Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Egy ilyen tápban vízhűtéssel a FET-eket és a diódákat lehet hűteni. Ehhez képest egy csomó alkatrész fog melegedni, PL kondik az ESR x áram miatt. Kondit nem lehet vízzel hűteni, nem megfelelő az alakja hozzá. Kell az a kis légáramlat.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

Egy 80 Plus Platinum táp tényleg annyi hőt termelhet, amihez vízhűtés kell! :U

Jójó, tudom, kell kísérletezni, hogy lesz-e rá igény?

(#3) Lacika112


Lacika112
aktív tag

azért van benne realitás de csak félig-meddig

inkább olyat adjanak ki ami venti néküli és 400-700 wattig van 100 asával, gyanítom lenne rá igény
akinek vize van szerintem örülne egy vizes tápnak a vga/k, cpu, stb mellé

kondit/ellenállást hűteni? nem vagyok hozzáértő de józan paraszti ésszel az erősítőkön, tvken, monitorokon, alaplapokon sem hűtik mégse pukkannak agyba főbe

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#4) kikikirly


kikikirly
senior tag

Marketingesek megint betéptek.
Itt egy 1700W-os tápegység:
https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/enermax/platimax-1700w-epm1700egt-p332303225/#
Köszöni szépen elvan a ventilátorral,nem hiszem hogy hallani lehet a hangját(és persze fixen tudja az 1700-at).Talán vájt fülűek,de amennyire tudom az épített vízhűtéses gépek is normál tápegységgel működnek,szóval nem igazán tudom hova tenni ezt a csodát.

[ Szerkesztve ]

(#5) olle


olle
senior tag

Jó oké meg minden de ilyen már volt:

SilentMaxx Fanless Watercooled 600W PSU

:Y

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#6) DigitXT


DigitXT
félisten

Na végre, ez tényleg Hydro, és nem csak a csapágyazása...:))

(#7) Zotya84 válasza olle (#5) üzenetére


Zotya84
őstag

És akkor ez sehol sincs a Koolance 1300/1700W-os, kétkörös, zárt rendszerű tápjához képest...

És hogy milyen régen is volt az első? Hát, nem ma, az biztos. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8) olle válasza Zotya84 (#7) üzenetére


olle
senior tag

:C

Pusztán csak azért mert megtehették. :D

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#9) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ezzel csak az a baj, hogy tapok jellemzoen nem szeretik a meleget, a viz uzemi hofoka meg egy ekkora tappal ha meg is terhelik egykoros rendszerben siman lesz 40-50 fok. ket korrel mondjuk a CPUval kotve mar jobb a helyzet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10) MMIX


MMIX
addikt

Itt van egy pár kép, az egyiken mintha kézben lenne tartva a vízhűtés része?

Azt írják patentos :) Patented Unique Thermal Design (Patent No.:106302246 / 106201419)

[ Szerkesztve ]

(#11) jerry311 válasza Angel1981 (#2) üzenetére


jerry311
nagyúr

1400 W-on 90% a minimális hatásfok (80 Plus Platinum) tehát kis hibával de mondhatjuk, hogy 140 W-ot elfűthet.
Több hasonló hőteljesítményű számítógép részegységre is elérhető vízhűtés. Ha innen nézzük akkor lehet ezt is vízzel hűteni. Kell valami parasztvakítás, amire ráugrik az erre fogékony réteg.

(#12) jacint78 válasza Blindmouse (#1) üzenetére


jacint78
addikt

Ha egy kondenzátoron akkora a feszültség hullámzás, hogy komolyabban melegszik az régszen rossz. Inkább a tekercsek és a trafó(k) amik melegednek, szerintem komoly terhelésen mindenképpen menni fog a ventilátora.

proci985

Pedig a tápokban jellemzően nagyon melegek az alkatrészek masszív terheléskor, ha a víz 50°C amivel 60°C-on vannak tartva a diódák és a fetek, akkor bőven hüvösebbek, mint a léghűtős társaik. Mondjuk ebben szerintem nem is nagyon vannak diódák már a szekunderen, valószínűleg szinkron egyenirányítással van megoldva.

type your text here..

(#13) ROBOTER válasza jacint78 (#12) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Ha egy kondenzátoron akkora a feszültség hullámzás, hogy komolyabban melegszik az régszen rossz"

Azért ehhez a mondathoz lenne pár kérdése a villamossághoz konyító embereknek, de jobb a béke.

(#14) proci985 válasza jacint78 (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ezt tudom, viszont ettol meg siman a regi felsotapos hazak hotermeleset fogjak a nyakukba kapni az elemek. mondjuk tervezesnel ha erre gondot forditottak es a nem vizre kotott elemek kapnak pici legmozgast akkor rendben kell lennie.

