Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Na, ez az igazi nyúldobó. Súlya is van, össze sem törik..

(#2) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Túrázni lehet vinni, de minek, ha nem fut rajta a Locus Map vagy az OruxMaps...

(#3) csongi válasza Sebhelyes (#2) üzenetére


csongi
veterán

Pl nyulat dobni :)

(#4) TCSZ


TCSZ
senior tag

Nekem van csak olyan érzésem, hogy ha valaki csinál hagyományos telefont, akkor óda figyel rá, hogy véletlenül sem legyen konkurenciája a meg gagyibb okostelefonnak sem? Szerintem a témában lehetne egy jó cikket írni...

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#5) Carbonado11


Carbonado11
tag

Szerintem egy ilyen telefonnak alapból wifi hotspotnak kéne lennie. Plusz 128 Gb-os tárhelynek, plusz 10.000 mAh-s aksitöltőnek. Ezen kívül fapados navigáció, zseblámpa, rádió, és hőmérő... Ennyi!

Redmi Note 8

(#6) nickedez89


nickedez89
senior tag

Most nem azért, de ha ennek az üzemideje 9 pont, akkor minek 10? :D

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#7) T0rnad0 válasza nickedez89 (#6) üzenetére


T0rnad0
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

Z Fold 4

(#8) Szabcsizz válasza T0rnad0 (#7) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Jesszusom,ez nem semmi. A topikban még durvább üzemidők jöttek ki. :U

[ Szerkesztve ]

(#9) Fancy-boy válasza Carbonado11 (#5) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Felesleges túlbonyolítani, mivel ez egy alapmodell.
A drágább Evolveo modellekben van például Wifi is, meg egyéb extrák.( X2,X3,X4 )
Valószínűleg ez az új Z széria legolcsóbb tagja lesz.

[ Szerkesztve ]

(#10) aelod válasza Carbonado11 (#5) üzenetére


aelod
veterán

Persze és mindezt 17e forintért mi?
Ez a telefon nem arról szól, hogy az általad leírt dolgokat tudja.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11) Vikthor


Vikthor
nagyúr

LOL azok a csavarok! Nem tudom miért de hirtelen Kürt Gyuszink nyakmerevítője jutott eszembe! :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12) DonaldJames


DonaldJames
tag

Ennek sok értelme nincs max hogy le huzza a zsebedet,képek nagyon homályosak...

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#13) aelod válasza DonaldJames (#12) üzenetére


aelod
veterán

Hidd el van az a felhasználói közeg ahol nem a magok száma és a kijelző mérete a döntő hanem az, hogy ha elejted akkor ne pókhálósodjon és lehessen vele telefonálni és bírja a "rideg tartást" pl. műhelyekben, erdőben stb.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14) ncc1701 válasza DonaldJames (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Mert plö egy kőművesnek praktikusabb a legújabb szifon fél milláért ugye? Ja, nem.

(#15) DonaldJames válasza ncc1701 (#14) üzenetére


DonaldJames
tag

Arra ott van a régi Nokia,PL 1661-esem volt kb ötször kiesett a zsebemből a betonra és még mindig müködik. :DDD

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#16) vadkörte válasza Sebhelyes (#2) üzenetére


vadkörte
addikt

Tájoló + túratérkép. A GPS előtt is volt ám élet. :))

Alapfunkciós strapafonnak nem rossz és nem is kell sokkal többet tudnia. Az akkuja lehetne kicsit nagyobb - 2-2.500 mAh, de tekintve, hogy a hw-e nem sokkal lehet komolyabb, mit édessanyámék Nokia 1616-osaié és az a 800 mAh-s akkujával elvan 1-1,5 hétig, az 1.700mAh is elég lehet.

Üdv. V. Körte

(#17) ncc1701 válasza DonaldJames (#15) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerintem itt új telókról van szó.

