Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Elég jól hangzik (egy határozott lépés a jó irányba az eldobhatósággal szemben)... sima SATA csatival is elérhetőek lesznek vajon? Illetve az árról lehet tudni valamit? :U

[ Szerkesztve ]

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, SLC, nem semmi! Azoktól el is várható ez a strapabírás, tudtommal kb 100 ezer ciklust a gyakorlatban egy TLC 3DNAND cella is kibír.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Gdi


Gdi
senior tag

Ha 120um-en készül és lesz egy tokozáson belül 4*256mbit, akkor semmi extra :)
Mert ugye jó lenne tudni ezeket az adatokat is.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#4) Duck663 válasza t72killer (#2) üzenetére


Duck663
őstag

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#5) t72killer válasza Duck663 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jó, ennyire vállalnak garanciát, de ennél jobban szoktak menni. Volt egy teszt, ahol 250GB-os ssd-ket 9petabájt-ig nyúztak, egyik se volt slc:K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) zsolt501 válasza Duck663 (#4) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A QLC-s cellát már nem is biztos hogy érdemes lenne betenni ide.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7) Duck663 válasza t72killer (#5) üzenetére


Duck663
őstag

Most találtam: [link]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#8) #72042496 válasza Duck663 (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Épp a hetekben néztem, hogy a 24/7-es üzemre tervezett IronWolf Pro HDD-kre írnak évi 300 TB-ot. Ez rengeteg, ugyanakkor egy 2 terás 860 EVO-ra is vállalják ezt a nagyságrendet (1200 TBW), pedig az TLC-s. Mindkettőt 5 évvel számolom, addig él rájuk a garancia.

(#9) szoftos válasza #72042496 (#8) üzenetére


szoftos
csendes tag

HDD-re irasi garancia? Az ember azt gondolna hogy az vegtelen (leszamitva a badsectort)

(#10) #72042496 válasza szoftos (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Megkeresve nem tudom, mennyire garancia, így fogalmaznak:
"Built especially for: 300 TB/year workload rates for multiuser business NAS environments [...]"
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11) bteebi


bteebi
veterán

Bár a beágyazott piacon nem annyira fontos a sebesség, de azért jó lett volna néhány számot, beleértve az árakat is látni. Nyilván nem álltak rendelkezésre, ami szomorú. Mindenesetre a törekvés mindenképp dicséretes.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) szoftos válasza #72042496 (#10) üzenetére


szoftos
csendes tag

Uh, seagate. Ezt a markat hoztak ki egy nemregi felmeresben az egyik legmebizhatatlanabb HDD-knek:

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-stats-for-q1-2018/

Vajon mas gyartok is adnak ilyen adatokat meg?

(#13) t72killer válasza Duck663 (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, szuper:R. Van egy 850EVO-m és egy lassan 7éves OCZ Vector-om, a vector már nincs a csúcson, de még azért pörög róla a windóz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Duck663 válasza szoftos (#12) üzenetére


Duck663
őstag

Én kerülöm őket messzire.

(#13) t72killer: Nincs mit.

Nekem Corsair GT-m van, az a régi kis vacak még most is hasít, mint a vadmalac. :) Csak kis 120-as. OS-nek mondjuk elég. Van mellette egy HyperX 480-as, na azzal már messze nem vagyok olyan elégedett.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#15) #65675776 válasza szoftos (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nemrégiben? Az utóbbi 8-10 évben folyamatosan a Seagate a legmegbizhatatlanabb minden tesztben.

(#16) szoftos válasza #65675776 (#15) üzenetére


szoftos
csendes tag

yep, en csak egyet linkeltem :)

(#17) t72killer válasza szoftos (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én ebből a 3 és a 6terás WD-k gyászos szereplését látom, mást nemigen. Najó, a 4es Seagate se nagy szám. SzVSz úgy néz ki, hogy 1% körüli értékkel már megelégedhetünk, ennyit tudnak a "prémium" nagyobb hágéesték is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) #65675776 válasza t72killer (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt atért vedd figyelembe, hogy WD-k esetén elég alacsony a mintamennyiség.

(#19) worxland válasza t72killer (#5) üzenetére


worxland
addikt

Nem (ennyit tudnak nagyjából és ennek ötödére-tizedére vállalnak garit a gyártók). MLC-k voltak és nem volt teljesen OK a teszt (nem volt időnként egy kis szünet, hogy pár nap-hét pihenő után is olvashatóak-e az adatok, egy másik, jobban megtervezett tesztben már a Duck663 által megadott adatoknak megfelelő nagyságrendű értékek jöttek ki).

