Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14) RCH663 válasza thomeef (#3) üzenetére


RCH663
aktív tag

Mint gyakorló Eye-s tulajnak tetszik az írás, ugyan azokba a problémákba futottál bele mint én :).

Nekem SP HD5770 Vapor-x re vannak kötve a monitorok. Az első teszteknél három különböző monitorral nekem sem volt nagyon bejövős.

Aztán szereztem három egyforma hp1730-as tft-t, és kinyílt a világ. Munkára szerintem nincs jobb! Hihetetlen szabadság. Egy monitoron, még full hd-n is olyan mintha egy lyukon keresztül kellene dologzni, egyszerűen bezártság érzete van az embernek.

A három monitor játékhoz is ideális. Én ARMA2, DCS-Black Shark , FSX, Teamfortress2, Civ5, Il-2, alatt nyúzom főleg. Szimulátorok alatt a bezel comp. be van kapcsolva, fps-ben nincs.

Arma2-ben freetrack programmal brutális a játék élmény. Pl.: Fekszel a bokorban, figyeled a falut a völgyben keresed az ellenséget. Nem az egeret mozgatod a nézelődésre, hanem csak a szemedet. Mint a valóságban, pásztázod a látómezőt. Ha valami felkelti a figyelmed finom fej mozdítás, és az van középen, de a fegyver csöve még mindig annak a háznak a sarkára néz, ahova az előbb. És ha ott mozdul valami, mivel periférián a mozgást érzékeled, azonnal tudsz reagálni. Nincs az hogy oda néztem nem volt ott, aztán csak a killcam-en bosszankodsz... :)

Egyszer kipróbáltam vörös-cián szemüveggel, freetrackkel, Eye-ben a DCS Black Sharkot. Nagyon durva élmény, de sajnos nagyon fárasztó a szemnek, és az FPS-t is nagyon lenyomja az én kártyámon. Viszont a 3d látás nagy látószögön az ami "berántja" az embert. Kár hogy a színes szemüveg nagyon zavaróvá válik egy 20-30 perc játék után.
A berántásról meg annyit, hogy a harc hevében "belenyúltam" a monitorba, hogy átkacsoljam az infra zavaró üzemmódját, aztán koppanás, meg az elmozduló monitor érzékeltette velem hogy próbáljam meg a bill-ről mint rendesen... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.