Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Markoka1993


Markoka1993
tag

Ez a Mass Effect 2 nagyon durván néz ki :Y

live gt: Markoka1993

(#2) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Jó lesz mindkettő, bár a Bethesda inkább az ELder Scrolls V-ön dolgozna, mint ezen, remélem utána már azzal foglalkoznak majd.

A BioWare pedig elmehet a fenébe, mint minden olyan kiadó, akik először azt ígérik, hogy egyszerre jelenik meg PC-re és konzolra a játékuk, majd a megjelenés előtti pár hónapban eltolják a PC-s megjelenést a konzolos utánra egy évvel. :(((

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#3) adam320 válasza Markoka1993 (#1) üzenetére


adam320
senior tag

Grafikailag nem rosz :B

(#4) Markoka1993 válasza Vistaboy (#2) üzenetére


Markoka1993
tag

Igen. Cska a PC-sek továbfejlesztett grafikával kapják meg :)

live gt: Markoka1993

(#5) T.Peter


T.Peter
őstag

(#2) Vistaboy, (#4) Markoka1993: Ennyire lemaradtam? Mikor volt a hír, hogy eltolják a pc-s verziót? Plusz mondták, hogy ugyanúgy, mint az 1. rész, ez is szeb lesz pc-n?
Vistaboy, ezért ne a Bioware-t küld el a fenébe. Még ők az egyik legjobb stúdió, csak kár, hogy az EA tulajdonában vannak. Ehhez szokj hozzá, hogy minden később jön pc-re. Már így is jobb konzolon játszani, a késleltetéssel és a többivel meg csak erősítik a konzolokat.

[ Szerkesztve ]

(#6) twollah válasza Markoka1993 (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem egeszen.

Uzletpolitikarol van szo.

Akinek van konzolja annak feltehetoleg van PC-je is.
Na mar most ha egyszerre jon ki a jatek PC-re es konzolra akkor a tobbseg inkabb lekalozkodja valahonnan a PC-s verziot es azzal jatszik a konzol verziot meg szimplan leszarja vagy joval kevesebb fog fogyni belole.

Ha azonban a konzol verzio jelenik meg elobb az szinte 100%, hogy jol fog fogyni az alacsony kalozkodas miatt.
Mert ugye konzolon vannak extrak LIVE, anyam kinja funkciok amik csak legalis jatekkal es nem berhelt konzollal vehetok igenybe.

A kiado ezzel kaszal es idovel amikor mar latjak, hogy annyira nem megy mar a bolt a konzolos verzioval jon a PC-s verzio.
Ami mar eleve nem fog annyira jol fogyni, mert a tobbseg mar megvette, vegigjatszotta a konzolos verziot.
Ezek utan jon a kiado reszerol siras, hogy nem mennek a PC-s jatekok a csunya kalozok miatt.

A kigyo a farkaba harap...

[ Szerkesztve ]

(#7) T.Peter válasza twollah (#6) üzenetére


T.Peter
őstag

Ez van. A kiadóknak és a fejlesztőknek is jobb lenne, ha csak konzolok lennének, mert könnyebb rájuk fejleszteni, és több a bevétel.

[ Szerkesztve ]

(#8) Ari18 válasza T.Peter (#7) üzenetére


Ari18
őstag

"Ez van. A kiadóknak és a fejlesztőknek is jobb lenne, ha csak konzolok lennének, mert könnyebb rájuk fejleszteni, és több a bevétel."

Esetleg kiadók vagy fejlesztők közé tartózol? miért jó neked, ha nekik több pénzük van :F

(#9) cizoe


cizoe
őstag

ME2 nagyon nagyon várós. Rég volt már játék ami annyira lekötött volna. Na jó talán a Fallout 2.

(#10) D_r_u válasza T.Peter (#7) üzenetére


D_r_u
tag

Azt azért megnézném, ha a "nagyszerű" konzolos játékokat a "nagyszerű" konzolon kéne fejleszteniük, mert nincs néhány PC a környéken. Biztos király lenne gamepaddal bepötyögni a kódsorokat, meg persze a jól bevált fejlesztői környezet(ek) is egy csapásra, gond nélkül támogatnák...

(#11) T.Peter válasza Ari18 (#8) üzenetére


T.Peter
őstag

Nekem mindegy, mennyi pénzük van. A lényeg, hogy minőségi termékekkel jöjjenek ki. Ez legalább a Bioware részéről meglesz.

(#10) D_r_u: Direkt értetted félre? :D Úgy értettem, hogy maga a konzol lenne a játékplatform.

