Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Mellettem a kolléganő telefonján egy nap alatt két ilyen hívás is volt (+272-es országkód). Persze vissza is hívta... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Imilenni


Imilenni
addikt

Miután szeretett országunkból is érdekesen megszerezte a kormánypárt a telószámomat, hiába nem volt feltüntetve sehol, sehol engedélyezve én már nem csodálkozom semmiben............ :U

Press "F" to pay respects.

(#3) Bog válasza Imilenni (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ennek ehhez semmi köze, egymás után végighív minden számot egy számmezőben egy szoftver.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) troller válasza Cifu (#1) üzenetére


troller
senior tag

Bakker, én az ismeretlen magyar számokat se hívom vissza, majd keres még, ha akar tőlem valamit.... :U

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5) Imilenni válasza Bog (#3) üzenetére


Imilenni
addikt

Köze nincs köze, semmilyen helyen nem adtam meg a számomat, semmi jogosultságuk sincs ahhoz hogy csak úgy kikérjék az én számomat. Ennyi erővel az orvosok is elmondhatnának mindent a betegeikről. :U

Press "F" to pay respects.

(#6) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Engem tunéziai számról csörgettek.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#7) Narxis válasza fornettisuti (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Biztos a fornetti receptjét szerették volna elkérni. Bocs nem bírtam kihagyni. :D

Thanos was right.

(#8) Pzoli2


Pzoli2
tag

Engem is hívtak +79047298117 Oroszországi számról,fel tudtam venni (kihangosítóval)nem szolt bele senki.
Persze én nem hívtam vissza és tiltólistára tettem.
Nem tudom hogy esetleg valami más trükk nincs-e mögötte?

(#9) kiezTe90 válasza Pzoli2 (#8) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Nemtudom ebből mi igaz, mi nem igaz, lehet hogy csak riogatás volt, de régen hallottam hogy felvenni se szabad mert valahogy úgyvan megoldva hogy rádterhelik a hívást. Mondom nemtudom ebből mi igaz, én meg nem értek hozzá! :)

Szerk.: Ha valakit Wakandából hívnak akkor írjon rám!

[ Szerkesztve ]

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#10) Hieronymus válasza troller (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ott a pont.
Ha kideríthető, hogy a telefonszám mögött ki vagy mi áll, könnyen kerülhet tiltólistára is.

Van cég aki nem adja fel. Egy érme eladó cég, az idén, már több mint 500 hívást kezdeményezett. Sohasem voltam elérhető, a tiltólista okán. Tavaly aktívabbak voltak, talán kezdik feladni? :DD

Ha valaki csak másodpercekig hív, biztosan nem hívom vissza. Hívjon újra, ha valóban akar valamit. Neki fontos, nem nekem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) doooo


doooo
veterán

Engem a mostani hullámban csak egy "privát szám" hívott, ami lehetett egyéb csalósdi, de úgy egy hónapja legalább 20-szor hívtak egy napon belül, különböző portugál, máltai, és egyéb számokról. Érdekes, hogy volt olyan, hogy ugyanaz a szám többször (miután letettem, vagy hagytam kicsörögni a korábbi hívást), de ha kikapcsoltam, akkor egy hívás után (gondolom miután a hangposta válaszolt nekik) több hívás nem érkezett.

Btw, érdekességként megjegyzem, hogy például a szomszédos Szerbiában ilyen esetek sosem fordulnak elő, pláne nem ilyen hullámokban. Nem tudom, hogy csak a tehetősebbnek számító országokat célozzák ezzel, vagy hasonló, de ez elég... zavaró és egyben érdekes...

(#12) C. s.


C. s.
addikt

A külföldről érkező hívásért már nem kell fizetnie a fogadó félnek valamennyit? (Nagyon régen hallottam valami ilyet, de lehet, hogy már másképp van.)

Sosem hívok vissza olyat, aki nem szerepel a névjegyek között. Fölvenni is ritkán szoktam, ha meg nem jelzi ki a számot, eleve nem foglalkozom vele. A mostani mobilommal ezeket eleve tilthatom is.

