Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

ilyen vastagságban azért bőven van lehetőség jobb csapágyazást, és jobb motort berakni... 1800rpm-en 44dB :F :F :F

-

(#2) Locutus válasza GoldhandRent (#1) üzenetére


Locutus
veterán

Extravastag venti, extranagy átmérőjű motorral. Kösz nem.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Ez jutott róla eszembe. Öreg motorosok tudják miért. :D

[ Szerkesztve ]

(#4) anaqer válasza Mooka-Miki (#3) üzenetére


anaqer
veterán

Azaz. :K Meg a jó öreg Slot 1-es Delták...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#5) .mf válasza Locutus (#2) üzenetére


.mf
veterán

Valószínűleg nem is neked készült. Ez azoknak van, akik vastag és sűrű lamellájú radiátort használnak - ezek a ventik nagyobb légnyomást tudnak elérni, mint a vékonyabbak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) Cathulhu válasza Mooka-Miki (#3) üzenetére


Cathulhu
addikt

De ez 6k felett porgott, olyan hangja volt mint egy felszallo repulonek es veszelyes volt belenyulni :D
Ennel ezek a ventik sokkal szofisztikaltabbak

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#7) Cifu válasza .mf (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Apró probléma, hogy nem tud nagyobb légnyomást és légszállítást, mint a normális vastagságú Noctua NF-P12 Redux-1700 PWM, miközben hangosabb, drágább és harmad akkora a garantált élettartama, plusz 6 év garanciát vállalnák rá, és nem kettőt... :U

Szóval nem igazán tudom, hogy kinek készült. Biztos van (lesz) olyan márkafanatikus, aki megveszi, de hogy ésszerű érvek nincsenek mellette, az biztos... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Anaren91


Anaren91
senior tag

Úgy néz ki mint amit nemrég szedtem ki az inspector hutőrendszeréből 😂 bár az 24-os és olyan hangja van mint egy vadászgépnek, de cserébe lefújja a haját a fejedről 😂

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#9) F34R válasza Cifu (#7) üzenetére


F34R
nagyúr

Vastag!! Jobb nem? De. ;] :DDD

(#10) Cifu válasza F34R (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bakker, erre nem gondoltam. Szóval a vastag az új RGB LED? :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) velizare válasza Cifu (#7) üzenetére


velizare
nagyúr

hogy mennyi a max, az kb. mindegy, radira szerelve ritkán búgatod annyira. a 3-800 közötti fordulatszámtartományban produkált statikus nyomása az érdekes.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) nexplo


nexplo
őstag

Két dolog jutott eszembe. Az ipari gépekben amiket szerelek mindenhol ilyen vastag venti van. Sehol sem találkoztam a számítógépekből ismert "vékony" ventivel. Ahogy én észre vettem ezek a vastag ventik iszonyatosan tudtak levegőt továbbítani. Volt olyan hogy cseréltem vékonyra de érezhetően nem csinált akkora "szelet". Az is igaz hogy a V sok esetben magasabb is de azokat ugye nem lehet a kicsikkel összehasonlítani. egyszóval valamiért az ipariak mind vastagak. Valami oka csak lehet :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#13) Cifu válasza velizare (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azt maximum akkor a tesztekből tudjuk meg. Azért van egy tippem rá, hogy a Noctua azonos zajszinten jobb paramétereket hozna ki....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) [CsuCsu] válasza F34R (#9) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

xtra thikk ;]

(#15) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

En megvarom az RGB-s valtozatot inkabb. ;]

Live-Die-Respawn

(#16) nexplo válasza Cifu (#13) üzenetére


nexplo
őstag

Ne vegyél rá mérget. Én a "ducira" szavaznék látatlanban is. Ne érts félre a Noctua az egyik kedvencem amúgy. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#17) Cifu válasza nexplo (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem értelek félre, de én a zajszint per légnyomás / légszállítás értéket nézném. Az adatok alapján ez az EK venti eléggé hangos lehet...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) velizare válasza Cifu (#13) üzenetére


velizare
nagyúr

igen, ezeket várom én is, vagy ha van valami adatlapja, ahol rpm/static pressure diagramm, akkor az a lényeges.
itt azért még nagyot fordíthat az eredményeken a radi vastagsága, meg a kialakítása.

