Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fallenrize válasza Ribi (#50) üzenetére


fallenrize
csendes tag

Persze, ot van az egyik altalam linkelt tesztben, 1200 900 600 W os terhelessel milyen a beszivott es a kifujt levego homerseklete egy tablazatban. Nyilvan ez aranyos a leadott teljesitmennyel.
Tovabba egy tapnak van hatasfoka, altalaban nem akarsz egy tapot a peaken terhelni tartosan ez miatt. altalaban 70-80% ig erdemes a hatasfok gorbe miatt tervezni vele.

Itt egy ertheto iras a temaban:
http://www.corsair.com/en-us/blog/2012/august/80-plus-platinum-what-does-it-mean-and-what-is-the-benefit-to-me

De kerdezd meg a legnagyobb nagymestert is a temaban, hatha megint en vagyok eltevedve.

[ Szerkesztve ]

(#52) Ribi válasza fallenrize (#51) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont a linkelt tesztben van, hogy 20% felett végig kb 90% a hatásfok. Szerintem a +-0.7% az semmit sem számít.
A hőmérsékletest még mindig nem értem mire gondoltál. Nyilván ha kevesebbet eszik kevesebb lesz a hőmérséklet is. De azok a számok honnan jöttek? Vagy mire akartál kilyukadni?

Ez a fogyi számolós pedig annak számít aki napi 8 órát hatja az SLI konfigját. És akkor talán megéri, bár elég ritka a kWos bronz táp. Kisebb tápnál meg szinte mindegy. Cserébe igen drága egy 400as plat táp.

[ Szerkesztve ]

(#53) jacint78 válasza fallenrize (#51) üzenetére


jacint78
addikt

El is vagy tévedbe, olyan kicsi a hatásfokbeli különbség, hogy teljesen mindegy, hogy a táp 900W terhelés mellett 90W-ot, vagy 93W-ot fűt el, nem azon fog múlni.

Abból indult ki a dolog, hogy szeirnted semmi értelme vizezni, pedig rohadtul nem mindegy, hogy a fetek, diódák 50°C-on vagy 90-en mennek, nagyon nem mindegy! Ráadásul víz mellett mindezt úgy lehet megoldani, hogy csendben marad a táp...

type your text here..

(#54) fallenrize válasza Ribi (#52) üzenetére


fallenrize
csendes tag

akkor megegyszer a link:
https://www.pcper.com/reviews/Cases-and-Cooling/Antec-High-Current-Pro-1200W-Power-Supply-Review/Efficiency-Differential-T

ottvan a legalso tablazat, delta T ertekekkel, onnan jottek a szamok, egy masik de hasonlo teljesitmenyu taprol merve

[ Szerkesztve ]

(#55) Ribi válasza jacint78 (#53) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kivéve ha erősítőről van szó, mert akkor jó a meleg ;]

(#54) fallenrize: Azt a táblázatot nem igazán tudom értelmezni.
A bemenő levegő miért ilyen magas? Normális házban szinte végig kinti levegőt kellene szívnia. Az, hogy hülye a tesztelő még nem sokat jelent. Plusz a még jobb, hogy kevesebb a deltaT 1200Wnál mint 900Wnál.

[ Szerkesztve ]

(#56) jacint78 válasza fallenrize (#54) üzenetére


jacint78
addikt

Ez csak annyit jelentene, hogy a 8cm ventilátoros táp melegebb levegőt fúj ami mindíg is így volt. Az már csak részletkérdés, hogy a legalsó táblázat azt mutatja, hogy különböző terheléseken ugyanaz a táp mennyire melegítette fel a levegőt, tehát a beszívott és a kifújt levegő között mekkora a hőmérsékletkülönbség.

type your text here..

