Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blueMerle


blueMerle
veterán

XD? Really? :DDD

Ezeket a nagyipapifonokat általában a legbanálisabb dolgokkal cseszik el, de nagyon. Pl. apósnak vettünk egy ilyen Alcatelt, nagy kijelző, szép nagy betük, gombok stb... DE! A felfele nyil minden esetben bekapcsolja a rádiót ami antenna nélkül is megy, azt kikapcsolni pedig csak a menübe belépve a beállitások alatt lehet amire persze szegény öreg sose emékezett hol van. :U Átállitani nem lehet. Ment a kukába.

(#2) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Azok a tesztképek :Y
Tuti nem kapcsoltál be valami effektet, ami elmossa a széleket? Legalább művészi fotókat lehet vele gyártani :C

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#3) #41133696 válasza blueMerle (#1) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekünk van Evolveo EasyPhone (EP-500) kártyafüggetlen mobiltelefon is abban konkrétan azt nem lehet beállítani, hogy küldje a számot :D

(#4) ghiottone válasza HoaryFox (#2) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Én kb. tengeribeteg lettem a képek megnyitásakor. :DDD

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#5) Wesder válasza blueMerle (#1) üzenetére


Wesder
félisten

Igazából az "XD"-nek semmi jelentősége nincs. Olyan mint az SE csak hàt ugye a zinterneten smiley-ként is hasznàljàk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) Fall-N


Fall-N
veterán

Csak azt nem értem, miért lett a hagyományos telefonoknál sztenderd ez a kicsi 2,4" kijelző, amikor az idős(ebb) korosztálynak nem ártana egy nagyobb.
Persze nem 4"-ról beszélek, de lehet itt jobb volna a kagyló kialakítás, igy legalább még nagyobbak lehetnének a billentyűk és a kijelző is.

[ Szerkesztve ]

(#7) Wesder


Wesder
félisten

Nincs benne B20 és az akku is csak sovány 1000mah, így nem is kell :( ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8) darvinya


darvinya
titán

Ja butafon, nem butafon készítőtől.
Banális hibáktól hemzsegni fog, amit a cikk nem fedett fel.

Nem tudom miért kell itt is piac gazdaság szemlélet, mert ezzel nem fognak nagyot kaszálni még, ha havonta vesz ilyet az ember.

Kezdjük ott, hogy a kijelzőt miért ezzel a technológiát használják?
Nem jobb e-Ink, vagy microLED? -De csak akkor több hétig üzemelne.
Nem jobb nagy oldalsó elemlámpa gomb? -De mert kézre áll marokba fogásnál.
Stb. tudnám tovább sorolni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9) Csapoati válasza blueMerle (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kampó telefonja XD ;]

Nekem kimondottan tetszik, az ára is jó. A gyári halszemeffektus a kameránál pedig egyenesen telitalálat. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) Goatman válasza #41133696 (#3) üzenetére


Goatman
aktív tag

Ezzel az anomaliaval en is talalkoztam, talan ennek a termekcsoportnak egy Beex markaju mutaciojanal. A megoldas az volt hogy minden kimeno hivast *31# prefix-szel kellett inditani es ertelemszeruen a kontaktokat elmenteni is, ezzel kikuszobolve a problemat.

Mit ne mondjak ez a megoldas nem igazan szerepelt a vizsgalt fokuszcsoport elso 3 instant otlete kozt :D

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#11) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Szegény Alice, te csak mindig ilyen "kihívásokkal küszködő" telefont kapsz. Lobbizz valami jobbfajta okosért. :))

Amúgy ez még kategóriájában is gáz, ennél jobb megoldások is vannak a piacon.....

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#12) AliceWake válasza bollokcs80 (#11) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Dehogy lobbizok, imádom ezeket ;] Instant stipi-stopi, ahogy megláttam. Mondjuk, egy másodpercig nem állt fenn a veszélye, hogy meg kell verekednem érte :P

Non omnis moriar.

