Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ambrus14


ambrus14
tag

Magánszemélyeknek a 20.000 :Y eléggé sokkallom, viszont a céges dij lehet valamilyen szinten érthető. :U

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#2) domi007 válasza ambrus14 (#1) üzenetére


domi007
őstag

De ezt felhasználhatod a CEH képzésben, ami azért előny (ha CEHre gyúrsz persze :DD)

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#3) ambrus14 válasza domi007 (#2) üzenetére


ambrus14
tag

Nem hiszem, hogy olyan "mezei" érdeklődőnek ez sokat számítana, csupán csak kíváncsi egy-két ilyen előadásra vagy, hogy megnézze éppen milyen problémákkal küzdenek a biztonsági cégek, hackerek... akinek meg fontosak az ilyen előadások az pedig nyugodtan ki fogja fizetni és nem hinném, hogy túl sokat nyomna a lantban az, hogy milyen formában kell befizetnie ha ezzel foglalkozik. :B

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#4) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Aki tervezi, hogy részt vesz a konferencián, kérem, hogy dobjon egy privátot.

(#5) ArchElf válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


ArchElf
addikt

Mennyi a CEH díja?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#6) Jhonny06 válasza ArchElf (#5) üzenetére


Jhonny06
veterán

Le van írva a bejegyzésbe, magánszemélyeknek bruttó 20.000.- Ft, vállalatoknak 25.000.- Ft+ÁFA.

(#7) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Én mindenképpen szeretnék ott lenni, csak hát egyedül... :))

(#8) ArchElf válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem a konferencia, hanem a tanfolyam...
A részvételi díj 100%-ban felhasználható Certified Ethical Hacker vagy EC-Council Certified Security Analyst tanfolyami részvételre a NetAcademiánál.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#9) juliabrilke válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


juliabrilke
addikt

A CEH képzés "egy kicsivel" többe kerül szerintem. :U

(#10) juliabrilke válasza ArchElf (#8) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem akarok hülyeséget mondani, de mintha ~520k magasságában lenne.

mod: Nem tévedtem sokat: link 440k+áfa

[ Szerkesztve ]

(#11) adalbert1


adalbert1
veterán

Vajon lesz majd ismét PH! nyereményjáték is, ahol belépőt lehet nyerni? :U

(#12) ArchElf válasza juliabrilke (#10) üzenetére


ArchElf
addikt

Olyan évben, amikor egy 10.000 FT-os ISACA tagságot sem fizet ki a cég (értsd önköltség lett), nem hiszem, hogy a konferencián (végképp a tanfolyamon) részt tudnék venni - pedig érdekelne mind a kettő :(

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#13) juliabrilke válasza ArchElf (#12) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha nagyon biztos vagy magadban, akkor úgy tudom (de majd domi007 megerősít ebben), hogy csak magát a vizsgát is leteheted. Bár előtte maga az oktatás se lenne rossz.

(#14) adalbert1


adalbert1
veterán

Ha már úgyis ennyi érdeklődő összegyűlt, akkor azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy IT biztonság terén mi az amit érdemes elolvasni (könyv, weboldal, stb.), amiből el lehet indulni valamerre?

(#15) domi007


domi007
őstag

Sziasztok,
Próbálok válaszolni a felmerült kérdésekre szépen sorban.

Tehát a CEH teljes díja 440k+ÁFA, ezt jól mondta juliabrilke.
Magát a vizsgát külön is le lehet tenni, ennek árát Marcell nem tudta még nekem se pontosan megmondani, de valahová 60k környékére lőtte be.

Igen, elismerem, kicsit elrugaszkodott árak, de talán van valaki, akinek mégis megérte, h felhívtam rá a figyelmet :DD :DD

adalbert1:
Nincs semmi, ami különösebben érdekelne? Mert így nagyon tág fogalom kapuját döngetjük :DD. Mondok példát:
Engem a vezeték-nélküli hálózatok érdekeltek régen, amikor elkezdtem az egészet, ezért azokra fókuszáltam ezerrel, ilyen irányban tudok adni egy-két tippet.
Ha egy körrel kijjebbről kezdenénk, akkor egy picit nagyobb szelet a Hálózatbiztonság kategória.
Ha még szélesebbre nyitjuk, akkor már minden van, a teljesség igénye nélkül:
Jelszavak, és feltörésük, titkosítási megoldások, és működésük (pl. RSA brr, tele van matekkal :DD), BufferOverFlow, fuzzing (programozás töményen) és exploitok kihasználhatósága, Trójaiak, vírusok, adatlopók, Phising...

mod: ja, és a nyereményjáték ötletét felvetem Marcellnak, ez jó ötlet :R ;)

DOMy

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#16) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem sok tréningen voltál ugye? Értékesítési tréning 2 nap 200e....
Akit érdekel 20e sztem nem sok érte...
:R a szervezőknek.