az ek régi ventijeiről általában nem volt jó vélemény a vizes topicban, nem voltak túl jól sikerült darabok.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) nexplo válasza Cifu (#17) üzenetére


nexplo
őstag

Magas fordulaton biztosan. Egy profi összehasonlító teszt kéne és ott kiderül. Sajnos részletes adatok hiányában erre kb sosem kapunk választ :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#20) Locutus válasza Mooka-Miki (#3) üzenetére


Locutus
veterán

Inkább a Triebwerkek :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21) Cyberboy42 válasza nexplo (#12) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

az ipariak erőből oldják meg azt, amit mondjuk sa noktua ésszel, ráadásul azoknak ott van a zajszint, ami nem szempont, meg a fordulat, ami szintén általában sokkal magasabb, szerintem olyan 3000 körüli. viszont ezen 1800 fordulaton, szerintem hiába a vastagság, nem lesz nagyobb a légnyomás, már nem egy mezei ventihez, hanem az emelgetett noctuához viszonyítva.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#22) nexplo válasza Cyberboy42 (#21) üzenetére


nexplo
őstag

Van logika abban amit írtál, de sajnos ezt sosem tudjuk meg teszt hiányában :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) #65675776


#65675776
törölt tag

Amit a vastagsággal nyerhetne légszállítás és nyomás tekintetében, azt a nagy hub kb negálja. Hogy egy ekkora motort hogyan oldanak meg 1,6 W-ból, az külön érdekes lehet. Feszültséggel kb lehetetlen lesz majd szabályozni, és egy ekkora motor PWM-mel tipikusan kattog, mint a veszedelem, alacsony fordulaton meg morogni fog. A másik meg, hogy vastag ventilátor alacsony fordulaton kb semmire sem lesz képes. De legalább a legkisebb kiegyensúlyozatlanságra is durva vibrációval reagál majd.

Ekkora hub egyébként egy 24 V-os, vagy méginkább 230 V-os motornak kell. 12 V-os nem igényli.

[ Szerkesztve ]

(#24) IO.sys válasza .mf (#5) üzenetére


IO.sys
őstag

Vastag és sűrű radiátorom van, az Akasa Apache-t ajánlották (5500 Ft/db) a nagy statikus nyomása és a max 15db hangja miatt. A lejjebb linkelt Noctua 10db-vel hangosabb és nem számottevően nagyobb a statikus nyomása, miközben az ára ugyanannyi.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#25) Locutus válasza IO.sys (#24) üzenetére


Locutus
veterán

Mond hogy nem hitted el az akasára ráírt 15dbA-t? :D Lol

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26) Cifu válasza IO.sys (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

12cm-es Akasa Apache-ok vannak a Radeon R9 390-esre rakott Raijintek Morpheusomon. Ha az maximum 15db zajszintű, akkor én vagyok Donald kacsa...

Szerk.: LoL, tényleg 16db (ha nem is 15) van a honlapon feltüntetve. Szeretném itt jelezni: egyértelműen hamis érték...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) IO.sys válasza Locutus (#25) üzenetére


IO.sys
őstag

Mondjuk jó lenne megmérni, igaz.
Cifu:
Ha ilyen ventik vannak a VGA-n, az oszt komoly VGA lehet. Ezt a típust, ami nekem van és a vizes topik fő ajánlott modellje, ahol azért nem hülyék tanyáznak, lehúzott házventik mellett nem hallom, terhelés alatt is csak susog. 2 van a radin. De nem akarok hitvitvitába bocsátkozni, ha a Noctua jobb, az nekem nem baj.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#28) kcsa válasza Mooka-Miki (#3) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem két dolog jut eszembe róla: a hangját mai napig hallom, másrészt az egyetlen olyan ventim, ami olyat tudott hogy véletlenül belenyúltam, és felrepedt az ujjam bőre tőle... :D