(#13) Örni válasza AliceWake (#12) üzenetére


Örni
senior tag

És mennyire pussy magnet a telefon egyébként? :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#14) jorgoszka


jorgoszka
tag

"fícsör". szép magyar szó, gratulálok! :W

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#15) AliceWake válasza Örni (#13) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Hát, nem tudom, én nem voltam elájulva magamtól, amikor előkaptam :P

Non omnis moriar.

(#16) bollokcs80 válasza AliceWake (#12) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az más, akkor kedves egészségedre! :DD

Amúgy nagymamámnál is gondolkoztunk ilyesmi telefonon, aztán megkapta anyám kiszuperált Nokia 7230-át. Lehet, hogy nincs vészgombja meg töltőbölcsője, de legalább telefon : :)

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#17) blueMerle válasza Örni (#13) üzenetére


blueMerle
veterán

Szerintem ez helyfüggő. Egy idősek otthonában a "csajok" közt biztos hogy lehet vele menőzni :U

strider80: szinte mindegyiknek van valami nyűgje, ami miatt nehézkes lehet a használata egy idős ember számára (pláne ha még befigyel Alzheimer barátunk is). Meggyőződésem szerint ezt az égvilágon mindenkivel tesztelik csak idős emberekkel nem, vagy ha mégis az mindegyik kiöregedett IT-s akik kenik-vágják a témát. Adnának oda tesztre egy mezei átlagos kissé felejtős Pista bácsinak meg Böbe néninek, ők a célközönség :U

(#18) Crafter32


Crafter32
őstag

Mamám próbált volna Evolveot használni a nagyméretű gombok és kijelző miatt. A menüje annyira kezelhetetlen és idegesítő, hogy újra csak Nokia. Tetszett plecsnit erre? 2000 forintot nem érnek. Aki nem szeretne családtagjával kitolni kerülje el a márkát nagy ívben!

(#19) bollokcs80 válasza blueMerle (#17) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az utolsó mondatod sajnos globálisan igaz, nem csak az időstelefonokra. Sokszor pont a végfelhasználó fejével nem gondolkodik senki. :U

B.Cs.

(#20) szupermacs válasza AliceWake (#15) üzenetére


szupermacs
veterán

Tükör előtt kellett volna. :P

Egyébként végig az volt az érzésem, hogy nevetsz, miközben olvastam. Ez a sok XD. :D

(#21) iNfAntRy


iNfAntRy
senior tag

Hát igen, valóban érdekes névválasztás az XD xDxD
El is képzeltem mondjuk egy webáruházban: vásárolja meg legújabb készülékünk, egyszerűen fantasztikus: Evolveo EasyPhone XD :D

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#22) idegen lény válasza blueMerle (#1) üzenetére


idegen lény
őstag

Egy Alcatelt kidobtál a kukába? :Y XD Inkább adtad volna nekem. Imádom az Alcateleket! Tudnak ezek a franciák! Az én telefonomon (Alcatel OT(Operatív Thetán)-316 ezeket a gyorsnyilakat igenis át lehet állítani. Ezért kár volt kidobni! A méregdrága okostelefonokban nincs is rádió, míg az 1500 forintos és gyakorlatilag törhetetlen Alcatelekben beépített rádió van! Még fülhallgató nélkül is szól!

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#23) Wesder válasza idegen lény (#22) üzenetére


Wesder
félisten

Milyen jó hogy nem francia, hanem kínai ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) dementor


dementor
senior tag

Ezekben a telefonokban mindig van 1 kis nosztalgia. Ők valóban telefonok. A mai hordozható számítógépek pedig telefon funkcióval is el vannak látva. :K

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#25) idegen lény válasza Wesder (#23) üzenetére


idegen lény
őstag

Jó, látom, 2005-től. Bár én Hong Kongot még mindig nem tekintem Kínának. Hong Kong az Hong Kong.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#26) Csapoati válasza idegen lény (#25) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem, az 1997 óta Kína.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#27) idegen lény válasza Csapoati (#26) üzenetére


idegen lény
őstag

2005-ben lett 100 százalékban hong kongi, 2004-ben még 45 százalékban francia volt.

