Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Móci


Móci
addikt

Ha extrém tuning, akkor csakis bacsis! :C
Jó cikk lett, s kár, hogy nem sikerült a bűvös 6-os szám. Azért ez sem gagyi eredmény szerintem. A lapra meg igencsak lehet csorgatni a nyálat... :R

Köszönöm!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én is gondolkodtam már ilyen dolgokon h húzzuk még megy, de honnan a ***-ból veszitek a szárazjeget és egyéb mínusz fokon lévő cuccokat? Messer forgalmaz szárazjeget, de kissé drága. :)) A te -9 fokod aranyos! :R
Ez a fránya hő mi? Ha az mind MHz-ben jelenne meg. ;] Én az imént jöttem rá, hogy a 8800GTX-em így télen (laza 10 fokkal van hűvösebb a szobába) többet megy alapon. Éppen, hogy nem tudom elérni vele a 8800Ultra OC eredményeit, moddolni meg nem akarom ahhoz a ház oldalát le kell szedni és átlökni egy kapcsolót, nem nagy a kedvem hozzá.

bacsis! Mi a módszered? hogyan hűtőd le? tippjeim vannak, de te vagy a mester. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3) bacsis válasza Kolondrum (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ááá nem kell ide szárazjég, a fagyállóval is el lehet szórakázni :))

(#4) eclipse006


eclipse006
őstag

ismét egy zsír cikk,gratula.azért nem gyenge az a 5,325 ghz :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#5) nmark


nmark
csendes tag

Hali!
Szép tesz lett... :D és az az 5ghz is nagyon üt!:D
Valaki meg tudná mondani hogy Super PI-vel hogyan lehet tuningolni a procit?? :F

(#6) JanR


JanR
addikt

Nagyon szep eredmeny az az 5,35Ghz is.
Azon gondolkodom elkuldom neked a configom, ebbol mit tudnal kihozni :DDD
Hehe, itt lax 34 km-re ;]
A cikk elejen azt eszrevettem, hogy a processzor szot nagyon kedveled ( eleg sokszor leirtad:) ).

Koszi a remek tesztet ismet!

[ Szerkesztve ]

(#7) Robi BALBOA válasza bacsis (#3) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Be kellene szerezned egy 60liter-es kis hordót meg hozzá fagyállót és egy darabig nem lenne gondod a vissza melegedéssel! (ja és nyáron külön jó lenne mert még a szobát is hűvösen tartaná :DDD )

Olyan proci kellen neked ami alapfeszen megy legalább 4,5ghz-en. (ritka, de van ilyen!)

Az a hehó-s (tesco) 3l vs 5l-es palack az nagyon mókás.

Ja és grat a fincsi eredményhez. :R

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#8) Kolondrum válasza JanR (#6) üzenetére


Kolondrum
félisten

Gondolj bele mi van ha a központi feldolgozó egység kifejezést írta volna, a cikk 3 oldalas lenne! :DD

Robi BALBOA! Az E5000-es topicba van olyan akinek 4GHz-t megy alap fesszel a procija és eladja (sztem) mert Q9550-et vesz, ott az alkalom! 1.2xV-al megy 4GHz-t. Van kép is tesztek stb. [link]

[ Szerkesztve ]

(#9) JanR válasza Kolondrum (#8) üzenetére


JanR
addikt

Lehet benne valami:DDD

(#10) Dany007


Dany007
veterán

Szép volt ismét! :R
Mennyi rendes ember van itt a ph-n :)
Azért meglepődtem, hogy a kezdeti -9 fokról 24 fokig ment fel a proci...
Amúgy kb mennyi ideig tart a teszt? Mármint, gondolom a fagyos, fagyállós víz x perc után felolvad, nem? Lehet, hogy folyamatos jéghideg víz utánpótlás kéne neki :)
Bár itt nem a hőmérséklettel volt a gond ahogy látom. :)

(#11) aero. válasza nmark (#5) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

super pi-vel nem lehet procit tuningolni, az csak egy tesztprogram.

a biosban lehet tuningolni.

ja, és gratulálok az eredményhez :R

[ Szerkesztve ]

(#12) rekid


rekid
addikt

Szeretem olvasni ezeket a mokakat. :) De ezek mar nem igazi kihivasok szamodra. Tessek notebookokat tuningolni és hűteni. :) Jo tudom ennek anyagi vonzata is van. :) De remelem vmi hasonlo lesz a Next Level. :)
üdv!