[ Szerkesztve ]

(#12) Ari18 válasza T.Peter (#11) üzenetére


Ari18
őstag

Akkor sem értek veled teljesen egyet. Nem lenne nekik jó, ha csak konzol lenne. Ha nem érné meg fejleszteni pc-re, akkor már rég nem csinálnának rá semmit. A warez csak egy kamu szöveg.
Na persze elég sokan warezolnak, ez tény! de közel sem jelent akkora problémát, mint amennyire állítják. Minőségi termékért képesek az emberek fizetni, de szarért nem. Ezzel el is mondtam, hogy miért létezik a warez.

(#13) T.Peter válasza Ari18 (#12) üzenetére


T.Peter
őstag

Egyetértek a hsz-ed teljes tartalmával. Megérni valóban megéri nekik, mert a fejlesztési költséget biztos, hogy visszahozza, viszont ha konzolra fejlesztenek, akkor kevesebb munkával többet keresnek.

[ Szerkesztve ]

(#14) Ari18 válasza T.Peter (#13) üzenetére


Ari18
őstag

Így már egyetértek veled.

(#15) rudi válasza twollah (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Úgy tudom, a konzolos start idejében elég sokszor megmondják azt is, hogy mikor jön a PC-s változat. Honnan tudják már ekkor, hogy meddig fog jól menni a konzolos verzió. Úgy rémlik, hogy a Mass Efect PC-s változatához érkezett kiegészítőt is elég nehezen törték meg, szóval ott is célszerű volt megvenni az eredetit. Meg még azt sejtem, hogy a játékfejlesztőknek is végesek az erőforrásaik. Nem vesznek azér fel még x fejlesztőt, hogy egyszerre kijöjjön az összes verzió. Majd ha végre készen van a játék a legnagyobb bevételt produkáló (elsődleges) platformra, akkor lehet majd a bugfixelés mellett - ami rendszerint eléggé ajánlatos, mert így is halom hiba marad a játékokban - csiszolni a többi platformos verziót.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) D_r_u válasza T.Peter (#11) üzenetére


D_r_u
tag

Igyekeztem.:D

Ari18 a #12-es hozzászólásban remekül megfogalmazta a dolgok mikéntjét, teljes mértékben egyet értek vele.

(#17) N3ST1C válasza Ari18 (#14) üzenetére


N3ST1C
tag

Azért nem igazán éri meg fejleszteni Pc-re mert egy az optimalizálás nem olyan egyszerű mint konzolra. Kettő csipkebokor vessző, a konzolt nem kell fejleszteni sokkal jobban megéri a felhasználóknak, és valószínűleg a jövőbe még nagyobb lesz a konzol elnyomás mint most. Vissza nézel csak kb 5 évet már mekkora a változás a platformok között.
Másik nem csak a minőségtől függ egy játék, a warez nem ezért alakult ki, hanem az anyagi vonzatok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#18) Peat;) válasza cizoe (#9) üzenetére


Peat;)
veterán

Szintén. A kulcsszó pedig a jövő. Nem a múltbéli fantasy 67098124. játék...Ezért is van hangulata a ME-nek és F2-nek, mert mindkettő újat mutatott és saját univerzumot kreált, amibe belefér pár rész.

[ Szerkesztve ]

(#19) Ari18 válasza N3ST1C (#17) üzenetére


Ari18
őstag

Mondják ezt neked, hogy vegyél konzolt + 15-18k-ért hozzá játékokat. :C
Olvasd el figyelmesen a 12 hszt.

"Másik nem csak a minőségtől függ egy játék, a warez nem ezért alakult ki, hanem az anyagi vonzatok miatt."

Ha valami annyira jó, azt hidd el megveszik az emberek. Persze akkor is lesznek olyanok akik nem.
Én sem veszek meg mindent, meg a játékok fele, 3/4-e kalap sz@r. 3-4 óra, unalmas játékidővel.

Pl: Mass Effect az megéri azt a 5k-t amibe kerül, ellentétben a szutyok NFS, FIFA, ötszázadik . II. VH-s FPS és RTS játékokkal szemben.

(#20) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Jo kis játéki lesz a Mass uj része! :C /grafikailag/

(#21) Mgeri


Mgeri
tag

Mi ez a Brink? :F

Inkább a Fallout-on vagy az Elder Scrollson kéne dolgozni! :(

Mindíg azt kell tenni, amit éppen akkor kell! - AMD forever!!!- - Vannak eladó cuccaim!

