Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nehéz elhinni, hogy nincs biztonságos táska. Ezek szerint nincs.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) kmisi99


kmisi99
addikt

Ezek után ha valaha utaznék repülővel és kiböknék, hogy túl nagy a kézipoggyászom, (ez soha nem fog előfordulni) Akkor az hétszentiség, hogy laptoposul mindenestül a kezemben fogok felmenni a gépre nem érdekel ha az egész utat végigszenvedem. :C

(#3) Lauda válasza kmisi99 (#2) üzenetére


Lauda
félisten

Nem fogsz, mert nem engedik az ilyet.

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

"-Fiatalember, vigyázzon rá, mert benne van az összes pénzem.

Jo azóta is őrzi."

lol :))

(#5) petipetya válasza D1Rect (#4) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mintha csak egy Rejtő Jenő könyvből származna. :)

Sokszor látom a japcsi turistákat a metrón, és kíváncsi vagyok a fóliás bőrönd trükkjére, ha szerepel majd valamelyik következő részben.

"nincs rá lezsóidő"

(#6) extasymajom válasza petipetya (#5) üzenetére


extasymajom
tag

Nincs kinyithatatlan bőrönd, mint ahogy feltörhetetlen auto sem.
Vannak nagyon kemény diók mint a mágneszáras de itt maga a táska iszonyat sokba kerül. szinte csak japán utasoknál van ilyen.
Sokkal inkább hátráltatni lehet a dolgot. Vannak trükkök.

A fóliázásról is lessz szó. Meg fogsz lepődni mennyire könnyű kijátszani.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#7) petipetya válasza extasymajom (#6) üzenetére


petipetya
nagyúr

Várom. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#8) Lauda


Lauda
félisten

Erdekes volt ez a resz is. Amugy szerintem nem jatek ilyeneket leirni, a hatosagok konnyen ramozdulnak erre. Kivancsi leszek meddig engedi ezt a moderacio.

[ Szerkesztve ]

(#9) extasymajom válasza Lauda (#8) üzenetére


extasymajom
tag

A hatóságnak ezeket a sztorykan nem kell bemutatni. Elég komoly cikkek voltak régebben erről. Hiradóban is szerepeltek sokszor a rakodok. Azt hiszem sokkal több storyt tudnának mesélni mint én. Mellesleg aki a reptér közelében lakott az rengeteg ilyen dolgot hall. Én csak összegezem ezeket. Lehet rakok be majd video felvételeket a kövi részbe.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#10) Chosen


Chosen
addikt

Ez a csattanó a végén, nagyon kemény :R

(#11) kmisi99 válasza extasymajom (#9) üzenetére


kmisi99
addikt

Engem csak az érdekel minél bővebb legyen a cikk. Ritka az ilyen jó olvasmány. Akár kissé részletesebben valami kis könyvecskét/utaskézikönyvet is ki lehetne belőle adni.

(#12) extasymajom válasza kmisi99 (#11) üzenetére


extasymajom
tag

csak halkan jegyzem meg, hogy több mint 10 éve forr bennem ez a sok sztory. És nem egyszer gondoltam már rá, hogy könyvet irok belőle.

Ha csak kétnaponta irok egy blogot akkor is évekig tartana mindent leirni.
Ha valami érdekel részletesebben akkor szóljatok és több időt szánok a kifejtésre.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#13) kmisi99 válasza extasymajom (#12) üzenetére


kmisi99
addikt

Ahogy láttam az eddigi visszajelzéseket mindenkit minden érdekel. :D Úgy őszintén ha egy napig ülnék egy székbe és téged hallgathatnálak lenne egy nagyon érdekes napom. :C

(#14) Mahrenburg válasza extasymajom (#12) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Tényleg olyan, mintha egy könyvből olvasnék egy részletet.

Ha jól értem, akkor a raktérben szállított összes bőröndöt kivétel nélkül kifosztják?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#15) Snowy_owl válasza Mahrenburg (#14) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Az nemlehet... Utaztam többaször géppel, és voltak benne értékesebb dolgok, mégsem hiányzott semmi. Talán szerencsém volt?!

