Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blueMerle


blueMerle
veterán

Szerintem az 5,5" már rég nem phablet, amikor az 5,1"-os telókat Mininek nevezik a gyártók :U

(#2) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Tájföld... What? :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3) ctvagyok válasza blueMerle (#1) üzenetére


ctvagyok
őstag

Szerintem 5.2" felett phablet. Aztán nevezzék aminek akarják.

A telefon meg szuper lenne, csak szerintem a 615 nem a legjobb. De ha minden igaz, jövőre lesz jobb hardver középkategóriában.

(#4) #56573440 válasza blueMerle (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

nálam 6" fölött kezdődik a phablet, az 5.5 az ilyen átlagos telefon méret kezd lenni.

de kinek kinek ízlése szerint :D

(#5) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Jó lenne, ha 2016-ra elterjedne a 4GB RAM, és nem csak a flagshipekben! :U

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#6) atike


atike
nagyúr

Istenem az a fókusz-elnevezés... Ez kezd kicsit az NDK-s 3000 wattos magnókra emlékeztetni... :U

Amúgy határozottan kellemes....

(#7) vigyori78


vigyori78
őstag

Középkategoriában jó lenne ha ehez hasonlóan a 4gb lenne az alap. Példát lehet venni.

(#9) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

Az Oppo szereti magát prémium cégnek feltüntetni,és sajnos az árat is ehhez igazítják.
Jól néz ki,de 100-nál tuti több lesz

(#10) capulet75 válasza Szabcsizz (#9) üzenetére


capulet75
addikt

Az Oppo eléggé prémium termékeket gyárt. ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#11) wolfman válasza Szabcsizz (#9) üzenetére


wolfman
veterán

Igen jó árazása lenne ilyen specifikációval 100 alatt. Bármire lefogadom, hogy 140-160 körözz lesz az ára idehaza.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#12) danee91


danee91
senior tag

Persze a Snapdragon 615-öt nyomatják mindegyikhez, de kösz nem kérem :D

Ha már Qualcomm, akkor majd a Snapdragon 618 vagy 620 jöhet

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#13) AS


AS
félisten

615 és 4 gb-t ram . ez nagyon nem jó igy... Unlogikátlan.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#14) Depression válasza AS (#13) üzenetére


Depression
veterán

Remélem nem nyelvész vagy... ;]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#15) maximilian4 válasza AS (#13) üzenetére


maximilian4
addikt

Miért ne lenne jó?
A proci elsősorban a teljesítményért felelős ,a ram pedig a multitaskért. Egyébként a 615 szinte mindenre elég.

Maxi

(#16) atike válasza maximilian4 (#15) üzenetére


atike
nagyúr

....és a multitaskhoz nem kell teljesítmény? :F

Na igen, amúgy meg: "640 KB mindenki számára elég kell hogy legyen"... :DDD

(#17) maximilian4 válasza atike (#16) üzenetére


maximilian4
addikt

614 és a 4 gb ram szerintem simán összeegyeztethető. Szerinted a 615 olyan nagyon gyenge proci lenne, ami nem tudná "kihajtani" a 4gb ram-ot?

Nem azért mondom, de nekem 615-tel tökéletesen smooth a rendszer és az összes játék akadás nélkül fut (rr3, asphalt8, dt2...).

Maxi

(#18) atike válasza maximilian4 (#17) üzenetére


atike
nagyúr

Nem tudom :U

Nem az a kérdés, hogy ki tud egy proci hajtani 4 giga ramot szerintem...

(#19) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Az árára leszek kíváncsi.

(#20) Hunujv válasza Fejvadi (#19) üzenetére


Hunujv
tag

Szerintem 140 körül fog nyitni. (A sima R7 most 105e)

(#21) maximilian4 válasza Hunujv (#20) üzenetére


maximilian4
addikt

Annyiért azért nem rossz. Akinek volt oppo-ja tudja milyen prémium. Nagyon jó anyagok, nagyon jó összeszerelés, nagyon jó rendszer, jó kamera(alá normális szoftver!), jó kijelző. A sd 615 a legtöbb embernek bőségesen elég, és ugye a 4 giga ram. Ja és ami sok embernek hiányzik mostanság, a bővíthetőség.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#22) danee91 válasza maximilian4 (#21) üzenetére


danee91
senior tag

Sajnos ez valószínűleg horribilis árért, ami már nem midnenkinek fér bele (saccra ahogy előttem írták, 140-160 ezer Ft).

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#23) maximilian4 válasza danee91 (#22) üzenetére


maximilian4
addikt

Most ha belegondolsz, hogy egyes csúcsmodellek gyakran egy 100-assal drágábbak, akkor nem is olyan horribilis. ...és van amiben ez többát/mást nyújt.

Maxi

(#25) Szabcsizz válasza capulet75 (#10) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Az lehet,én nem is vitatom,de azért azt tegyük hozzá,hogy sokan nem ismerik ezt a márkát.
Ahogy felettem is írták,140 minimum lesz,az meg baromisok egy Snap615-ért.
Hiába a 4GB RAM.

