Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szasanyi


szasanyi
félisten

No kérem, van itt tápválaszték dögivel! :C Pici gond lehet egyeseknek (ahogyan azt Thermaltake tápos cikkel kapcsolatban meg is jegyezték), hogy itt is 550W teljesítményű táp a legkisebb.

(#2) MMIX


MMIX
addikt


EVGA Supernova G3 1000W teszt, www.jonnyguru.com
SuperFlower Leadex II

(#3) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

A folyamatos hatékonyság növekedésével nagyon nincs is értelme már 6-7-800W-os vagy felette tápoknak egy átlagos usernek. Hacsak nem 4way sli crossfiret akar amit meg lassan maguk a gyártók is kikoptatnak a divatból, 2 felett nincs értelme.

Egy mai I7-hez és akár egy 1080-hoz is elég az 550-600W.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#4) Sinesol válasza SkyS1gn (#3) üzenetére


Sinesol
veterán

Kijön az még 400 wattos minőségi táppal is, lassan az 550 is overkill kicsit. :K
Az 1080 maximum 210 watt game alatt + az i7 meg 65w, még a plusz ssd, hdd, memóval is alig megy 300watt fölé cakompakk, bőven megvan a 20% ráhagyás is. :K

Arról nem is beszélve, hogy egy jó 400-as Seasonic pl. 0-24 órában képes 450watton is menni, szóval még csak meg sem terhelő neki ha épp max közelben menne folyamat.

Egyébként ezek is különösen jó tápok az SF belsővel, az 550wattos még erősen ajánlható is, ha tuning is szóba jöhet, viszont nem látom sok értelmét a többinek, mivel lassan kutya se támogatja már a többkártyás rendszereket. :N

[ Szerkesztve ]

(#5) Departed válasza SkyS1gn (#3) üzenetére


Departed
őstag

Hát ezaz, a fránya fogyasztáscsökkenés...

Tervben volt R9 390-es radeon vétele (~300watt max. fogyasztás), hozzá előre megvettem az FSP Raider 550watt-ost.

Aztán lett az egészből egy GTX 1060 (~125watt max. fogyasztás), így max 250 wattot fogyaszt az egész gépem. Szegény táp meg csak malmozik kb. :P

(#6) keIdor válasza SkyS1gn (#3) üzenetére


keIdor
titán

Terhelve az én gépem 280W-ot eszik, lemérve fogyasztásmérővel. Még a 600W is indokolatlanul sok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Egészen "retró" ez a stancolt ventilátor rács :)

(#8) Dare2Live válasza SkyS1gn (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Egy mai I7-hez és akár egy 1080-hoz is elég az 550-600W"

550-600? Egy 8magos 5960X túlhajtva 4 GHz + 1080 hoz is elég egy 450Wos! [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) Tomassy00 válasza Sinesol (#4) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Te eléggé eltévedtél a susnyásban úgy látom... :)

(#10) Dare2Live válasza MMIX (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

G2 is nagon jó volt, de ez így elsőre mégjobbnak tűnik. remélem 550ws is hasonlóan teljesít.

Egyre kevésbé vonzó a prime széria :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) szasanyi válasza Tomassy00 (#9) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezen a hsz-en felnyerítettem! :DDD :))

(#12) Sinesol válasza Tomassy00 (#9) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem sok fogalmad lehet a dolgokról, ha ilyeneket írsz. :N

Bár a konfigodhoz választott tápot elnézve, gyanítom az RGB ledes gamer cuccok fps javító hatásában is biztosan hiszel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) FoLey-v


FoLey-v
addikt

1000W-nál kicsit elírás van. :))

Max. terhelés 24 A 24 A 83,3 A 0,5 A 3 A

Max. kombinált terhelés 120 W 999,6 W 6 W 15 W
850 W

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#14) Sinesol válasza Sinesol (#12) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja sry, most látom SLI miatt, habár az is megérne egy misét, hogy miért épít bárki 1070 SLI-t 2016-ban, amikor a legtöbb gyártó nemigazán foglalkozik multi gpu implementációkkal.
Kíváncsiságból néztem egy tesztet, kemény 30% WQHD-ban az előnye a plusz kártyának, 4k-ban meg értékelhetetlen az fps. Akkor már előbbre lennél egy 1080-al és jobb a min fps is.

[ Szerkesztve ]

(#15) Tomassy00 válasza Sinesol (#12) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Nekem nincs fogalmam? :B Nem mindenkinek van "210" wattos ezernyócvana, meg "65" wattos íhete.
Van AMD oldal is, de a régebbi intel/nvidia cuccoknak is lehet derék fogyasztásuk. Egy gtx 980ti-nek is van étvágya hát ha még szénné húzza az ember... Egy valamire való i7 se 65 watt... Húzva benyalja még a 120 -at is és még nem is mondtam sokat... És akkor hol van még a crossfire meg az sli, ha már nem is annyira elterjedtek a több kártyás redszerek, de még jelen vannak.
Nem kell itt óverkillezni kéremszépen, biztos meg van a 4-5 száz wattos tápoknak is a létjogosultsága, de azért na....