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#16) Retro11 válasza Mahrenburg (#14) üzenetére


Retro11
senior tag

Ezt kétlem. Illetve szerintem ma már nem megy annyira a sumákolás, mint amikor ezeket sztorikat a fórumtárs átélhette - hallotta. Legalább 40x utaztam repülővel az elmúlt 4évben és soha, semmilyen problémám nem volt csomaggal. Annyit viszont sajnos észre kellett, hogy vegyek, hogy mire LHR-en oda sétálok a csomagfelvételhez, már ott van a csomagom, kivétel nélkül. Addig idehaza örülhetek, ha félóra alatt sikerül felvenni a csomagot. Keleti blokk egyik csodája ez az egész is.

Egyébként pont az ilyen patkányok miatt kell elővigyázatosnak lenni. Nagyba értéket lehetőleg ne, bár én is kényszerültem már rá, kézibe kell mindent értéket belezsúfolni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) Cowardly Dog válasza Mahrenburg (#14) üzenetére


Cowardly Dog
csendes újonc

Ez 20-40 éve biztos így volt bizonyos országokban, de manapság mindennél többet számít a jó hírnév és nem véletlenül van kamerázva minden olyan terület, ahol érték mozog. Többek közt a repülők raktere is kamerázott már évek óta (ryanairnél és wizzairnél 100%), gondolom nem véletlenül, plusz 2015-ben egyszerűen nincs idő az ilyenekre, szinte másodpercre pontosan kell dolgozni, mivel meg százszorozódott a repülőforgalom az elmúlt pár évtizedben. Nyugodtan nézzétek meg, hogy addig vannak ott a rakodók, amíg a kocsiról felszórják kapkodva (oda baszkodva, Luton-on mindig csodálkozik mindenki amikor ezzel szembesül :DDD ) a csomagokat. Ha valamelyik ez a 4 mp / bőrönd idő alatt képes kibontani, megnézni majd visszazárni, az meg is érdemli, hogy elvegyen bármit, mert az apja vagy az anyja tuti légy volt.

[ Szerkesztve ]

(#18) Blindmouse válasza kmisi99 (#2) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Multkor a néni ráragasztott ilyen szalagot a kézipoggyászomra, hogy ez majd meg a raktérbe, mert túl sokan vagyunk. Megfordult, én letéptem, felszálltam, beraktam a fejem fölött lévő szabad helyre.
Szórakozzanak a micsodájukkal, ne velem.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#19) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

miért érdemesebb vonattal utazni rovat :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20) akom


akom
senior tag

Sajnos a rokonságban tavaly a kézipoggyászból eltűnt 600 Euro + 20k Ft.
Wizzair-el mentek Budapest-Larnaka vonalon. A gépre felültek, majd nem volt hely a kézipoggyásznak, így az utaskísérő elkérte a kézipoggyászt amit a csomagtérbe raktak a helyhiány miatt.
A táskában volt a pénztárca amit, figyelmetlenség miatt (lehet azért mert első repülésük volt) nem vettek ki.
Megérkezéskor megkapták a poggyászokat rendben, majd fizették volna ki a taxist amikor szembesültek hogy a pénztárcából eltűnt az összes papírpénz.

Pontosan, hogy ki vette ki a pénzt még nem derült ki. Az eljárás még mindig tart.

Nagyon vigyázzatok!

(#21) extasymajom válasza Mahrenburg (#14) üzenetére


extasymajom
tag

"Ha jól értem, akkor a raktérben szállított összes bőröndöt kivétel nélkül kifosztják?"

Nem. De törekenek rá. Már kint a harmadik rész.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#22) Ceree válasza Cowardly Dog (#17) üzenetére


Ceree
senior tag

Hat, en szeptemberben repultem eloszor, Bp-Olaszorszag viszonylatban, Ryanair-rel. A beszallaskor derult ki, hogy a kezipoggyaszunk (tobbeke az utazok kozul), nem viheto fel a gepre, mert nincs mar hely. Az elejen meg cimkezgettek oket, aztan mar azt sem, ott kellett hagyni a repteri betonon, esoben a csomagod! Igy ni:

Megerkezeskor vettem eszre, hogy a szamzarral lezart, draganak tuno kezipoggyaszom kinyitottak, felturtak, majd visszazartak. Ok, nem volt benne semmi, de ennyit az elmeletedrol... :-(

Másolat_eredetije

(#23) extasymajom válasza Ceree (#22) üzenetére


extasymajom
tag

Na erről beszéltem. Tudomásom szerint a Ferihegyre érkező gépek közül csak a British van kamerázva.

