Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) waccamár


waccamár
senior tag

MAC-címet lehet állítani win-alól is.
hálózati helyek/helyi kapcsolat/tulajdonságok/általános fül/beállítás/speciális/network adress-hez kell beírni a MAC címet.
én ezt akkor használtam, mikor az én laptopommal barátnőméknél akartam netezni. nekik chello-s netük van, és az meg ugye MAC-címhez rendelt. megnéztem a címüket, beírtam az én gépemre, és működött..
csak úgy érdekességképp ;)

(network adress helyett kártyától függően lehet más megnevezés is, MAC-address, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#2) t72killer válasza waccamár (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

én csak a registrybuherálós megoldást ismerem, XP 32 bit alatt a regedt32 szerkesztőt használva át lehet írni a MAC-os keyt. (vagy ha nincs, akkor hozzá lehet adni újként:)))

Vista alá nem tudok módszert:(

Szép írás, gratu :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) hruodnand válasza t72killer (#2) üzenetére


hruodnand
senior tag

Hi!
Kártyától is függ szerintem. Laptop-omon a vezetékes broadcom hálónak tudok adni új MAC-et, de vezetéknélküli (wifi) intel-nek már nem valamiért. Szerintem kártya vagy driver függő is. :U

(#4) t72killer válasza hruodnand (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

registryvel csináltad, vagy GUI-ból, a hálózatkezelőben? registryből mennie kéne...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) hruodnand válasza t72killer (#4) üzenetére


hruodnand
senior tag

GUI.

(#6) hehehehe


hehehehe
tag

nah ezis jo volt:) varom a kovetkezot :R

(#7) t72killer válasza hruodnand (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ja, onnan még szerencsés vagy, h van ablak neki:DDD nekem csak a wifinél van 1általán ilyen ablak:) a kanócosat registryvel kell buharálni:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) hruodnand válasza t72killer (#7) üzenetére


hruodnand
senior tag

Ez "kanócos"! :) A wifi mac-jét én se tudom átírni. :)

(#9) domi007 válasza hruodnand (#8) üzenetére


domi007
őstag

BT alól mindent át tudsz írni, a macchanger univerzális.

Na, úgy látom, kiejtődtem a közösség kegyeiből: alig olvassa valaki a cikket :DDD :DDD

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#10) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

"Ajánlott védelem:
Terület: Otthon, érzékenyebb adatokkal, kisebb irodák
WPA/WPA2-PSK titkosítás, erős jelszóval, MAC-filtering és/vagy SSID-elrejtés"

Ezen mennyit dob ha az ember hetente lecseréli a 30 karakteres jelszavát +az SSID-t, amiben szintén vannak speciális karakterek?

(#11) adalbert1


adalbert1
veterán

Ide írok, mert a cikksorozat ezen része tűnik leginkább témához passzolónak.
Szóval lehet hogy ezt linkelni kellene valahogy a közelben lakóknak is. :) Nemrég vettem wireless routert, a site survey menüpont alatt rögtön talált is 6 hálózatot a sajáton kívül, ennél 3-nál az Encrypt fül felett lazán egy no van csak beírva. :Y
4-nek az SSID-je még mindig a gyári, legalább az egyik beállította a wpa-psk-t encrypt-nek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.