudod mi a gond?
Hogy azok a pártszimpatizánsok, akiknek már résnyire felnyílt a szemük, és csalódtak, na azok is behúzzák az X-et. Pedig pont ott, a szavazófülke magányában, ahol nem kell a következményektől tartani, ott lehetne vállalni a véleményüket. Pedig még az utcára sem kell ezért kimenni, de ott valahogy mégis mindenki p*nci marad. Ezt nem értem.

ON: Valóban nem a 4K-tól, meg a HDR-től meg a térhangtól lesz jó a foci. Viszont ha már adott (lenne) a lehetőség, akkor inkább nézem 4K-ban, mint SD-ben. Maga a játék nem lesz jobb, de amit a pályán csinálnak, élvezhetőbben jön át.

Nyilván nálunk ennek 2018-ra nem lesz realitása, de talán lesz valami ingyenes/előfizetős stream, amin keresztül itthon is lehet nézni (talán nem agyontömörített) 4K-ban.

(#25) t72killer: Hát igen. Voltak próbálkozások, nem is volt rossz. (bár a passzív 3D miatti rosszabb felbontás már nem érte meg a kompromisszumot).

[ Szerkesztve ]

(#37) t72killer válasza BiP (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Volt/van(?) pár európai 3D-t is szolgáltató csatorna, őszintén, nem jártam utána, hogy ezek milyen valódi felbontással és sávszéllel üzemelnek. Igen, valszleg felezték a vertikális felbontást :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) BiP válasza t72killer (#37) üzenetére


BiP
nagyúr

Én még a magyar kísérleti 3D-t néztem valami korábbi olimpia alatt.
Alapból Half-SBS-ben adták, a passzív 3D meg vertikálisan is lefelezte, így gyakorlatilag SD adást nézhettem 3D-ben. Ráadásul agyon is volt tömörítve, képzelheted, hogy egy vizilabdából mennyi látszott.

(#31) Dilikutya
"egyiknek sem szívesen adnám az országot a kezébe, hiába venném ki a jelenlegiekéből. "
Gondolom nagyon sokan vagyunk ugynezzel a dilemmával. De az elmúlt ~30 év azt mutatja, hogy a mostaninál károsabb berendezkedés nem volt még, így a "kivenni a kezükből" az erősebb nálam.
Ennél még egy töketlen vezetés is jobb, mert az "nem basssza szét az országot", meg békénhagyja a "pógárt" a nagy tehetetlenségben vagy marakodásban. Kevesebb kárt csinálnak addig is.

(#39) headhunter válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


headhunter
addikt

"...jó tetőfajta ez, csak a szelet nem bírja, illetve az eső távoltartására alkalmatlan, mert az beesik alá, ha szél van, az utolsó sorokig. Cserébe viszont pompásan javítja az akusztikát. Úgyhogy egyszerűen hangvetőnek kellene hívni, nem tetőnek, mert az utóbbi hamis várakozásokat ébreszt..."

[link]

(#40) t72killer válasza BiP (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pff, butál:Y. Nekem ilyenhez nem volt "szerencsém", pár 3DBD filmen keresztül sikerült ismerkedni a technológiával. ~2m közel ülve a 40"-os TV-nkhez még használható is volt az effekt. 4k-nál ugyanez a sztori, ha a szokásos 50" környéki TV-hez közel ülsz, kijön a különbség, ha kényelmesen elvagy a 4m-re lévő kanapén, édesmind1, hogy fHD vagy 4k az adás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) TheSpy


TheSpy
csendes tag

Dollby Atmos az úgy hogy? Objektum alapú hangok?
Itt azt kell érteni, hogy az összes mikrofont külön sávra rögzítik és minden kameraálláshoz elmentik azok relatív helyzetét? Majd az erősítő rákeveri a megfelelő hangfalra?

Tudom belelóg a kezem a bilibe 😀

(#42) jobesz


jobesz
tag

még fullhd adás sincs csak hd, kevés a sávszélesség ha jól tudom, a jelenlegi kábeles rendszer , a dvb-c koax kábelről nem lenne képes valós időben kibontani egy 4k hdr-t

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#43) Medocsabi


Medocsabi
addikt

A sok agytröszt majd megy a teszkóba 4k tévét venni. Nyilván valamilyen stream szolgáltatással lesz elérhető a 4k,hiszen a magyar tv szolgáltatóknál a full hd sem mindenhol megoldott.Csak az emberek nagy része sötét mint egy halott zöld szemesostoros.

(#44) Hegasus


Hegasus
senior tag

látom kamerákra arra van pénzük meg hogy 4kban jöjjön a reklám, de videóbíróra már nem telik...

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#45) lezuvius


lezuvius
őstag

MyTV app-ben legyen elérhető és akkor minden kiraly :)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#46) Piftuka válasza elefant (#9) üzenetére


Piftuka
veterán

Ismerős az érzés. A szovjetek elleni nyitómeccset én sem felejtem el. Borzalmas volt látni a magyar válogatott gyötrődését.

Nem úgy egy évvel korábban a VIDI menetelését az UEFA Kupában. A magyar foci utolsó sikere... Régen volt.

BTW.... A cikkben van egy véletlen elírás:

"A technikai háttér az előzetes információk szerint nem lesz kispályás, ugyanis 8 kamara[..]"

"Aquila non captat muscas."

(#47) ALBY válasza TheSpy (#41) üzenetére


ALBY
senior tag

Úgy, úgy! Lohol utánuk a sadion felett a sok kis mikrofon, hasícccsony az Atmos!
...végül ez a tévéadás fomrátumában kijön a tévéből...
Biztos jó lesz, vegyetek gyorsan tévét! Tescoba lesz mellé akcióban egy rekesz hejnekken tuti!

Cirkuszt a népnek, coax-atmos, meg zárcsökkentést!
Akár még jó hír is lehetett volna alapvetően de csak kabaré :DDD
Annak meg nem fogok újjongani hogy foci ürügény rásóznak itt is sok birkára UHD tévéket a digi-tv adáshoz, amit amúgy nem sikerült eladni.

Magyar szinkron a filmeken meg még DTS-el sincs blu--ray-en se 2017-ben...

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#48) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez csak akkor lenne igaz, ha mi is kijutottunk volna!

Így a világon senkit nem érdekel annyira a VB! ;] :DDD

(#49) Tigerclaw válasza Medocsabi (#43) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lassan csak 4k-s TV-t lehet kapni, sőt ha van pár extra igényed a tévével kapcsolatban, akkor már tényleg csak 4k-sat választhatsz, mert az FHD-s verziók már csak belépőszintre vannak. Az árkülönbség minimális.

Én is azt vettem tavaly és nagyon megérte. Ritkán cserélek tévét, így most már inkább 4k-sat vettem. Nálam ki is maradt az FHD, mert az előző tévém 720p-s volt és több mint 6 évig használtam. (ami még ma is tökéletesen működik, így más használja a családban)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#50) Joshi válasza elefant (#24) üzenetére


Joshi
titán

"Sőt, a hangra is odafigyelnek, hiszen objektumalapú térhatású hangszabvánnyal, azaz Dolby Vision vagy DTS:X formátumban is elérhetőek lesznek a mérkőzések."
Gondolom itt a Dolby Atmosra gondoltál, mert ugye a Vision az HDR szabvány.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.