(#29) nexplo válasza Cifu (#26) üzenetére


nexplo
őstag

Még jó hogy kicsit süket vagyok és nálam nem akkora szempont a nulla gépzaj :DDD
A hűtés viszont nagyon is :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) Locutus válasza IO.sys (#27) üzenetére


Locutus
veterán

Vannak bőven venti tesztek a neten. Rendre a noctuák vannak a topon, ami adott hangerőn történő légszállítást és légnyomást illeti. Az ilyen akasa félék meg a kanyarban sem.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#31) Peter13


Peter13
senior tag

Én először azt hittem hogy félreolvastam a címet, utána azt hogy rossz képet mellékeltek a cikkhez (mondjuk egy 8 centist), és csak elolvasva derült ki, hogy nem a kép torz, hanem a bemutatott venti. Csónakmotort integráltak bele vagy mi? Ahogyan feljebb is írták, egyrészt ekkora (méretű) motor nem indokolt, másrészt ha már nagy motor, akkor legyen ereje (1.2W-ból nehéz, gondolom ezért is max 1800 a plafon), harmadrészt minek ha a légszállítás semmivel sem jobb mint a "normál" 2 centis ventik esetén :U De lagalább hangos :C

Most komolyan: a 44 decibel nem tudom milyen távolságról értendő, de még 10 centiről is sok egy ilyen céltermék esetén. Én értetetlenül állok az újdonság előtt...

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#32) proci985 válasza Cifu (#26) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nincs standardizalt hangero meres, van gyarto ami 30centit ad meg, van ami meg valszeg ket meterrol, az ajton keresztul.

egy 1900as SFlex kb 40-42dbA korul mozog kizarolag szelzajbol, annal nagyon lejjeb nem lehet menni. 16dbA az igy kb a 400on jaron SFlex / Noctua meg 300on a TY140. lehet meg trukkozni a zajkarakterisztikaval (lapatok kialakitasa), meg a legszallitas - legnyomas komboval, meg bordara / hazra eltero ventit venni. pl a Noctuak egy resze bordara / radiatorra egyszeruen nem jo.

120x38bol volt UK2000em, az kb a dupla aru 120x25os Sflex 1900at tudta minden szempontbol. meg meg hasznaltam egy 120x32es Papstot (4312), na az a maga 2800 rpmjevel olyan nyomast csinalt kilepo ventikent, hogy egy meterrol meg kezzel erezni lehetett. ja meg a duplabordas Thermalright IFX14en mindegy volt, hogy hova volt felfogatva, mert akkora statikus nyomasa volt. 46dbA mellett, szoval a felteljesitmenyen meno electrolux porszivomat meg elnyomta volna.

Noctuak kb az SFlex szintjet tudtak. Noctua ugye magneses (EBM Papstnak vannak meg hasonlo tudasu ventijei, csak nehezen elerhetoek es jellemzoen ipari szinten dragak), Sflex Sony FDB volt (premium sleeve, meg a Thermalright TY140 volt hasonlo), a Gentle Typhoon ami szinten hasonlo (two ball bearing / 2BB, Nidec Servo ODM), meg neha mas gyartoknak is osszejott, pl az Antec TC140 majdnem Xelt a Thermalright TY140el, a majdnem is azon jott ossze, hogy a TY140 16.5mm vastag volt.

---

odmre kivancsi lennek, ahogy nezem Sunonra hasonlit a design, de nem az. Delta, EBM Papst es Nidec eltero felepitesu 38asokat kinal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) #16939776


#16939776
törölt tag

Ezzel a blade design-el alcsony fordulaton is jelentős nyomást lehet létre hozni, magas fordulaton viszont korlátozott a légszálítás, nagy a zaj. Noctua megoldotta kissebb réssel a keret és a rotor között, így nagyobb hatásfokot tudhat az elérni az A serises-el.

(#34) GoldhandRent válasza IO.sys (#27) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Én is vettem onnan ajánlott ventit, és jól megcoptam vele :c
WB2, de olyan hangos, mint 6 másik. Levegőt meg nem szállít és nyomása sincs.

