Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duree


Duree
veterán

Hiába TCL akkor is kínai és az árát elnézve nem hinném , hogy nálunk siker termék lenne. Ezért a pénzért azért kapható márkásabb és jobb tévé is. Nem tudom , hogy ez a fajta háttér világítási megoldás mennyire jó .

duree54

(#2) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Jó ár új technológia ide vagy oda, hiába TCL, erre minden nagyobb nevű gyártó kénytelen lesz odafigyelni, vagy szépen le fognak maradni! ;)

(#3) #72042496


#72042496
törölt tag

Kíváncsi leszek erre a mini LED-re, főleg majd ha (amikor?) a vezérelhető zónák száma is a tízezres nagyságrendbe esik.

[ Szerkesztve ]

(#4) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ha csak úgy kiteszik a MM-ban a polcra, senki nem fogja tudni, mi is ez és miért drága.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#5) Sinesol


Sinesol
veterán

Ez is csak egy LCD, igazából nem is értem az egyre olcsóbbá váló OLED-ek mellett mi értelmük ilyen árakon..

(#6) mad823 válasza Sinesol (#5) üzenetére


mad823
őstag

Egyrészt nem ég be, ami tudjuk, hogy a valóságban nem akkora para, de akkor is van min izgulni, másrészt fényerőben sehol nincsenek az OLEDek az LCDkhez képest. Ma kb. úgy néz ki a dolog, hogy ha sötétben szeretnél TVzni, akkor OLED, ha világosban, akkor LCD. LCDnél egy fasza local dimming megoldás a sötétre, OLEDnél még mindig nem megoldódott a nagy fényerő, lásd auto brigthess limiter, Illetve az élettartam is kérdéses.

(#7) sakal83 válasza mad823 (#6) üzenetére


sakal83
addikt

Hát persze:) gondolom nem oledet hasznalsz:) brom az ilyen bullshiteket.

(#8) mad823 válasza sakal83 (#7) üzenetére


mad823
őstag

Szubjektív és objektív tények. Nem azt mondom, hogy az OLED szar, hanem hogy van, amire az LCD jobb. Ezen kár vitatkoznod.

(#9) sakal83 válasza mad823 (#8) üzenetére


sakal83
addikt

A fenyerore gondoltam. A mai oledek 50en boven jok napsutesben. Ejsazaka meg 30 is vakito. A regi lcdk is 200nittel mentek. Mostanaban lett divat a nittel valo farokmeregetes. A normal mukodesi hatart mind a ket technologia megugrotta. Felette felesleges minden. 50es fenyeron szabalyosan konnyezik este a szemem es zavaro. A hdr pedig izles kerdese. Monitornak valoban az lcd jo a beeges miatt ami teny. Az xf90 es tarsai jo tvk. Nappal oled szintuek. Az oled egyeduli elonyei a fekete es a betekintesi szog korlatlansaga. Evek ota hasznalok oledet. Sok marhasag kering rola a tesztabrak nezegetese miatt:) leptem vissza jo lcdre de vissza is valtottam mert a visszalepes volt szembeotlo es zavaro de csak a fenti ket tulajdonsaga miatt.

Ezt a tvt azert kiprobalnam

[ Szerkesztve ]

(#10) icp1970 válasza Sinesol (#5) üzenetére


icp1970
senior tag

+1.Ilyen áron nem sok értelme van.

(#11) zooly


zooly
aktív tag

2017, Sony ZD9: https://youtu.be/Sc8Ku---C40

650 zona micro ledek nelkul, 1900cd/m2 max fenyero.

[ Szerkesztve ]

https://www.ratingraph.com/

(#12) M107


M107
addikt

:R

Nem olyan vészes a 65" ára....
Persze ez egy szakmai oldal, de megnézném átlag fizúból élő 1 férfi és nő + 3 gyerek + csók + stb mellett ki vállalja be .
De drágám a PH minőségi hazai számtech oldalon ez a bestbuy kitiltanak és hülyének néznek, mert nekem nem ez van....

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13) M107


M107
addikt

:R

Félre a viccet....

Egy átlag embernek átlag fizúból nem ez érdekli ......
Főleg hullafáradtan munka után...
Amúgy nem lehet rossz :)

Természetesen ez egy tech oldal :D

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#14) MeszesKPT válasza Sinesol (#5) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Pont ez a gond, hogy ez is csak egy újabb mód arra, hogy az lcd-t prémium termékként pozícionálva felárazva eladják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.