Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) proci985 válasza gabo89 (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszönöm!

én maximum 5.34 millió pixelen tudtam próbálni, barátodnak 8millió pixel lesz a felbontása. 5.34m pixellel kb 630mega memóriát eszik, tehát aeroval kb elégnek kell lennie az asztalon a vramnak. teljesítményre asztalon általában 0%on van terhelve a gpu, ami néha 25%ig ugrik. tehát a 6770nek megint csak elégnek kell lennie. szerintem. ezek viszont csak tippek, nekem kb kétharmada a pixelek száma, a videokártya pedig lényegesen erősebb: ha a pixel ratet nézzük, majd kétszeres a különbség.

a négy DP pedig jó ötlet, érdemes olyan monitort venni, amin van DP port, olcsóbban fog kijönni. delleken például szokott lenni. esetleg lehet az is megoldás lenne, ha venne két videokártyát, és kiterjesztett asztalon használná a kijelzőket. úgy nem kellene displayport, és a kártya is nagyobb valószínűséggel bírná. probléma a plusz melegedés, plusz fogyasztás, illetve a négy kijelzőt nem lehetne egy nagyként (pl 2x2es felosztásban egy ablakként) használni.

BeLucZ: igen, én is meglepődtem:D, bár Shiftnél a CPUlimit csak több AIs rajtoknál áll fent, és arról még 1080ps mérések alapján tudtam. Supreme Commander meg... amikor kijött, a leggyorsabb processzor a qx6850 volt, az pedig lassabb, mint jelen húzott q6600. gyakorlatilag el van szúrva az automatikus sebességállításért felelős threadje (és a threadkezelése is), tehát egy idő után akármit rak alá az ember, cpulimites lesz. 4ghzes yorkokon legalábbis még az volt, 5ghzs SBről nincsenek információim. de GPU terhelés alapján gyanús a dolog. másik oldalról meg a Crysis mellett a másik játék, aminek 4giga rendszermemória nem mindig elég. a Metro2033 meg olyan volt, mint az okos lány a mesében, skálázódott is, meg nem is. cputerhelése nem változott, fps csak 20-25% körül eset... FSB limitre gyanakszom, de sem megerősíteni, sem megcáfolni ezt nem tudom.

köszönöm:). a rendszer tényleg remek, imádom a hatalmas felületet.

stranger28: köszönöm:) belépsz a multimonitorosok közé?;)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.