Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

210k ért nem lenne rossz ajánlat, a samsung ativ smart pro 350k az acer w700-as pedig 280k. Azért ez elég komoly különbség.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) Mr President válasza satz18 (#1) üzenetére


Mr President
senior tag

Biztos hogy nem 210k lesz. Kezdjük azzal hogy €=$, akkor a 900euró már majdnem 300k + áfa + kiskerhaszon. Jó ha 300 lesz.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#3) satz18 válasza Mr President (#2) üzenetére


satz18
őstag

Annyiért nem is érdemes kiadni. Már most van konkurencia, ami a köv generációnál pl amd jaguár, meg y seriás intelek befutása után exponenciálisan nőni fog.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4) schawo válasza Mr President (#2) üzenetére


schawo
titán

Az euró azért = $, mert 900 USD + ÁFA = kb. 900 EUR. Arra még egyszer ne számolj áfát.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) fityesz9 válasza schawo (#4) üzenetére


fityesz9
tag

Nem azért számolt így, hanem mert általában, vagyis szinte mindig a cégek így váltják a pénznemeket, mikor behoznak vmit Európába. Úgyh sztem jogos a számolás, bár nekem a 210es ár is sok egy tabletért, igaz tudása az nem semmi.

Garrus, am I your dirty little secret?

(#6) satz18 válasza fityesz9 (#5) üzenetére


satz18
őstag

Ez egy ultrabook., azok ilyesmi árban vannak.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#7) Mr President válasza schawo (#4) üzenetére


Mr President
senior tag

Akkor rosszul tudtam, köszönöm a kiigazítást. :R

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#8) fityesz9 válasza satz18 (#6) üzenetére


fityesz9
tag

Igaz, igaz, a kategóriát nem tudom magamévá tenni, úgyh az áron fennakadás egyéni probléma. :)

Garrus, am I your dirty little secret?

(#9) Knight666


Knight666
aktív tag

Én megfontolnám, hogy asztali gép helyett vegyek ilyet, mert az igényeimnek megfelel. Az ára mellett még az tart vissza, hogy tudtommal nincs hozzá egy pofás dokkoló, amihez hozzá lehetne kötni a perifériákat (monitor, bill., egér, hangrendszer, stb.).
Nekem eddig a Thinkpad Helix tetszik a legjobban amúgy a kategóriában, de bele sem merek gondolni, hogy az mennyibe fog kerülni itthon normális felszereltséggel.

(#10) bteebi


bteebi
veterán

...tehát Magyarországon ez se lesz kapható. Nem olcsó, de a technikai paraméterei alapján meg is ér annyi pénzt (900 dollárt). Ezért az árért (210 kHUF) amúgy kártyafüggetlen csúcsmobilokat (is) szoktak kínálni, ez meg azért nem kevéssel több azoknál. Az mondjuk egy másik kérdés, hogy mire így vagy úgy, de eljut Magyarországra, mennyibe fog kerülni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) schawo válasza fityesz9 (#5) üzenetére


schawo
titán

Nem, nem így számolnak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) banhammer


banhammer
veterán

Ennyi penzt nem meg ez a gep.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#13) Gusztáv válasza Knight666 (#9) üzenetére


Gusztáv
addikt

A Helix tudtommal 1500$-os árról indul, szóval annak tényleg horror lesz az ára. A Surface alapvetően elég jó áron kezd, ennyiért max W700-at lehet kapni.
Ja a legnagyobb poén, hogy lehet mellé Androidot is telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#14) AxBattler


AxBattler
félisten

NBC
Anandtech

Adják ki a köv. Atommal (amiben már az Ivy gpu-ja van)l, 150k-körül, és instant get! De így, hogy majdnem 300k HUF lesz 64gb-os... hááát... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#15) AxBattler válasza AxBattler (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Valahogy így, csak ne ezzel a sz@r gpu-val:
Acer Iconia W510

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#16) Ati1979


Ati1979
veterán

Itthon 1000 EUR kb.

Sajnos annyit nem ér meg. :( 210-ért jó vétel lenne pedig...

(#17) xedos


xedos
addikt

khm.. nem tudták kielégíteni az amcsi igényeket?
Én úgy tudom, alig 1millió darabot sikerült eladni belőle....

