Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeJay


TeeJay
félisten

az sem ma lesz mikor ilyen kártyákat majd 2-3ezerért fogjuk venni a boltban
és minden otthoni routeren lesz 4-8darab 10gbit LAN meg 10gbit WAN
illetve minden PC alaplapon meg laptopon lesz legalább 1 szintén 10gbit port
az viszont csábító hogy 5gigabitig a jelenlegi lakásban lévő CAT5e kábelen is üzemel az meg még jó ideig elég lesz mindenre :R

Asus ROG AREION 10G ezt adja meg kábelezésre pl

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2) bsh válasza TeeJay (#1) üzenetére


bsh
őstag

"a jelenlegi lakásban lévő CAT5e kábelen is üzemel"
a kábelen talán, de azért a hálózatban lévő switch(ek)et se felejtsük el... az sem olcsó.

(#3) Egon válasza TeeJay (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Abszolút korrektek az Asus által megadott értékek. 2.5 GBit-ig bármely házban vagy lakásban elég a Cat5E, az pedig jó ideig tényleg elég lesz "bármire" kliens oldalról (arról nem is beszélve, hogy nem nagyon van olyan vinyó, ami képes lenne ilyen sebességre, így csak SSD-vel lehet "kihajtani", az meg kevéssé jellemző a SOHO kategóriában, hogy nagy mennyiségű adat tárolása történne SSD-n).
Annyit tennék még hozzá, hogy új kábelezés esetén, érdemes lehet megfontolni Cat5E helyett Cat6 kábelek alkalmazását: megfelelő helyen vásárolva nincs túl nagy árkülönbség, és gyakorlatilag bármilyen házban elérhető vele 10G sebesség (a Cat6E ellenben szvsz overkill otthonra, drága és mivel jelentősen vastagabb, nehezebb kábelezni is vele).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) Döglött Róka válasza TeeJay (#1) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az a baj hogy amig nincs konzumer igény rá árverseny se nagyon lesz pedig nekem kéne vagy 3 darab 10g kártya a lehetőleg 2 portos😀

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#5) Male válasza Döglött Róka (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, egyelőre nem csökkennek az árak... persze így, hogy (legalábbis amiket láttam) mind az Aquantia chipjét használja, nem is csoda. Persze switch is kéne hozzá jó áron ahogy bsh írja is.

(#6) tntmax válasza Döglött Róka (#4) üzenetére


tntmax
aktív tag

Puszta kíváncsiságból, milyen konzumer felhasználáshoz van igényed 3 10Gs kártyára dupla portokkal? :-)

(#7) atike


atike
nagyúr

...és mennyibe kerül egy switch, ami tud ilyen sebességet...? És mondjuk egy nas...?

Mert önmagában csak belerakni a gépbe egy ilyen kártyát az édeskevés...

(#8) llacee


llacee
őstag

Nálam az otthoni szerver Raid-je 600MB/480MB R/W sebességű és 10G-n direktben megy a Desktop gépemre.
iSCSI "D:" meghajtón ilyen sebességet mérek.
Net felé meg 1-1 gigabites NIC van, tehát nem kell drága 10G switchet venni, mert 1-2 gépnél többhöz nem kell 10G, jellemzően peer-to-peer.

Ha az otthoni munkát nem nézem simán megéri, mert már egy átlagos játék is 50GB ezekből párat felteszel máris vagyon az SSD.

CAT6-on inkább 30m körül szokták írni a teljes sebességet áthallástól függően, amit egy családi ház kábelezésénél hamar el lehet érni. Nem beszélve az aljzatok néha csak 5e minősítésűek.

[ Szerkesztve ]

(#9) Lacika112 válasza Egon (#3) üzenetére


Lacika112
aktív tag

"(arról nem is beszélve, hogy nem nagyon van olyan vinyó, ami képes lenne ilyen sebességre, így csak SSD-vel lehet "kihajtani", az meg kevéssé jellemző a SOHO kategóriában, hogy nagy mennyiségű adat tárolása történne SSD-n)."

