Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z_A_P


Z_A_P
addikt

300+ watt proci, 1000+ watt vga, jarj be minden nap total feleslegesen a ceghez (Apple, Tesla, stb), stb,stb,
De te ne autozz, ne utazz (kiveve dolgozni ha az agyalagyult fonokseg szerint ez kell), ne repulj, ne egyel hust, ne futsel, ne klimazz, ne tusolj naponta, stb,stb :W

[ Szerkesztve ]

OK

(#2) Alert89 válasza Z_A_P (#1) üzenetére


Alert89
tag

Ők meg magángéppel repülnek a klíma-konferenciára és luxus óriáshajókon üdülnek. Csak én érzek ellentmondást?

(#3) 1dude


1dude
aktív tag

Consumer, HEDT és szerver procik : egyesüljetek! :))

(#4) tibaimp válasza Alert89 (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! Kihagytad, hogy 8-12 hengeres sportkocsijaik vannak dögivel a garázsban, illetve sofőrös autó viszi a seggüket mindenhova, dugó esetén, helikopter....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) Semplar válasza Alert89 (#2) üzenetére


Semplar
őstag

Nem csak Te érzed. Ezért van a luxusjachton hangágyú stb... ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#6) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Azért annyira ez nem újdonság, csak az Alder Lake processzorok esetében hivatalosan végül nem vezették be a PL4 értékeket, csak az alaplapgyártók kaptak szabad kezet, ha saját felelősségükre a másik alaplapgyártóval versenyezni szeretnének.

(#7) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Nekem a PL2 most is 4096 Wattra van állítva. Elég lenne túllépni.

https://utdetailing.hu/

(#8) Alogonomus válasza Z_A_P (#1) üzenetére


Alogonomus
őstag

A 300+ watt lehűtéséhez valószínűleg egy további 200-250 watt is elmegy a cryo hűtők kapcsán, mert a 350 watthoz valószínűleg ugyanolyan hűtőkre lesz szükség, mint ez.

(#9) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

mindekozben az Amd talalgatosban arrol matekol az intelitiszes kollega, hogy a Zen4 170W -ja az 230W es mar majdnem ottvan ahol a *.lake 241W -ja.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#10) DonToni


DonToni
aktív tag

300W proci, egy komolyabb vga 350-400W, ventik, hdd(k), ledek, stb. és már nem is kell a fűtésen parázni.....! :))

-Anti-

(#11) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Mit nekem öv :))
Veszek kettőt is ;)

(#12) Picco


Picco
addikt

"Intel boss Pat Gelsinger says AMD 'is in the rearview mirror' following Alder Lake release"

lehet a CPU fogyasztasi keretenek kitolasara gondolt ;]

egyebkent, viccet felreteve, ez nem sok joval kecsegtet a jovore nezve :(

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#13) #52931072


#52931072
törölt tag

Olyan hibrid lapok kellenek, amik télen az intel procit hajtják, nyáron az amd-t.

(#14) Albus_D válasza hokuszpk (#9) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Ha jól látom ez extrém OC körülmények között van, és ha akarod, nem pedig alap.

Egyébként arról matekol hogy a zen4 tdp 170W és a kitolt tdp-je 230W. [link] Amit ugye más is megerősített. [link] Szóval kérlek ne hazudozz legalább, még akkor se ha amdlitiszed van.

"Az AMD esetén a TDP nem ugyanazt jelenti, mint az Intelnél a PL2. A 105W-os TDP-vel rendelkező procik max fogyasztása kb 142W volt. Tehát az AMD PL2 ekvivalens értéke kb TDP*1.35. A 170W-os TDP kerethez tehát valami 230W-os maximális fogyasztás társulhat (PL2). Azzal annyira már nincsenek lemaradva."

Úgy érzed nem füstölsz eleget a találgatósban?

[ Szerkesztve ]

(#15) hokuszpk válasza Albus_D (#14) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem hazudozok, tenyleg arrol matekoltal. vagy nem ? magad linkelted be ;]
en aszontam 170, de tessen talalgataskent kezelni.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16) Albus_D válasza hokuszpk (#15) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Ezt mondtad : "Zen4 170W -ja az 230W", én pedig "zen4 tdp 170W és a kitolt tdp-je 230W."

Ha nem megy mi a különbség, írd azt, és legalább látjuk min csúszol el. Mert így csak az van kötözködsz látva hogy visszanyalt a fagyi.

Az amd közleménye: ""AMD would like to issue a correction to the socket power and TDP limits of the upcoming AMD Socket AM5. AMD Socket AM5 supports up to a 170 W TDP with a PPT up to 230 W. TDP*1.35 is the standard calculation for TDP v. PPT for AMD sockets in the "Zen" era, and the new 170 W TDP group is no exception (170*1.35=229.5)."