(#13) Phülöp


Phülöp
addikt

Saját blocklist-em az elmúlt 1 évből.
Van ezek között olyan, amiről 20-30 próbálkozás is beesett.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#14) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Szamoai, de USA-beli számról is hívtak múlt héten, nem vettem fel.

(#15) mikung


mikung
aktív tag

#12 C. s.

"...Sosem hívok vissza olyat, aki nem szerepel a névjegyek között. Fölvenni is ritkán szoktam, ha meg nem jelzi ki a számot, eleve nem foglalkozom vele. A mostani mobilommal ezeket eleve tilthatom is..."

Most erre mit lehet mondani hogy ne kapjak instabant ? Darwin díjas ?

Doki/yard/ügyvéd/kórház/szerelő/... és még kismillió hely van ahol ... ááh, hagyjuk ... már porzik a gumicsont ...

[ Szerkesztve ]

(#16) kakuk.tamas válasza Imilenni (#5) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem érted, amit írt?
Adott egy számmező pl. 06201000000 és 06201999999 között. Egy számítógép hívja szépen a számokat sorjában. Ami kicsörög, azt menti, ami nem, megy a kukába. Aztán ha végzett, jön a következő milliós számsor. 24 óra alatt lepörget másfél, 2 millió számot.

És az egy dolog, hogy Te nem járultál hozzá, nem adtad ki a számodat. De elötted, akié volt a szám?!

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#17) pit stop


pit stop
addikt

Köszönjük a cikket, hasznos volt! :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#18) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Nálam is próbálkoztak, mentek is tiltólistára.

#?*@&!

(#19) Zolik


Zolik
senior tag

Engem is a ruszkik hívtak a 7végén.. egyből rá kerestem az ország kódra és rögtön tudtam, hogy kamu..

Azért a külföldi hálózatok se piskóták, USA-ból pl a mobil adatot arany árba mérik (hiába vagy fent az T-Mobile hálózatán) 5 Mbyte adat kb 16.000 Ft... és még díjcsomag sincs rá. Megnéztem direkt az amcsi T oldalát és van olyan roaming díjcsomag ahol korlátlan net és hívás EU-ban kb 15.000Ft-nak megfelelő $-ért... na ez a vicc!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#20) Graphics válasza Imilenni (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem érted...
+3620 / 30 / 70, és egy véletlenszámgenerátor végigpörgeti a következő 7 számjegyet..

Ahol tud kicsörgeti, ahol nem, ott ugrik tovább, gép végzi, ne hidd, hogy ennyire kiemelt helyen szerepelsz Ugandában...

Ehhez nem kell sok ész, és semmi köze a politikához sem.... :N

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) nemlehet válasza mikung (#15) üzenetére


nemlehet
őstag

Egy olyan ügyvéd vagy szerelő aki rejtett számról telefonál azt eleve nem lehet komolyan venni. A doki/rendőr sem fog úgyhogy a rejtett számos hívásokat nyugodtan lehet ignorálni.

A telefonkönyvben nem szereplő már más kérdés, ott valóban lehet vészhelyzeti hívás. Ettől függetlenül akinek a száma benne van valami marketinges rendszerben azt meg tudom érteni ha nem veszi fel. Nekem is volt időszak amikor napi 5-8 marketinges hívásom volt. Ááh nem volt idegesítő...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#22) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Egyik ismerősöm hívták múlthéten valami +333xx számról. De nem vette fel..
Nekem van rokonom németeknél, amerikában kanadában de mivel ritkán beszélünk és tudom az országkódokat meg miről hívnak, el vannak mentve azok a számok. Azokat természetesen az ember felveszi.
Az ismeretlen szám nálam ki sem cseng, ha valaki akar valamit írassa ki a számot vagy küldjön üzenetet, te barom ez én vagyok.
De ha nagyon egyformák a számok akkor ráguglizok, hátha feldob valamit, vagy alapból kiírja hogy spam..
Ha nem ismerős vagy olyan akkor megy a tiltólistára, ha később próbálkoznak hasonló számmal akkor xxxxxxx*** tartományt blokkolom is.. Nem is igen futok bele olyan számba akit nem akarok felvenni. :)
Egyik céget már meg is fenyegettem, még egyszer ha hívnak fel is jelentem őket.. Ugye ők is rögzítik a beszélgetést, én is.. Kb 10x elmondtam nekik, többet ne hívjanak, azt a 3. után mondtam hogy ez volt az utolsó, hallgassák vissza a beszélgetést ha már úgy is rögzítik, és gondolkozzanak el azon amit akkor beszélgettünk.. Azóta nem is hívtak. :) ennek kb 2 éve.. Pedig lenne miért :D :U :U

