Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #95462144


#95462144
törölt tag

"a basszus hangélmény csak akkor lesz teljes, ha azt tiszta közép és magas hangok egészítik ki"

Ezt a többi gyártó is figyelembe vehetné, mielőtt elárasztják a piacot túlárazott ipari hulladékokkal.

(#2) paperboy válasza #95462144 (#1) üzenetére


paperboy
senior tag

Na persze aztán, hogy ez a gyakorlatban is összejön e, az már más kérdés...

(#3) Döglött Róka válasza paperboy (#2) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Pananal ez ossze szokott jonni:) Mas kerdes hogy annyira hozzaszoktak az emberek a tultolt basszushoz hogy keveslik benne.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#4) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Huh a marketingesek kitettek magukért.

(#5) opr


opr
veterán

"a Harmonic Tuning EQ funkció a teljes hangtartományt hangolja"
Ertem mi volt a marketinges celja, de a hideg kirazott a gondolatatol is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) Robi BALBOA válasza opr (#5) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Én mint kezdő(nem veszek tápkábelt 2misiért :DDD) Audiofil is úgy tudom, hogy pont az lenne az ideális ha nincsen belepiszkálva a zenébe.
Az egész ijesztő, de a mondta második fele aztán végképp.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#7) opr válasza Robi BALBOA (#6) üzenetére


opr
veterán

Hasonloan gondolkodunk, en is ugy vagyok a dologgal, hogy jo lenne audiofilnek lenni, az igeny mar megvan ra, mar csak a penz hianyzik. Tegyuk hozza, mindegy milyen gazdag lennek, akkor se vennek 2 misiert kabelt meg hasonlo dolgok, mert szerintem az nem az audiofil, hanem az idiota definicioja. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8) moleculez válasza opr (#7) üzenetére


moleculez
veterán

Ez olyan, mint az AI rásegítés a telefonos fényképezőkben: ez kell a népnek, telt színeket, és olyan naplementét akarnak ami szebb mint a valóság. Én attól vagyok ki. Mindegy csak Instán jól nézzen ki out-of-the-box. Én meg azon harcolok, hogy minnél reálisabban fogjam meg a pillanatot, aztán a (közelítőleg) valóságon alakítok. Ha egyáltalán.
Zenével ugyanez, tényleg sajnos telibeszarja mindenki, hogy XY művész hetekig ült a stúdióban, hogy az a snare úgy szóljon, ahogy ő szeretné, azt adja át, ami szeretne. Neeem, basszunk rá egy EQ-t, azt teljesen más az arány mindenből.
Persze a ma futószalagon gyártott popfosnak gyakorlatilag teljesen mindegy, az igényesebb zenét kedvelők meg úgyis tudják mit és hogyan hallgassanak.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) Robi BALBOA válasza opr (#7) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Jogos, akkor sem vennék annyiért (táp)kábelt ha én lennék Bill Gates. :DDD
Főleg analóg összekötő kábelekből érdemesebb azért egy szintet megütni, de ilyen milliós tételekben gondolkodni az abszurd.

Belekóstol az ember a minőségbe utána már nem éri be akármivel, de itt is mint mindenhol, ki kell alakítani egy arany középutat, igények az erre szánt keret és mehet a móka, az itteni kollégák igen sokat tudnak segíteni a dolgokban. Meg ami nagyon fontos lehetőleg sokat kell hallgatózni, hogy tudd mi a számodra ideális hangzás stb...

(#8) moleculez: +1

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10) Duree válasza moleculez (#8) üzenetére


Duree
veterán

Tökéletesen igazad van a valóság nem tetszik sokaknak ki kell színezni, na most a zenébe allergiás vagyok arra, hogy mesterkélten elszinezik a hangot mert az úgy jó. Nem nem jó maradjunk lineáris eredeti hangnál mert az a jó.

duree54

(#11) opr válasza Robi BALBOA (#9) üzenetére


opr
veterán

Abszolut, viszont ugye az van, hogy nem kell vagyonokat kolteni, hogy az ember belekostoljon, onnan viszont nincs visszaut, minden gagyi hang zavarni fogja, egy igazi penztemeto tud lenni meg amator/hobbista modon is. :DDD
Cserebe mondjuk megeri, mert ez meg egy olyan ipar, ahol ha megveszel valamit, ami szepen szol, az valoszinuleg harom ev mulva is szepen fog, nem kell kukazni 1-2 evente mindent, egy jo alkatresz elettartama evtizedekben merheto sokszor. Innen nezve viszont hirtelen nem is olyan draga hobbi az ertelmes szintu audiofilizmus.

(#8) moleculez: +1 :K Mondjuk fotohoz teljesen hulye vagyok, de neha meg En is latom ezt, meg nekem is zavaro, gondolom ha meg ertesz is hozza, akkor meg nagyon idegesito lehet.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) Robi BALBOA válasza opr (#11) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Pontosan, ez időtálló(bb)és így nem annyira nagy pénznyelő, hacsak nem kap el teljesen a gépszíj. :DDD
Én úgy vagyok vele, hogy van egy jó alapom, ami valszeg marad is egy darabig, ehez vettem két fejest, meg még tervben van vagy kettő(esetleg még egy erőlködő ha nagyon kevés lenne a cucc az új fejesekhez).

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#13) moleculez


moleculez
veterán

Hogy on is legyen a topic: ha olyan fülest mutatnak be, aminek van képessége az átlag fülesek tartománya alá menni (és megjeleníteni, ha van mit), az üdvözölendő, de itt nem erről lesz szó sajna :(

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14) Cs1csó válasza moleculez (#8) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ember igényei is változnak, huszonévesen sokat dübögtettem a házimozit most már nincs akkora igényem rá. A PC hangfalam egy 2.1-es volt sokáig de már jó ideje egy sima 2.0-ás van amin lehet szabályozni a mély és a magas hangokat és a magasnak szoktam adni egy kicsit hogy tisztább legyen amit hallgatok, a basszusból pedig inkább leveszek, abból is csak egy hangyányit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.