100W ekkora feluleten eleg jol eloszlik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) ribizly


ribizly
veterán

Na tudod ki vezet be vizet (hűtőfolyadékot) egyenesen a tápba? :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha nem rgb nem kell.

(#17) jacint78 válasza ROBOTER (#13) üzenetére


jacint78
addikt

Nem véletlenül adják meg, hogy maximum mekkora lehet az áram ami a kondenzátoron folyhat. Ha alacsony a feszültség hullámzása, akkor az áram is az. Ha nem változik a kondenzátoron a feszültség, akkor nem is folyik áram.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#18) MMIX válasza hemaka (#16) üzenetére


MMIX
addikt

Nincs szmájli, egyébként RGB-s. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Ez a táp elbírná a pentium G4560,2×4 Gb ddr4 ram,Rx 460- as rendszeremet? :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#20) ViZion


ViZion
félisten

Nah, 5-800 W-os verzióba is kérjük. Bizony, lenne rá igény. Nem, nem sül meg a többi alkatrész, ha melegedne, akkor bekapcsolja a ventit is, kész. Igen, volt ilyesmi régen is, lehet átalakítani is, de azok már sehol nincseken, átalakítani meg macera. Ez a "nem hiszem, h hallani a ventit" dolog szubjektív, én pl. hallom, jobb lenne idle passzív (sok mindent le is kapcsol a ventivezérlőm most is).
Igény van rá, kollégám bányászik, jelenleg 5 VGA-val, neki biztos tetszene. Kisebbe nekem is tetszene.
A rendszer "terheli" a tápot dologra: ránéztem, háttérbe rakva egy játék, netezek, nincs igazán meleg, most 25-30°C közötti a víz, nagy baj lenne, ha ezt sokallaná.

Pécsi gyerek: igen, de határeset. Inkább nagyobbat nézzél, ezen ne spórolj, 2 gigawatt alatt nincs élet. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21) Tidus válasza ribizly (#15) üzenetére


Tidus
addikt

Itt nem desztillált vízre kell gondolni, és barkácsolásra.
Olyan hűtő folyadékok vannak amelyek nem vezetik az elektromosságot. Növényi kivonatokból készülnek.
Én ilyennel hűtök 200ezres alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#22) Pécsi gyerek válasza ViZion (#20) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Tudtam hogy semmit nem ér a 460 as fsp tápom egy ilyen rendszer alá :D

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#23) jacint78 válasza Pécsi gyerek (#22) üzenetére


jacint78
addikt

Hogy az mit izzadhat. :))

type your text here..

(#24) carl18


carl18
addikt

Akkor itt nem kell félni a túlmelegedéstől :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#25) imibogyo válasza Tidus (#21) üzenetére


imibogyo
veterán

Itt nem desztillált vízre kell gondolni, és barkácsolásra. Olyan hűtő folyadékok vannak amelyek nem vezetik az elektromosságot.
Miért?? A deszt. víz + alkohol, vagy a desztvíz + pici fagyálló igen??? Nekem még csőtörésem is volt a működő gépben mégsem lett semminek sem baja... :U

(#26) Reggie0 válasza Blindmouse (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat hogyne. De 500W-ig siman van passziv tap, nyilvan azokban nincsenek kondik, hogy ne melegedjenek...

(#13) ROBOTER: Arra gondolsz, hogy nem a feszultseg hullamzik, hanem az aram. A fesz csak kovetkezmeny?

(#25) imibogyo: Szerencsed van. A desztviz is vezet kicsit alapbol, bar nem szamottevo, de amint beold valami sot a szennyezodesbol ez rohamosan elkezd valtozni.

[ Szerkesztve ]

(#27) Ribi válasza Reggie0 (#26) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tudod itt is mindenki jobban ért a táp méretezéshez mint azok a nyomik az FSPnél. Talán még rendes tápot se láttak életükben. :DDD
Vízbű kigyün a zokxigén és az aggya a légáramlatot ...

[ Szerkesztve ]

(#28) imibogyo válasza Reggie0 (#26) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát úgy 18 épített vízhűtéses gépen vagyok túl, de a deszt. víz + alkohol nekem eddig még mindig jól működött (3 "balesetem" is volt (2x anyaghiba, 1x lemaradt a szorítógyűrű, de soha nem volt ebből bajom)).

Amúgy már régen leadtam a vízhűtéses dolgaimat, az új hobbim a teljesen passzív hűtésű gép, amit jelenleg egy 240 W-os "LED-tápegységgel" használok... :DDD

(#29) Tikakukac válasza Tidus (#21) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy is volt az örök mondóka: nem az vezet amit betöltesz, hanem az, amit mikor kifolyik összeszed :B Úgy 2-3 tucat elázott cuccom meg tudja mondani, hogy töltheted te bele az unikornis vérét is, amin összejön a porral meg minden egyéb szutyokkal úgy csapja rövidre a gépsast, mint a sz@rt :DDD

Tápocska meg biztos jó, de a levegő víz mellett sem árt, sütögettem dolgokat anno, mikor nagyon vizes voltam, venti meg kell a véneknek :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30) kromatika


kromatika
veterán

Huhh komoly táp.Szerintem az ára is nagyon komoly lesz.