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20) bteebi válasza #65675776 (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Hja, mert az átlagjózsik hűtetlen, gyakorlatilag nem szellőző házában, szar táp mellett meghaló winchesteres kommentjei statisztikailag sokkal mérvadóbbak :U. 40, meg 100 db az tényleg nem nagyon nagy, reprezentatív minta, de azért 400+ db már nem olyan nagyon kevés (6 terás WD-k, amik amúgy elég szar statisztikával rendelkeznek). Persze az még mindig nem 5-10000 db, de jó eséllyel már így is meghaladja azon PH-n kommentelők számát, akik az adott típussal rendelkeznek, ráadásul a tárolási körülmények is jobban összevethetőek.

Régen én is ódzkodtam a Seagate-től, de a listán is szereplő 8 terás HDD-jük továbbra is jól teljesít, szerencsére. Volt már pozitív és negatív tapasztalatom Samukkal, WD-kkel, sőt annak idején a Quantummal is. Minden gyártónak vannak, voltak rossz szériái, pláne a Seagate-nek :), de szerintem azóta már ők is elég jól felnőttek a feladathoz. Tegyük hozzá, az egekig magasztalt KGST, vagy épp WD Red/Black/NAS HDD-kről is lehetett rosszakat hallani, nem csak jókat.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) Duck663 válasza t72killer (#17) üzenetére


Duck663
őstag

A 6TB WD-ket megvédeném, 4-et is használok, hibátlanul működnek, sok ezer órával.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#22) t72killer válasza Duck663 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekemis van egy, igaz, csak ritkán veszem elő, egyfajta fiók-backup. Műkszik, csak borzasztóan melegszik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) #72042496 válasza szoftos (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, a WD Red Pro esetén, pl. szintén 300 TB/év a workload rate. Ezzel kapcsolatban érdekes a data sheet (PDF) általam kimelt része:

"Workload Rate is defined as the amount of user data transferred to or from the hard drive. Workload Rate is annualized (TB transferred X (8760 / recorded power-on hours)). Workload Rate will vary depending on your hardware and software components and configurations."

Ismerem a Blackblaze-jelentést, de 8 TB és afölött én akkor is a Seagate, konkrétan a 10 terás, már héliumos IronWolf Pro lemezek mellett törtem lándzsát. A nagy Redeket úgy szidták/szidják, mint a bokrot. Ha azt láttam volna, hogy halkabbak, még talán maradtam volna Rednél. De utánanézve durván hangosak is.

[ Szerkesztve ]

(#24) KillHates


KillHates
nagyúr

...és ha nem is BGA-s lenne a NAND, hanem TSOP, akkor fizikailag is strapabíró lenne!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25) Bird


Bird
addikt

Hiszem ha látom.... Addig csak PR maszlag....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#26) MSI.Navi válasza Bird (#25) üzenetére


MSI.Navi
tag

Ne égesd már magad, az SLC cellák mindig is sokkal tartósabbak voltak.

(#27) Duck663 válasza t72killer (#22) üzenetére


Duck663
őstag

Nekem a 8TB-os melegszik borzasztóan + 5-6 fok a 6-oshoz képest és sokszor rettenetesen lassú. Más gond nincs vele. Változtattak is rajta, már ez a modell nem kapható.

(#23) Balika911: Igen a hangjuk is erősebb. Héliumos lemezt mostanság biztos nem veszek többet.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#28) moleculez


moleculez
veterán

Ez annyira lutri... 4éves laptopom gyakorlatilag 24/7-ben ment, benne egy Samsung SSHD. Egy Google Drive mappát syncelt, napi több gigát fel-le. Mai napig tökéletes. Külső házba raktam, lett belőle afféle backup.
2009-es telóm microSD-je a mai napig működőképes.
Munkatársam 960pro-ja két hónap után cserés lett.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Visszatérhetnének az SLC-s megoldások a konzumer szférába is, vennék belőle, és az sem lenne baj, ha drágább.

Nemhogy a QLC-től, de már a TLC-től is égnek áll a hajam, tudom, ülj le egyes, de ezek a technológiák inkább a spórolásról szólnak, semmint a hatékonyságról.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) dabadab válasza moleculez (#28) üzenetére


dabadab
titán

"Munkatársam 960pro-ja két hónap után cserés lett."

Ott azért nagy biztonsággal lehet feltételezni, hogy nem azért, mert a cellákat túl sokszor törölte, hanem simán meghalt benne a vezérlőelektronika.

