Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stratova


stratova
veterán

Az említett HP.
Egészen közel hozták órajelben FX-8800P-hez. Bármi tipp arra vonatkozóan, mit takar az extreme jelölés (GPU)?

(#2) Cythyel


Cythyel
senior tag

Egy ilyennel szívesen "elbohóckodnék" egy kis mITX deszka társaságában. Igen csak sok mindenre elég lenne, és bár nem merem megkockáztatni hogy jobb lenne mint egy J1900-as cerka vagy hasonszőrű társai, de ha valaminél több szórakozásra vágyik a tulaja, akkor nem lesz annyira korlátozott.

(#3) martonx


martonx
veterán

Újabb paper launch. Vagy lehet már ténylegesen boltban foghatóan Magyarországon Carizzo-s notit kapni?

Én kérek elnézést!

(#4) stratova válasza martonx (#3) üzenetére


stratova
veterán

Jó kérdés, Elitebookot (755 G3, 745 G3) pár helyen már listázzák, sajnos jelenleg 512/256-os SSD-vel elég drágán.

[ Szerkesztve ]

(#5) solfilo válasza stratova (#4) üzenetére


solfilo
veterán

Meg van Pavilion is, a 200k alatti árszegmensben. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

Mit takar az új a dián?
Ha a színezett területeket fedik le a CPU és GPU egységek, hol van a memóriavezérlő és a többi sallang?

(#7) Tigerclaw válasza stratova (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A szokás szerinti hulladék 1366 x 768 felbontású panellel. :W Az AMD-nél ennyire nem esik le senkinek, hogy a HP is csak szívatja őket azzal, hogy borzalmas gépet körít a termékeik mellé? Ezzel csak azt érik el, hogy az AMD neve összefonódik az alacsony minőséggel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) stratova válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


stratova
veterán

Ha nem tetszik lehet venni Elitebookot, javasolt induló ára 240-245e. De van 453-ért is.. (ezeknek elmentek otthonról).

[ Szerkesztve ]

(#9) stratova válasza #06658560 (#6) üzenetére


stratova
veterán

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

ITX-es deszkára vele. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Nem rossz, nem rossz... Ezek szerint a 15W-ot is elérte a 8 CU az IGP-ben. Egy ilyen baromi jó szolgálatot tudna tenni egy Surface-ben vagy Razer Blade-ben.

(#12) sb válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


sb
veterán

Kihagyott ziccer. :(

Legalábbis nekünk. Az AMD-nek nem biztos. :D

[ Szerkesztve ]

(#13) stratova válasza Meteorhead (#11) üzenetére


stratova
veterán

FX-8800P
CPU 2.1/3.4 GHz GPU 8 CU max. 800 MHz

(15 W-on nyilván lényegesen alacsonyabb az órajel komolyabb CPU+GPU terhelésnél)

A10-8780P
CPU 2.0/3.3 GHz GPU 8 CU max. ??? MHz

A10-8700P
CPU 1.8/3.2 GHz GPU 6 CU max. 800 MHz

(#14) GerykO


GerykO
aktív tag

Szimpi, csak laptopot nem találtam vele... Meg semmilyen AMD APUval... 😞 Még itt Angliában sem... 😩

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#15) #06658560 válasza stratova (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

:R jobban látható a helyzet, mi mekkora.

(#16) Mercutio_ válasza stratova (#8) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezek továbbra is balfékek, pont azokban a szegmensekben nincs AMD-s megoldás, ahol tarolhatnának :W (11.6", 12.5", 13.3" DE nem prémium termékek)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17) Petykemano válasza stratova (#13) üzenetére


Petykemano
veterán

Vajon milyen fogyasztása lenne ennek finfettel (vagy 22FDX-szel)?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#18) stratova válasza Petykemano (#17) üzenetére


stratova
veterán

Intelhez hasonlóan, Carrizoban már viszonylag rugalmasan kapja meg a keretet a CPU és a GPU és elvileg van egy boost TDP (15/18 W ill 35/42 W) [120%], ami dokkolt/töltőre kapcsolt állapotban lehet aktív (egyes modelleknél Intelnél is van ilyen).

Szigorúan találgatás szintjén ideális esetben a 15 W-os lapka kaphatna egy 7,5-11,5 W-os cTDP-t vagy egyel magasabb TDP kategóriára jellemző órajelet érhetnének el a magok.

FD-SOI-nál én nem tudok igazán friss kis fogyasztásra optimalizált lapkák eredményéről:

28 nm planar bulk vs 28 nm FD-SOI ARM módra:

2013-01-18
Az L8540-ben egy mag 1,85 GHz-es órajelen fogyaszt annyit, mint a L8580-as SoC egyetlen magja 2,5 GHz-en.
...
A további mérések szempontjából a cég egységes órajelre koncentrált 1,85 GHz-es és 800 MHz-es órajelen az FD-SOI struktúra ugyanazon a csíkszélességen rendre 25 és 50 százalékkal fogyaszt kevesebbet.