(#31) ViZion válasza imibogyo (#28) üzenetére


ViZion
félisten

LED táp? RGB LED? Mert akkor az egy gémer gép! :D

Amúgy az ilyen laptop tápok és hasonlók is elég forrók szoktak lenni, mégis bírják sokáig. Nekem inkább a tápok kialakításával van bajom: valóban kell külön a procihoz táp (igen, kell, de nem lehetne igényesebben megoldani, normálisan elhelyezett és vmi combosabb csatival? Lassan már 24 pines megy oda is), a 24 pinre szükség van? Nem lehetne ez helyett vmi kisebb, jobban kinéző csatit oda rakni?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) ribizly válasza Tikakukac (#29) üzenetére


ribizly
veterán

Mondjátok már el miért kell a tápegységet is ilyen módon hűteni? Az egyetlen érv amit el tudok kb. fogadni, ha az egész hűtőrendszer másik helységben van és így nincs zaj helyben. De ezt leszámítva inkább már megszállottságnak tűnik nekem... :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#33) Chrys_ válasza jacint78 (#17) üzenetére


Chrys_
addikt

A szivárgóáram a két pólus között nem a feszültséghullámzástól van, hanem magától a feszültség jelenlététől, nem kell ahhoz változnia.

Max. 1000W tápegységben, olcsón :) vevő lennék rá, engem zavar a tápventi a gépben. 2 SSD mellett teljesen néma maradna.

@ribizly: nem kell ehhez a hűtőnek másik helyiségben lennie. A pumpát könnyen lehet zajszigetelni (ha egyáltalán szükség van rá), a hőt leadó Mo-Ra3 meg vagy passzívan, vagy minimumon forgó ventilátorokkal operál, ami mindenre elég. Mondjuk nyáron 35 fokban talán nincs passzív állapot :)

[ Szerkesztve ]

(#34) IamMenyus válasza Angel1981 (#2) üzenetére


IamMenyus
tag

Nekem az evga kW -os platinum táp venti módja kapcsolható, de meleget fúj.

Kell az a venti, de szívesen tenném vízre is.... dilemma

(#35) imibogyo válasza ViZion (#31) üzenetére


imibogyo
veterán

Direkt idézőjelbe tettem. És mégis.... :DDD

Tudod te nagyon jól, hogy mire gondoltam. Sok helyen így hívják őket (ahonnan én vettem ott is), ezért hivatkoztam így rá, hogy ha valaki kedvet kap hozzá könnyebben megtalálja... ;)

(#36) jacint78 válasza Chrys_ (#33) üzenetére


jacint78
addikt

Ki ne találd már, hogy a kondenzátor annyira szivárog, hogy fixen tartott feszültség mellett melegszik. :DD Feltöltesz egy 1000uF-os kondit 12V-ra, berakod a szekrénybe, egy év múlva előveszed és marad benne még 10V annyira szivárog. :D

type your text here..

(#37) tailor74


tailor74
őstag

Tápba vizet? Ettől csak en írtózok? :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#38) fallenrize válasza Blindmouse (#1) üzenetére


fallenrize
csendes tag

Es most mit csodalkozol, FSP tol ennyit lehet varni, fel akarja ultetni a hype wagonra a bohocokat, nemkell komolyan venni. egy tisztesseges 750 es tapon 500W os terheles alatt be sem kapcsol a ventillator es passzivban uzemel. 2kW os tapokon eleg a 12 es venti ugy hogy 50 foknal nem melegebb benne semmi, ez parasztvakitas semmi mas. Esetleg rosszabb minoseguek az alkatreszek azert kell neki vizes hutes. Igazabol mindegy is.

[ Szerkesztve ]

(#39) jacint78 válasza fallenrize (#38) üzenetére


jacint78
addikt

hogy 50 foknal nem melegebb benne semmi, ez parasztvakitas semmi mas.

Na ne viccelj már.. Te ezt meg is mérted? Jó sok butaságot sikerült összesűrítened ebbe a hozzászólásba...