DRM is theft

(#31) dabadab válasza Apollyon (#29) üzenetére


dabadab
titán

"Visszatérhetnének az SLC-s megoldások a konzumer szférába is, vennék belőle, és az sem lenne baj, ha drágább."

És mennyivel többet fizetnél azért, hogy elkerülj egy olyan problémát, ami egyébként gyakorlatilag nem is létezik?

DRM is theft

(#32) Alf65 válasza dabadab (#31) üzenetére


Alf65
csendes tag

Egyetértek!
Nemrég megvettem életem első sajátcélú ssd-jét.
MLC-s. 240 gigás létére 1PB a TBW.
Nemértem a gyártókat. Több év fejlesztésének mi az eredménye? Lassú lett és hamar kipusztul.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#33) Apollyon válasza dabadab (#31) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Milyen probléma "nem létezik", pl. amit a #30-ban is leírtál? :F

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) dabadab válasza Apollyon (#33) üzenetére


dabadab
titán

Az, hogy konzumer cuccokban azért haljon meg az SSD, mert túl sokat írták a celláit. Nyilván elméleti lehetőség van rá, de gyakorlati nem nagyon. A #30-ban meg a vezérlőelektronikáról írtam, annak a hibái meg függetlenek attól, hogy SLC-t vagy QLC-t vezérel-e.

Egyébként a kérdés továbbra is áll: mennyivel többet lennél hajlandó fizetni SLC-ért?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35) Reggie0 válasza Alf65 (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Es mikor ered el az 1 PBW-t? Nem lett lassu, csak ha kicsit veszel. Nyilvan a chipenkenti adatsuruseg novekedesetol nem fog noni a chipenkenti interfeszsebesseg. Tehat ha ugyan annyi adatot tarolsz fele annyi IC-ben, akkor fele akkora osszesitett savszel lesz. Csodak nincsenek.

(#29) Apollyon: Valami hardened megoldast celszeru lenne venni, hogy a Mariana-arok melyen es egy tuzhanyo gyomraban is mukodokepes legyen, hatha ott lesz szukseged az adatokra.

[ Szerkesztve ]

(#36) Alf65 válasza Reggie0 (#35) üzenetére


Alf65
csendes tag

Nem lett lassú?
Tanulmányozd #4 táblázatát.
Simán duplázódtak az elérési /írási idők.

Mikorra használok el 1 PB-ot?
Kb pont 4* annyi idő (és írt adat) után, mintha TLC-set vennék.

Mivel eddig a diszkek nem naplózták, mennyi adat csorgott át az írófejeken, nagyon keveseknek van VALÓS összehasonlítási alapjuk.
Nem beszélve arról, hogy amikor néha megkérem vindóz őfelségét, hogy ugyanmár legyenszíves kipucolni a szemeteit, a végeredmény lehet, több száz giga.
CSAK a szemét.
Mennyit is töltöget le szépen csendben ápdét címszóval?
Aztán ugye kicsomagolja, meg a munkafájlok, meg kitudja mit még, amit nem köt az orrunkra.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#37) Reggie0 válasza Alf65 (#36) üzenetére


Reggie0
félisten

Szent tudomany...

A nagyobb kesleltetest nem ugy mondjak, hogy lassabb, ugyanis az sebessegadat, azok meg jellemzoen valami/secundum mertekegyseguek.
Arrol nem is beszelve, hogy a tablazat csinosan ki lett vagva es valahogy az pont kimaradt rola, hogy egy muvelettel az mlc-nel dupla, a tlc-nel tripla akkora teruleten vegzi, igy az osszehasonlitas csak akkor relevans, ha az slc-vel megegyezo vagy kisebb teruletet erint egy muvelet. Erre meg ott van a dram az eszkozon, ami eleg jol csoportositja a parancsokat/adatokat, hogy pufferelje es az eredo kesleltetesi idok ne mertanilag nojenek, mint a tablazatban. Plane, mivel csak logikai szektorok szintjen kerulnek ugyanoda az adatok, fizikailag mar mashova irja ki egy modositasnal, hogy a wear leveling meglegyen.

Persze, de ezzel az erovel kuzdhetnel az AES-258 titkositasert az AES-256 helyett, mert azt is 4x tobb ido bruteforce-olni. Teny, hogy igyis, tobb nagysagranddel tobb ido kene hozza, mint amennyi ideje az univerzum letezik, de megis csak 4x nagyobb kell..

Mivel a jelenlegi SSD-k naplozzak, igy boven tudjuk, hogy a jelenlegi hasznalok mennyit csorgatnak at az SSD-ken, es tudjuk, hogy egy hetkoznapi juzernek meg a TLC is boven sok, akarmennyire is pronak tartja magat a tobbiekhez kepest.