(#23) kchris78 válasza Imilenni (#5) üzenetére


kchris78
veterán

igen és ennek mégis mi köze a cikkhez? szerintem nem sok.

(#24) mikung válasza nemlehet (#21) üzenetére


mikung
aktív tag

Pedig elég könnyen tiltólistára lehet náluk kerülni.

Megrendelsz mindent amit csak kérdez Kovács Pál névre a 1122 Fürj utca 9/c 8. emelet 123 címre utánvéttel ... én vagy 10+ éve nem kaptam marketinghívást. ;]

Ügyvéd inkább ismeretlen számról, de rendőr vagy orvos jellemzően rejtettről keres.

(#25) Sragi


Sragi
őstag

Nem hogy külföldi, de van, hogy magyar számot sem veszek fel. Főleg ilyen 061 kezdetű vagy rejtett szám.
A csodálatos választás alatt heti szinten 4x legalább hívtak ismeretlen számról.
De volt már példa, hogy 30-as számról a "szerencsejáték zrt" hívott, hogy en vágyok szerencsés nyertes :D

[ Szerkesztve ]

(#26) Zolik válasza nemlehet (#21) üzenetére


Zolik
senior tag

Rengeteg céges szerelő (T-s, stb) vagy futár direkt rejtett számról hív mielőtt jön, ez már bevett szokás, hogy ne lehessen hivogatni őket (nyilván céges policy)

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#27) Franklin


Franklin
addikt

Én fel szoktam venni az ismeretlen vagy rejtett számokat is.

Inkább fussak bele 10 marketingesbe vagy kampanyolosba minthogy lemaradjak vmi fontos dologról (ahogy már írták feljebb is, bárki lehet, kórház, rendőrség, vagy pl. ismerős vagy rokon bajba került és más telefonjáról hív, stb.)

(#28) Zolik válasza Franklin (#27) üzenetére


Zolik
senior tag

nagymuterrék vonalas telefonjára is az írja, hogy rejtett szám.. mint kiderült külön kellene nekik fizetni hívószámkijelzés továbbításra és azt mondták, hogy ők ugyan nem fizetnek ezért 1 ft-ot sem.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#29) Depression


Depression
veterán

A dolgozó lányok sem vesznek fel rejtett számot. :DDD

De most már legalább tudom, hogy nyugodt szívvel felvehetek bármilyen külföldi számot.
Néha bele fogok futni sajnos ebbe, mert rengeteg külföldivel van kapcsolatom, de szerencsére javarészt Európán belüliek. Előtte azért mindig megnézem, hogy melyik országot hívom vissza.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#30) joci86


joci86
senior tag

Nekem is volt pár egzotikus országból indított hívásom a hétvégén, de viszonylag hosszan csörgettek... Némelyiket még kinyomni is volt időm, mielőtt ment a tiltólistára...
Ismerősömnek szintén sokáig csörgött, ott álltam mellette.

(#31) janeszgol válasza Franklin (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is. Felveszem a rejtett számos hívást, ha nem sikerül, vissza nem tudom hívni, olyankor senkit nem hívok fel, hogy ő volt-e, letojom. Külföldi hívást sose veszek fel és nem hívok vissza, viszont tiltóra sem teszem. Felesleges, mivel ha abból a csoportból kevesen hívják vissza ezeket, úgy se hívnak egy ideig. Eddig bejött. Nem akarok végtelen hosszúságú tiltót kezelni.