(#22) T.Peter válasza Ari18 (#19) üzenetére


T.Peter
őstag

Tudod jól, hogy felesleges a játékok ára felől megközelíteni a dolgokat.

(#23) N3ST1C válasza Ari18 (#19) üzenetére


N3ST1C
tag

Ezt most megint milyen szöveg hogy konzolhoz 15-18-ért adnak játékot, és Pc-hez meg oda írod hogy 5ért a Mass effectet. Ne hogy már a konzolnak az új árát nézd a Pc-s játéknak meg a leárazott árát. Ez vicc. Konzolra is lehet kapni ugyan úgy 5 körül játékokat.

(#24) Mgeri válasza N3ST1C (#23) üzenetére


Mgeri
tag

Igaz, a Mass Effect is drágább volt eredetileg, de a konzolos game-k akkor is átlagban drágábbak.

Csak mondom! :B

Mindíg azt kell tenni, amit éppen akkor kell! - AMD forever!!!- - Vannak eladó cuccaim!

(#25) T.Peter válasza Mgeri (#24) üzenetére


T.Peter
őstag

Mintha nem lennének elérhetőek "ingyenes" formában mindkét platformra.

(#26) Ari18 válasza T.Peter (#22) üzenetére


Ari18
őstag

Miért lenne felesleges? Neked jobb, ha drágábban adják vagy mi? Ha olcsóbbak lennének többen vennének eredetit.

N3ST1C ugyan már az összes pc játék olcsóbb mint a xboxos, lehet a Mass Effect durva volt, de akkor is igazam van.

(#27) T.Peter válasza Ari18 (#26) üzenetére


T.Peter
őstag

A #22-es hozzászólás mondanivalója ugyanaz, mint a #25-ösé. De nézzük meg az árakat. Boxra 15k, PC-re meg 12k, vagy akkor legyen inkább 10k. Ha PC-t veszel, akkor az kb 150k, és mondjuk 2 évig jó. Ha boxot veszel, akkor az 60k, és az tovább tart. A játékoknál mondjuk évente 5 darab, ami jó (és akkor még lehet, hogy túloztam). Akkor ez így összesen pc-nél maradva 200k-ra jön ki. Boxnál 135k-ra jön ki (persze mindkettőt lehet használtan is venni). Nézzük meg 2005-től, amikor kijött a box. Akkor lett volna 90k. Azóta eltelt 4 év, és vettél 20 játékot, évi 5 darabnál maradva. Az idáig 390k, amiből 300k játék. Ha a PC-t nézzük 2005 óta, akkor azt 2 évente újítod, 150k-ért, és plusz még a 20 játék. Ez így összesen 450k, amiből 200k a játék, és 350k a gép. Ennyit az anyagiakról. Bele lehet kötni, hogy miért kéne 2 évente újítani, stb, de attól még nem változtat azon, hogy ha már anyagi megfontolásból nézzük a helyzetet, a pc kikap. A TV-t meg felejtsük el, mint az xbox-hoz való kiadást, mert ha a pc-vel tudunk játszani egy monitoron, akkor egy konzollal is fogunk tudni. Ráadásul a konzolok életciklusa még nincs a végénél, szóval párszor még kéne frissíteni a pc-t. Lehet, hogy évek múlva szebbek lesznek a PC-s játékok, de engem ez különösebben nem izgat már, mert hiába szép, ha közben a játék maga értékelhetetlenül rossz.

Elnézést, hogy az eredeti témához semmi köze a hozzászólásomnak.

[ Szerkesztve ]

(#28) Ari18 válasza T.Peter (#27) üzenetére


Ari18
őstag

Nem írsz hülyeséget, de átlagosan egy pc játék már nem 10k. Ha valaki ügyesen épít gépet, akkor nem kell évente fejleszteni, igaz ez pont a mai helyzetre, mert 15-20k-ért nagyon jó VGA-t lehet venni. Így kb 100k-ból kijön egy olyan gép amivel 2évig gond nélkül lehet játszani.Egyedül a Crysis-nak van nagyon magas gépigénye. Régebben ez tényleg nem így volt, mert csak 180k volt egy 8800GTX. TV-s dolgot fel sem akartam, hozni mert tényleg elég hülye egy érv. Kinek mi a jó ezen nem akarok összeveszni, mert nekem szinte lehetetlen irányítani egy FPS-t boxon. (tudom lehet kapni egeret+bill.t) Régen én is nagy konzolos voltam, mondhatni azon nőttem fel, de amióta pc-m van, semmi pénzért nem mennék vissza. Egy-két játék hiányzik pl Tekken, Mortal, de túlélem nélkülük. PC sok mindenre használható, kicsit komplexebb mint a konzol. Tehát már nem is olyan sok az a plusz 100-150k.