Kar spekulalnod, ezek merheto dolgok es vannak ra tapasztalatok, nincsen szukseg a fikcioidra, hogy ezt el tudjuk donteni. Mar 8 eve van SSD a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#38) worxland válasza Alf65 (#36) üzenetére


worxland
addikt

"Mivel eddig a diszkek nem naplózták, mennyi adat csorgott át az írófejeken, nagyon keveseknek van VALÓS összehasonlítási alapjuk." - disknél nem volt fontos, SSD-nél igen, ezért tudjuk is, nem kell találgatni.
Szerény példám: 5 és fél éve vásárolt 840 Pro a megvásárlástól kezdve fő meghajtóként (C: drive) üzemel, ennyi idő alatt 20 TB lett rá írva. Legyél akármilyen vérpistike, 1 PB-t csak sok-sok év alatt tudsz összeírogatni. Addigra meg már úgyis rég lecseréled a cuccot.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39) #95590400 válasza #65675776 (#18) üzenetére


#95590400
törölt tag

és érdekes módon a blackbaze folyamatosan, sok év óta, az lejétől 5-10x annyit vásárol seagate-ből a többihez képest... és szerintem nem azért, hogy folyamatosan kirakhassa statisztikának, mennyire rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#40) #65675776 válasza #95590400 (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valószinűleg mazochisták. Érdemes megnézni pl a tavalyi éves statisztikájukat. [link]

(#41) #95590400 válasza #65675776 (#40) üzenetére


#95590400
törölt tag

valószínűleg ár/érték arányát tekintve megéri a seagate. ennyi.
egyébként semmilyen relevanciát nem jelentett soha a blackbaze, azon kívül, hogy netes fórumokon van mit hörögni a seagate-re. adatparkban/nak használt, fene tudja milyen környezetben (hőmérséklet, rezonancia) üzemeltetett hdd-k, ki tudja, hogy melyik példány hány óra üzem után hullott el, csak nesze semmi fogd jól.

(#42) Alf65 válasza worxland (#38) üzenetére


Alf65
csendes tag

" 1 PB-t csak sok-sok év alatt tudsz összeírogatni. "
Igaz.
Időközben előszedtem egy gépet, amibe egy Toshiba TL100 van szerelve
6.5 teránál jár

Vagyis az élettartam 15%-át ,ár elhasználta!

Igen, nyert: mindössze 60 tera a TBW
És persze nem ez az adat szerepel a reklámokban ugye?
HDD-t se úgy veszek, hogy 2 év múlva lecserélem a gépemet amúgy

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#43) Apollyon válasza dabadab (#34) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De az SLC megbízhatóbb. Ezért is van vállalati megoldásokban (mint például ebben is) SLC, és nem QLC. Valszeg nem véletlen, meg nem lehúzás. Minőségibb megoldás az SLC a QLC-nél, de még talán az MLC-nél is? - Igen. Akkor nem értem, mi a bajod azzal, hogy előbbit jobban preferálom.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#44) dabadab válasza Apollyon (#43) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor nem értem, mi a bajod azzal, hogy előbbit jobban preferálom."

Semmi gond vele, hogy te személy szerint jobban szereted, de továbbra se mondtad meg, hogy neked mennyit érne ez a preferencia.

DRM is theft

(#45) dabadab válasza Alf65 (#42) üzenetére


dabadab
titán

Azt gondolom azért tudod, hogy a 60 TB az csak és kizárólag garancia határa és ahogy elnézem, mire eljut a 60 TB-hez, addigra már úgyis rég lejár a garanciája. A gyakorlati tesztek azt mutatják, hogy az SSD-k ennél minimum egy nagyságrenddel többet bírnak.

DRM is theft

(#46) Reggie0 válasza dabadab (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

A gyartok is folyamatosna toljak ki a TBW-t , csak a kezdeti idokben nem sok tapasztalatuk volt, igy elegge ovatosan hataroztak meg.

(#47) worxland válasza Alf65 (#42) üzenetére


worxland
addikt

"Vagyis az élettartam 15%-át ,ár elhasználta!" - nem az élettartam, hanem a garancia 11%-át (6,5/60, ugyebár) használta el. Nagy különbség.
"És persze nem ez az adat szerepel a reklámokban ugye?" - hát most rákerestem, sehol nem találtam olyan Toshiba TL100 reklámot, ahol a TBW meg lenne említve, így kérlek, mutasd meg, hogy hol szerepel más infó.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.