"Arról nem is beszélve, hogy egy jó 400-as Seasonic pl. 0-24 órában képes 450watton is menni, szóval még csak meg sem terhelő neki ha épp max közelben menne folyamat." Na ehhez meg annyit hogy vegyél te ilyen 400 wattos tápot aztán tegyél alá 450 wattot fogyasztó konfigot, vagy 500-at mert szerintem még azt is bírná, sőt akkor érezné jól magát, és váljék egészségedre !

[ Szerkesztve ]

(#16) Tomassy00 válasza Sinesol (#14) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Nem kell észt osztani, nagyon jól tudom mit produkál egy 1080, meg az 1070sli. Az oka is meg van hogy miért 1070sli-m van.

(#17) Sinesol válasza Tomassy00 (#15) üzenetére


Sinesol
veterán

Egy szóval sem beszéltem arról, hogy 450 wattot fogyasztó rendszert építsünk egy 400-as tápra, hanem arról, hogy pl. stressztesztekben több Seasonic táp képes ilyen körülmények közt is hosszabb ideig hibátlanul teljesíteni. Tehát ebből adódik a feltevés, hogy ha egy ilyen kiváló minőségű tápot 400-as tápot gyakran járatunk a névleges teljesítményhez közel, akkor sem lesz semmi problémája. Na persze ez megintcsak worst case scenario, hiszen ez a névleges teljesítmény közelében történő használat sem 0-24-et jelent, mivel senki sem játszik éjjel-nappal. Arról nem is beszélve, hogy korábban kolléga is említette hogy i7+1080 rendszere 280 wattot eszik terhelve, ami még a szokásos 20% ráhagyással is bőviben belefér a 400wattos keretbe.

A tuningot figyelembe véve írtam, hogy ott már kellhet egy 550w-os jó minőségi tápegység is a korábban említett konfighoz.

Az AMD oldalban persze igazad van, azt el is felejtettem, annyira semmi alternatívát nem jelent szerintem a Cpu kínálatuk, bár ez csak szubjektiv véleményem. De tagadhatatlan, hogy aki azt az oldalt választja, annak kell a nagyobb táp.

[ Szerkesztve ]

(#18) szasanyi


szasanyi
félisten

Látom bonyolódik a téma, de szerintem a tápos topikban inkább kifejthetnétek a továbbiakat.

(#19) tomcat78 válasza Sinesol (#4) üzenetére


tomcat78
őstag

Khm...Egy K-s i7 nem igazán éri be szerintem 65 wattal...Az i7 6700k pl alapból 95w...Kis tuningal meg simán beveri a 130-140 wattot.(ezalatt értek olyan cirka 4,8+ghz-et...)
De persze nem értek hozzá...A 400as tápot meg 450-en terhelni hosszútávon...Max kondit grillezni tudnám elképzelni,kisérleti jelleggel....Bár ha legközelebb rámérsz a rendszer fogyasztására,nézd már meg légyszi,hogy a felvett teljesítményből mennyit is ad le,mert érdekelne :R

[ Szerkesztve ]

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#20) Dare2Live válasza Tomassy00 (#15) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Senki s ebeszélt AMDről. Úgy indult a beszélgetés, hogy "Egy mai I7-hez és akár egy 1080..."

pont ez volt a lényege, hogy anno volt értelme, már nincs.

hogy idézzek #5ből:
"Hát ezaz, a fránya fogyasztáscsökkenés...
Tervben volt R9 390-es radeon vétele (~300watt max. fogyasztás), hozzá előre megvettem az FSP Raider 550watt-ost.
Aztán lett az egészből egy GTX 1060 (~125watt max. fogyasztás), így max 250 wattot fogyaszt az egész gépem.
"

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) tomcat78 válasza Dare2Live (#20) üzenetére


tomcat78
őstag

Hogy ne csak off legyek..
A fogyasztás csökkenés ellenére sem biztos,hogy értelmetlenek a nagyobb teljesítményű tápok ilyen és ehez hasonló felépítéssel,gondolok itt a kb félpasszív hűtésre/működésre.
Nekem pl,mikor tápot cseréltem ez is szempont volt,hogy legalább egy darabig csöndben legyen,elérhető áron.
Ha valakinek ez számít,akkor egy nagyobb táp jó választás is lehet akár.(gondolok itt pl csendesnek mondható vizes gépekre.Ahol mondjuk még egy pumpa is rátesz a fogyasztásra is.)
Ezeknek a tápoknak a mérete tetszik :C Bár azt nem tudom mennyire megy a hőmérséklet rovására...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#22) Tomassy00 válasza Dare2Live (#20) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Annyi a lényeg hogy a 210 watt nem mindig 210 watt, meg a 65 watt sem mindig 65 watt. Na meg ez az "óverkill" -ezés mindig betesz... :W

(#23) Sinesol válasza tomcat78 (#19) üzenetére


Sinesol
veterán

Azt hiszem újra meg kell jegyezzem, hogy nem volt szó arról, hogy hétköznapi használatban 450 watton járassunk egy 400wattos tápot, valami komoly probléma lehet itt az értelmezéssel.