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#13) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nmarkSuper Pi-vel nem lehet tuningolni, az a CPU nyers elejét próbálja tükrözni, hogy PI értékét egy x tizedesjegyig milyen gyorsan tudja kiszámolni..
tuningot a BIOS-ban vagy pedig az alaplaphoz adott szoftverrel lehet elvégezni Windows alól.. az utóbbi a kezdőkknek ajánlottabb
JanR! Hozd a géped, megnézzük mit megy, de ha a fagyállós palack előkerül ne sírjál, hogy hát inkább mégse ;) ;]
Robi BALBOA! Jahh egy mégjobban tuningolható proci nem volna rossz.. majd ha 1-2ezer FT lesz akkor veszek többet is hogy kitesztelhessem sok közül melyik a legjobb :))
Dany007! Ezt a tesztet 3napig csináltam, minden nap kb 15-30percet tudtam vele foglalkozni... mert kb annyi idő alatt melegedett fel a fagyálló, s mikro felmelegedett akkor vissza a hűtőbe másnapig.. majd az előző nap ahol befejeztem a tuningot, következő nap onnan folytattam... jahh egy 60literes hordó épp ezért volna jó :))
rekid! Tervbe van az is, szét hajtom a Dell D630-asom GPU-ját csek először megvárom hogy az értéke még egy "kicsit" csökkenjen :D

[ Szerkesztve ]

(#14) nmark


nmark
csendes tag

és nem tudsz valami tuningolót? :)
mert nekem a biosban nem lehet.. :(

(#15) bacsis válasza nmark (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha "márkás" gépet vettél, pl acer, dell lenovo stb, vagy ilyen tesco auschan gépet vettél akkor felejtős a dolog, azok a gépek nem erre készültek :N

(#16) nmark


nmark
csendes tag

:DDD :N nem egyben vettem, úgy raktam össze még régebben!

(#17) aero. válasza nmark (#14) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

szerintem lehet, csak rejtve van az opció, vagy auto-n van és akkor nem jelennek meg a beállítások.

milyen alaplapod van? ( mert pont ez hiányzik az adatlapodról )
ill. a processzorod típusa ( e3xxx, e6xxx, e2xxx, e4xxx stb. ).

(#18) JanR válasza bacsis (#13) üzenetére


JanR
addikt

Nem sírnék:DDD de azt azért mégse: D

(#19) rekid válasza bacsis (#13) üzenetére


rekid
addikt

jaj, az túl szép és jó laptop ahhoz, hogy "bántsd". :) na jo azért megneznem a tuningot ;]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#20) nmark


nmark
csendes tag

Alaplapom egy Hp gépböl lett kiszedve - MSI MS-7336
Procim az nem c2d,hanem Pentium Dual Core 930!
Tudom nem a legjobb fajta cuccok,most vettem meg az új alaplapom,csak szórakozni szeretnék egy kicsit! :)

(#21) Dany007 válasza bacsis (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Áh, így már értem. Akkor kemény lehet 3 napig ezt nyomatni.
Amúgy sajnálom, hogy nem hőmérséklet limites a proci... Azzal talán még lehetne mit kezdeni... de így =/
És mi lesz a következő proci? Mármint van ötlet milyet szeretnél? Ehhe, most nem i7-re gondolok, hanem olyan, amit jó magas órajelre lehet küdni, és nincs fsb limit, már ha ismersz ilyet.