Csak azt nem értem, hogy mi kerül ezekben 12 ezer forintba. A "fényszivárgás" szó viszont gyönyörű, még ha nem is értem.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#28) Csapoati válasza idegen lény (#27) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mármint Hong Kong 1997 óta Kína (még különleges státuszú) része. :)

Szerintem 12 ezer nem rossz ár érte.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#29) idegen lény válasza Csapoati (#28) üzenetére


idegen lény
őstag

Tudom, nem is erről beszéltünk, hanem az Alcatel tulajdonosáról. Nem tudom, hogy jön ide, hogy Hong Kong mióta része Kínának?

Ahhoz képest, hogy 1500 forintért lehet venni Alcatelt, ami még többet is tud ennél. Ja értem, ahhoz nem jár töltőbölcső...

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#30) Csapoati válasza idegen lény (#29) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A "Hong Kong az Hong Kong"-ra reagáltam.

Mellesleg hol lehet kapni 1500 Ft-ért kártyafüggetlen, garanciás Alcatelt, amin ilyen nagyméretűek a betűk és számok?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#31) idegen lény válasza Csapoati (#30) üzenetére


idegen lény
őstag

Olyat sehol. A függetlenség miért szempont? A nagy gombok indokolnak ekkora árkülönbséget?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#32) Csapoati válasza idegen lény (#31) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A függetlenség azért, mert mondjuk egy meglévő telekomos számot nem mindenki szeretne lecserélni másra. A nagyság meg nem csak a gombokra értendő, hanem a kijelzőkre is. A gyorshívó pedig kincset ér, még akkor is, ha a fordítás hiánya miatt muszáj az onokáknak beállítani azokat. Egész egyszerűen ez nem egy sima nyomógombos telefon, ezért a felár. Ha nagymamámnak kéne most telefon, inkább venném ezt, mint egy sima Alcatelt.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#33) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Valóbban az idősebbeknek nagyobb kijelző kellene, nem ekkora. Hiába a hatalmas gombok,

(#34) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet.

(#35) idegen lény válasza Csapoati (#32) üzenetére


idegen lény
őstag

Lehet. Szerintem meg azért, mert ennyiért is viszik őket, mint a cukrot.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#36) Tomikaa. válasza idegen lény (#27) üzenetére


Tomikaa.
tag

Fényszivárgás: ha oldalra fordítod a telefont, a kijelző szélein látszódik a fehér háttérvilágítása.

(#37) idegen lény válasza Tomikaa. (#36) üzenetére


idegen lény
őstag

:R

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#38) Infomaker


Infomaker
tag

Tul bonyolult, mint a tobbi ilyen. Elmondom mi kell bele: hivas es telefonkonyv. Nem kell sms, nem kell csengohanvalasztas, nem kell menu!
Vegletesen egyszeru kell de olyan meg nem letezik. Apukam meg a funkciogombot sem erti hogy hol ezt csinalja hol azt.

(#39) idegen lény válasza Infomaker (#38) üzenetére


idegen lény
őstag

Teljesen igazad van. Azért csengőhangok maradhatnak, meg a vészgomb, azokat csak egyszer kell beállítanOD, és ízlés kérdése, és időnként nem árt egy kis változatosság. Lámpa sem árt, esetleg rádió. Meg az sms is kérdéses, de tényleg nem tudják elolvasni, pedig azzal pénzt lehetne spórolni. Egyszerűbb megoldások kellenének. Agyukra ment a technológia!

