Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Nagyszerű megoldás. És ha az egyik gépet szervizbe kell vinniük? ;]

(#2) zolee5016


zolee5016
őstag

érdekes ...de tényleg drága........

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#3) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem rossz elképzelés, de inkább nem. Nekem amúgy is mATX+ITX kombó lenne érdekes, de gyakorlatilag azzal sem vesztek semmi, ha külön házban van a kettő.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nálam csak az bolygatja az iskolát, hogy ez gyakorlatilag két teljes értékű PC-t jelent alaplapi tálcánál összenőve.
Nem tud osztozni 1db tápon (vagy redundánsan 2db-on), nem tud osztozni akár váltókapcsolóval az I/O panelen, sem az ODD-n, és természetesen a beletett háttértáron sem.

Értelmesebbnek látom azt az elgondolást, ahol egy ATX alaplapra voltaképp integráltak egy miniITX rendszert és bootoláskor derül ki, hogy milyen OS milyen konfigra álljon fel. A perifériák, fizikai meghajtók viszont mindkét rendszer által hozzáférhetőek, igaz, egy időben csak az egyik által.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) XmoD


XmoD
aktív tag

Szep, szep. De mi ertelme? Inkabb az elottem szolokhoz csatlakoznek. Itx es atx case kozos periferiakkal. Nah az lenne csak az igazan szep. :K

(#6) gianni85


gianni85
veterán

szerintem tök jó ötlet, páratlan napokon az mATX konfigot használom, páros napokon meg az ATX-et :))

(#7) Garada


Garada
őstag

Nem elég az, hogy drága de még ízléstelen is a ház.

(#8) Milka 78 válasza F_Zolee (#1) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor veszel egy 3. gépet :D

(#9) szacsee


szacsee
nagyúr

Nem rossz elképzelés, de amellett hogy kegyetlen drága nagy helyet is foglal.
Páran biztos vesznek ilyet és akkor nem kell a vízhűtésnél a MO-RA 3-at a gép mellé rakni, csak eldugják a másik oldalon. :DDD
Sokkal olcsóbb alternatíva, ha nem kell brutál víz és jó a másodlagos gépbe az ITX is a CM HAF Stacker 935.
Az asztal mellett mindegy, hogy milyen mély a ház, magassága is egy átlag asztallap magassága alatt van és nem kell akkorát hajolni a telefonnal ha a gépházra teszed.. :DDD

(#10) maross


maross
veterán

Ket egymasra helyezheto haz esszerubb lett volna.. (bar biztos van mar ilyen).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11) Gomez86


Gomez86
őstag

Ennek szerintem akkor lehet értelme ha építesz egy NAS-t vagy Média szervert PC alapokra, és oda tennéd ahol amúgy is van a géped (ami egy teljes értékű gép).

Én tudnám mostanában pont erre használni, de nagyon sokat kellene keresnem hogy ne sajnáljak érte ennyit...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#12) ViZion


ViZion
félisten

jujj... Mád gépet épít ennyiért. És GÉÉÉMEEEER! :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) Acélfarkas válasza maross (#10) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

A méretei nem gyengék. Nagyobb mint a mosógépem.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#14) 2rok


2rok
csendes tag

Amint előttem is említették PC+NAS kombóra nagyon jó lenne, de nem a szobában... nekem a NAS-om ki van rakva a szobából mert hangos a sok hdd. A gépem viszont bent van mert azon dolgozok/játszok. A 2-t meg össze kell valahogy kötni. Ha a 2 egy házba lenne akkor nem kellene fúrni a lakást és könnyen, akár házon belül is össze lehetne kötni akár sassal akár infinibanddel, hogy jó gyors legyen... már csak a jelet kell áthozni a szobába, amit egy HDMI átlövő meg tud oldani. De lesz egy kis lagja tőle. Illetve ugyanaz mintha a 2 gépet egymás mellé tenném, csak "jobban néz ki". Felhasználásnak is valami ilyesmit tudnék elképzelni, kisebb cégeknél vagy olyan szerverterembe ahol utp dugó után fizetsz nem tápdugó után. Az egyik fele a tárhely, alacsony fogyasztású, gép sas kártyákkal, a másik meg az erő gép ami ír rá... a 600$ talán kicsit sok... de 1 normálisabb ház is 200$.

(#15) #16939776 válasza Gomez86 (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem fura hogy pont a meghajtós oldalra nem jutott ventilátor. Nem szól a fáma a 2db 3-as back plate-ról ami kikandikál.

(#16) Agyzuzo válasza maross (#10) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Döntsd el. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#17) bteebi


bteebi
veterán

Látszik, hogy minőségi, és hogy van benne anyag, de szerintem nem szép (elég ormótlan szegény). Ráadásul elég drága is, bár a Lian Li árak között ez még nem is olyan vészes :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) laceszgamer


laceszgamer
addikt

De hogy mi értelme? Inkább két külön ház aztán odaállítom őket egymás mellé és kész is. Aról nem beszélve, hogy tényleg nem valami mutatós.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez most nálam nem jött át, bár nem is én vagyok a célcsoport.