(#18) Osibaa válasza Ati1979 (#16) üzenetére


Osibaa
senior tag

Hogy lehet jó vétel egy olyan "tablet", amit folyamatosan tölteni kell (2 órás üzemidő), folyamatosan ventilátorok hűtenek és közel 1 kg? Szerintem ez a tabletek szégyene, vagy még inkább semmi keresnivalója ebben a kategóriában.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#19) Ati1979 válasza Osibaa (#18) üzenetére


Ati1979
veterán

Azért 2 órás üzemidő egy kicsit túlzás. :) Max. nagyon extrém használatnál. Inkább olyan 4-5 óra szerintem.

A rövid üzemidőt, a melegedést és a zúgást sajnos el kell viselni. Ez nem annyira tablet kategória, (bár tudom annak nevezik) hanem kis érintős ultrabook inkább.

Sajnos ezekkel a gyermekbetegségekkel küzd amúgy a legtöbb ultrabook is. (Kiv, talán a sony vaio Z.)

Amúgy ami engem leginkább zavar az a kijelző mérete. Min 11,6, de inkább 13,3" lenne szerintem a megfelelő, mivel ebben az esetben lehetne hozzá tenni "használható" billentyűzetet. Akkor lenne igazából 2 az 1-ben eszköz.

(#20) Osibaa válasza Ati1979 (#19) üzenetére


Osibaa
senior tag

Igen, az ideális méret az remek kérdés. A legkényelmesebb nyilván az lenne, ha lehetne tabletként használni, lenne egy hordozható dokkoló hozzá (kvázi laptop), egy asztali dokkoló (kvázi all-in-one pc) és úgy használom, ahogy épp szükségem van rá. Csak most a tabletem 8 colos, a laptopom 14 colos, a desktopom monitora pedig 22 colos - hogy váltsam ki mindet egyetlen tablettel? :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#21) Ati1979 válasza Osibaa (#20) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát sajnos sehogy nem tudod. :) Max, egy kis kompromisszummal csinálhatsz 3-ból 2-őt. :)

A gyártóknak az az érdekük, hogy vegyél lehetőleg mindenből egyet. És ez később sem fog változni. Van ez a padfone szerű megoldás, de az meg olyan drága mintha megvennéd külön a tabletet és a telefont.

Nekem pl. egy 13,3 v. 14" -os tablet laptop kombó megfelelne és kiváltana 2 eszközt. Csak ilyen nem nagyon van. Nem véletlenül...
Véletlenül sem fognak a tabletekkel a laptoknak konkurenciát csinálni.

(#22) Osibaa válasza Ati1979 (#21) üzenetére


Osibaa
senior tag

Jelenleg valóban nem tudom, de majdcsak megoldják valahogy. :) Vannak már erre kísérletek az Asus-os távoli asztaltól kezdve az Általad említett padfone-ig, de még nagyon az elején jár ez a történet szerintem. És ezzel kanyarodnék vissza a témához, a Surface Pro is egy balsikerült első próbálkozás véleményem szerint. Az Intelnek egyszerűen nem volt megfelelő hardvere ehhez: az Atom túl gyenge, az Ivy Bridge pedig nem tudott leskálázódni egy tablet szintjére, így megintcsak alkalmatlan a célra... igaz azóta megjelent az "Y" sorozat, ami már csak 7W körül eszik.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#23) Ati1979 válasza Osibaa (#22) üzenetére


Ati1979
veterán

Előbb utóbb szerintem is lesz megfelelő alternatíva.

Igen sajnos alapjában véve egyet kell, hogy értsek veled. Meg lehetett volna jól is csinálni S pro-t csak annyi lett volna a titka a dolognak, hogy az Ms-nek az amd-vel kellett volna együttműködnie az intel helyett. :)
Az atom nemcsak gyenge, hanem driver problémákkal is küzd, az ivy meg tényleg nem tabletbe való.

Amúgy van itt egy elég használható darab. Állítólag 10 órát bír az akksija. Csak ez 11,6" nekem még mindig kicsi sajnos... :(

(#24) Osibaa válasza Ati1979 (#23) üzenetére


Osibaa
senior tag

AMD-nél melyik APU-ra gondolsz, ami jobb választás lett volna? Az AMD C-60/70-re vagy a Z szériás Hondo-ra?

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#25) Knight666


Knight666
aktív tag

Én is APU-s tabletet vennék legszívesebben. Az Intel grafikus lassító rendesen lerontja az összképet ebben a gépben is. Nekem a mérettel nincs bajom annyira. A lényeg, hogy a felbontás nagy legyen, otthon meg úgyis rákötném a monitorra.