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#40) idegen lény válasza rolkaDb (#33) üzenetére


idegen lény
őstag

Ugyan minek? A telefonszámoknak ekkora bőven elég. Minél nagyobb, annál hamarabb merül le. A töltögetést utálják a legjobban.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#41) idegen lény


idegen lény
őstag

Ha jobban belegondolok, egy olyan telefon lenne a legjobb, amit magyarul lehetne utasítani, hogy mit csináljon. Ezzel könnyű lenne számolni is, és bármennyi funkciója lehetne, mert így könnyű lenne a kezelése. Nagyon is hasznos lenne egy ilyen telefon a gyengénlátóknak, vakoknak, csökkent értelmi képességűeknek is. Ha szólítanák, válaszolna, hogy meg lehessen találni. A technológia meg van egy ilyen telefon gyártására, és az igény is óriási rá. A társadalom szégyene, hogy nem gondol rájuk. Egy ilyen telefon már tényleg megérne tízezret, és pillanatok alatt elkapkodnák. Szerintem van is ilyen telefon, csak nem jut el hozzánk, vagy túl drága.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#42) kpityu2


kpityu2
őstag

Nem értem miért kell, hogy a nagyitelefon a gagyiság szinonímája legyen. Éppenhogy jobban oda kellene figyelni a konstrukcióra, nem összehányni bele minden maradékot. A menünek pedig éppoly kidolgozottnak kellene lenni, mint egy Apple termék esetén, pont a célcsoport miatt.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#43) jalos


jalos
csendes tag

És még mindig a hivás letétel gombot kicsit hosszabban nyomva (Időseknél ez előfordulhat, mint nálunk is a családban) a telefon kikapcsol.

Ilyeneket nem kellene elkövetni.

[ Szerkesztve ]

(#44) hampidampi válasza jorgoszka (#14) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha akarod mondok még párat: pulóver, bodicsek, neszesszer, szvetter, frizsider. Tovább is van, mondjam még?

(#45) ceia


ceia
őstag

Ennyiért simán megéri! A kisebb hibáitól eltekintve szinte tökéletes egy idősebb embernek. Valaki csak segít beállítani amit be kell, és onnantól hű társ lehet a mindennapokban. Jó telefonálni, zenét (rádiót is) hallgatni (füles nélkül!) a zseblámpa jól jöhet, és a vészhívó is telitalálat, ha szükség lenne rá, a töltője pedig szuper. A kivitele sem rossz, markáns a maga módján. Talán ha a gombok nem ennyire lekerekítettek, hanem szögletesebbek volnának, azért jobb lenne. A kijelző megfelelő, szép nagy számokkal mutatja az időt. Végülis tud minden fontosat, ha nagyon modernek vagyunk, még bluetooth is van, ha ki akarnánk hangosítani pl. A kamera pedig hatalmas poén! A macskás kép akár egy Monet (vagy esetleg Manet?) is lehetne! :C Ha nem lennének ekkora gombjai, még nekem is jó lenne strapafonnak melóba. De még így is motoszkál bennem a gondolat! ;]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#46) idegen lény válasza ceia (#45) üzenetére


idegen lény
őstag

És tényleg van egy macskás kép! De még egy temetői is! :Y [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#47) ceia válasza idegen lény (#46) üzenetére


ceia
őstag

Sajnos a linkelt oldalon nálam nem jön be egyetlen kép sem festményről. De valószínűleg mindkét festőnek van macskás képe is :) Ha beírom gugli képhez hogy monet cat vagy manet cat, kiad egy csomót.

        it's more fun to compute

(#48) idegen lény válasza ceia (#47) üzenetére


idegen lény
őstag

A cikk linkjét csak a festők szembetegségei miatt tettem ide. A macskás fényképről meg te írtál. Azon csodálkoztam, hogy tényleg van rajta egy macska.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#49) Oldman2


Oldman2
veterán

Ez a két poszt itt is fontos lehet!

Evolveo Easyphone XD friss tapasztalatok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.