Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #04824576


#04824576
törölt tag

Mondjuk ha nem vezérlik külön a ledeket, hanem csoportokba rendezik, akkor oly mindegy, hogy mekkorák, és mennyi van belőlük. Kicsit homogénebb lesz a megvilágítás, de a kontraszton a világon semmit nem segít. Szóval jó nagy kampánymaszlag.

(#2) Partizan182 válasza #04824576 (#1) üzenetére


Partizan182
senior tag

1000 zóna azért önmagában nem rossz (sose vót ilyen jó), de rengeteg múlik az algoritmuson (ez egyébként a szűk keresztmetszet, ami miatt nem 25k zóna van).

(#3) Predatorr


Predatorr
őstag

Aztán nézhető tv műsor lesz-e valamikor bele?

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#4) Zoltn válasza Predatorr (#3) üzenetére


Zoltn
senior tag

Elég sok van most is.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#5) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Annak mi értelme, hogy bár 25 ezer darab mini LED van a kijelzőben, mégsem egyedileg, hanem 1000 darab csoportba fogva vezérlik?
Ez pont olyan, mintha 1000 db LED lenne, nem? Gondolom diffúzorral kiegyenlíthető az adott területű világítás.)

(#6) #04824576 válasza Partizan182 (#2) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem is azt mondtam, hogy rossz lenne, csak nincs értelme. Ha nem lenne benne 25.000 led csak 10.000, ugyanúgy 1000 db csoportba rendezve, a kontraszt semmit sem romlana. Szóval maga a promó szöveg, hogy a több led-től kontrasztosabb a kép, egy nagy kamu.

[ Szerkesztve ]

(#7) TK36


TK36
aktív tag

"az folyadékkristályok mögött" - ez valami újmagyar?

A tesztre majd kíváncsi lennék, hogy mit hoz ki.

(#8) lewisfm válasza Tetsuo (#5) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Gondolom a háttérvilágítás homogenitásán lehet vele javítani, ugyanis - job esetben - az egyes LED-ek külön-külön kalibrálhatóak valamilyen módszerrel, még a gyártás során.

(#9) Cefet válasza TK36 (#7) üzenetére


Cefet
aktív tag

Semmi különös, csak ugyan olyan mint a "mi is meg tudunk igazodni ennek valóságtartalmáról" ...

(#10) Tetsuo válasza lewisfm (#8) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Aham. Így már értem. És a gyakorlatban számít ez? Látványos a különbség?

(#11) KTTech válasza lewisfm (#8) üzenetére


KTTech
veterán

Ha külön kalibrálhatóak lennének, nem kellene csoportba rendezni őket...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#12) KTTech válasza Partizan182 (#2) üzenetére


KTTech
veterán

Az algoritmus rendkívül bonyolult: fogjuk a világosságjelet, ami alapból rendelkezésre áll - megfelelően leméretezve és átlagolva - és küldjük ki a LEDekre... ez nem túl nagy számításigényű művelet.

Itt a bonyolultségot a LED driverek jelentik - bár azok száma is csökkenthető. Simán el tudom képzelni, hogy az 1000 csoport 10 vertikális és ugyanennyi horizontális driverrel van megoldva, szépen aktív mátrix címzéssel.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#13) Partizan182 válasza KTTech (#12) üzenetére


Partizan182
senior tag

Logikus. Mindenesetre első fecskének nem rossz, persze a puding próbája az evés, meg az árára is kíváncsi leszek. Pár év és újra itt a nyakunkon a tv forradalom: dual "layer" lcdk, QD-oled, mikro-led lcd, csavarható-átlátszó woledek, izgi nagyon.

(#14) Tetsuo válasza KTTech (#12) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Szerintem a háttérvilágítás a videójel fényerő-összetevőjét kapja meg, csak - értelemszerűen -, kisebb felbontásban.

(#15) nubreed válasza Predatorr (#3) üzenetére


nubreed
veterán

Ha te eteted (és nem a királyi tv vagy retekklub adását nézed) akkor biztos. :K

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16) KTTech válasza Tetsuo (#14) üzenetére


KTTech
veterán

Pontosan ezt írtam le...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#17) Pelican válasza KTTech (#12) üzenetére


Pelican
őstag

Simán el tudom képzelni, hogy az 1000 csoport 10 vertikális és ugyanennyi horizontális driverrel van megoldva, szépen aktív mátrix címzéssel.
10-10 driverrel hogy lesz 1000 csoport megcímezve?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#18) KTTech válasza Partizan182 (#13) üzenetére


KTTech
veterán

A Dual Layer LCD-t a Panasonic szállítja, de csak monitornak. Megvásárolható pl. Eizo-nál, az ára elég húzós.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.