2013-02-27
Az GlobalFoundries 28 nm-es gyártósorán készülő megoldásban azonban tényleg van potenciál, mivel gyakorlatilag a gyári ARM Cortex-A9-es magokat használja, amelyek 3 GHz környékén nem működtek eddig, sőt, még a 2 GHz is csodaszámba ment.

De AMD nem ebbe az irányba fejleszt:

Synopsys, Inc. (Nasdaq:SNPS), a global leader providing software, IP and services used to accelerate innovation in chips and electronic systems and AMD (NYSE: AMD) today announced they have signed a multi-year agreement that gives AMD access to a range of Synopsys DesignWare® interface, memory compiler, logic library and analog IP on advanced 16/14-nanometer (nm) and 10-nm FinFET process technologies. Synopsys is also hiring approximately 150 AMD IP R&D engineers and gains access to AMD’s leading interface and foundation IP.

[ Szerkesztve ]

(#19) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na ez nagyon jól hangzik. Szivesen elfogadnék egy vele szerelt notit.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#20) Dyno


Dyno
veterán

Bárcsak lenne 11,6 vagy legalább 13,3 gép Carrizo APU-val de az a legszomorúbb, hogy még Carizzo-L-esek sincsenek, csak is 15,6-tól.

Amúgy Bristol Ridge, végül is az asztali Carizzo lesz ddr4-es memória vezérlővel megtoldva? Vagy lesz más lényegi különbség is?

[ Szerkesztve ]

(#21) vinibali


vinibali
őstag

én tartok ettől a 15Wattól, szerintem sok lesz a throttlingolás...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#22) szinesz.bob


szinesz.bob
senior tag

De várok már egy olyan hírt hogy 3-4Ghz-es ,4magos ,I5 verő processzort ad ki az AMD 100$-ért!
Ha 120W-ot fogyaszt az se érdekelne.....
Talán majd jövőre. :R

(#23) Johnnyxy27 válasza szinesz.bob (#22) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Sajnos az ATHLON 64 óta nem ellenfél az intelnek...most cseréltem le egy FX8320 konfigot i5 6600K-ra... ég és föld. És sajnos nem csak játékban látom a különbséget.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#24) szinesz.bob válasza Johnnyxy27 (#23) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Tudom... :((
Valami olyan kellene mint az Athlon Xp volt. Jobb teljesítmény és fél ár ez kellene a népnek! :)
És az AMD-nek is!

(#25) Taranti


Taranti
senior tag

Én nem vagyok nagy guru a témában, de általában minden "utcai" reklámplakát Intel notikról szól. Mintha a mobil piacon nem is létezne AMD megoldás. Aztán amikor fiamnak kerestem notebookot, láttam néhányat, megbújva az Intelek mellett, de gyorsan elment tőlük a kedvem. Annyira azért értek hozzá, hogy láttam, a jelenlegi kínálatban nem versenyképes az AMD. Hogy a gyártók miért nem hoznak ki normálisabbakat (nem mintha Intelből annyira szuperek lennének...) azt nem tudom.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#26) apatyas


apatyas
Korrektor

Majdnem megvezettem magam, de aztán leesett, hogy a legjobb Carrizo jellemzés csak az igp-re vonatkozott. A fix tdp-t inkább 35 wattosként értékelném, ahol is a gyártók nem basszák el a lekorlátozással. Persze akkor a gyenge hűtés miatt még mindig throttlingolhat :(
Másik szokásos óhajom, hogy a lapikban is rendesen be lehessen állítani a memóriákat..

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#27) Mercutio_ válasza Johnnyxy27 (#23) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az mondjuk ciki is lenne, ha egy dupla annyiba kerülő proci nem verné bucira az amd-t :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28) Johnnyxy27 válasza Mercutio_ (#27) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

hát az tény, hogy ha a procit nem féláron vadi újan vettem volna egy idióta angoltól, akkor ma is fx8320 lenne:),
de a lényeg az új platform, az új szabványok, új chipset,ez az ami miatt megérte hosszabb távon lecserélni, mert az a probléma a budget kategóriával, hogy hosszabb távon lehet többet költünk a szintentartásra! Legalábbis nekem ez a tapasztalat jutott

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#29) Dhampir válasza stratova (#1) üzenetére


Dhampir
félisten

Muhteşem Yüzyıl :D

(#30) Dhampir


Dhampir
félisten

Nézegettem AMD notebookokat, de ami mostanában "átlagembernek" való áron beszerezhető és normális garanciális háttérrel kapható, az a HP Pavilion 15 (AMD A10-8700P, IPS FHD kijelző), de ez is kompromisszumos a konzumer minőség és a Gigabit Ethernet hiánya miatt.

(#31) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

láttam szépséges árcédulákat a mobil carrizo-ra és elgondolkodtam, hogy mikor érné meg azt venni... ...mikor már ilyen rosszcsontok vannak... ugye?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.