Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Esti érettségi 3

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Továbbtanulás, egyetem? Ahhoz képest érettségi az paripapénisz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Blasius0704 válasza lezso6 (#1) üzenetére


Blasius0704
tag

Két hónapja pénzügy és számviteli kar. na akkor ahhoz mit szolnál? 4.8-as érettségi átlagom volt, most meghalok. nem kicsit :D

(#3) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Én is valahogy így voltam, a töri és az irodalom totál nem ment, épp kettessel mentem át, viszont az érettségi más. Csak a szóbelin kell egy kevés anyagot tudni, előtte elég az általános iskolai műveltség, valamint egy pici ész. Elhülyültem a napjaimat, semmit nem tanultam írásbelire, és meglepetés: mindegyik 90% fölött van, kivéve a magyar, ami 89. Szóbelire az utolsó két napon tanultam, az eredménye meglett, a magyar vége négyes lett, a töri pedig az ötös alsó határa. Szar a rendszer, mert totál nem ezekre van szükségem az informatikus pályán, de oké, bocsássuk meg, hogy olyan emberek szabják meg az oktatást, akik anno nem vettek részt benne. Mindegy, így is lett 460 pontom, szóval ne félj semmitől. Előtte azt hittem, hogy várhatok egy évet végig törit tanulva, aztán ez lett.

Egyébként csatlakozom az előttem szólóhoz, én kicsit durvább helyen vagyok, BME-n. Úgy képzeld el, hogy 32 ponttal a 60-ból (kettes) enyém lett a 3. legjobb bsz (matek) zh a gyakorlatos csoportból, és 75% megbukott. A javító csak nehezebb lesz, szóval az a 75% konkrétan egy éves csúszásba került. Itt ilyen az élet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#4) ricinus13 válasza VoidXs (#3) üzenetére


ricinus13
senior tag

Elte kemián is ez van. Kémalapból minden évben az évfolyam 75%-a megbukik, egyelőre nálam is kilátásban. Sem az emelt matek sem a fizika nem követelmény, viszont itt kell és jól be lehet szpni vele. Erre mondják hogy tetszik ez a tárgy jövőre is felveszem. Engem érdekelne hogy BME vegyészmérnökin mi van, érdemes-e átmenni.

(#5) ricinus13 válasza ricinus13 (#4) üzenetére


ricinus13
senior tag

Ja és persze 5-ös érettségi átlaggal állok így.

(#6) sanzi89 válasza ricinus13 (#5) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezeken semmi meglepő nincs. Amíg az egyetemek az után kapják a pénzt az állambácsitól - tehát a mi adónkból - hogy hány aktív hallgatójuk van, addig szerintetek nem az a célja, hogy minél több ember minél tovább rohadjon az iskolapadban? Ja, és olyannal szopatnak halálra, amire a való életben semmi szükség. Windows alapú rendszerüzemeltető lennék, 0 hasznos dolgot tanultam 7 év alatt, amíg 2 felsőoktatási intézménybe jártam/járok.

Könyvet lehetne írni arról, hogy a magyar felsőoktatás informatikai szempontból mennyire a béka segge alatt van ezer kilométerrel. Főleg, ha az ember nem programozó akar lenni, mert ugye jelenleg Magyarországon a felsőfokú informatika=programozó.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7) Chaser válasza ricinus13 (#4) üzenetére


Chaser
titán

Matek órán a tanár osztja a dogákat.
- Ha ez így megy tovább, az osztály 80%-a megbukik!
Mire Móricka:
- Nem is vagyunk annyian!
:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Én is estin vagyok, szabad tudni hogy te hol?

(#9) adrian360 válasza ricinus13 (#4) üzenetére


adrian360
őstag

én 17 éve érettségiztem és utána elte vegyészkarra jártam, úgylátszik azóta nem sokminden változott :D
2. éves szerveskémia laborba max 70-en mehettek, mert fizikailag nem volt több hely, meg is oldották hogy a 130-as elsőéves létszám annyival csökkenjen. sőt általában túlteljesítették a tervszámot :D

(#10) VoidXs válasza adrian360 (#9) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor még simán meg lehetett tenni, hogy szevasztok, ti 200 ember, mi nem akarunk több diplomát adni, max 30-at. 17 kapott, valamelyik BME-GPK-s szakon volt ez.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11) Klaus Duran válasza inspiroyhome (#8) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Békéscsaba / Trefort

De szerencsére vannak akik támogatnak. [link]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12) Klaus Duran válasza lezso6 (#1) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Az élet előrehaladtával mindenkinek más számít nehéznek.
Jelenleg a munka leszív szellemileg eléggé, ezért is van tervben a váltás.