Magyarországon nem kell fizetni a hívásfogadásért. Az USA egyes tagállamaiban igen, nem értem, miért nem inkább ott próbálkoznak tömegesen (bár biztosan megteszik). Itt felesleges, mert ha fel is veszed, vissza nem hívod. Régen volt még az, hogy megvárták hogy felvedd, majd beleszóltak valami érthetetlen és kinyomták. Ezzel felkeltették a delikvens kíváncsiságát, aki nagyobb valószínűséggel visszahívta a számot.

[ Szerkesztve ]

(#32) NandoXXL válasza Imilenni (#2) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Én flotta tag vagyok, és nem hívogatnak kampány idején:)

(#33) kakuk.tamas válasza Zolik (#26) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nah, ez az ami egy futár cégtől kib@szás. Elvárják, hogy vedd át a csomagot (meg Te is azt szeretnéd) megadnak egy időpontot, hogy ma, 10-17 között jön a futár. De egy kib#szott számot nem tudnak közölni, hogy valami közelebbit megtudjatok beszélni a futárral... Rühellem az ilyen futárokat...
Biztos unalmadban nem hívogatnád szerencsétlent.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#34) Depression válasza NandoXXL (#32) üzenetére


Depression
veterán

Na jó, az mszmp flottát alapból nem hívták, hogy a meleg "Vólna" megerőszakított egy titkárnőt. :DDD

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35) janeszgol válasza kakuk.tamas (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Hehh. Az ember a legnagyobb tahó a világon. Tuti lennének, akik állandóan hívnák a szerencsétlent, meg küldözgetnék erre-arra.

(#36) Csóró™ válasza Imilenni (#5) üzenetére


Csóró™
senior tag

Te tényleg ennyire hülye vagy, vagy csak teteted? Nem kérnek ki semmit, az összes számot végighívják!

Ha egy hülye gyerek a településen, ahol Te is laksz becsönget az összes házba, akkor se adta ki senki neki, hogy hol laksz :K

Amúgy engem meg ezzel az idióta telefonbetyár appal hívatnak folyton :K

[ Szerkesztve ]

(#37) vilmose33


vilmose33
őstag

Hasznos cikk.

A jövő most van

(#38) asdf_ válasza kakuk.tamas (#33) üzenetére


asdf_
veterán

megadnak egy időpontot, hogy ma, 10-17 között jön a futár. De egy kib#szott számot nem tudnak közölni, hogy valami közelebbit megtudjatok beszélni a futárral...

Nincs mit megbeszelni. Van egy cimlistaja, azon egy logikus/koltseghatekony/(esetleg hovatovabb, szamitogeppel a leghatekonyabbra megtervezett, betartando, ellenorzott, -lasd meg keresztezodesben balra kanyarodasrol leszoko futarceg esetet) sorrendben vegigmegy. Ha otthon vagy, atveszed, ha nem, akkor IJ. A ket szep szemedert nem fogja ezt az utvonalat felboritani.

(#39) SShadow válasza kakuk.tamas (#33) üzenetére


SShadow
aktív tag

Hát én meg pont az ellenpéldát tudom mondani futár voltam jó pár évig.Van egy csomó cég aki nem is ad céges telót vagy levonnak mindenért.Namost velem nem egyszer fordult elő hogy hétvégén hivogattak és volt jópár hogy nem is véletlen, direkt kérdezte én dolgozok e mert várja stb stb.Tudod te milyen kibaszott idegesítő tud lenni mikor épp pihennél vagy a családdal vagy stb és folyamatosan csörög a telefonod???!!!Most megkérdeznéd miért nem mentem el a számokat a válasz egyszerű több száz vagy inkább megközelítőleg ezer számot nem fogok tárolni.Szóval ezért marad a tilott szám.Volt hogy késő este hívott valaki mert nem tudta, hogy délelött ki csörgette.Erről ennyit!!!!!
Ja a legjobb kimaradt mikor felhívod és vársz és nem jön

[ Szerkesztve ]

(#40) Wesder


Wesder
félisten

A kamuletevős nálam nem működne, mert rezeg a telefon ha lètrejött a kapcsolat, vagy ha letettèk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#41) Zolik válasza asdf_ (#38) üzenetére