(#57) fallenrize válasza jacint78 (#53) üzenetére


fallenrize
csendes tag

Igen es pont ezer miert jaratnad 100% kozeleben, mikor a hatasfok is rosszabb es felso harmadban a leadott ho is sokkal rosszabb aranyban no mint alatta, akkor miert ne terveznel 20%-30% al nagyobb tappal mindig?
akkor nem 90 hanem 6x fokos lesz a FET ed es az kb az produkalhatja az a 38 fokos levegot. Akkor megint ott vagyunk hogy veszek egy 750 es tapot amit max 500W ig hasznalok es full passzivban uzemel, hasonloan itt, akkor nem sokkal dragabb egy 1500-1600 as tap es azt minimalis vagy passziv modeban hasznalom ~ 1kW ig. Akkor inkabb arra menjen a felar mint a vizesblokkolt hypetrainre.

(#58) fallenrize válasza Ribi (#55) üzenetére


fallenrize
csendes tag

a gephaz belsejeben egy 32-35 fokos levego teljesen normalis. az alevego kozvetlen a tap elott van, ami a gephaz belsejeben van. Az ertelmezo olvasason nem tudok neked segiteni az magadnak kell megoldani. Ha szerinted meg a tesztelo a hulye, nyugottan linkelhetsz masik forrast, kivancsian varom

[ Szerkesztve ]

(#59) jacint78 válasza fallenrize (#57) üzenetére


jacint78
addikt

Ne érts félre én sem használnék soha egy tápot a határain, de ha olvastad volna a cikket, akkor látnád, hogy víz mellett 1400W-ra emelkedik a terhelhetősége. És még mindíg ott van az a tényező, hogy vízzel hűtve 100%, hogy lényegesen halkabb lesz még akkor is, ha megy benne a ventilátor. 1KW-ig soha a büdös életben nem lesz passzívan használható táp. Szerintem igenis meglesz a helye a piacon, szerinted nem, tudjuk, felfogtuk lépjünk tovább.

type your text here..

(#60) Ribi válasza fallenrize (#57) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha egy 1200W tápot hajtasz 1000Won, akkor az kb 110wot fűt el.
Ha egy 1500Wos tápot hajtasz 1000Won, akkor az kb 100Wot fűt el, ha figyelembe vesszük a kicsit jobb hatásfokot.
Ez hőmérséklet szempontjából nem szokat számít. Pont ugyan úgy megy a venti. Szóval még mindig nem értem mire is akarsz kilyukadni. Emberek nem azért szoktak nagyobb tápot venni, mert "közepén" annyival jobb a hatásfok, hanem mert kifuthatnak áramból.
Ugyanolyan fogyasztás mellett 1200 és 1500Wos táp között nem lesz érdemi különbséged. És főleg nem lesz emiatt 10 fokkal több. A házban azért volt több, mert 600W helyett 1200Wot fogyasztott az egész gép. És mert megemelték a bemeneti hőmérsékletet. A teszt egyébként is teszt padon ment, szóval ők emelték meg a tápnak a bemeneti hőmérsékletét. Ha a deltaT-t nézed akkor az mutatja, hogy alig változik a hőmérséklet. És ne az vedd számításba, hogy felfűtötték a bemeneti levegőjét a tápnak.

(#61) fallenrize válasza jacint78 (#59) üzenetére


fallenrize
csendes tag

En probalom megerteni, de amig csak 1 darab tisztesseges halk pumpa gyakorlatilag 50k HUF, es a vizes hutes elonye egy top performer levegovel gyakolatilag 3-5% addig sztem a viz csak penzkidobas az ablakon. plusz a maintenance korulmenyessege is ottvan. egyszeruen nincs realis erv egy vizes megoldasra. 99.9% ban. Abban a maradekban viszont tudok peldat hozni: Linus tech tips a youtubeon csinalt egy 7 videokartyas szornyeteget Radeon karikbol. nah annak a huteset 1 lapon csak vizzel tudod megoldani, De oda is custom 1 slotos hutoblokkok lettek keszitve...