(#22) bacsis válasza Dany007 (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sose' tervezek.. ha kezem közé támad egy jó kis tuningra szánt proci, akkor megnézem mit tud, esetleg publikálom is az eredményeket.. szal most sinsc terve semmi, de ki tudja, mit hoz a holnap :)

(#23) FRENK1988 válasza JanR (#6) üzenetére


FRENK1988
veterán

nem is majd CPU-t fog irni ;]
Grat ehhez az hihetetlen eredményhez. Rangsorban hányadik vagy evvel az eredménnyel?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#24) forras2


forras2
őstag

Az a proci le van polírozva? :Y
Én azt hittem, hogy lekvár van rá kenve :DD

Szééép eredmény ez is!(ahhoz képest, hogy nem Abit :P ;] :DDD ) :R

(#25) Sotho válasza bacsis (#22) üzenetére


Sotho
őstag

Van egy p4 650 em [link] stock coolerrel nem emlékszem kellett e feszt emelni hozzá, lehet ezzel menne a 6 ghz

(#26) capulet75 válasza forras2 (#24) üzenetére


capulet75
addikt

Ha tudok valmikor menni leviszem a rampage extremet is a 9550nel.Nagyon kiváncsi vagyok mit megy a fagyival ha már simán léggel viszi a négyet.Apropó fagyi... Fagyihűtés. ;) Szal csak legyen sok fagyálló,én nem fogok rinyálni.Felőlem az űrbe is kivihetjük csak működjön utána.Űrhűtés.Vajon elindulna ott kint vagy szétfagynának az alkatrészek?Bizosan...

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#27) Spyx


Spyx
tag

Nem böngésztem át a régi cikkjeid hozzászólásait szal bocs ha már említették vagy rájtöttetek már.

Mikor leírtad a fagyállós hűtés menetét, említetted hogy baj lehet a pára alaplapra csöppenésével. Mi volna ha egyszerűen fejre állítanád az egészet úgy hogy a proci lefelé nézzen. Így esélytelen hogy a lapra víz kerüljön.

Üdv.

Gyötrődő halálos játék: élet! Tőled én még mit kívánnék?!...

(#28) tzsolesz válasza bacsis (#22) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Üdv, gratula a tuning eredményedhez, nem semmi. :C :C

Prescottot meddig tuningoltál már?Nekem volt egy P4 640-esem, és egy Asus P5K-ban sem tudtam 3.85 Ghz-nél tovább lőni. Valószínű, hogy az is FSB vallos volt, pedig asszem M0-ás revízió volt már.

Egyszer megnézném, hogy te mit hozol ki egy 3Ghz vagy afölötti 2Mb L2, 800Mhz CPU-ból.

Ezek a cedar mill-ek egyébként ritka darabok mostanság?

(#29) bacsis válasza Spyx (#27) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszi az ötletet, ez sem rossz, de a legjobb, ha nem várom meg hogy a hűtőfolyadék felmelegedjen 0 fok fölé, egyrészt mert az a tuningot is visszavetheti, másrészt pedig akkro nincs pára :)
tzsolesz! Prescottot cask S478-ba hajtottam, az ugye 4600körül ment...
a cedar mill-ek sem gyakori procik manapság, de azért még előfordulnak, csak az áruk is relatíve elég magas, 10k körül mozognak :U
FRENK1988! a rippingen a legutolsó eredményhez is min 7GHz kellett volna :DDD
adamka16! Köszi neked is :R

[ Szerkesztve ]

(#30) adamka16


adamka16
őstag

Grat a cikkedhez!! :))

(#31) .bableWes


.bableWes
őstag

Grat a cikkhez!

nem tudom a honlap cimét, ott van a cpu-k tulhajtási rekordjai, ez a proci nem került fel oda?
remélem érted a lényeget :D

egy kis kérdés: 3ghz-s pentium D-t meddig lehet huzni szerinted gyári hütéssel, kezdöként? :B