Winyóval is simán elérhető hogy ne legyen elég a 2.5 nem hogy a 1 :)

(nem tartom extrém felhasználásnak manapság főleg hogy 10 éve kb minden alaplap raid kompatibilis)

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#10) vicze


vicze
félisten

QNAP kínálatában eddig is volt 10GBASE-T, kártya több is, ebben csak annyi az újdonság, hogy a chipset gyártó ad driver támogatást más platformokhoz és ennyi.
Mondjuk jelenleg ez a legolcsóbb 10GBASE-T, amit kapni lehet. A teljesítménye azért kérdéses, az 180$-tól elérhető Intelekhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#11) TeeJay


TeeJay
félisten

CAT6a kábel lakásba tökéletes lesz 10gbit-ig, én azt fogok behúzatni ha felújítás lesz.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12) Tiszteletes válasza TeeJay (#11) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

S teheted azzal a tudattal, hogy anyagköltségen megfelelő beszerzési forrás kiválasztása (megbízható vállalkozó) esetén nincs is számottevő árdifferencia a Cat6a-Cat5e és csatlakozói között.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Remélem, úgy 3 év múlva már ilyesmi lesz olcsón azon az alaplapon, amit venni fogok! :)

(#14) Tomcat válasza TeeJay (#11) üzenetére


Tomcat
őstag

Új építésű családi házamhoz én már eleve CAT7 kábeleket húzattam be nemrég, gondolva a jövőre hogy idővel ne ez legyen a szűk keresztmetszet. Dobon egyben vásárolva kivitelező céggel szerződve nem volt nagy különbség a CAT6A-hoz képest, így a CAT7-et választottam. Viszont az egyes hálózati komponensek sajnos még mindig legfeljebb az 1000BaseTX szabványt támogatják, de ezek könnyebben cserélhetők.

Tomcat

(#15) llacee válasza Tiszteletes (#12) üzenetére


llacee
őstag

Asus XG-c100c 26E ugyan ez a chip
Én sfp+ kártyákat és passziv cisco twinax kábelt használtam eddig az 35ből kijön, pont hirdetem is, ha kell valakinek, nagyobbra váltok ;) és sfp+-ból már van olcsón switch is.

(#16) TeeJay válasza Tomcat (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

CAT7 10 gbit-en mivel tud többet mint a CAT6a?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) Tomcat válasza TeeJay (#16) üzenetére


Tomcat
őstag

Valószínűleg 10 Gbit-en nincs köztük jelentős különbség. Legjobb tudomásom szerint annyiban más a kettő hogy komoly páronkénti árnyékolása a van CAT7-nek, továbbá a CAT6(a) UTP, a CAT7 pedig eleve S/FTP típus besorolású.

Tomcat

(#18) TeeJay válasza Tomcat (#17) üzenetére


TeeJay
félisten

Ok de ha 10 gigabitet mindkettő hozza 100 méter kábelen is akkor mi értelme a drágább árnyékoltnak amit földelni is kell ugye

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19) Egon válasza Lacika112 (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Nyilván vannak páran olyanok, akik ezzel büntetik magukat... :P De hogy nem jellemző, pláne nem elterjedt megoldás, az biztos.
Sok vinyót nem rakok a gépbe, arra ott a NAS, azért van. Pláne nem szívatom magam csíkozással, hogy ha bármelyik vinyó bedöglik, bukjam mindkét drive adatait. Ha meg sebességet és megbízhatóságot is akarok, az kettőnél több disk, azt biztos nem viselném el asztaliban (egy igazán halk gépben a vinyó a leghangosabb zajforrás, nem hiányzik a búgás). Ezen túlmenően, értelmét végképp nem látom otthonra, nagy általánosságban. Én is vágok videót, de SD anyagnál (enkódolásnál) olyan gyorsan végez a gép, hogy ha szűk keresztmetszet is a vinyó raid nélkül, nem sokat veszek észre belőle, hd anyag esetében pedig egyértelműen a proci(m) jelenti a szűk keresztmetszetet. Biztos lehet találni értelmet egy ilyen felállásnak, de szerintem igencsak rétegigény, szóval... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Lacika112 válasza Egon (#19) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ebbe mi a büntetés? a sebesség? :W
Nem a gépembe vannak hanem a NASba (a spájzból még sose hallottam hogy nyekereg :R )
Meghal egy vinyó? :Y raid5 :DD (ha lenne még egy nem csak 4 belőle akkor raid6 2 is meghalhatna egyszerre)