[ Szerkesztve ]

(#17) juliabrilke válasza domi007 (#15) üzenetére


juliabrilke
addikt

Úgy néz ki, hogy nagyjából jól emlékeztem az árakra. :C

(#18) ArchElf válasza domi007 (#15) üzenetére


ArchElf
addikt

Egy hét alatt (munka mellett) szerintem simán fel tudnék készülni a vizsgára. (most fogjá(to)k ezt először csinálni igaz?)
A nagy részét azt hiszem át sem kellene néznem (az említett eszközök nagy részét már használni is sikerült - mondjuk egy vizsgatematika jól jöhet a felkészüléshez), az oktatási tematika (a hivatkozott lapon) azért elég szűkszavú.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#19) Thusor válasza domi007 (#15) üzenetére


Thusor
őstag

A vezeték nélküli hálózatok engem is érdekelnek. Ehhez tudsz könyvet? Főként a hálózat védelme ami érdekel.

Előre is köszi a segítséget.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#20) ArchElf válasza D1Rect (#16) üzenetére


ArchElf
addikt

De, pl voltam BS7799 tréningen is (3+2 nap) kb ugyanennyi. Nem azt mondtam, hogy sok, hanem azt, hogy a cég biztos nem fizet be rá idén. Még tanulmányi szerződéssel sem.
Ja és elmennék a konferenciára is, csak nem saját pénzen. Nekem nincs miből leírjam.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#21) domi007 válasza Thusor (#19) üzenetére


domi007
őstag

Csak hogy taplóskodjak:
Magamat ajánlom elsőként, hiszen az EthicalHackinges cikkeim szinte csak erről a témáról szóltak eddig legalábbis. :DDD ;) :DDD

Védelemből mi érdekel: hogyan van titkosítva az adat, vagy csak annyi, mit kéne beállítani ahhoz, hogy feltörés-biztos legyen a hálózat, esetleg a támadások tipológiája, a programok működése érdekelne?

DOMy

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#22) domi007 válasza ArchElf (#18) üzenetére


domi007
őstag

Van a CEHnek hivatalos honlapja is, ott találhatsz még egy csomó infót:
http://www.eccouncil.org/ceh.htm

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#23) Thusor válasza domi007 (#21) üzenetére


Thusor
őstag

Főként a vezeték nélküli hálózatok titkosításának módjai, valamint biztonságosabbá tétele az ami érdekel. Valamint ennek pont a másik oldala, hogyan lehet bejutni egy titkosított hálózatba, hiszen ennek ismerete is elengedhetetlen ahhoz, hogy rendesen meg tudjuk védeni a hálózatot. Szóval röviden ezek érdekelnének.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#24) adalbert1 válasza domi007 (#15) üzenetére


adalbert1
veterán

Gondolom a hálózatbiztonságból kellene alapvetően kiindulni, hiszen arra épül a wireless hálózatok biztonsága kérdéskör is (részben legalábbis).

A többi témakör is jól hangzik. A legfőbb problémám pont az, hogy nincs valami alap, amiből ki lehetne indulni (oké, pl. az OSI modell-t és különböző szabványokat tanultunk suliban, de pl. arra egyáltalán nem tértünk ki hogy melyik réteg milyen biztonsági kockázatokat hordozhat magában... Vagy volt pl. adatbiztonság, adatvédelem tantárgy is, de ott is csak nagy vonalakban volt szó pl. kriptográfiáról).

Ezért tetszett pl. a múltkori PH!-s Hacktivitys nyereményjáték is, mert rengeteg olyan dologra kezdtem el rákeresni, ami magamtól eszembe nem jutott volna, ill. nem is tudtam volna hogy pontosan mit is keresek.

(#25) domi007 válasza Thusor (#23) üzenetére


domi007
őstag

Akkor azt tudom mondani, hogy olvasd el a cikkeimet, és ha van + kérdésed, azt tedd fel, pl. PM-ben ;) ;) :DD

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.