Zolik
senior tag

ezt cáfolom, volt hogy a futár egy nap többször is elment az irodánk előtt, de volt olyan is aki 2 utcával arrébb volt és felhívott hogy 3 óra múlva jönne, hiába mondtam hogy én max 5ig vagyok bent utána már hiába jön.. sokszor sajnos nem ez van, mert rengeteg olyan futár van aki csak bedolgozik pl a DHL-nek saját kocsival, na ő pl úgy megy ahogy akar és nyilván nem nekem fogja kivinni elsőnek a csomagot hanem a jóska pista haverjának..de volt már olyan is hogy 3x vitték vissza a depo-ba mondván a címet nem találták persze felhívni luxus volt részükről pedig mutterom is végig otthon dekkolt hogy mikor hozzák a csomagot, szóval lenne még mit javítani rendesen a kiszállítások teljesítésén..

@39 igen sajnos én is sok ilyet hallottam. Ügyvéd ismerősömet is általában vasárnap reggel 6kor hívják vissza..

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#42) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Engem oroszországból hívtak 3 napja :D Kb 2 másodpercig csörgött utána letettr. Gondoltam, hogy ilyesmi áll a dolog mögött :)

Üdv. Johnny

(#43) tixem válasza asdf_ (#38) üzenetére


tixem
addikt

szentté azért ne avassuk őket, igenis legyen már egy száma, hogy mondjuk fel tudjam hívni mi a búbánatért rakja be a tabletem a másodikon lakó öregasszonyhoz, amikor ketten is otthon vagyunk és még fel sem csenget.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#44) mikung válasza tixem (#43) üzenetére


mikung
aktív tag

A sok okos miatt lehet hogy kiír neked egy számot, de azon senki nem fog jelentkezni. Azt meg nem várhatod el tőle hogy a forgalomban szlalomozva titkárnőt játsszon.

Ha nem te írtad alá és az öregasszonynak nem volt joga átvenni, akkor nem érkezett meg. Ügyfélszolgálat, kessbekk és örülj az ingyen tabletednek.

(#45) joey04 válasza troller (#4) üzenetére


joey04
titán

szintén

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46) haxiboy válasza Imilenni (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

Pont ez a lényeg hogy nem kell számot kérni. Egyszerűen fognak egy szoftvert és szisztematikusan végigmegy az ÖSSZES számon. Ez pont olyan mint az az oldal ahol fennt van mindenkinek a pin kódja :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#47) , válasza Zolik (#26) üzenetére


,
addikt

Futárok közül nekem DPD, GLS, ToF, MPL, Sprinter futárokkal van tapasztalatom, de ők mindig számkijelzéssel hívtak.
Számmal hívni valakit legalább annyira alap, mint köszönni. A rejtett számos hívásokat én sem szoktam fölvenni, aki annyira sem tiszteli meg a másik felet, hogy küldi a számát, vele nekem nincs semmi dolgom.

(#48) gyuribácsi88

Pont ez a lényeg: a csalók arra utaznak, hogy az emberek egy része rutinból rábök a visszahívás opcióra, vagy egyszerűen megöli a kíváncsiság, hogy ki keresi ilyen számról.

Aludni se tudok azóta :U :DDD

Oké hogy én se vagyok egyetemi professzor, de aki ilyen számot visszahív és ráadásul kíváncsiságból, hát ott azért komoly gondok lehetnek. Sima mezei, ismeretlen magyar számot se hívok vissza, legtöbbször beütöm a gogléba, kidobja hogy zaklató, aztán megy is a tiltólistára.

Nesze neked okostelefon, a user meg ugyan olyan hülye.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#49) HarleyCustom válasza Fitzgerald (#14) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Miért? Lehet,hogy fontos volt. :D

Nekem is volt már ilyesmi bejövő hívásom. Ááá...megvan. Akkor azért magas a telefonszámlám...mindig visszahívom,de sosem szólnak bele. :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#50) janeszgol válasza mikung (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

"Ha nem te írtad alá és az öregasszonynak nem volt joga átvenni, akkor nem érkezett meg. Ügyfélszolgálat, kessbekk és örülj az ingyen tabletednek."

Hát nem tudom. Én nem szrnék oda, ahonnan eszem. Csak ha valóban eltűnt a csomag vagy megsérült, akkor panaszkodom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.