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#32) nmark válasza .bableWes (#31) üzenetére


nmark
csendes tag

...az engem is érdekelne! :)
Nekem cooler master hyper 212 plus van rajta! :))

[ Szerkesztve ]

(#33) cundeyy válasza JanR (#6) üzenetére


cundeyy
tag

Szép teszt, igaz én csak "alulról" figyelem az ilyeneket.
Én nem tudok az enyémből kihozni 3601Mhz-t sem. :(
Ha valaki tud segíteni, mit hogy kell beállítani, lécci privi. :)
E8400, striker 2, OCZ 4*2gb 1333 @1600
9*400, és vége. 1601.es fsb mellett fütyül a bios. :(

A nőknek állitólag 70 házimunkához kell érteni. A főzés, és a 69! :D

(#34) bacsis válasza .bableWes (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

függ hogy a 800as vagy a 900as széria, a 800as az igazi kazán, gyári hűtéssel 10%nál többet ne akarj, ha a 900as széria akkor még a 15% is belefér, úgy saccolom

(#35) hackeeeee válasza nmark (#5) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azzal sehogy. :D Tesztelni esetleg, azt lehet vele. :)

Szépmunka, grat hozzá. :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36) nmark válasza hackeeeee (#35) üzenetére


nmark
csendes tag

Köszi de már megkaptam a válaszom! :) :R

(#37) nmark válasza bacsis (#34) üzenetére


nmark
csendes tag

930as a procim...mivel tudnám húzni?

(#38) 14adam


14adam
addikt

Hello főnök.Grat az eredményhez :R Milyen tápról üzemelt a szerkezet? :)

(#39) bacsis válasza 14adam (#38) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kérlek egy 450W- levicom tápról, nem egy nagy márka de a célnak megfelel :)
nmark! Ha a biosodban nincs erre opció akkor felejtős

[ Szerkesztve ]

(#40) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

minőségi munka :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41) subaruwrc


subaruwrc
félisten

megy ez a proci többet is csak szereti a hideget. küldjed neki.

(#42) P.O.W.


P.O.W.
tag

Garatulálok a teszthez!Szép eredmény.

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#43) Devid_81


Devid_81
nagyúr

1.824V apukam ez a kemeny, nem fagyott kutya! :DDD :R

...

(#44) proof88


proof88
addikt

Hej bacsis, majd mesélhetnél arról is, mit szedsz vagy mit művelsz :D , hogy van erre a sok tuningra időd, miközben dolgozol, van két kislányod, feleséged, lan partyzol, még cikk írásra is futja az időből, stb ... :U :C

(#45) LackoMester


LackoMester
addikt

ez nemsemmi....hát igen ez Bacsis tud valamit :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#46) sagesz93


sagesz93
addikt

Jó kis eredmény ez is mester.
rá kell fogni a procira azt jóvan :D Majd másik procival jobban fog menni :))

(#47) .bableWes válasza bacsis (#34) üzenetére


.bableWes
őstag

925ös, még nem probáltam huzni, lehet megprobálom!

köszönöm! :R

szerk.: mivel ilyen nagy tuning spec. vagy, szivesen olvasnák egy ilyen átfogobb tuningos irást, ha idöd és kedved engedi. szeretnék tanulni :B

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#48) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért ez így is kemény eredmény!
Legközelebb vidd ki az egészet a hideg éjjelbe, a 8GHz-t is így érték el :)
Grat!

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) bacsis válasza .bableWes (#47) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ááá én nem vagyok olyan nagy szaki, hogy nagyobb átfogó bemutatót írjak :B

(#50) .bableWes válasza bacsis (#49) üzenetére


.bableWes
őstag

hát nekem nem ugy tünik :D ha csak negyed annyit tudnék mint te a tuningolás terén, akkor már... örülnék :B

de szorgalmasan olvasgatom az irásaidat továbbra is, és hátha tanulok majd belöle, de azért köszönöm!

további jo tunigolást és porszivozást kivánok! :R :D

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.