torrent, van hogy 3 an is full hd filmet nézünk róla, iso-k stb is rajta van szóval ciki lenne ha pl telepítek valamit és a párom meg átjönne hogy akad a kedvenc sorozata :C (ha van benne egy kis +kraft az se árt, gondolj csak bele 10 éve lehülyézted szinte aki azt mondta nem elég neki az terabájtos winyó ma meg egy 4k film 40-50 GB, egy mai játék meg ~60-100 GB )

Persze mindenkinek mások az igényei, de tényleg nem nevezném ezt "extrém esetnek" főleg akinek még a hűtője is hálózatra van kötve :))

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#21) zsolt501 válasza TeeJay (#18) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ahogy leírtad az árnyékoláson van a lényeg, mert nem mindenhol jó az árnyékolatlan kábel, nálam sem volt jó az árnyékolás nélküli, mert olyan helyen kellett elvinnem a kábelt ahol már problémás volt a dolog, nálam ezért árnyékolt a rendszer és a készülékben lévő kártya is na meg a swich is amitől megy a kábel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#22) bekes.andras


bekes.andras
tag

Örülök, hogy ezelőtt több, mint 10 évvel CAT6A-s kábeleket használtam... Most meg már CAT7-et... :)

Sajnos a gigabites átvitel időnként elég szűk keresztmetszet.

Érdekes, hogy az akkori CAT6A S/FTP szerintem vontatásra is alkalmas a méretéből és felépítéséből fakadóan, míg a mostani CAT7-es S/FTP-k lényegesen vékonyabbak.

Ezek szerint a végpontoknál sincs szükség az aljzatok cseréjére, ha azok ugyanúgy CAT6A minősítésűek?

Juhú!

[ Szerkesztve ]

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#23) Egon válasza Lacika112 (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Értelmes olvasás rulez. Kliens oldalról beszéltem, a NAS pedig szerver oldal. De belemehetünk a részletekbe.
A nemrég használt gagyi kis Zyxel NAS-ban, egy 3 TB-os vinyóról néztünk probléma nélkül hárman fullhd ISO-t akadás nélkül. Az a vinyó jó esetben 100 MByte-ot tud másodpercenként áttolni, de a NAS volt a szűk keresztmetszet: 70 MByte-nál nagyobb sebességre nem képes olvasás esetén. Ergo nem igazán látom továbbra sem létjogosultságát általános otthoni felhasználás esetén, az általad említett példákból kiindulva, a gigabitnél (jelentősen) gyorsabb hálózatnak (ugyanakkor én 2.5 gigáról beszéltem, annyit tud a Cat5E kábel is, szóval nem igazán értem hogy kerül a csizma az asztalra).
Fullhd filmekről beszéltél, aztán jössz 4K-s filmméretekkel. Tömegigényekről beszéltem. Elenyésző embernek van 4K-s tévéje, és akinek van, annak sincs mindnek 4K-s filmek lejátszására képes lejátszója. Nem elhanyagolandó tény, hogy a 4K-s filmek aránya is a béka feneke alatt van,szóval a példát enyhén szólva irrelevánsnak gondolom. 60-100 gigás játék is biztos akad pár mutatóba, de hogy jelenleg az sem tömeges, abban is biztos vagyok (azt már inkább ne is tegyük hozzá, hogy minek tárolnék játék ISO-kat NAS-on: ha már telik 4K-s tévére, nyilván hozzá a megfelelő hangrendszerre, 4K-s lejátszóra, bika pécére, hiszen a legújabb játékokat kell tudnia futtatni, akkor biztos telik legális, Steam-es játékra, és nem warez ISO-kat akarsz tárolni, ugyebár? ;] :U A játékélmény szempontjából inkább az a lényeges, hogy az a játék SSD-n fusson. Amúgy milyen gyakran is kellene NAS-ról ISO-t telepítenem, hogy komolyan foglalkoztasson a gigabitnél nagyobb sebesség? :U Naponta új játékot telepítesz? :U )
Nem akarok hitvitát nyitni, szóval részemről inkább lezárnám a témát.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) berVi


berVi
senior tag

A "tervezte" mondjuk tulzas, csak becsomagoltak az Aquantia chipjet, mint az Asus, Gigabyte es tarsai :)

(#25) berVi válasza TeeJay (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Cat5e elvileg 45 meterig jo 10G-re. Persze ehhez tenyleges Cat5e kell, nem Joska altal krimpelt szemet.