Igp-vel, és azokkal az órajelekkel ami kiszivárgott, teljesen hihető a 16 magos 170W-ja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) hokuszpk válasza Albus_D (#16) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ezt mondtad : "Zen4 170W -ja az 230W""

ne ragadjuk ki a kontextusbol , de leforditom csak neked :

azt mondtam, az intelitiszes kollega azaz ___te___ arrol matekolsz, hogy a Zen4 170W -ja az 230W

ezekszerint jólszámoltál. akarom mondani Petyke jólszámolt :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18) Albus_D válasza hokuszpk (#17) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Így sem mutat mást, te azt próbáltad állítani hogy én a tdp -ról beszéltem, holott a tdp-ről és a kitolt tdp-ről. Két adatról beszéltem, ha így egyszerűbb. De gondolom ezt már csak azért folytatod, hátha tudod off miatt töröltetni.

szerk: Petyke csak levezette, bár kétlem ne tudta volna a kollégád, csak próbálkozott.

[ Szerkesztve ]

(#19) hokuszpk válasza Albus_D (#18) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

még sose toroltettem semmit, nem is fogok, voltak nagyobb tevedeseim is.
majd az uri kozonseg eldonti, hogy ki kivel van.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20) Ixion77 válasza Alogonomus (#8) üzenetére


Ixion77
őstag

A 350W-os GPU-khoz sem kell cryo hűtő. Sima léghűtés van rajtuk.
Három ventis vízhűtőkben jelentős tartalék van, miért ne használná ki a proci? Amikor már túl melege lenne, úgyis leszabályozza magát.
Szerintem hasznos funkció azoknak, akiknek maximális teljesítményre van szükségük.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21) tibaimp válasza Ixion77 (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van! Ez egy lehetőség, nem kötelező kihasználni, de ha kell ott van az a plusz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) Alogonomus válasza Ixion77 (#20) üzenetére


Alogonomus
őstag

350W-os GPU nem sok van. Esetleg a Kingpin 3090Ti GPU-ja lehet 350W-ig, vagy némileg afölé felhúzva. Az a kártya pedig a 3 ventis folyadékhűtésen felül egy léghűtést is kapott a működéshez.
Egy teljes kártya fogyasztása persze bőven lehet 350W fölött, de azt egy CPU vagy GPU felületének sokszorosán szétosztva adja át. A GPU fogyasztása csak a kártya teljes fogyasztásának egy jelentősebb része.

Na úgy pedig pont nincs értelme szabadjára engedni a fogyasztást, ha rövid működés után leszabályoz a rendszer. Az csak a pár perces benchmarkokban való csúcsdöntésre alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#23) Balu77


Balu77
őstag

Az Intel elkövetkező kódnevei:

Rezsó Lake
Sparhelt Lake
Kályha Lake
Húaztadep..csameleg Lake.

:DDD

izé

(#24) Ixion77 válasza Alogonomus (#22) üzenetére


Ixion77
őstag

Majd hamarosan lesz. Az új. 600W-os GPU csatlakozókat sem véletlen találták ki.
Gyanítom, hogy az NVidia nem fog a GPU-ira cryo hűtőket szerelni. Meglátjuk.

Szerintem akkor is van haszna, ha csak aránylag rövid ideig lehet kihasználni.

Egy 5950X-et 3.4GHz helyett 4.4GHz-re overclockolva, 220W feletti fogyasztásnál a jobb hűtők simán 60C delta alatt tartanak még tartós stresszteszt alatt is. Van, amelyik még az 55C deltát sem érte el. 22 fokos lakást feltételezve még 70 fok delta is elfogadható lenne, és a nem direkt stressztesztek nem melegítik annyira a procit. Szóval szerintem lesz értelme, és haszna. De majd a tesztek után fogjuk csak biztosra tudni.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#25) 1dude válasza Ixion77 (#24) üzenetére


1dude
aktív tag

EVGA GeForce RTX 3090 Ti FTW3 Ultra - max terhelés alatt 530W. Majd lesz a VGA -n is AIO viz.
Következő K -s i7 -re meg i9 -re is kb kötelező lesz.

(#26) Cefet válasza Balu77 (#23) üzenetére


Cefet
aktív tag

jaja... Inteles vergődés, hogy pariban maradjanak... jók lesznek ezek, csak hát milyen áron...
amúgy érdemes jó hűtést tenni rá, mert GPU-nál saját tapasztalat, hogy 50 fokon feleannyit fogyaszt, mint 80 fokon... tudom, ez CPU, de ebből a szempontból nincs különbség...

[ Szerkesztve ]

(#27) jozsef8


jozsef8
aktív tag

300W-ot mivel lehet hűteni? Már 250-et sem lehet levegővel.

(#28) 1dude válasza jozsef8 (#27) üzenetére


1dude
aktív tag

Levegővel is lehet, csak CPU -nál a kevés hely miatt el kell vezetni a hőt.

(#29) Cefet válasza jozsef8 (#27) üzenetére


Cefet
aktív tag

de lehet, csak már nagyon nagy deltaT kell hozzá, nagyon nagy levegő áramlási sebesség mellett... magyarul, nagyon forró lesz a proci, és nagyon hangos a hűtő

(#30) jozsef8 válasza Cefet (#29) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Nekem 250W-nál throttlingol a 12700K, Dark Rock Pro 4, 4db ventivel hatalmas 100 feletti CFM-el (meg hanggal is) per db.