A bekamerázás költséges és nagyon sok repülésbiztonsági engedély kell hozzá. Emiatt és mert a légitársaságok jelentős része bérelt gépekkel közlekedik, nem tesznek kamerát a raktérbe.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#24) Retro11 válasza extasymajom (#23) üzenetére


Retro11
senior tag

Azért ez megnyugtató.. Csak BA-val utazom.. Ezek szerint ismét igazolva van az, hogy a minőségért fizetni kell...

(#22) Ceree Azért ezt tudod ki tűrné el.. Főleg, ha valakinek nagy értéke van a kéziben.. :Y

[ Szerkesztve ]

(#25) Ceree válasza Retro11 (#24) üzenetére


Ceree
senior tag

Az a baj, hogy nem tudsz mit tenni. Nem tudsz bizonyítani semmit... Mi tanultunk az esetből, amit kézipoggyásznak szánunk, azt mindig felvisszük, ehhez pedig mindig a sor eleje felé kell elhelyezkedni.

(Amúgy egyébként jó a repülés, hamar eljutsz bárhova, de azért a fapadoson kevesebb a hely, mint egynéhány távolsági buszon... :( )

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#26) Cowardly Dog válasza Ceree (#22) üzenetére


Cowardly Dog
csendes újonc

Ennek mi köze az "elméletemhez" (amiben semmi elmélet sincs)? Itt egy harmadik dolog jött be, amit egyébként megtagadhatsz. Ilyenkor az utaskísérőnek kötelezően keresni kell egy olyat, aki hajlandó a kézi poggyászát becserélni a tiéddel. Ha nincs ilyen, akkor felajánlják, hogy valaki menjen a következő géppel és visszatérítik a jegy árának x %-át, ha valaki ezt elfogadja (mindig van valaki), akkor az ő cuccait szépen leszedik és máris lett hely. Ezt nem tetted meg? Magadra vess.

Ez olyan példa volt, mintha azt mondanám a gyalogos közlekedés biztonságos angliában, amire te azt válaszolnád: "de mivan ha elszabadul egy kamion?!"

[ Szerkesztve ]

(#27) Ceree válasza Cowardly Dog (#26) üzenetére


Ceree
senior tag

"... manapság mindennél többet számít a jó hírnév és nem véletlenül van kamerázva minden olyan terület, ahol érték mozog. Többek közt a repülők raktere is kamerázott már évek óta (ryanairnél és wizzairnél 100%), gondolom nem véletlenül, plusz 2015-ben egyszerűen nincs idő az ilyenekre, szinte másodpercre pontosan kell dolgozni, mivel meg százszorozódott a repülőforgalom az elmúlt pár évtizedben. "

Ez az elmélet. Minden rendszer csak annyira működőképes, amennyire az emberek működtetik, és ez Magyarországon sajnos eléggé elmarad a nyugathoz képest. Ez még azokra a cégekre is igaz, amelyek nyugati gyökerekkel bírnak. Jó hírnévre való törekvést - sőt, a minőségre valót is - felülírják a profitra való törekvések (na meg a költségcsökkentő intézkedések). Az teljesen más kérdés, hogy úgy kéne működnie, ahogy leírod.

Az pedig nonszensz, hogy én vagyok a hibás azért, mert a poggyászom valaki kinyitotta. Nem azzal volt (feltétlenül) a baj, hogy a poggyászom nem vihettem fel, hanem azzal, hogy kinyitották és feltúrták!