Egyebkent 8 portos switch jelenleg 120-ert kaphato a legolcsobban, ugyhogy aki rakolt a gepere mondjuk fel millakat, annak mar lehet belefer.

[ Szerkesztve ]

(#26) Tomcat válasza TeeJay (#18) üzenetére


Tomcat
őstag

Az egyik CAT6 UTP - AWG 26 a másik CAT7 S/FTP - AWG 22, vagyis ez utóbbi jóval vastagabb, egyben és érpáronként árnyékolt emiatt a külső zavaroktól, sugárzástól, rádió hullámoktól abszolút védett. Biztos vagyok benne hogy kevesebb a csomagismétlés (effektív adatátvitel) és jobb a jel/zaj arány az S/FTP kábel esetén.
Más kérdés hogy 10 Gbit alatt rövid távon jelenleg az adatátvitel szempontjából valóban nincs túl nagy különbség. 100 méteren szerintem még a CAT7 is kevés, talán még az 5 Gbit sem megy át ekkora távon gyakori csomagvesztés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#27) IamMenyus válasza berVi (#25) üzenetére


IamMenyus
tag

Ha nem kell nyolc port, hanem elég a 10giga a nas és a munkaállomás-pc között akkor lehet kapni mikrotik switch-et a töredékéért 2db sfp+ porttal, lehet venni szintén mikrotik sfp+->10gbase-T adaptereket.

Két év után azt mondom hogy a 10gigabit szerintem alanyi jogon kellene hogy járjon :) ezen én nem érzem a hálózatot a munkaállomás és a háttértár között, legyen az egyetlen gyors hdd, vagy raid tömb a nas -ban, olyan érzés adatot mozgatni, nagy fájlokat másolni mintha a gépben lenne a háttértár. Ezt egy sima gigabit csatlakozással nem lehet megcsinálni, persze ehhez olyan nas kell ami ezt ki tudja tolni magából, és van csatlakozása vagy legalább pcie slot benne topiknyitó kártyának...

Nem kell semmi warez, elég egy lightroom vagy ps batch, ezek le tudják úgy terhelni a gigabites hálózatot hogy ne lehessen filmet nézni még pufferelve sem, 10gigán ilyet sosem tapasztaltam.

(#28) bolvar válasza bsh (#2) üzenetére


bolvar
senior tag

Azért Cat5e és Cat5e között is van különbség egyik másik tyűkbél rezezett kábelen nem biztos ezek az értékek tényleg stimmelni is fognak :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#29) Gyurka6 válasza bolvar (#28) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szerintem a " fény" felé kellene fordulni talán (ha a ragasztós toldás elterjedne). Ill. a méretre készültek is elég olcsóak.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#30) vicze válasza berVi (#25) üzenetére


vicze
félisten

A problémám ezekkel, hogy mit kötsz rá egy otthoni környezetben. OK céges környezetben rendben van, de ott kevés a 8port. Van egy csomó jóval olcsóbb switch ami ad 2 shared 10GBase-T és SFF portot, aminek valószínűleg több értelme van, mivel igazából 1 kapcsolat kell a NAS-hoz és 1 a PC-hez, a többnek elég a 1GB, és akkor még van PoE is benne fele áron, ami azért hasznosabb.

(#31) bambano válasza vicze (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"sak annyi az újdonság, hogy a chipset gyártó ad driver támogatást más platformokhoz és ennyi.": nem, nem ad.