(#26) Gusztáv válasza Ati1979 (#23) üzenetére


Gusztáv
addikt

Akkor neked az Asus Transformer Book való. Maga a kialakítás nekem is nagyon tetszik, de szerintem a 13" már nagyon sok tabletnek. Most egy Acer W700-at használok, ez 11.6" és már ez is nagynak tűnik.

A Lenovo a 10 órát csak a billentyűzet plusz akkujával együtt tudja, sima tabletként 6 óra az üzemidő. Az ára meg valami horror lesz, ha minden igaz 1500$-tól indul.

Laci

(#27) ricsip


ricsip
addikt

Itthon az a pár bolt, ahol ebben a pillanatban szerepel árlistán a surface RT (direkt nem azt írtam hogy kapható, mert semelyik nem tart belőle max. 1 db-ot raktáron, gondolom Németo-ból hozatnak rendelésre), azok 250.000 HUF-ért árulják a 32Gigás változatot (touch coverrel), aminek az ára USA-ban 599$. Na ebből lehet kiszámolni, hogy ami az USA-ban 899$ és 999$-os Pro idehaza mennyibe is fog kerülni, + még ha Offisz is kell hozzá + ugye a touch / type cover. 10-et talán eladnak néhány gazdag techob*zinak Bp-en :)
Ja, és Mo. nem is szerepel eddig semelyik listán, ergo nem kell félni h. az MS store-ból lehessen rendelni még 2015-ben sem.

[ Szerkesztve ]

-

(#28) Ati1979 válasza Osibaa (#24) üzenetére


Ati1979
veterán

Én inkább a Z szériás Hondora tenném a voksomat a fele max. fogyasztás miatt. (A C-60-hoz képest 4,5w vs. 9w)

Oké tudom, hogy sebbességben sehol nincs az ivy b-hez, de szerintem fontosabb az akksi idő, meg a passzív hűtés egy ilyen eszköznél. Szóval az atomot kidobhatnák és egyúttal az RT-s vonalat is felszámolhatnák szerintem.

(#26) Gusztáv

Igen ez tényleg nem rossz gép! Ez már rendesen ultrabook kategória. Csak nekem kéne a 8gb ram. :)
Tudom, hogy ez ultrabookoknál elég nagy igény.
Ha tabletektől elvonatkozatak akkor a vaio Z lenne az ami igazán tetszik. Hosszú üzemidő érhető el vele az aljára szerelhető pót aksival. + nem zúg, nem melegszik alapból 8gb ram. Külön dokkolós vga, raid-be kötött 2 ssd. Brutális minőség...
Csak itthon beteg ára van. Nagyon beteg. Nem is itt venném persze...

Igen főleg itthon lesz bruál ára a lenovonak. Ez a 27% áfa megöl mindent. Dokkolóval 10 óra az oké nagyjából. :)

A w700 az szép darab! :) Szerintem a legjobb a jelenlegi kínálatból. Mennyire zavaró az aktív hűtés? Meddig bírja az akksija kb?

(#29) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Sehova sem tudom rakni ezt itt: productivity-hez túl kicsi a kijelző, minden másra meg túl nehéz, túl hangos... Core i5? Na ne már, filmet nézni feleslegesen sok (vö. Android - Apple), 10-es tableten meg ki fog mondjuk AutoCAD-ezni? Persze szubjektív, de azért....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#30) MasterChief


MasterChief
csendes tag

Elég régóta keresgéltem a Windows 8-as slate-ek között, de egyik sem tudott igazán meggyőzni. Az Acer W700-as nem lenne rossz, csak két nagy problémám volt vele: nincs hozzá felcsatolható billentyűzet és nem támogatja az aktív digitalizáló tollakat, ami szerintem létfontosságú az asztal kezeléséhez.
Ezután a Samsung Ativ 700t használtam egy darabig, de az túl műanyag volt, a dokkolható billentyűzet meg meglepően nehéz annak ellenére, hogy akkumulátor nem volt bele. Emellett elég lassú volt a memória mivel csak egy csatornát használ.

Ezután 2-3 hete sikerült szert tennem egy Surface Pro-ra, egyik kollégámon keresztül aki épp akkor jött haza az USA-ból. És azt kell hogy mondjam, hogy megdöbbentő a minőségbeli ugrás a fent emelgetett slate-ekhez képest. Messze nem olyan rossz gép mint amilyennek itt a legtöbben megpróbálják beállítani (megjegyzem úgy, hogy valószínűleg csak képen látták).