(#62) Tikakukac válasza fallenrize (#61) üzenetére


Tikakukac
titán

Na most már biztos vagyok benne, hogy vízhez sok közöd nem volt még :B

amig csak 1 darab tisztesseges halk pumpa gyakorlatilag 50k HUF

Hát ennyiből konkrétan a legdrágább USB-s Aquacomputer D5-öt is megkapod és az egyik legjobb tetőt rá, és még a posta is kijön belőle :DDD

egy top performer levegovel gyakolatilag 3-5%

Volt top levegőm. A 3-5% azt jelentette volna, hogy 90 plafon helyett, 95 fok lesz a teteje. Teszt indulás így nézett ki: 50-70-85-92-K.O. ilyen 20 mésodperc után :P

Maradjunk annyiban, hogy ha találsz olyan levegőt amivel hozod a mostani hang/hőmérséklet értékeimet, akkor lesz levegő. Addig meg olyan 10 év tapasztalat van, ami azt mondja nekem: egy túróst :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63) DigitXT válasza Tikakukac (#62) üzenetére


DigitXT
félisten

Ne vitatkozz hülyékkel, mert... Ő a YT-ról okosabb, mint Te tapasztalatból.
Ezzel tényleg nem tudsz mit kezdeni: mondja csak a magáét, ignore.:R
(99%-ban biztos vagyok benne, hogy meggyőzni nem fogod tudni. Nem is
kell, ugyanis az ő világképébe nem fér a vízhűtés: tehát neked se lehet jó.)

(#64) jacint78 válasza DigitXT (#63) üzenetére


jacint78
addikt

Ne viccelj Ilyen még a dzsátábon sincs. :DD

type your text here..

(#65) imibogyo válasza Ribi (#60) üzenetére


imibogyo
veterán

Emberek nem azért szoktak nagyobb tápot venni, mert "közepén" annyival jobb a hatásfok, hanem mert kifuthatnak áramból.
Teljesen egyetértek. A modern tápok hatásfoka pár %-nyit változik a 20-100%-os hatásfok között. Evidens, hogy valahol 50-60% környékén a legjobb a hatásfok, de szerintem annyira elenyésző ez, hogy kevés embernek éri meg ennyire és emiatt "beméretezni" egy tápot.

Én direkt mindig túlbecsülöm a tápegységet, amire szükségem van (jelenleg 240 W-os passzív tápegység --> Skyrim alatt 140 W-os fogyasztásra), így ha bármi változás van a gépben szépen le tudja követni (ahogy pl. nem is olyan régen a passzív 750Ti érkezését). Az a pár százalék amit meg veszítek a hatásfokon bőven visszajön árban akkor, amikor egy hirtelen jött upgrade miatt nem kell tápot is cserélnem...

Összesítve:

Corsair AX1500

Seasonic Platinum 1000W

Silverstone

(#62) Tikakukac: felesleges... Látszik az írásaiból, hogy még nem nyúzott komoly vizes gépet. :N

(#66) Tidus válasza imibogyo (#25) üzenetére


Tidus
addikt

Szerencséd volt.
Egy CPU blokk szivárgást nem usztál volna meg.

(#61) fallenrize: Fogalmad sincs arról, amiről beszélsz.

[ Szerkesztve ]

(#67) Chrys_ válasza fallenrize (#58) üzenetére


Chrys_
addikt

OK, de a tápegység általában (házfüggő) a gép alján helyezkedik el és ott jóval hidegebb a levegő, mint a tetején. (A tesztet egyébként nem néztem meg.)

@(#60) Ribi:
Én azért választottam nagyobb tápot, mert ebben már a venti is nagyobb, így azonos veszteség esetén kisebb rpm-mel megy a venti, ergo halkabb (Enermax megadta a ventik vezérlésének görbéit).

(#68) Zotya84 válasza fallenrize (#61) üzenetére


Zotya84
őstag

A karbantartás-igényre, így, közel 10 évnyi vízhasználat után, reagálnék: annyi igénye van, hogy 3-4 havonta a porszűrőkről leporszívózom a port (a gépen kívül van a radiátor), és újra teljes hatásfokkal működik. Ennél többre nincs szüksége, de egy-két évente így is szét szoktam szedni a gépet, hogy pl a tápot kitakarítsam. Ha vizes lenne (nekem teljesen felesleges a max 550W-nyi fogyasztásomhoz a cikkes táp), akkor még erre sem lenne szüksége. Az, hogy ilyenkor általában változtatok is valamin, nem emiatt van.