(#27) IamMenyus "lehet venni szintén mikrotik sfp+->10gbase-T adaptereket.": szabvány szerint nem lehet megcsinálni a 10 gigás sfp+ rezes adaptert. ezt a mikrotik is bebizonyította, mert az ő sfp+ rezes adapterük több áramot vesz fel, mint szabad, és melegszik, mint az állat.

a poszthoz: qnap újdonsága asusban már hónapok óta van, és nem 140 dodóért, hanem bruttó 27.7 rugóért van éppen az iponban.

a magam részéről senkinek nem javaslom egyik cuccot se, se a mikrotikes rezes sfp+-t, se ezeket a kártyákat.

ha 10 gigát akarsz, vegyél rendes intel kártyát akkor is, ha legalább egy százassal többe kerül. mert az működik.

ugyanitt két kihasználatlan xg-c100c és egy marék mikrotik sfp+ áron alul eladó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) #90088192


#90088192
törölt tag

Én meg mindig nem értem, mi ez a küzdelem a rézzel? Fizetnek nektek érte? :DDD
Ha jobban belegondolsz optika a jövő, miért kell a múltban élni?
Tudom most a réz olcsóbb, de pont erről van szó jövő...

A jövő(jelen) meg mindenkinél a 10Gbe-nel kezdődik, ott mar csak szenvedés a réz....

Sebaj, én biztos optikát fogok húzni, úgy csövezve a falban, hogy kisujjal barmikor cserélhető legyen ha valaki megfúrná :K

Ez is egyfajta szegény ember Maybach-ja a Mercedes A160 szituáció.... Jó-jó lehet használni, de akkor sem az igazi. Bar ha jobban belegondolok, az optika nem annyival drágább... Tudom egy switch eseteben nagyságrendi különbség is lehet....De hat a szépségért szenvedni kell nem? Es mehet rajta több mint 10Gbe-is :R

(#33) Gyurka6 válasza #90088192 (#32) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Ha már optika, vettem 15m sc/apc patchcord kábelt (1700Ft), ezzel gondoltam áthelyezni a zte cuccot. Ez kb 3mm vastag/vékony, kaptam 50m singlemode kék, dupla csatlakozós vastagabb (kb 1cm) kábelt. Ezt lehet valahogyan illeszteni az sc/apc-hez, ill. az egy szálon jövő-menő fényt a kétszálú kábelhez külön oda és vissza irányúvá alakítani?

Gyurka

(#34) TeeJay válasza #90088192 (#32) üzenetére


TeeJay
félisten

annyira nem lehet szenvedés ha CAT6 és CAT6a kábelen elbírja ezekkel a kártyákkal...
nyílván nem írnák rá ha nem menne
lakáson belül meg nem lesz 20-30métertől több kábel úgyhogy azon mennie kell
meg senki se akar még 10gigabitet de 1helyett a 2,5 vagy 5gigabit is már elég szép előrelépés
azzal megint el lehet lenni egy ideig
10gbit fullra kihajtására meg addig úgyis jön még pár újabb chip szóval fejlődnek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35) vicze válasza #90088192 (#32) üzenetére


vicze
félisten

Minden eszközbe varázsolsz optikai kártyát, meg áramellátást is raksz mellé?
Az optikával pont az a probléma, hogy az áram elég nehezen megy rajta, így max. saját áramellátással bíró eszközöket lehet rákötni.
De egy 2000$ alatti 24portos SFP switchet is szívesen látnék tőled. Az hogy 20e$-t kiadsz switchre nem sok köze van a szépséghez, és a szenvedni, hanem a 10x-es költséghez inkább és az eszköz oldalra megint csak nem beszéltünk, ott ugyan úgy 10x-es a szorzó. Mondjuk azt megnézem, mikor az optikát a laptopba dugod. :)

Igen lehet szenvedni az optikával, ha valakinek ez a mániája, de se nem éri meg se nem használható egy otthon hálózatban megfelelően.

(#36) atike válasza #90088192 (#32) üzenetére


atike
nagyúr

"A jövő(jelen) meg mindenkinél a 10Gbe-nel kezdődik, ott mar csak szenvedés a réz...."