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#40) Onyrew válasza Angel1981 (#2) üzenetére


Onyrew
csendes tag

A Computex 2017-ig várni kell minden adatra, de mivel a hűtés nem 5 perc alatt lett tervezve ki fogja bírni a terhelést. Van rá esély, hogy kisebb teljesítményű tápegységek is jönnek, de jelenleg még nem.
Aki pedig nem teljesen van tisztában a 80 Plus minősítés jelentésével, az az alábbi linken megtalálja a választ:
https://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSupplies.aspx

(#41) Tikakukac válasza ribizly (#32) üzenetére


Tikakukac
titán

Passzív tápom van, az okot én sem tudom miért kéne vizezni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42) fallenrize válasza jacint78 (#39) üzenetére


fallenrize
csendes tag

En nem, de mas megmerte.
https://www.pcper.com/reviews/Cases-and-Cooling/Antec-High-Current-Pro-1200W-Power-Supply-Review/Efficiency-Differential-T

Ha a kacsa nem tud uszni, nem a viz a hulye...

[ Szerkesztve ]

(#43) jacint78 válasza Tikakukac (#41) üzenetére


jacint78
addikt

Nyílvánvaló, hogy nem az átlag user-nek készült ez a táp, inkább képzelj el alá egy HEDT alaplapot valami rengeteg magos processzorral és két db 1080ti kártyát mondjuk. Persze mindezt vízzel hűtve ami mellett eléggé k kiábrándító amikor a táp ventilátora pörög vagy 2500-at. Na ez masszív terhelés mellett sem fogja leüvölteni a csillagokat az égről.

fallenrize

Gondoltam, hogy valami ilyesmi lesz. Ők a levegőt mérik, nem az alkatrészeket, ha 50°C levegőt fúj ki, akkor az alkatrészek tippre olyan 80-90°C környékén üzemeltek benne... :)) Szóval úgy tűnik mégis a víz a hülye.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#44) fallenrize válasza jacint78 (#43) üzenetére


fallenrize
csendes tag

Nem, azt majd a vizpumpak zaja fogja leuvolteni, amit altalabanmasfelszer annyi zajt general mint egy Noctua venti.

Te egy nagykiraly srac lehetsz akkor...

igen lehet benne kb 3 kisebb alkatresz aminek igazabol lenyegtelen hogy 50 vagy 80 fokon uzemel az atlag feluleti homerseklethez nemsokat rak, ezert hocserelik az egeszet 1 ventivel lenyegesen nagyobb bordak nelkul.
Color map temp:
http://www.poweresim.com/newhelp/EN/thermal.jsp

a masik hogyha egy 1200 W os tapot ~900 nal jobban megterhelsz akkor nem 1200 as ra van szukseged hanem 1500 ra nagyjabol. ezzel a 30% os pufferrel pedig a kijovo levego sem 46 fok csak ~38 szoval meg mindig csak a paraszt vakul tole, es nem a realitasok talajan all a vizhuteses tap.

[ Szerkesztve ]

(#45) Tikakukac válasza jacint78 (#43) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt meghagyom az agyas konfigot építőknek ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46) jacint78 válasza fallenrize (#44) üzenetére


jacint78
addikt

Hűha látom szakértővel van dolguk, hagyjuk ezt szerintem... :O

Ja a gagyi és rosszul beszerelt pumpák valóban hangosak, de vannak ám értelmes pumpák amikhez van rendes gumírozott rögzítő és akkor bizony a táp lesz a hangos a PC-ben...

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#47) fallenrize válasza jacint78 (#46) üzenetére


fallenrize
csendes tag

Szerintem is hagyjuk, mert te szorszalhasogatson es fingreszelesen kivul semmit nem tettel hozza a temahoz. De a "szakerto" megis en lettem...

[ Szerkesztve ]

(#48) ViZion válasza imibogyo (#35) üzenetére


ViZion
félisten

Volt pedig :D jel, értem én, de nem lehetett kihagyni :B

fallenrize: FSP elég jó gyártó, nekem van 10+ éves tápom is, ami működne, de egy projecthez átalakítottam a csatijait. Ha megszorulnék, akkor is inkább egy öreg FSP-t, mint új gagyi...
szivattyú zaja...? lol. ugorjunk. Segítek: nincs neki, ill. fél méterről nem hallható. Gyári értéket teljes terhelésre adják meg, ha nem vmi extrém rendszer, akkor nem kell azon használni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49) jacint78 válasza fallenrize (#47) üzenetére


jacint78
addikt

Azt sem tudod, hogy melyik alkatrésznek mi a szerepe a tápban, mégis hatalmas mellénnyel terjeszted a dezinformációt, hát vedd márd észre magad... :W

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#50) Ribi válasza fallenrize (#44) üzenetére


Ribi
nagyúr

"hogyha egy 1200 W os tapot ~900 nal jobban megterhelsz akkor nem 1200 as ra van szukseged hanem 1500 ra nagyjabol. ezzel a 30% os pufferrel pedig a kijovo levego sem 46 fok csak ~38"
Itt kicsit elvesztettem a fonalat. Ha több a puffer kevésbé melegszik? Vagy 900W terhelés mellé már kevés az 1200W táp? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.