A sokat szidott Arctic F12-es PWM-em sokkal halkabb volt, és több levegőt is szállított (nyomása mondjuk annak se volt több)

Na mindegy, azóta már csak magamra hallgatok :)

-

(#35) IO.sys válasza Locutus (#30) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem találok semmilyen ilyen tesztet, pedig megnéztem volna.

(#34) GoldhandRent:
Hát az szomorú. Nem ismerem a WB2-t, mondjuk sok mást se.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#36) GoldhandRent válasza IO.sys (#35) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Ha neked bejött, az tök jó, én örülök neki, meg szerintem mindenki más is :)
Csak ugye minden embernek más a preferenciája, meg a szubjektivitása márkákkal szemben, így nehéz és ritka, mikor valaki ajánl neked valamit és az olyan is lesz, mint amilyennek mesélték.

Viszont azt vettem észre, hogy sok márkával szemben elfogultak ott az emberek, és nem ajánlanak olyat, ami máshol 5-ből 7 csillagra lett értékelve, de legalább olyat igen, ami márka számára kedves, mert X éve volt neki egy "goldenchip" drabja tőlük, ezért beajánlja mert elfogult, mindenhol máshol meg 2-3 csillagra értékelik az 5-ből. (erős példa, de na)

így jártam, és tanultam belőle :K

-

(#37) Akula


Akula
őstag

helikopter hajtómű. nagyon tetszik, van benne anyag!

(#15) oriic: ez gyilkos volt ;] :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#38) IO.sys válasza GoldhandRent (#36) üzenetére


IO.sys
őstag

Tanulságos. :(

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#39) Malák


Malák
aktív tag

Első ránézésre azt hittem, hogy valami 7-8cm-s venti a kép alapján, aztán esett le, hogy ez egy egészen más szerezet :D

(#40) DarkFater válasza Malák (#39) üzenetére


DarkFater
tag

Hát ez a venti nagyon gáz.

Nagyon nagy a motor, de gyenge.
Keveset forog, de legalább kiba hangos.
Lehet, hogy a nyomásértéke jó, de nem vagyok meggyőzve.

Anno a Scythe-nak volt egy ilyen ventije, az Ultra KAZE 3000.

A japánok nem cicóztak: 3 ezret pörgött, 170-es cfm, a nyomásértéke is jó volt..... csendben mondom hogy ha jól rémlik akkor még halkabb is volt.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#41) DarkFater válasza DarkFater (#40) üzenetére


DarkFater
tag

Tévedtem. A Scythe 46 dB-es volt.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#42) [K2]

Javítsatok ki, ha tévedek, de vízzel nem azért szokás hűteni, mert a tisztán léghűtésnél halkabban lehet vele hűteni nagyobb teljesítményű monstrumokat? :F
Ezt a hangos ventit pedig radiátorokra ajánlják. Sok sikert... ;]

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#43) Locutus válasza [K2] (#42) üzenetére


Locutus
veterán

Igen, ez egy általános tévedés.

Ugyanis a radiátorra is kell venti, és azok általában hangosabbak, mintha eleve csak léggel hűtenél.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#44) [K2] válasza Locutus (#43) üzenetére

Kell a radiátorra is venti? Biztos? Én nem hiszek az ilyesmiben :DDD

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#45) plömplöm


plömplöm
őstag

mintha kimaradt volna eddig a hozzászólások közül az, hogy papst, pld a 4412m

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#46) nexplo válasza [K2] (#42) üzenetére


nexplo
őstag

Nem halkabban hanem jobban, inkább így fogalmaznék :)
eleve a pumpának van zaja plussz a ventik... A léghűtésnél (főleg ha passzív) nincs halkabb ha jól ki van találva .