[ Szerkesztve ]

(#31) Ixion77 válasza jozsef8 (#30) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha hajtani akarod, akkor azért arra érdemes egy háromventis vízhűtést rakni. Eleve másfélszer akkora hűtőfelület, plusz nem egymás után vannak hanem egymás mellett.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#32) jozsef8 válasza Ixion77 (#31) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Ezen gondolkodom én is csak még nem mertem meglépni :D
Szerintem 200W felett csak vízzel oldható meg. (De ez saját tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

(#33) 1dude válasza jozsef8 (#30) üzenetére


1dude
aktív tag

Arra már 360 AiO kell, ha azt akarod, hogy ki legyen hajtva.

(#34) jozsef8 válasza 1dude (#33) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Igen csak komoly áron mennek amik már jobbak. Nem baj jön a tél legalább meleg lesz a szobában :D (A gáz ugye drága)

[ Szerkesztve ]

(#35) hokuszpk válasza Cefet (#26) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

végülis itt is az a matek, hogy +100W azaz az eddigi 240 -hez kepest saccperkb +40% fogyiert kapsz +15% teljesitmenyt. Erre tenyleg ln2 kell vagy viz, mert egy 300W -s vgat ugyan megfog egy 3 slotos lég, de procira ekkora bordát ugy nativba azert eleg erdekes mutatvany kozvetlenul rafogatni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#36) 1dude válasza jozsef8 (#34) üzenetére


1dude
aktív tag

Ez már csak ilyen. Maximum teljesitmény, maximum ráfizetés ;]

(#37) jozsef8 válasza 1dude (#36) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Pontosan :)

(#38) tibcsi0407 válasza jozsef8 (#34) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem a 12900k-t egy AC LF II 420-as AIO hűti. 300 Wattot is bekap, ha úgy van és Prime95, CB23 alatt is stabil.
AC LF II a legjobb ár/érték arányú AIO, ha befér a házadba a 420-as, akkor nem is nagyon érdemes mást választani. Ettől már csak épített vízzel jársz jól, de az nem olcsó. :)

https://utdetailing.hu/

(#39) Healbacsi válasza Ixion77 (#24) üzenetére


Healbacsi
őstag

Az altalad linkelt cikkben a szerzo erdekes modon (helytelenul) hasznalja a delta szot, es ahogy nezem te is atvetted epp ugy ahogy a cikk irja.
A delta a valtozast jelenti.
Pl. egy 30 fokos processzor 70 fokra melegszik, akkor a "delta" homerseklet 40 fok .. a cikk nem igy kezeli, igy ne vedd at automatikusan.

(#40) Z_A_P válasza Albus_D (#14) üzenetére


Z_A_P
addikt

A 170W-os TDP kerethez tehát valami 230W-os maximális fogyasztás társulhat (PL2). Azzal annyira már nincsenek lemaradva.

Hat, az i9 350 Wattja meg mindig 50%(!)-al tobb mint ez a 230 Watt.

"[...] rzt aktiválva a legerősebb Core i9 modellek akár 350 wattos fogyasztási keretet kérhetnek maguknak."

OK

(#41) poci76


poci76
aktív tag

A videocardz.com hivatkozza ezt a cikket: [link]

(#42) Albus_D válasza Z_A_P (#40) üzenetére


Albus_D
aktív tag

Kérhetnek. OC. Ezeket kéne figyelembe venni. Gondolom ryzen OC alatt áramot termel.

[ Szerkesztve ]

(#43) tibaimp válasza Albus_D (#42) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#44) Ixion77 válasza Healbacsi (#39) üzenetére


Ixion77
őstag

Természetesen azt jelenti, és ők is úgy értelmezik:
"We show delta temperatures, meaning the ambient temperature is subtracted from the original CPU temperature, and those figures are presented in the charts for more accurate and reliable comparative data."

Ha nem a delta lenne feltűntetve a grafikonokon hanem a valós hőmérséklet, az még jobb eredményt jelentene, tekintve hogy feltételezhetően nem télen, kint, mínuszokban teszteltek.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#45) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Jöhetnek az inverteres klíma hűtésmegoldások processzorra, vga-ra ha ez divattá válik :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#46) Healbacsi válasza Ixion77 (#44) üzenetére


Healbacsi
őstag

Bocsi, leesett megis mit akar kifejezni a cikk (elek sokszor kellett elolvasnom)

[ Szerkesztve ]

(#47) KROK640 válasza Z_A_P (#1) üzenetére


KROK640
veterán

+1

Mondjuk ezeket szerintem nem is az átlag usereknek szánják.
De nem a legjobb irány, mikor energiaválság felé tart éppen a világ

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#48) KROK640 válasza Balu77 (#23) üzenetére


KROK640
veterán

nap lake

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#49) jozsef8 válasza tibcsi0407 (#38) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Köszi szépen :)

(#50) Robitrix


Robitrix
senior tag

lesz haszna... ja meg lehet spórolni a téli hónapokban a lakás fűtését... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.