Úgyhogy, azt hiszem, ez az érved nem állja meg a helyét.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#69) Zotya84 válasza Tidus (#66) üzenetére


Zotya84
őstag

Nekem volt komoly gondom, mikor hetekig (kezdő voltam még, s tudatlan) folyadékban úszott a 3870 CF-em, egy hibás tömítés miatt, és még a RAM foglalatokon is folyott keresztül a cucc. Kiszárítás után minden működött tovább, a VGA-k, valamint a lap és a RAMok is jó pár évig működtek, vagy azóta is működnek még másnál. :K

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#70) fallenrize válasza Tikakukac (#62) üzenetére


fallenrize
csendes tag

3-5% korul irtam, Ez a nagy atlag az egy arkategoriaban versenyzo top leghutes es kompakt viz kozott.
Ha mindeket kategorianak a legtetejet nezzuk, akkor van 9-12% kulonbseg hutesteljesitmeny, kozel azonos hangszennyezes mellett.

http://forum.computerlounge.co.nz/yaf_postst8292_-Noctua-NH-D15--vs--Corsair-H100i--vs--EKWB-Custom-Loop.aspx

S az a blokkrendszer amivel ezt a ~10% ot el lehet erni 800Dollar, a tesztben szereplo State of Art leghutes (D15) 88 dollar neweggen. 10% plusz teljesitmenyt x10 es arert. (2012 es cikk, azota lehet valtoztak az arak)
Ebben nincs benne a kor a videokartya fele ami nyilvan lehuzna a 10%, kontra viszont hogy a videokartya leghutessel joval hangosabb lesz.

En azt is megertem hogy valakinek ez a hobbi ebbe tolni a penzt, akar 10 even keresztul mindenki arra kolti amire akarja. De te nyilvan valoan szarul erzed magad magad ettol ezert vetted szemelyes sertesnek a tenyeket. Egyszerubb backward racionalizalni mint konkret meresi tenyeket es ar ertek aranyt tudomasul venni.

[ Szerkesztve ]

(#71) jacint78 válasza fallenrize (#70) üzenetére


jacint78
addikt

Ja egy darab 240-es radiátorral... Nagyobb, vagy kettő radiátorral már eléggé durva különbségek vannak. Szerintem hanyagolt ezt a témát, mert nagoyn nem érted ezt az egészet és egyre mélyebbre süllyedsz. Nem tudom honnan szeded a 800 dolláros árat, 50K-ért van komplett kit az EK-tól ami önmagában lényegesen jobb a legnagyobb léghűtőnél is, ráadásul 20K-ért plusz radiátorral tovább javítható és 100-ból megvan a VGA vizezése is. Ez sem olcsó az igaz, de nem is az a horribilis összeg amiket te szedsz össze, de emellé egy rendes táp ami még vízzel is hűthető igencsak passzol és tényleg halk géped lesz bármilyen felhasználás mellett.

Ha mindeket kategorianak a legtetejet nezzuk, akkor van 9-12% kulonbseg hutesteljesitmeny, kozel azonos hangszennyezes mellett.

Tévedés, ugyanis a víznél, ha jelentősen csökkented a ventilátorok fordulatát, akkor sem szabadul úgy el a hőmérséklet ahogy a léghűtőknél és hétköznapi használat mellett totálisan felesleges felpörgetni egy vízhűtőt a léghűtővel ellentétben. A kompakt hűtőket pedig te hoztad szóba és nem is foglalkozik vele itt más mivel azokra nem is lehetne bekötni a tápot.

Nem igazán értem, hogy mi a célod, de nagyonnagy tévedésben vagy már megint.

type your text here..

(#72) Tikakukac válasza fallenrize (#70) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt hívják finom csúsztatásnak. Nem kompaktot írtál :B Épített gépről van szó. 50 ropis pumpa nem kompaktban van, igazándiból mivel AC D5-nél drágább pumpát nem is tudok helyből, így igazándiból semmiben, de nyilván efölött elvonatkoztatsz, mert miért ne ;)

Én azért érzem szarul magam, mert lövésed nincs a témához, de térítesz úgy, hogy mindig nagyon-nagyon szépen lavírozol kifelé a fősodorból.

