Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A legtöbben elsősorban a rendszert szeretnék ilyenen tudni, jó annak, aki már az express card foglalatba is ilyet tol.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Cs_Laci válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Vagy ilyenből kettő 32GB-s, és így váltogatod, hogy melyik rendszeredet használod (céges/otthoni vagy Linux / Win), a beépített vinyó meg egy nagy HDD :)

(#3) sanzi89


sanzi89
addikt

Nah, ezt meg hogy? Erre lehet OS-t telepíteni és bootolni róla? Adattárolásra meg kicsit luxus, nem?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4) DarkByte válasza sanzi89 (#3) üzenetére


DarkByte
addikt

Csak tippelek de szerintem a boot megoldható, elvégre a külön PCI kártyás IDE RAID vezérlőkről is lehet boot -olni vinyót (BIOS extension -ként általában van egy második menü ilyenkor) a PCMCIA kártya pedig amennyire tudom lényegében egy PCI kártya csak más csatolóval piciben. Ha ilyesmi meg van valósíta simán látszódhat normál vinyóként.

(#5) speedyx86 válasza sanzi89 (#3) üzenetére


speedyx86
tag

Lehet rá OS-t rakni, de nem érdemes. Nekem van egy ilyen 8 gigás expresscardom, és ket-három bootolás után kb 10 MB/s-re csökkent a sebessége a frissen formázott 60-70 MB/s-ről.

Azóta pendrive-nak használom... pedig sajna elég drága volt.

(#6) speedyx86 válasza DarkByte (#4) üzenetére


speedyx86
tag

Sima usb meghajtónak látszik.

(#7) DarkByte válasza speedyx86 (#6) üzenetére


DarkByte
addikt

No offense, de tök ugyanilyened van? Mert ha nem akkor majdnem lényegtelen amit írtál; ez működhet teljesen másként is, főleg hogy mostanság jönnek ezerrel a PCI-Express foglalatba tehető SSD -k is, lehet dettó ugyanaz csak PCMCIA/Express Card foglalatba.

[ Szerkesztve ]

(#8) #65675776 válasza speedyx86 (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Elég szar megoldás, a valós sebessége még egy átlag 2,5"-es HDD-től is bőven elmarad így. Az ExpressCard lehetőséget ad natív PCI-E csatolásra, miért nem erre kötik? Így semmi értelme az egésznek.

(#9) speedyx86 válasza DarkByte (#7) üzenetére


speedyx86
tag

Nem, nyilván nem pont ugyanilyenem van, mivel ez most jelent meg. Általánosságban az ssd-vel kapcsolatos tapasztalatomat osztottam meg. Bocs, ha ez nem volt egyértelmű.

(#10) speedyx86 válasza #65675776 (#8) üzenetére


speedyx86
tag

Nem tudom, hogy ténylegesen usb-n megy-e a dolog, csak annak látszik. És ugyanúgy lehet le/felcsatlakoztatni vindóz alatt. Szerintem ez azért lehet, mert a bios 4 csoportba sorolja a meghajtókat: ide, sata, usb, raid (jó, scsi meg sas, de azt hagyjuk a standard otthoni lapoknál).

(#11) #65675776 válasza speedyx86 (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PCI-E is támogatja a HotSwap-et.

(#12) kcsa válasza #65675776 (#8) üzenetére


kcsa
veterán

Nem tudom miből gondoljátok hogy ez sima usb-s, amikor még a cikkben is 2.5gbites sebességre hivatkoznak. Valszeg ez pcie*1

(#13) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Húúúh, nagyon elférne egy ilyen a notimba...
Nem szeressem a vincsi kerregést éjszaka :)

...

(#14) vottokar


vottokar
senior tag

Jó lenne tudni, hogy tényleg lehet-e bootolni róla. Akkor tényleg szimpi volna. (Bár nekem pcmcia kártya foglalatom van a notin, úgyhogy..)

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#15) rootkiller


rootkiller
őstag

Érdekes felvetés, a gyakorlat eldönti a szükségességét.