Sebhelyes:annyiért szerintem használtat se fogsz kapni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26) wolfman válasza maximilian4 (#23) üzenetére


wolfman
veterán

Az 'egyes csúcsmodellek' a sok kis apróság miatt drágábbak 100eFt-al mint a többiek. Vannak azok a funkciók, amikért egyszerűen nem fognak kevés pénzt elkérni és rögtön be lehet lőni egy bizonyos intervallum közé. OLED kijelző + 4Gb ram? Már boritékolható, hogy 100e+Ft lesz az ára. FullHD +32Gb? Pfff, +40eFt! Ezt még lehet bővíteni 128Gb memóriával? +20eFt és meg is érkeztünk a 160eFt-os valós áráig.
(Samsungnál meg azért fizetsz minden készülékért +20/30eFt-ot, mert az utolsó szaros típusokra is jön folyamatosan frissítés/támogatás 4 éven keresztül.)

Sokan abban reménykednek, hogy egy kínai cégtől majd megkapják azt a k..vaf@sza álomárat egy csúcskészülékre, amit minden este megálmodnak REM fázisban, de NEM! A kínai gyártók is észrevették, hogy bizony egyes funkciókért ők is perkálnak, akkor nem lehet kevesebb pénzt elkérni, mint amit a vásárló szeretne adni. Egy ideje, ha olvasom egy készülék mit fog tudni, akkor szinte pontosan be tudom saccolni a leendő vételárát + - 5-10.000Ft.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#27) Hunujv válasza wolfman (#26) üzenetére


Hunujv
tag

(Samsungnál meg azért fizetsz minden készülékért +20/30eFt-ot, mert az utolsó szaros típusokra is jön folyamatosan frissítés/támogatás 4 éven keresztül.)

:Y De szép is lenne... :K

(#28) G4bi89 válasza wolfman (#26) üzenetére


G4bi89
senior tag

"Samsungnál meg azért fizetsz minden készülékért +20/30eFt-ot, mert az utolsó szaros típusokra is jön folyamatosan frissítés/támogatás 4 éven keresztül"

Uhh ez azért fájlt. :D Még a csúcskészülékeiket sem támogatják ennyi ideig. A Galaxy S3 2012 májusában jött, tehát idén tavasszal volt "még csak" 3 éves, és ehhez képest nem kapta meg a tavaly novemberi 5.0 -át.
A középkategóriás telefonjaikat meg egyből leszarják, ha szerencséd van akkor jön rá egy főverzió. Persze ami most már alapból 6.0 -val jön az jövőre nem fog 6xx vagy 7.0 -át kapni. (szinte biztos)

Oppo ColorOS rendszere meg azért elég sok helyen veri a touchwiz -t, és most nem a kinézetre gondoltam mert az szubjektív.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#29) Kékes525


Kékes525
félisten

Jó telefonnak tűnik. Nekem az 5,5 hüvelykes méret a legnagyobb, ami még elfogadható.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) wolfman válasza G4bi89 (#28) üzenetére


wolfman
veterán

Igazatok lehet, bár én meg ellenkezőjét tapasztalom. Sok ismerősömnek Samu telefonja van a drágábbtól az olcsóbb fajtáig és mindegyiknek feldobta már, hogy frissíthet majd hamarosan 6.0-ra is, de akkor lehet hogy nekik pont a támogatottabb típusok vannak.
Ellenben értem itt a támogatást Samu fronton, hogy sok olyan funkciójuk van beépítve alapból, amit más gyártóknak pluszban kell telepíteni vagy úgy se lesz mert hardveresen van benne a Samukban.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#31) #56573440 válasza wolfman (#30) üzenetére


#56573440
törölt tag

"'Ellenben értem itt a támogatást Samu fronton, hogy sok olyan funkciójuk van beépítve alapból, amit más gyártóknak pluszban kell telepíteni vagy úgy se lesz mert hardveresen van benne a Samukban."

pl konx semmi másban nincs, még utólag se telepíthető ;]

(#32) 485


485
aktív tag

Tegnap meghozta a postás. Rengeteget fejlődött az R5s-hez képest.

(#33) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Sziasztok!

Egy ilyen telefont szeretnék venni oppostyle.com oldalról és lenne pár kérdésem ahhoz, aki már rendelt onnan.

- az ott feltüntetett ár mellett van még valami egyéb költség (vám, áfa)?
- Telenoros vagyok, utánajártam és elvileg a LTE Band 3-al tud majd menni a 4G, meg tudjátok erősíteni?

És végül... valakinek van már ilyen telefonja, mit tud mondani róla, jó, megéri ennyi pénzért?

Köszi a válaszokat előre is.