Személyes sértéstől távol állunk, nem láttál te még engem megsértődni :DDD

Mérési eredményekért pedig keresd fel a vizes topikot, hogy mekkora okádás egy HR-22 is dupla Viperekkel egy épített vízzel szemben. Tudom, mert 1,5 éve kb. megnéztem. A tény az, hogy le sem fut a stressz teszt, nem tudok %-os eltérést mondani. Veretheted te ezerrel a pörgettyőket a kiló alutömbön ahogy akarod. Ez a tény. Ha kevés, akkor majd szerzünk nyáron egy referenciát, szépen lelogolunk mindent Aquaeron és utána tologathatod a bullshitet :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#73) tomcat78 válasza fallenrize (#70) üzenetére


tomcat78
őstag

Hogy jön ide a kompakt?Valahogy nekem is akad egy olyan érzésem,hogy el vagy tévedve...Kevered a szezont a f....azonnal!
Tudomásul venni neked kéne,hogy van jó léghűtés,jó áron és van jobb vízhűtés drágábban.A kompaktot százalékokkal,árral ide venni minimum dilettáns hozzáállás,mivel pl a H110i-t a büdös életben nem tudod normálisan rákötni pl erre a tápra(sem).Az meg legyen a te problémád,hogy osztod az észt grafikonok,YT és egyebek alapján,zéró tapasztalattal.Mindenkinek szíve joga hülyét csinálni saját magából!Peace! :R

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#74) imibogyo válasza fallenrize (#70) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha mindeket kategorianak a legtetejet nezzuk, akkor van 9-12% kulonbseg hutesteljesitmeny, kozel azonos hangszennyezes mellett.
Ezt mégis honnan veszed? Szívesen megnézem, ahogy egy 4,8 GHz-re húzott 2600k-t lehűtesz a volt passzív vízhűtésemnek megfelelő "hangszennyezés" mellett léghűtéssel. De ugyanez igaz volt a 6 magos AMD 1060T procimra is. Passzívan radiátor mellett is (igaz 9x120-al) tudta a stabil 4.3/3 GHz-et, ezt léggel nem igazán szerette már... :U

[ Szerkesztve ]

(#75) fallenrize válasza imibogyo (#74) üzenetére


fallenrize
csendes tag

Nah ez szepen nez ki.
a 9 % standard a 12 OC alatt ottvan az elozo kommentemben a grafikon fokokrol ki lehet szamolni, egyszeru szazalekszamitas a noctua es ekwb ertekek kozott. a 800 dolcsis arat is ok irtak nem en. Ezert is hivtam fel a figyelmet hogy 4 eves cikk azota mas arak vannak.

[ Szerkesztve ]

(#76) ViZion válasza fallenrize (#61) üzenetére


ViZion
félisten

"halk pumpa gyakorlatilag 50k HUF" fele esetleg, vagy rossz helyen nézted.
"vizes hutes elonye egy top performer levegovel gyakolatilag 3-5%" nem biztos, sőt. Másrészt a vizet 90%-ban a halkság és/vagy a design miatt építik, esetleg kevés a hely a házban, vagy csak nem tetszene egy másfél kilós "vasdarab", ami tépi a deszkát...
"a viz csak penzkidobas az ablakon" - ilyen alapon egy elektromos autó is az, hiszen nem tud többet a benzinesnél. De a luxusautó is az, amikor a 10 éves is elvisz. Ne mondjuk már meg, h kinek mire legyen igénye, kénye-kedve.

"plusz a maintenance korulmenyessege" - erről mesélj még :D Mondjuk cserélj ramokat vízhűtés mellett, vagy egy Macho mellett, mATX házban... A vízzel meg nincs gond, ha jó a cucc, akkor előbb bontod HW csere miatt, mint a víz miatt. Logouton is írtam erről, de a vizes topikba is volt szó, h ki mikor takarította vagy ilyesmi.