Artengo TR 990 Pro

(#16) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát ez vicces.

Anno még a PCMCIA-ra csináltak ugyanilyet. Aztán később abból lett a CompactFlash.

Most a PCMCIA-t leváltotta az ExpressCard. És most megint adattárolót gyömöszölünk bele. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Valahogy nem érzem szükségességét ennek az eszköznek.

Ha a boot megoldható róla, és folyamatos használat közben nem lassul be, akkor oké. De így, hogy gyakorlatilag egy USB-s tárolónál nem számottevően nagyobb az adatátvitel sebessége, felesleges luxusnak tartom.

(#18) NagyVillany válasza DuplaZso (#17) üzenetére


NagyVillany
tag

Hmmm hát ha azvan amit a cikkben írnak, hogy "a csatolófelület 2,5 Gbit/másodperces adatátviteli sebessége" ,
az 2.5 / 8 = 0.31 gigabájt, azaz több mint 300 MB/sec.

"gyakorlatilag egy USB-s tárolónál nem számottevően nagyobb"

ez ponthogy az USB gyakorlati kb 30 MB/s nél szerintem "számottevően nagyobb", kb 10x -ese :)

úgyhogy jöhetnek ezek az SSD-k, egyre gyorsabbak egyre nagyobbak, csak lehessen bootolni ebből a jukból minden notin, belső vinyot meg raktárnak használni, csak akkor pörögjön fel, ha matatunk rajta.

(#19) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha lehet róla bootolni, és nem lassul be, akkor ide jöhet egy :)

(#20) DuplaZso válasza NagyVillany (#18) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Az a csatolófelület, nem pedig az eszköz.
Vagy szerinted a SATA2-es vinyók is 300 MB/sec-kel olvasnak/írnak ?

(#21) #65675776 válasza NagyVillany (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a csatoló elméleti maximális sávszélessége. Az ezköz valós sebessége ettől biztosan elmarad. Hogy mennyire, az a belső felépítésétől függ.

"acked by a one-year warranty, the 32 GB variant is priced in Japan at US $170, and the 64 GB at $243." Szóval gyaníthatóan nem a villám fajtából valóak.

(#22) TheDragon007 válasza #65675776 (#21) üzenetére


TheDragon007
senior tag

... Ráadásul ha szupi sebességük lenne, akkor az is benne lenne a hírben :U

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#23) NagyVillany válasza #65675776 (#21) üzenetére


NagyVillany
tag

őő

énis a csatolo sebességét számoltam át MB/s re

az eszközröl nemírtam konkrét sebességet (a cikkben sincs sajna), csak annyit hogy jöhetnek az egyre gyorsabb, egyre nagyobbak ebbe a lukba

bootolos témához még annyi, hogy küzdöttem már egy LG notbuk expresscard-os sata kártyára dugott sima sata vinyo bootolásilag, nem sikerült, nem vette fel a boot eszközök listájára (legfrisebb akkori bios volt a notin, kb féléve) De ez csak egy szitu ami itt témába vág kb.

(#24) zeg válasza NagyVillany (#23) üzenetére


zeg
senior tag

Orrom előtt egy 'öreg' T7100-zal (Core2Duo) szerelt HP noti, ez tud express cardról bútolni, akár Vista és XP alatt saját HP progijával a BIOS-ba átállítható.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#25) rebugra


rebugra
aktív tag

Hú ilyen kell, rádobnám a win7-et, egy kis BIOS állítás, és pillanatok alatt Bootolna a rendszer :C

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#26) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Lehet vajon még ilyet kapni?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#27) Tim82 válasza Arlekim (#26) üzenetére


Tim82
nagyúr

eBay-en igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28) Arlekim válasza Tim82 (#27) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Néztem, de nagyon drágák, és a szállítás csak ront a helyzeten.
Itt lenne jó, de ritka mint a fehér holló...

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#29) Tim82 válasza Arlekim (#28) üzenetére


Tim82
nagyúr

Néha Hardveraprón van Verbatim gyártmányú Express Card SSD, olyan 10-15k körüli áron.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.