Kivétel én, én csodagyereknek születtem. Már hat évesen is annyi eszem volt mint most.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13) Luck Dragon válasza Klaus Duran (#12) üzenetére

Menni fog, csak tanulni kell pár percet és máris jobb lesz :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) vimes válasza VoidXs (#3) üzenetére


vimes
senior tag

Szabad tudni, hogy milyen szakos vagy? Az, hogy milyen a rendszer, és hogy az éppenséggel nem kedvez azoknak, akik valamilyen informatikával kapcsolatos területen szeretnének továbbtanulni, nem ilyen egyszerű (értsd: nem teljesen/mindig igaz). Ha az adott középiskolában van matematika fakultáció (vagy matematika emelt szint felkészítés, nem tudom kinél mi a neve), az már hatalmas plusz. Pl. itt az SZTE-n programtervező informatikus szakon a Kalkulus I. gyakorlatilag a két éves fakultáció anyaga, csak kibővítve. Hatalmas segítség, hogy egy rakás feladattípussal nem most találkozok először, de így is van egy rakat újdonság.
Az emelt info fakultáció egy rakat kaka volt, de otthon meg lehet tanulni önállóan úgy programozni, hogy elég legyen az érettségire (persze kell valamennyi szorgalom hozzá). Amúgy meg egyetemen úgy is megatnítanak programozni úgy, hogy az alapoktól kezdik. Itt is ugyanaz a szitu, mint a kalkulusnál - nagy segítség, hogy van valami gyakorlatod és nem a nulláról kezded... de onnan is lehet, csak több munkát igényel, de szerintem én kb. maghaltam volna, ha a fentieket nem teszem meg... és ehhez nem kell szakközépbe menni, elég egy sima gimi (pl. az én volt sulim nyelvi suli volt (vagy legalább is van olyan tagozata) angol/német/francia oktatàssal. Kicsit messze van az informatikától.

A kihulláshoz pedig annyit: beiratkozáskor nekünk azt mondták, hogy az egész egyetemen az három info-s szakon a legmagasabb a kihullási arány. :C Voltak (nem is kevesen) akiket már egyszer kirúgtak és jöttek újból beiratkozni...

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#15) VoidXs válasza vimes (#14) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mérnökinformatikus. Jártam matek faktra, az analízis, amitől annyira féltem, hogy nem is akartam idejönni, bizonyult miatta nevetségesen könnyűnek, az első félév konkrétan középiskolás anyag. Viszont van egy Bevezetés a számításelméletbe I nevű tárgy, aminél a vizsga kettes feltétele az, hogy tudj ~200 definíciót, ~100 állítást, és ~80 tételt kívülről, pontosan szó szerint. Ez az oka annak, hogy a melletted most ülő emberek közül az egyiket jövőre már nem látod. Mindenki szidja a matek intézetet, mert irreálisan sokat kérnek számon. Nézd meg a blogom, olyan programozási munkáim vannak, amiket az itt diplomázott hallgatók nagy része nem lenne képes megcsinálni, nemhogy egy-két nap, max egy hét alatt, de kábé bugmentesen, hiába erőltetik is a hülye papíron programozást. Az állásbörzén is taroltam, 300-as nettót is ajánlottak. Felvehetném egyszerre az összes infós tárgyat, semmi gondom nem lenne velük, de kénytelen vagyok itt szívni a rohadt matekkal. Sőt, hogy jobbat mondjak, miatta fogok kibukni, mert egyáltalán nem megy. Véletlenül mentem át eddig mindig.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#16) inspiroyhome válasza Klaus Duran (#11) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Köszi, akkor valszeg nem találkoztunk. :D

(#17) Klaus Duran válasza inspiroyhome (#16) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Jobb döntés volt az Érettségi az OKJ helyett?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#18) VoidXs válasza Klaus Duran (#17) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csak ha továbbtanulsz. Egyébként az OKJ ad képesítést, az érettségi szvsz a szakmunkásképzés alatt áll értékben.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#19) Klaus Duran válasza VoidXs (#18) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Én ezért választottam az érettségit. Technikum vagy Cad/Cam programozó.

Esetleg Rendszergazda. Ettől még messze áll a tudásomtól, de érdekel.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#20) VoidXs válasza Klaus Duran (#19) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha igazat mondtak, a Cad/Cam képzés mellé jár webes backend oktatás is, ami már elég jó esélyeket ad a munkaerőpiacon. Volt egy ilyen stílusú cég állásbörzén, talán az Allwin, de asszem náluk csak 250 a bruttó. A rendszergazdának az az előnye, hogy ha jól csinálod, akkor rengeteg állásod lehet, ismerek olyat is, aki 4 cégnél van, és ott még minimálbérrel is jól jönne ki, főleg, hogy kéthavonta egyszer van bent. Az a hátránya, hogy egy géppark-újratelepítéssel jól meg tudnak szivatni, főleg, ha teljesen más modell mind.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#21) inspiroyhome válasza Klaus Duran (#17) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Szerintem jobb, annak ellenére hogy nem akarok továbbtanulni.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Esti érettségi 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.