Teljesen életszerű amúgy, hogy a reptéren 30-40 kézipoggyászt cipelő utas mindenképp fel akarja vinni, és majd akad pont 30-40 aki meg leveszi a sajátját... Lásd a képet, amit ott látsz poggyász, az csak amit a betonon kellett hagyni, mikor minket betereltek az utastérbe, egy trolly-t addigra már pedig félig megpakoltak.

A gyalogos példád teljesen értelmetlen.

Másolat_eredetije

(#28) #21346560


#21346560
törölt tag

Kezdhetek aggódni?
Már 30 alkalommal utaztam Wizzel, de még soha nem túrtak a bőröndbe... És még van vagy 10 "ismerősöm", akik szintén legalább 30 alkalommal utaztak a wizzel (ez több, mint 300 út ugyebár) és még nekik sem nyúlt bele senki a bőröndjükbe...
Nagy valószínűséggel csak szerencsénk volt... ismét egy szenzációhajhász írás... :U

Jut eszembe! A "trolly" és a "story" szavak használata nagyon menő! ;] Hogy a "Svájci bicska"-t már ne is említsem...

[ Szerkesztve ]

(#29) Cowardly Dog válasza Ceree (#27) üzenetére


Cowardly Dog
csendes újonc

Itt egy nemzetközi repülőtérről beszélünk, nem marika sarki fagyizójáról. Ha nem úgy működik az utas / értékbiztonság mint a nyugati országokban, akkor nem fognak járatokat indítani ide. Millió példa van erre. A társaságok pedig előre tudják, hogy maximálisan hány csomag fér fel, és hány az, amit az utasok maximálisan maguknál tarthatnak. Ha logisztikai hiba volt, akkor se vagy köteles a kézipoggyászod a raktérbe tenni, mert "nincs hely". Hidd el, ha ilyen áll fenn, olyan kedvezményt fognak adni x embernek, hogy megérje a következő géppel menni / a kézipoggyászukat a raktérbe tenni. Maximum késtek 1 órát, de meg fogják oldani ingyen jeggyel, akármivel.

Hihetetlen a számomra, hogy az emberek miért nem képesek kiállni magukért és az értékeikért.

[ Szerkesztve ]

(#30) extasymajom válasza #21346560 (#28) üzenetére


extasymajom
tag

Azt ugye nem gondoljatok hogy az olcso fapados jaratok a kiszemelt célpontok! Azt nem valasztjak a rakodok csak ez jutott alapon mennek ra.
Fapados jarat= iszonyat rövid forduló idő,
Baromi sok szarásig tömött poggyász. Szinte nulla zsákmány. Próbáld ki azt hogy malév géppel utazol németbe. Mondjuk Frankfurtba. Csodálkoznék ha egyszer sem nyúlnábak bele a cuccodba.
Mellesleg az ügyesebbek ténykedését észre se veszed csak ha hiányzik valami.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#31) Ceree válasza Cowardly Dog (#29) üzenetére


Ceree
senior tag

"Itt egy nemzetközi repülőtérről beszélünk, nem marika sarki fagyizójáról. Ha nem úgy működik az utas / értékbiztonság mint a nyugati országokban, akkor nem fognak járatokat indítani ide. "

Nem, itt egy nemzetkozi repuloteren alkalmazott alvallalkozo es annak munkajarol van szo. Ahogy 10 €-ert feljutott a bomba is az orosz gepre. Az is nemzetkozi repuloter volt, ahova mennek nagy legitarsasagok gepei.

Pont errol szol a cikkaorozat, ami egybevagott a tapasztalatommal is. Elkepzelhetetlen szamodra, hogy egy szolgaltatasba belecsuszik egy-egy nem oda illo elem, es emiatt nem az elvarasok szerint mukodik? Udv a valo vilagban! Mindenhol van fekete barany... Van ahol intezmenyesul is az illegalis eljaras. Rengeteg peldat rudnek erre hozni.

"Maximum késtek 1 órát, de meg fogják oldani ingyen jeggyel, akármivel.
Hihetetlen a számomra, hogy az emberek miért nem képesek kiállni magukért és az értékeikért."