(#18) #07538176


#07538176
törölt tag

Nem okostelefon, az biztos. Viszont ennek is meg van a célközönsége, tehát aki sokat túrázik, vagy olyan melója van, ahol egy okostelefon nem bírná ki, stb. annak megéri. :)

A nyomógombos készüléknél ne a kamerát, ne a "processzort", ne az OS-t nézzük, mivel ez egy butafone, attól függetlenül, hogy elég jól halad a világ a technológia részéről, még nem vágyik mindenki okostelefonra. Mint mondtam: ennek is meg van a célközönsége. :)

(#19) domper2015 válasza vadkörte (#16) üzenetére


domper2015
senior tag

Szerintem nagyon jó dolog a telefonon a Locus és társai, aki próbált éjszaka, szakadó esőben térkép alapján tájékozódni tudja mire gondolok.

(#20) KengelRoland


KengelRoland
aktív tag

Olvasgattam a hozzászólásokat és arra jutottam, hogy a hozzászólást írók 95%-a el sem tudja képzelni, hogy élnek rajtuk kívül a földön például idős emberek, vagy a technika iránt kevésbé érdeklődő emberek.
Ezeket a telefonokat nem nektek találták ki. Bármit tennének bele a gyártók, nektek az sem lenne megfelelően trendi. Ugyanakkor bármilyen vackot megvesztek, amin egy harapott alma van.
Az én idős kollégám reggel egy kávé mellett kinézi a térképen hová akar menni és egész nap nem kell neki semmilyen túristatérkép, meg rágott almás telefon kakiemojival szupervékony, szuperprocesszorral. Mégis odatalál ahová akar.De elmondom, hogy régen mikor nem volt okostelefon, akkor is voltak túrázók.
És mondom ezt úgy, hogy magam is Locus használó vagyok. Csak tisztában vagyok vele, hogy nem mindenkit érdekel a technika, na ezek az emberek veszik meg az ilyen telefont. :)

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#21) noe_01


noe_01
csendes tag

Media-Tech MT848 2000mAh aksi, IP67 és a "kamera" is csak 0,3 megapixel. Ugyanakkor csak 8400Ft-ba kerül. (Most vettem egy ilyet muternak :) )
http://www.media-tech.eu/mt848en

[ Szerkesztve ]

(#22) brownus válasza KengelRoland (#20) üzenetére


brownus
veterán

meg én, mostohafaternak. tökéletes lesz, remélem :)

(okostelefont nem tudja használni, már próbálta, mert szarrá van vagdosva munkájából adódóan az ujjai vége, a hüvelyk ujja félig levágva... plusz a munkakörnyezete miatt is..

(#23) Razarus


Razarus
tag

Szűk egy heti használat után..
A hangja, hangereje nagyon jó. A másik oldalon is értettek jól. Négy nap alatt nem csökkent az akkuszint, pedig két SIM-el megy és használva is van. Az elemlámpa végre ott van, ahol lennie kell: így le tudom tenni a telefont a földre, polcra, stb és oda világít, ahová akarom. (A X1-essel ez volt ez egyetlen bajom) A hátlapi lámpát használja, aki kitalálta. A lámpa SOS villogtatását viszont felesleges volt a gyorsgombra tenni, mert emiatt sokáig tart kikapcsolni a lámpát. Az SOS villogtatás nyugodtam mehetett volna egy eldugott menüpontba pld.
Elsőosztályú túratelefon isa Z1. Ha kell, világítok vele (fényerő bőven jó), illetve meghallgatjuk a híreket (nehogy közben kitörjön valami háború, amíg mi kint vagyunk :DD ) Kisülne a szemem a szégyentől, ha tájolón és térképen kívül bármi másra lenne szükségem a terepi navigáláshoz. Geocaching-hez volt csak navigátorunk, de amióta hülyék is beszálltak, azóta már nem járunk "dobozolni"
A Z1 fényképezője tényleg vacak és amúgy teljesen felesleges is a gépbe. Helyette lehetett volna még kicsivel nagyobb az akku. Én még nem láttam egy komoly műszaki embert sem, telefonnal bármit is fotózni. Nekik állítható fókuszos, távmérős. stb gépük van. Állvánnyal néha. Nem játszanak telefonokkal.
A céges SIM-nél nem tudtuk beállítani a számküldést (webes felületen a tiltás feloldva) A saját SIM-emen ezt úgy 15 éve csináltam meg és megy is. Ezzel lesz egy körünk a telekom-al. (SIM csere lesz valószínűleg)

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.