Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Erre talán nem sok kritikát lehet mondani, jó gép lesz ha összerakod. Ha nyernék a lottón akkor 16GB rammal és 980- as videoval szerelném :)

(#2) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Már egy ideje kikerültem a PC-s körforgásból, de tetszik. Főleg hogy Be Quiet lesz a táp... :) Ha építek új gépet akkor nekem is az lesz benne.

Nem tudom milyen kereted van a gépre de a kuckón, a hűtésén és a perifériákon ne spórolj majd. Meg inkább duplaannyi legyen a RAM.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3) Mokó


Mokó
aktív tag

Szimpatikus masina,szerintem jól összeválogattad.Igaz DarthSun-nak lehet jobb lenne 16 gigával,de szerintem
8-al szakitja a házfalat :) Gamernek nevezhetjük,nemde?Dehogynem.

(#4) po1son válasza tDr1v3r (#2) üzenetére


po1son
addikt

+1 szavazat a dupla ramra.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#5) Exil3s


Exil3s
csendes tag

http://logout.hu/bejegyzes/exil3s/szamitogephaz_hazilag_2.html

A keret ez lesz hozzá :) a + ram valóban jó ötlet :) Köszönöm !

10 emberből 6 az 4

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

A tápegység túl nagy, túl bronze, és túl drága.
Ramból pedig semmit nem buksz, ha veszel valami DC kitet(vagy csak simán 2 ugyanolyat), de egyszer amikor pl. VGA-t cserélsz vagy gariztatod, nagyon hasznos lehet az IGP.

Ezeket leszámítva teljesen jó.

(#7) po1son válasza Exil3s (#5) üzenetére


po1son
addikt

Egy ilyen atomrektorba mindenképpen érdemes, mert egy ilyen géppel gondolom nem 2 évre tervezel.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#8) marositech


marositech
senior tag

Biztos, hogy akarsz egy wifis lapot?
Ha vezetékest használsz, akkor mást választanék.
Fölösleges olyanra költeni amit nem használod ki.
16 GB RAM inkább mint a 8. :)

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#9) Exil3s válasza marositech (#8) üzenetére


Exil3s
csendes tag

Kihasználom garantáltan. a Leendő munkámból kifolyólag szükséges lesz a wifis lap :)

10 emberből 6 az 4

(#10) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Fölösleges ekkora táp egy 970-hez. Elég egy FSP Raider 550 Silver.

(#11) Shamy


Shamy
tag

Nem nevezted meg, mire kell, és mik a tervek a jövőt illetően.

Ha nem tervezel SLI-t kiépíteni, akkor a tápot redukáld le nyugodtan. Felesleges. Ez a rendszer full terhelésen jó ha 250W-ot felvesz. Megrángatva is 270-280W a teteje.
[Fogyasztás]
Egy jobb 400-as is elég alá, de azért egy 525-550 kellene, ha nő majd a VGA.
Az árából meg vegyél egy jobb hangkártyát. :)

[ Szerkesztve ]

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#12) prolad


prolad
őstag

Nekem tetszik, de valami adattárolót is tennék bele :D

(#13) Penguin95


Penguin95
senior tag

Én a GTX970 4GB-ot inkább 980-ra cserélném, a memóriát dupláznám (bár ez ráér még jövőre is talán), és lejjebb mennék a táp teljesítményét illetően, de akkor már legyen minimum silver.

(#14) namivanmar


namivanmar
csendes tag

szerintem is jól indul.
ha csendes gépet akarsz, akkor nincs baj az ekkora táppal. gondolom terhelés alapján nő a zaj/ventilátor fordulat, így játék közben sem lesz jelentős hangja. Ha a zajszint nem annyira mérvadó számodra, inkább a pénz akkor valóban elég egy kisebb is.
A 8GB RAM szerintem bőven elég egy átlag, vagy játszós gépbe. Ha nem dolgozol nagy fájlokkal (pl videó szerkesztés) akkor kezdésnek simán jó. Én egy 2x4GB-os kit-et vennék, amit később 4x4-re bővíthetsz. Mire a 16GB kevés lesz, addigra valószinű az egész gép is.
Valamint ha 4770 helyett találsz 4790-es procit azonos árban akkor természetesen az sem árthat :)
sok sikert a géphez.

(#15) D1Rect válasza namivanmar (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

"ha csendes gépet akarsz, akkor nincs baj az ekkora táppal. gondolom terhelés alapján nő a zaj/ventilátor fordulat, így játék közben sem lesz jelentős hangja."
Ez úgy sacc/kb. igaz. Érdemes utánanézni, hogy melyik táp milyen terhelés mellett mennyit forog.
Egy túlméretes táp alacsony hatásfokkal több hőt termelhet, mint egy kisebb táp magasabb hatásfokkal.
(mondom én ezt, 100W(se) fulload géppel és 600W-os táppal :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#16) aaa3


aaa3
csendes tag

ha van fölös pénz rendesen, nyomasd az ecc ramot és lapot :) megveéjd! (komolyan, évente több tíz felderítetlen memóriahibáról beszélnek, jobb esetben csak összeomlik a gép, rosszabb ha adat területen mert azt észre sem veszed, csak ha megváltozik egy hash pl)

(a kisebb tápot már sokan elmondták, "túl bronze" ez tetszett :) kb 15-20ért már talán kis platinum is van, kevesebb veszteség -> ugyancsak halkság, még ha terheled is)

[ Szerkesztve ]

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.