Szoftverfejlesztőként dolgozom és mindig is ilyesmi kellett volna a munkámhoz. Otthon monitorra, egérre és billentyűzetre kötöm, úgy dolgozom rajta. Ezután lehúzom, a hónom alá csapom és indulok be az irodába. Menet közben még tesztelhetem rajta a frissen kidolgozott kódot, vagy belejavíthatok a dokumentációba. Bent az irodában könnyen felcsatlakozom a céges hálózatra (Android meg iOS-esz eszközökkel nem érhető el a megfelelő autentikáció) és néhány érintéssel frissítem a kód repo-mat a hálózaton keresztül. Később egy értekezleten úgy prezentálhatok, hogy nem kell mindig visszarohangálnom a notebookemhoz, és ha épp nem én prezentálok akkor a toll segítségével könnyen tudok digitális jegyzeteket készíteni.

Az árra meg nem értem miét szörnyülködik mindenki, ha körülnéztek a hasonló specifikációval ellátott ultrabookok között, akkor 300k alatt nem nagyon találtok és azokat nem lehet táblagépként is használni.

(#31) Gusztáv válasza Ati1979 (#28) üzenetére


Gusztáv
addikt

A hűtését én nem találom zavarónak, normál használat mellett gyakorlatilag hangtalanul üzemel. Kb 10 cm-re oda kell hajolni a jobb oldali rácshoz, hogy hallható legyen. Sokkal halkabb mint a cégnél használt Dell E6220-as gépek. Az üzemidő is elfogadható szerintem, 6 óra 720p videó (50% fényerőn) után még 20% volt az akkuban, ma meg több mint 5 órán keresztül telepítettem rá a céges programokat, és még több mint 20% volt az akksiban, amikor töltőre dugtam. Igaz nem ment a kijelző, mert távoli asztallal csináltam. És most épp Win 7 fut rajta, aminek az energiamenedzsmentje rosszabb, mint a 8-nak.

Nekem már a tokba épített BT billentyűzetes verzió van, ezzel nem vagyok igazán kibékülve. Ezzel a tokkal már 1,5 nyom a tablet, ami már 12"-os notebook kategória. Win 8 alatt elég feleslegesnek érzem, Win 7 alatt inkább kell, de ott meg pont a bejelentkezésnél nem működik (meg persze nem is magyar a kiosztás, de ezzel együtt tudok élni).

Ami baromira hiányzik a W700-ról, az valami dokkoló csatlakozó, nem is értem, hogy bírták az Acernél ezt lehagyni róla.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#32) Ati1979 válasza Gusztáv (#31) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor tényleg elég jó gép ez. :) Azt hittem 4-5 óránál többet nem bír többet az aksi.

Ha jól emlékszem az eredetileg kiadott megoldásnál nem is volt billentyűzetes dokkoló. Csak később gyártották hozzá.
Szerintem valahogy úgy kellett volna megoldani mint a lenovo helix-nél...

(#33) Gusztáv válasza Ati1979 (#32) üzenetére


Gusztáv
addikt

Az eredeti asztali "dokkolós" kiadásban is volt egy BT billentyűzet, ha jól tudom.
A Helix tényleg jó, de az ára nagyon meredek lesz. Azt tényleg nem értem, hogy miért nincs dokkoló port a W700-on, mert ez csak plusz bevételi forrás lenne a gyártónak a z opcionális kiegészítők által.
Nekem eddig a Asus Transformer Book tetszik a legjobban, de max 11.6"-os méretbe kéne.

Laci

(#34) Ati1979 válasza Gusztáv (#33) üzenetére


Ati1979
veterán

Volt valami bluetooth-os billentyűzet, de az nem a volt tokkal egybeépítve. Legalábbis ha az emlékezetem nem csal.
Ez számomra is érthetetlen. Így egy kicsit a levegőbe lóg ez az egész koncepció.
Igen a helix áraazása a thinkpad üzleti szériás vonalat követi. Így mire ideér kb. fél milla lesz szerintem... :(
Az nagyon sok...

Az asus transformer book tényleg egy elég szimpatikus darab. (nálam előny a 13,3") Hosszabb távon lehet, hogy érdekelne egy ilyen.
Kár hogy 4gb ram a plafon ezeknél...

(#35) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ahogy néztem a kézírásos videókat, a Surface Pro az egyetlen, ahol a toll tényleg tollként használható. Androidon tizedmásodperces késéssel működik az összes stylus, a legdrágább Note tableteken is. Az Office tényleg alapból jár ezekhez a gépekhez? Mert akkor ezek kenterbe verik a piacot használhatóságban. Remélem lesz magyar billentyűzetes fedlap is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.