Megegyszer leirom utoljara: nekem effektive belefert, hogy a csomagom mashol utazott, vagyok annyira rugalmas, hogy ez ne okozzon gondot, hiszen direkt nem volt benne ertek. Sot, idore mentunk, jobb is, hogy senki poggyasza miatt nem kestunk egy orat. - Szep is lett volna... - A baj azzal volt, hogy felturtak a csomagom.

Másolat_eredetije

(#32) Cowardly Dog válasza Ceree (#31) üzenetére


Cowardly Dog
csendes újonc

"Ahogy 10 €-ert feljutott a bomba is az orosz gépre"

Ez még mindig csak egy feltételezés, senki nem tudja bizonyítani.

Egyébként ti nem 1-1 emberről beszéltek aki lop, hanem intézményesített lopás sorozatot hallucinál mindenki. Nagyobb az esélye, hogy a DHL-es kocsit pakolják ki, amin utazik a csomagod, mint az, hogy a repülőtéren kovács józsika elkezdi túrogatni a csomagod, mert olyan kurva sok idejük van erre, meg annyira nincs ellenőrzés 2015-ben.

(#33) Lauda válasza Cowardly Dog (#32) üzenetére


Lauda
félisten

hanem intézményesített lopás sorozatot hallucinál mindenki.

Ez a valosag ugy nez ki, nem hallucinacio.

Nagyobb az esélye, hogy a DHL-es kocsit pakolják ki,

Szerintem sokkal kisebb az eselye.

a repülőtéren kovács józsika elkezdi túrogatni a csomagod, mert olyan kurva sok idejük van erre,

Mint olvashato, erre van idejuk, ha ugyesek.

meg annyira nincs ellenőrzés 2015-ben.

Azt kiszurjak, ha felvinned a zsebkesed a kezipoggyaszban. Azert 99% kiszurik a bombakat is. Azon kivul szabad a gazda.

[ Szerkesztve ]

(#34) Cowardly Dog válasza Lauda (#33) üzenetére


Cowardly Dog
csendes újonc

- A leírt dolgok még mindig 10-15+ éve történtek.

- Lényegtelen, hogy azt hiszed, egy földön guruló, 1 személy által kezelt, kamerázatlan, biztonsági szolgálat nélküli autót kevesebbszer pakolnak ki, mint egy repülőgépet. (Főleg, hogy a futár tudja bizonyos csomagok ellenértékét)

- Még mindig 10-15 éves történetekről van szó, amikor tizede ekkora volt a légi forgalom, sokkal gyengébb érték védelemmel.

- Belső ellenőrzésről beszéltem, ami folyamatosan történik a nap 24 órájában a hét 7 napján.

[ Szerkesztve ]

(#35) extasymajom válasza Cowardly Dog (#34) üzenetére


extasymajom
tag

Te miről beszélsz? Mondom, hogy nem 10-15 éve volt. Ez most is megy. Szépen lassan haladunk, de el fogunk érni oda is ahol arról irok pontosan mia menete a folyamatnak. Ki kit figyel meg és kit nem.

De ha nekem nem hiszel és a többi hozzászólónak sem akkor olvasd el EZT és sirj. A cikk tavaly nyári!

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#36) Mahrenburg válasza extasymajom (#21) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Akkor mégsem volt kidobott pénz a magánrepülőgép... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#37) Snowy_owl válasza Cowardly Dog (#34) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Had világosítson fel ez a link: [link]
Még mindig azt gondolod, hogy egy reptér egy Paksi atomerőmű szintű biztonsággal vetekszik? :))
Nem mondom, hogy hinni kell a híreknek, de itt hírek, fórumok, blogok szeretnék elmagyarázni, hogy azé me reptér még nem azt jelenti, hogy biztos is.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#38) extasymajom válasza Snowy_owl (#37) üzenetére


extasymajom
tag

legalább ő azon "boldog tudatlanok" közé tartozik akiket soha nem ér semmi baj. Aztán majd összeomlik a rózsaszín világ amikor egyszer ne adja isten, vele is megtörténik,.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#39) extasymajom


extasymajom
tag

Akit érdekel a folytatás: kint az 5. rész.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#40) extasymajom


extasymajom
tag

Akit érdekel a folytatás: kint a 6. rész.

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.