Tomassy00: Az a 210 watt peak fogyasztás volt sok játék átlaga alapján, az átlagos maximum ennél is kevesebb játékok alatt. Furmark-al lehet maxra terhelni teljesen, bár az nem éppen valóságos terhelést jelent, de ott talán felmegy 230W-ra.

Persze tuninggal megy az bőven feljebb, ez igaz, de én alapvetően egy stock i7+1080-at vettem példának.

[ Szerkesztve ]

(#24) tomcat78 válasza Sinesol (#23) üzenetére


tomcat78
őstag

Tudom értelmezni amit írtál,ne aggódj az ovit kijártam :D
Viszont a burkolt,vagy kevésbé burkolt szarkazmusod ellenére,komolyan gondoltam a kérésemet a mérést illetően.Konkrétan arra lettem volna kíváncsi,hogy ilyen túlterhelésnél-amennyiben bírja a táp-mennyire hatékony.
De tudod mit,ha azt nem tudtad értelmezni....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#25) Dare2Live válasza tomcat78 (#21) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Azonos kialakítás/bordaméret esetén pont nem érdemes nagyon fölélőni. alacsony %os terhelés = alacsonyabb hatásfok = több veszteséghő = hamarabb felpörgő venti.
Nem mindha nagy difik lennének. :)

Aki csend fetisiszta az táp részről vegyen passzív vagy félpasszív tápot, hatásfokra lehetőleg plantium/titaniumot de fölös megvennie a 850Wos primeot, ha a 450es fanless is sok.

imo

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) Zotya84 válasza MMIX (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Juppí, SF elektronika.

Azok, legalábbis a jobbak, régen sem voltak rosszak, nem is tudom, hogy mióta szolgál már a mostani tápom - amit a hatékonysága miatt már egy ideje tervezek cserélni.

Viszont hatékonyság ide, hatékonyság oda, ebből is kénytelen leszek megvenni a 750-est, pedig már nagyon nem kéne ekkora táp jó ideje - de sajnos a 8db SATA meghajtóm miatt csak szükségem lesz rá, mert még a 650-eshez sem adnak eleget... :/

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#27) tomcat78 válasza Dare2Live (#25) üzenetére


tomcat78
őstag

Nekem azért az konkrétan kevés lenne...Most egy 750-es táp van a gépben,ami 50%-os terhelés felett kapcsol csak ventit.Azért azt túl tudom lépni :D
Ettől függetlenül igazad van az elejével,így senkit nem buzdítok túlméretezésre,de amire válaszoltál,van akinek szempont,mint pl nekem volt.Bár az igaz ezeknél a tápoknál,hogy a 20% terhelést azért elég könnyű elérni.
És nem vagyok csend fétisiszta....bár az asszony laptopja néha az agyamra megy a hangjával :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#28) AxBattler válasza MMIX (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Dat review! :Y

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29) vaakuum válasza Sinesol (#4) üzenetére


vaakuum
addikt

Talán ha tényleg bejön az, amit annó rebesgettek a dx12 kapcsán, hogy akár különböző típusú kártyák is dolgozhatnak együtt (vagy igp +vga), ha meg van írva hozzá rendesen a lehetőség a játékban...talán akkor lesz majd a többkaris rendszereknek és durva tápoknak is reneszánsza :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#30) #16939776 válasza vaakuum (#29) üzenetére


#16939776
törölt tag

Bányászatra most is eladnak pár a "durva tápot", jóval többet, mint amit DX-12 miatt valaha is fognak :U

Anyagilag megéri-e a játék gyártónak, hogy ilyen szintű supportot adjon, jóval több eladott példányt pedig nem hoz. Lessz-e így support?->nem

[ Szerkesztve ]

(#31) Leslie_K.

Nálam egy 850 G2 teljesít szolgálatot és csak ajánlani tudom. Az idő javában be sem kapcsol a ventilátora, úgyhogy hangra nincs panasz, a feladatát pedig gyönyörűen ellátja (a kábelezés modularitását meg imádom). Én bőven megelégedtem volna egy kisebb példánnyal is, csak amikor a Cooler Master V700 tápomat gariztattam és levásárolhatóságot kaptam cserébe, akkor persze a 750 G2 plusz a különbözet visszafizetése nem volt járható út a bolt számára. Előtte egyébként egy 460W-os Zalman szépen kiszolgálta a húzott i5-4690K és szintén húzott GTX 970 kombómat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.