Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Jah, régi nagy cégek meg még mindig hatalmas címtartományokon ülnek.

(#2) kraftxld válasza gyuszaa (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És egyre több és több szolgáltató vezeti be a CG-NAT-ot.
Ezt az elfogytak az IP címek egy 20 évvel ezelőtti Byte magazinban is olvastam már :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) Ribi


Ribi
nagyúr

Szerintem az IPv4 lobby nem hagyja az IPv6 elterjedését és ezt az IPv4 maffia is támogatja. ;]

(#4) janeszgol válasza gyuszaa (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan ez a gond. Lásd IBM. Eléggé összement 20 év alatt, de hatalmas B-s címtartományon ül. Natoljanak ők is, vegyenek vissza tőle. Nem kell minden kliensnek direktben a netre látnia.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) kraftxld válasza janeszgol (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért vannak még elég nagy blokkok:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) Snoop-y válasza Ribi (#3) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azert vannak szolgaltatok akik kapasbol IPv6-ra tesznek. Pl nalunk (svajc) UPC es Sunrise by default csak azt ad. Ha kered kulon akkor raknak at IPv4-re.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#7) jerry311 válasza janeszgol (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem kell visszaadni, haladni kell a korral es IPv6-ot hasznalni.
Talan 2012-es hir (vagy oregebb), hogy a google bleso halozata csak IPv6, nincs mar sehol IPv4.
Afrika is elorebb jar IPv6-ban, mint Eszak-Amerika vagy Europa, mert nem volt mas lehetoseguk. Az IPv4 cimek elso kiosztasakor meg sehol sem voltak internet teruleten, mire kellett volna, addigra meg inkabb IPv6-ot epitettek...

(#8) Snoop-y válasza jerry311 (#7) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen de az IPv6 terjedesehez kellene oktatas is mit hogyan. Ugye alapban nincs NAT minden eszkozod kint log vele a neten. Ha szarul van beallitva a FW akkor szopoalarc...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#9) jerry311 válasza Snoop-y (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

A 15 eves Cisco tananyagokban es vizsgakban mar volt IPv6.
A felhasznaloi oldalon levo SPI tuzfel meg ugyanugy SPI tuzfal marad, annyival lesz kevesebb, hogy mar nem NAT-ol.

(#10) borg25


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Részemről a gond ott van az IPv6-al, hogy az nem izgat min megyek ki, játék nem nagyon, szóval mindegy lenne. Viszont van NAS... DynDNS szolgáltatás meg nem nagyon van IPv6-ba (ingyenes) Az is kérdés, hogy a NAS-on futó programok mennyire támogatják, ha én IPv6 címen akarom megszólítani, és mégis csak egyik oka lenne a NAS-nak, hogy a rajta lévő anyagot bárhonnan el tudjam érni ha akarom. (na nem public http-n, hanem ssh, és társai)
Van ezekre valakinek ötlete? Mert különben megy a levél a UPC-nek ismételten, hogy vissza az IPv4-et.
Tippemre az otthoni felhasználóknak többségének ez a gondja az ipv6-al.
Kis cég szerintem dettó. Ha honlapot/felületet üzemeltet akkor nem izgatja, a dolgozók NAT-olása se gond, de ha valaki el akarja érni otthonról a szervert, akkor megint csak kell valami cím/névfeloldás.
Na és ezt nem nyomják, hogy legyen rendes IPv6 dynDNS szolgáltatód a NAS-ba/routerbe.

(#11) Silεncε válasza borg25 (#10) üzenetére


Silεncε
őstag

Lehet én vagyok a hülye, de az IPv6-nál pont az lenne a lényeg, hogy nem kell DynDNS, mert minden eszköznek van saját, kívülről látható címe (ahogy az föntebb is írják).

[ Szerkesztve ]

(#12) borg25 válasza Silεncε (#11) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy ez mennyire statikus/dinamikus, de ha még statikus is, nem szeretnél szöszölni azzal, hogy 10 számot megjegyezzek. :S
Persze aztán lehet, hogy az lesz, hogy telefonba bír, s ha kell másol...

(#13) MasterMark válasza borg25 (#10) üzenetére


MasterMark
titán

Dynv6 vagy a no-ip is tud már IPv6-ot...

Dinamikus DNS-t pedig nem routerből frissíted IPv6-nál, hanem a szerverről mivel annak a címe kell, nem a routeré...

Dolgozókat proxyzni kell, nem natolni IPv6-nál. Illetve cég kap fix IPv6 tarományt, arra beregisztrálja a doménjét és kész.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#14) MasterMark válasza Snoop-y (#8) üzenetére


MasterMark
titán

Erre van a privacy extension, stateful firewall.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.