"egyszeruen nincs realis erv egy vizes megoldasra" - mondtuk már, de leírom lassan: HALK. Annyira, amennyire egy levegős (nem a passzív netezős gép) nem tud halk lenni. De mást mondok: szép. Nézd meg Jones vagy Balu munkáit, vagy csak a vizes topikban a linket, h milyen gépek vannak. Nekem is az asztalon van, nem mindegy hogy néz ki. Másnak meg igen. Az meg megint szubjektív, h kinek mi a drága. 100k-ból már halk és szép hűtést lehet építeni, de használtan akár feléből is. De ismét az autós példát mondanám, attól, h vkinek megfelel a lada vagy az opel, had én döntsem már el, h megfelel-e nekem is. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#77) proci985 válasza fallenrize (#70) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

volt D15 szintu hutom (Thermalright IFX14 rev0 Venomous felfogatassal es TY140ekkel), a legkisebb EK L120v1 rendszer hozta a tudasat azonos hang mellett.

jelenleg csendben van a gepem 750-800Wos fogyasztasig 2x 290X OCvel. na ez legen kivitelezhetetlen. de peaken 850-900Won jaratva orakon keresztul is meg elfogadhato a hangja (a tap miatt).

tetejeben a 290Xek megallnak 75 fokon full terheles alatt is (ez olyan 310-330W / kartya), ez legen eselytelen kategoria, foleg nem halkan.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#78) Reggie0 válasza imibogyo (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha kifolyik es hamar letakaritod, akkor altalaban nincs gond. Akkor van baj, ha nem sikerul kiszaritani, vagy sokaig all rajta a viz. Vagy esetleg az egyeniranyitott halozati fesz kapja. Kikapcsolt allapotban az IC-k sem szeretik ha sokaig benne allnak, mert a tokba bediffundal a viz, illetve zarvanyosabb helyeken bekapcsolas utani hirtelen melegedeskor gondot okozhat, illetve korroziot okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#79) imibogyo válasza Reggie0 (#78) üzenetére


imibogyo
veterán

A lényeg, hogy mind a három alkalommal megúsztam. Egyszer a CPU blokk fáradt el (plexi), egyszer egy cső hosszirányban repedt szét az alaplap felett, egyszer pedig én voltam balfék és nem szorítottam meg a 34 csatlakozó közül az egyiket. :DDD

(#80) Zotya84 válasza imibogyo (#79) üzenetére


Zotya84
őstag

Ezek közül számomra a csőrepedés tűnik a legdurvábbnak... :B

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#81) Borzoló


Borzoló
senior tag

[link]

:)

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#82) Weareus


Weareus
addikt

Ára mikó' lesz má'?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#83) MMIX válasza Weareus (#82) üzenetére


MMIX
addikt

Forintban, euróban nem tudom.

5 999 kr www.inet.se

(#84) Weareus válasza MMIX (#83) üzenetére


Weareus
addikt

Ez svéd korona lesz?
Akkor 190k, ottani áron.
Kicsit azért túlárazott a cucc...
Na meg még kérdés, hogy kis hazánkban mennyi lesz, de 'ócóbb' nem, az fix.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#85) MMIX válasza Weareus (#84) üzenetére


MMIX
addikt

Van a bolt árlistáján olyan táp ami itt is van, átszámolhatod szerintem várható árra.

(#86) Weareus válasza MMIX (#85) üzenetére


Weareus
addikt

Ahham, ok.
Hát nem lesz kevés így se, úgy se, de mondjuk az is igaz, hogy egyrészt full vízzel "nyomulok", másrészt viszont a táp az egyetlen alkatrész aminek a vizezésébe nem nyúlnék bele "sufnituning" módon, szóval kihasználja a gyártó egyrészt ezt is, szvsz.
Régen, a Koolance tápja - amiről sajnos lemarardtam - sokkal komolyabb volt, első blikkre legalább is: belső olajkör saját pumpával, amit kapcsolni lehetett a külső vizes körrel (hőcserélő v. m) és 1700 watt teljesítmény, közel 8 kg-os súly mellett. :DD

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#87) Weareus


Weareus
addikt

Néhány kép a szörnyről:



Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.