(#34) 485 válasza UdVi86 (#33) üzenetére


485
aktív tag

Szia, nagyon jó telefon nyugodtan megveheted, biztos nem fogsz benne csalódni. Nincs más költség, csak a bankod árfolyamával beszorozni.
Kiváló a kamerája, a kijelzője, az összeszerelési minősége, az anyaghasználata, a hangminősége, térereje ( nekem 4g vodával), 2-3 napos üzemidővel bír ( most a második nap vagyok 48%-on), de pillanatok alatt feltölt, én vettem hozzá autós gyorstöltőt is.
Jó a füles, nekem van egy sony fejhallgatóm is hozzá, mindkettővel szépen és hangosan szól.
Szilikon tokot adtak hozzá, ez szuperül rajta van. Kijelzővédő fólia gyárilag rajta.
Vagy két simet, vagy sim + sd-vel használhatod.
Szerintem ennyi pénzért a piac valaha volt legjobb ajánlata ( legalábbis amennyiért én vettem).
Nagyon gyors, nem akad, az OS-t millióképpen személyre szabhatod. Annyi lehetőség van, hogy szinte hihetetlen. Ha az Apple vagy a Samsung gyártaná, 500 ezret kérnének érte. Szóval eléggé tetszik :-)

(#35) UdVi86 válasza 485 (#34) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Szia!

Köszi a gyors reagálást. Elég meggyőző, amit írsz.

Kb. ezek a dolgok fontosak nekem, amit írsz, kamera, kijelző, minőség, térerő (bízom benne, hogy a telenor 4G-je is menni fog vele), üzemidő és a gyorstöltés, amit a legjobbnak mondanak itt a mobilarénán is.

Nekem is jelenleg Sony Xperia V-m van, tehát Sony fülessel lesz használva.

Illetve jó, bár nem a legégetőbb, de micro simem van és SD kártyám is van, így örülök, ha nem kell megint cseréltetni.

És nagyon fontos az OS is, ami szintén meggyőző, szépen fejlesztik, magyarok is vannak a csapatban. Elvileg lesz Android M-es verzió is hamarosan. Pl. a Xiaomi márkát azért zártam ki, mert nem volt túl meggyőző az OS. Itt írták, hogy a hardver rendben, mégis akadozós a rendszer érzésre. Nem akarok ilyet, elég elviselnem a Sony-mon. :(

Szóval köszi az infokat. :)

(#36) 485 válasza UdVi86 (#35) üzenetére


485
aktív tag

Azt meg külön szeretem, h kikapcsolva is ébreszt, van állapot jelző led és gyári swype, ami elég jól működik.

(#37) UdVi86 válasza 485 (#36) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Az tényleg jó.

Sajnos nem tudok beregisztrálni az OppoStyle-ra. Megerősítő mailt nem kapok, a jelszót pedig hibásnak jelzi. Tehát egyelőre várok, remélem befut az email és sikerül belépnem.

(#38) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Megérkezett a telefon. Minden szuper. Egy dolgot nem sikerült megoldani, Facebook contact listát leszinkronizálni a telefonkönyvvel. Illetve valamiért nem jeleníti meg, de látja a Google fiókkal szinkronizált névjegyeket.

(#39) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Megérkezett a nyeremény az Oppo-tól (Egy francia oldalon nyertem):D
Persze angol hálózati csatlakozóval küldték :O)
Imádja a feleségem! Rettentően félt, hogy nagy lesz az S3 után, de valahogy sikerült olyan ügyesen eltaálniuk az arányokat, hogy sokkal joban kézreáll mint mondjuk egy LG G4.
Sűrű használat mellett általában délután 3-kor még mindig 90%-on áll.
3,5 óra kijelzőidő (viber, messenger, facebook, gmail, böngészés, youtube, bluetooth zene) is csak 50%-ra viszi le az akksit.
A kamera ha fény van akkor szép képeket lő, és persze a PDAF-nak köszönhetően a fókuszálás sebessége tökéletes.
Tetszik :
dupla kopp
lezárt kijelzőn gesture (app indítás, flash, kamera indítás)
brutál a 4G RAM, egyszerűen semmi sem töltődik újra

Rendszerfrissítés még egyszer sem érkezett

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#40) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Én is nagy megelégedéssel használom. Az akkuidő fényévekre van a Sony Xperia V-től és a gyorstöltés nagyon hasznos dolog. :)

Egy apró gondom van vele, a Timely (ébresztő alkalmazás) óra widgetje nem frissül, így rossz időt mutat, ha lezárt képernyőből felébresztem a telefont. De ez nem a telefon hibája, úgy gondolom.

(#41) s4tch


s4tch
veterán

Elég komoly akció van az Oppo telefonokra: http://europe.oppostyle.com/

Ha valaki társulna, meggondolnék egy R7s-t. Ha hárman lennénk, egy telefon ~72e körül megállna.

(#42) SpoO1 válasza s4tch (#41) üzenetére


SpoO1
újonc

Ha összejönne még két fő, egy R7 plus-ra vevő lennék! :)

(#43) s4tch


s4tch
veterán

Lehet kombinálni is a rendelést, tehát neked egy R7 Plus, nekem egy R7s, és már csak egy főt keresünk.

SZERK: nyilván válasz akart lenni ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.