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#47) proci985 válasza Locutus (#43) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ez nem igaz.

totalis csend viznel nem lesz a pumpa miatt, szoval a legen elerheto full passziv 0dbA nem erheto el. viznel viszont skalazhato a holeado felulet, olyan 500W folott mar egyertelmuen jobb lesz az akkusztikus teljesitmeny egy jol osszerakott rendszernel. meg mondjuk vizen ATX layouttal meg lehet huteni 800Wot csendesen / halkan, na ez legen kivitelezhetetlen.

viszont egy noctua / sflex 400rpmen kb hasonloan hangos, mint a leszabalyozott D5 pumpa, szoval csend vizen megoldhato.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48) GoldhandRent válasza nexplo (#46) üzenetére


GoldhandRent
őstag

de passzívan csak a telefon működik :U :U

;]

-

(#49) Locutus válasza proci985 (#47) üzenetére


Locutus
veterán

77 euróból?:)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#50) nexplo válasza GoldhandRent (#48) üzenetére


nexplo
őstag

Ezt nem igazán értem :F

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#51) GoldhandRent válasza nexplo (#50) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Ami már nagyobb munkát lát el, mint egy telefon, az ált. nem passzív. Egy bika CPU / GPU kombót nem tudsz passzívan kihűteni, csak az olyan alulfeszelt CPU / 1050ti kombót, amin böngészel, max mobile PUBG szintű játékokat játszol.

Még tápból van passzív egész magas teljesítménnyel, prociból és GPU-ból nincsen.

De javíts ki ha tévedek :D

-

(#52) nexplo válasza GoldhandRent (#51) üzenetére


nexplo
őstag

Én simán csináltam azt hogy I7 2600-as procit egy Cooler Master Hyper TX hűtővel psszívban járattam. Egy FSP Zen táppal és valami passzív kis videókarival egész jó kombó volt. Meg lehet ezt oldani. Sőt vannak nagyobb hűtések amik még jobbak. Ez kis olcsó költségvetésű halk gép volt. Tény és való hogy nem futott a PUBG 4K-ban de nem is arra lett összeállítva. SSD-vel és 16 giga rammal igen kis fürge masina volt. Jól szellőző házban nem volt vele gondom :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#53) GoldhandRent válasza nexplo (#52) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ergó netezős gép volt :D

nem mondtam, hogy egyáltalán nem lehet, de passzív gépet játszósból nem könnyű csinálni.. Kivéve ha van egy Calyos házad, de az nincs..

Amúgy mekkora feszültségen volt az i7 2600 ?

-

(#54) nexplo válasza GoldhandRent (#53) üzenetére


nexplo
őstag

Nem nagyon játszottam rajta. De mit is lehetne egy ilyen gépen :)
Teljesen alapon ment a sima I7 2600-as. Nem piszkáltam bele egyáltalán.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#55) #65675776 válasza proci985 (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pedig ez szakasztott Sunon. Minden porcikájában. A lapátgeometria meg eltérhet a vevő kérésére. A Siemens is használ olyan Sunon ventiket, amelyek nincsenek a katalógusukban.

(#56) proci985 válasza #65675776 (#55) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

lapatgeometria egy dolog, inkabb a hub huteset neztem, azon annyira nem szokas varialni

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57) anaqer


anaqer
veterán

Ezt szeretem még mindig a PH-ban, hogy ekkora nördök között vagyok, akik levágják egy képről hogy ki honnan lopott ventilapátdizájnt. :K

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#58) #65675776 válasza anaqer (#57) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem lopott senki semmit. De a többség nem is gyárt. A kérdés az ODM, azaz aki valójában gyártja az adott cég megrendelésére.

proci: Az utóbbi években kezdtem el látni hasonló hubú Sunon ventilátorokat. Persze azok jóval erősebb motorral vannak szerelve. Jelen esetben azoknak a hűtőréseknek semmi értelme. Azt a hőmennyiséget, amit a motor termel a lapátok felülete önmagában képes elvezetni.

[ Szerkesztve ]

(#59) Locutus válasza IO.sys (#35) üzenetére


Locutus
veterán

Friss példa arra, amikor egy viszonylag jó kinézetű venti amúgy szemétre való.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#60) nexplo válasza Locutus (#59) üzenetére


nexplo
őstag

Mi ezzel a gond? :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#61) Locutus


Locutus
veterán

Na vajon ki verte el meltemit azonos hangerőn... azonos fordulaton... meg kb minden lehetséges módon...
[link]
Hát igen, nincs meglepi.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.