(#29) T.Peter válasza Ari18 (#28) üzenetére


T.Peter
őstag

Még ha csak 100k egy gép, akkor is többe kerül, mint a box. Nekem nincs boxom, de arra sincs pénzem, hogy akárhány évente fejlesszek, aztán hoppá, kiderül, hogy még mindig nem elég jó, esetleg késik a játék vagy egyáltalán meg sem jelenik, vagy arra kell várni, hogy kijöjjön egy patch a játékhoz, vagy egy driver, stb. Na de mindegy, más igényekkel rendelkezünk. :R

[ Szerkesztve ]

(#30) Vistaboy válasza T.Peter (#5) üzenetére


Vistaboy
veterán

Amikor indult az egész hype a második rész megjelenéséről, még minden hírportál attól volt hangos, hogy az első résszel ellentétben a másodiknál a PC-s verzió egy időben fog megjelenni a konzolossal, vagy ha késik is, max. pár hónapot. (Nyugodtan olvasd el a játék topikjának a híreit, a legtöbbet én linkeltem). Ezzel szemben ahogy közeledik a megjelenés, egyre többször hallani, hogy mégis csak később lesz PC-re - és egyáltalán, lassan örüljünk annak, hogy lesz (!) - és mindezt csak azért, mert konzolon kevesebb a kalózkodás - a legtöbbször erre fogják a PC-s játékpiac hátrányos megkülönböztetését a konzolossal szemben -, holott meg lehet nézni, a torrent oldalak ugyanúgy tele vannak konzolos rip-ekkel, mint ahogy PC-sekkel! Szóval a konzolosok között ugyanúgy többségben vannak a warezolók a vásárlókkal szemben. Mégis, erre alapozva egy egész fogyasztói réteget - PC-s vásárlók - hátrányosan ítélnek meg, holott nincs igazuk. Erről ennyit.

Az pedig, hogy kiket küldök a fenébe, az az én dolgom. A BioWare - és ennyi erővel a Bethesda-t is elküldöm, amiért egy ilyen sci-fi lövöldéért jegelik az Elder Scrolls V-öt -, de ez nem azt jelenti, hogy utálom őket. Pusztán csak ezekért a tetteikért kapják a fekete pontot. A Dragon Age: Origins például ugyanúgy BioWare játék lesz, és már elő is rendeltem a gyűjtői változatot, szóval semmi bajom a fejlesztőkkel, sőt!

Akkor pedig, ha erről az EA tehet, akkor leegyszerűsítem a dolgokat:

EA SUXX! :(((

Ennyi. Bocs a kifejezésmódért, de ez a konzol vs. PC már kezd az agyamra menni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#31) Vistaboy válasza Markoka1993 (#4) üzenetére


Vistaboy
veterán

Figyu, ha a konzol hardvere erősebb lenne a PC-énél - ha nem lehetne a PC-ket fejleszteni, akkor tuti -, és a konzolos verzió lenne a PC-s változathoz "lebutítva", akkor meg a PC-sek sírnának, hogy konzolon szebb?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#32) Ari18 válasza T.Peter (#29) üzenetére


Ari18
őstag

Többe került ez tény, de SOKKAL több mindent lehet vele kezdeni. Késik? esetleg meg sem jelenik? nem sok olyan játék van. Hatalmas probléma felrakni havonta egy drivert (már ha egyáltalán kell ) next next next és kész. Itt fejezzük be. Nekem nem kell konzol.

[ Szerkesztve ]

(#33) T.Peter válasza Vistaboy (#30) üzenetére


T.Peter
őstag

Megértelek. Én sem örülök annak, hogy késik. Igaz, én inkább a Mafia 2-re vagyok ráhangolódva, szóval ha azzal történne valami, az jobban érdekelne. Mondjuk a 2010-re való halasztás sem valami jó, de ők legalább azért csúsztatnak, mert a fejlesztés így kívánja, és nem azért, mert akkor többet lehet eladni belőle.

(#32) Ari18: Még mindig gazdaságosabb venni egy olcsó gépet a játékon kívüli dolgokra + egy konzolt, mint egy brutál PC-t, de tényleg itt fejezzük be, mert nem fogjuk egymást meggyőzni.

(#34) Ari18 válasza T.Peter (#33) üzenetére


Ari18
őstag

Engem nem is lehet ;] ok befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.