Te hol élsz? :F

(#37) bambano válasza vicze (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

sajnos 24 portos sfp switchet nem kerestem ki a kedvedért, de 16 portos sfp+ switche van a mikrotiknek, 400 dollár (96 rugó nettó) alatt itthon is: crs317

ha ebből kettőt veszel, plusz veszel még 24 darab mikrotik sfp+ MM modult is, akkor is megvagy 2000 dodóból.

a notebookok zömében pedig vagy van rezes ethernet, vagy van thunderbolt csatoló. ez utóbbival nem gond az optika. aki olyan notebookot vesz, amin csak thunderbolt csatoló van, az egyébként is szeret konverter dobozokat vásárolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) #90088192 válasza Gyurka6 (#33) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hello, ezt talatam hirtelen, lehetseges :)

(#39) #90088192 válasza atike (#36) üzenetére


#90088192
törölt tag

Kérlek olvasd el a hozzászólásokat....Mindenkinek szűk keresztmetszet meg a 10Gbe-is.... :C
En csak ezert reagáltam rá :R

[ Szerkesztve ]

(#40) Gyurka6 válasza #90088192 (#38) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm, igazából valami újabbra, egyszerűbbre gondoltam. Közben egy ismerős szerint náluk van valamilyen "Y" kábel, csak jött a hétvége.

Gyurka

(#41) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#40) üzenetére


Gyurka6
őstag

Egy átmeneti megoldásom lesz, amíg nem találok olcsón 25-30m sc/apc szálat, hagyom a zte-rb2011-et a mostani helyén és a 2011 sfp portjából viszem a dupla kábelen a pincébe. Csak így kell még egy + sfp portos valami.

Gyurka

(#42) llacee válasza berVi (#25) üzenetére


llacee
őstag

60 netgear 2x10g 8x1g 80e asus ugyan ez.

(#43) bambano válasza Gyurka6 (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"egy szálon jövő-menő fényt a kétszálú kábelhez külön oda és vissza irányúvá alakítani?": de minek? ha az ajtódig eljönmegy egyszálon, akkor tovább is elmegy.

egyébként meg: kábelfutár

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) Gyurka6 válasza bambano (#43) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
SC/UPC v.milyen kábelem van 70m-es 10mm-es, az sc/apc 15m 3mm-es, sfp átalakító sc/apc-hez 4eFt (meg van 5db) sc/upc-t nem igazán találtam.
(A k.futár elég drága [itt] a feléért vettem a 15m-es sc/apc-t (25m-es nem volt nekik, a következő 2X100m 11e) , igaz bármit legyártanak.)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#45) vicze válasza #90088192 (#39) üzenetére


vicze
félisten

Nem igazán jött át az irónia. :)
Amúgy sokszor jól jönne, nagyobb sávszélesség, mint írtam főleg a NAS-ra, ugye ez a cikk alapja is.

(#46) Tidus válasza #90088192 (#32) üzenetére


Tidus
addikt

+1

(#47) #90088192 válasza vicze (#45) üzenetére


#90088192
törölt tag

Azért mert szándékosan úgy fogalmazok, hogy a határon legyen :DDD vagyis TE döntöd el minek akarod látni :) Így mindenkit megsértek, de senkinek nem okoztam problémát :))

(#48) Döglött Róka válasza tntmax (#6) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem állítottam egy szóval sem hogy nekem konzumer igényem van rá:) SoFS alapú Hyper-V cluster-hez kellene.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49) IamMenyus válasza bambano (#31) üzenetére


IamMenyus
tag

A 10Gbase-T mindig fűt mint a disznó, nem véletlen olyan zajos a hűtése a 24 portos switch-eknek, zyxel-re mértem 65dB -t egy méterről...

A mikrotik sfp+10Gbase-T amióta megjelent stabilan egy mikrotik switch-be dugva, most megsasoltam milyen meleg...ez tényleg forró, kösz a figyelmeztetést.

(#50) IamMenyus válasza #90088192 (#32) üzenetére


IamMenyus
tag

ahol van egyáltalán előre behúzva kanóc a falban, ott réz van, optika nincs, épp elég ok a ragaszkodáshoz az hogy jellemzően azt is necces kihúzni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.