(#20) gamerod


gamerod
csendes tag

Ingyen se kéne. Kicsit már kezdenek átesni a házgyártók is a ló túlsó oldalára. Eddig soha nem adtam 16 ezernél több pízt házra, mégse volt bajom sem a teljesítménnyel, sem a hőmérséklettel. De még a hellyel sem ha nem ész nélkül választ az ember hardvereket bele.

(#21) CJ4567 válasza ViZion (#12) üzenetére


CJ4567
veterán

Ez már Trúú Hárdkór GÉMÖR öcsém, GÉMÖR! :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#22) #75128832


#75128832
törölt tag

Öhmmm.... jó. A használati utasításban esetleg mellékeltek tippeket arra az esetre, ha fogalmunk sem lenne, hogy mi a fenére jó a ház? Amúgy, igen, az egyik oldalon meg fog főni a gép.

(#23) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Szvsz nem is vészes az ára... Ehhez hasonlóak vannak $1000-1200-ért is. A kategóriában olcsók közé sorolható.

(#20) gamerod: Mindennek megvan a maga közönsége :K Nekem SilverStone TJ11-em van (220,000 huf volt merlinhardvernél, de épp nincs a kínálatban)

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#24) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ez jó kis streamer, arhivátor házikó...

Egyik játékra hajazott konfig, míg a másik vígan encode-ol, és merti merevlemezre a cumót...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#25) Shreky válasza maross (#10) üzenetére


Shreky
tag

Van, a Cooler Master megcsinálta már, ráadásul majd negyed áron ehhez képest: HAF Stacker 935 :))

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#26) Lolka Bolka válasza Agyzuzo (#16) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Ez fájt, így este! :C

(#27) maross válasza Shreky (#25) üzenetére


maross
veterán

Ez messze-messze szimpatikusabb cucc...

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#28) turorudi


turorudi
aktív tag

Most már mindegy, mert nem tudtam a két konfigot hová tenni, azt beépítettem a kutyaólba. Tizenkétezerér vettem a Praktikerben.

(#29) Jim Tonic válasza Shreky (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én is linkelni akartam, de aztán rájöttem, hogy a kettő marhára nem egy kategória. Egyrészt az anyagminőség ég és föld, másrészt a CM gyakorlatilag csak egymásra rakható házakat készített.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) Mr Bond 007 válasza BlackSoft (#23) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez miben jobb mint pl egy cosmos2? Mert hogy árban duplája csak azért. Egyébként szvsz agyament dolog ennyiért pc házat venni. Max szervernél még talán megértem ha van valami extra funkció ami miatt nem lehet helyettesíteni mással (genyó üzletpolitika).
Bóvli alu ház mind. Semmi extra nincs bennük ami ennyiért megérné..

[ Szerkesztve ]

(#31) gianni85 válasza Mr Bond 007 (#30) üzenetére


gianni85
veterán

csak a tudat, hogy egy exkluzív marha drága házad van

(#32) szacsee válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


szacsee
nagyúr

#9-es hsz-ban linkeltem, 10-esnél maross hsz-án csodálkoztam is... :D
Amúgy van sokkal kisebb megoldás is, bár még nincs kereskedelmi forgalomban.
Phanteks Enthoo Mini XL
Mérete: 480x550x260
Videó itt.
Pikcsör

Igaz kell beszerezni hozzá egy kiegészítő lemezt, ami nyugaton nem gond csak itt a balkánon lesz majd macera, max külföldi webshopból rendeled meg, vagy ha lesz a varázslónál kieg akkor onnan.

(#33) Jim Tonic válasza szacsee (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez már inkább alternatíva, de ettől sem jött meg a kedvem, hogy a homeservert és a gépem egyetlen házba költöztessem. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) gianni85 válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


gianni85
veterán

most linkeltél vízhűtés topicba. Számodra a vége lesz érdekes. katt

és ide is :D

[ Szerkesztve ]

(#35) bteebi válasza ledgeri (#24) üzenetére


bteebi
veterán

De mi a francért akarná ezt a két gépet némi túlzással bárki is egy házba tenni? Nem foglal sokkal kevesebb helyet, de cserébe jóval drágább, hangosabb és macerásabb is (a már korábban említett példa: ha az egyik gép tönkremegy...). Akinek ilyen házra futja, az szerintem azt is meg tudja oldani, hogy a másik (mondjuk kódoló) gépét - már csak a zaj miatt is - másik helyiségbe tegye, ahol nincs se útban, se hallótávon belül, de azért még megfelelő a szellőzés :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) ViZion válasza bteebi (#35) üzenetére


ViZion
félisten

de írták, h ez nem erről szól. Megveszi, mert megteheti, ennyi. Nem a praktikum számít. :N
Mondjuk ezt nem lopják el... kevés betörőnél van targonca. ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Én jobban örülnék 2 atx megoldásnak, az atx be nyilván be lehet tenni az mAtx et is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#38) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Megoldás-megoldás-megoldás...

egy PC ház kb annyira megoldás mint egy videókártya. Semennyire... :U

J.

(#39) BlackSoft válasza Mr Bond 007 (#30) üzenetére


BlackSoft
addikt

Cosmos II a valaha volt legrosszabb házak egyike. Egy kompakt víz nem fér el benne normálisan, de az még nem a legnagyobb baja... Cosmos II-től egy 15ezres CM ház is jobb.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#40) maross válasza szacsee (#32) üzenetére


maross
veterán

Valoban, nem lattam :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#41) Jim Tonic válasza BlackSoft (#39) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, az összes teszt, ill. vásárlói visszajelzés ezt bizonyítja. Ohh, wait, mégsem. Pont az ellenkezőjét. Ki érti ezt? :U

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) szacsee válasza Jim Tonic (#41) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mindenki a saját szarját védi nem? ;]
Mindenki a sajátját védi nem? Még ha szar is...

[ Szerkesztve ]

(#43) BlackSoft válasza Jim Tonic (#41) üzenetére


BlackSoft
addikt

Volt ilyen házad? :U A vásárlói vélemény, és a tapasztalat, eléggé eltérő dolgok...

Én nem neveznék jó háznak, valami 200kg-os dögöt, amiben a méretéhez képest kicsi a hely. Egyetlen radi sem fér bele (az 1x120 és 2x120 nálam nem radi, hanem orrdísz), de ha vízre nem jó, akkor gondolná az ember, majd légre... Hát szerintem egy 2x2cm-es vákuumkamrában is több légmozgási lehetőség van, mint ebben. Egy SLI 2 perc alatt 800fokos lesz, a ház anyaga is felforrósodik, és a 400db venti sem segít, amit bele lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#44) exedoc


exedoc
senior tag

Assztaqvaéccencs... és még ronda is. :D

(#45) Jim Tonic válasza BlackSoft (#43) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A vásárlói vélemény, és a tapasztalat, eléggé eltérő dolgok... Tényleg? Nekem tök ugyanannak tűnik. :U
(az 1x120 és 2x120 nálam nem radi, hanem orrdísz) Mi az az orrdísz?
Egy SLI 2 perc alatt 800fokos lesz Milyen fokos? Balta, fejsze? Mérési eredményt esetleg tudsz mutatni?
Én nem neveznék jó háznak, valami 200kg-os dögöt, Erről mérés?
és a 400db venti sem segít, amit bele lehet tenni. Ha ennyit beleraktál, akkor nem csoda, hogy nem maradt helyed.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) ViZion válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


ViZion
félisten

Jajj, ne legyél ilyen! :D Nyílván költői túlzásokkal élt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47) haxiboy válasza BlackSoft (#39) üzenetére


haxiboy
veterán

Aki már ennyit költ házra szerintem Corsair 900D én is szemezek vele...csak az ára >.<

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#48) ViZion válasza haxiboy (#47) üzenetére


ViZion
félisten

Don Sassss megvette, lefikázta (bár nekem nem volt, de jogosnak tűntek a felvetései így olvasva), majd váltott Phanteks-re és boldog. Szal. a fene tudja. Magam is találtam hibát a Fractal házakban (4-6 db-ot raktam össze), pedig eléggé hype-olt márka.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49) haxiboy válasza ViZion (#48) üzenetére


haxiboy
veterán

Mindegyik házban lehet hibát találni, tökéletes talán akkor van ha az ember magának tervezi/építi de lehet drágábban jönne ki, pláne ha minőségi anyagot/festéket stb használ.
Nekem a CM Storm Scout 2-vel vannak bajok, sajnos túl kicsi nekem hiába ATX lehetne 10-12CM-el magasabb mert egy 24CM-es radiátor nem fér be nemhogy Push-To-Pull de Push/Pull-ban is csak úgy hogy vagy a radiátor vagy a ventillátor a házon kívül helyezkedik el, aki léghűtést használ annak persze megfelelő lehet. Lian Li házakat nagyon hypolják de szerintem nagyon rondák akárcsak a Bitfenix, tisztelet annak az 1-2 kiemelkedő háznak amik valóban szépek.
De ugyanez igaz a Corsair és további gyártókra is. Cosmos II-ről ne is beszéljünk, elég volt megnéznem Tirexi videóját róla szidta is nagyon. A múltkor még azon is gondolkodtam veszek 1x1,5m pozdórja lapot és felcsavarozok rá mindent :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#50) BlackSoft válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szerintem meg ne kérj mérési eredményeket, vegyél magadnak egy házat, és tapasztalat után magyarázz. Meg ne kérdezz baromságokat. Ha valamit nem tudsz, mondjuk egy-egy fogalmat, akkor ott a barátod, Google.

Ez a birka szintű kötekedés nem vezet semmire, csak magad minősíted maximum, a fórumtársak szemében...

(#47) haxiboy: Na ez egy jó ház. Van benne hely normálisan kiépíteni vizet, és a kábeleket is el lehet rendezni szépen. Légre hülyeség mondjuk, mert ahhoz túl nagy szerintem, de annyi venti elfér benne, hogy biztos úgy is hűvös lenne :K

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.