Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stan648


Stan648
tag

Az a Sapphire RX 580 78 alatt nem hozza a RX 480 referencia órajelét, kár érte.

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#2) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

A Dell monitorok nagyon tetszenek :K

(#3) Teaway


Teaway
veterán

A mikroszkópnál a 640x480-as video az egy vicc.

Nincs itthon csokid??

(#4) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Rögtön az első mondatok egyikén jót nevettem:
"az árérzékeny magyar felhasználók számára viszont a Ryzen 5 vonal sokkal érdekesebb, ami a Skylake-alapú..." -- valóban, jelenleg az 5-ös ryzenek drágábbak mint az 7600-as i5-ök....jó kis konkurencia....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) Locutus válasza Teaway (#3) üzenetére


Locutus
veterán

Valami hozzáértő tényleg írhatna bővebben az ilyen mikroszkópok ügyében, mert én pl vennék a gyereknek, de nemtom tényleg ilyet érdemes-e?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy ilyen sport bluetooth-os fülesnél honnan lehet tudni mikor merül le? Jó,tudom mikor elhallgat. De amúgy...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) NandoXXL válasza tibaimp (#4) üzenetére


NandoXXL
senior tag

A szerkesztőknek ez budget kategória.

(#8) jedis válasza tibaimp (#4) üzenetére


jedis
senior tag

"jelenleg az 5-ös ryzenek drágábbak mint az 7600-as i5-ök" ??? :U Aham !

Ipon:
Ryzen R5 1400 : 60EFt
Ryzen R5 1500X : 68EFt
I5 7600 ( non K ) : 70EFt
I5 7600K : 75EFt

Főleg, hogy a Ryzenek 4/8-asok, az I5-ösök meg csak 4/4 -esek ! :U Arról nem is beszélve, hogy az R5 1600-os meg csak egy +5 -ösre van ( 80EFt) a 7600K-tól, és már 6/12 -es kiépítésű. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#9) MZperX75 válasza tibaimp (#4) üzenetére


MZperX75
addikt

Valamelyik Ryzen 5-ös drágább valamelyik olcsóbb I5-nél.
I5-7600K árban 1600-ot kapsz ,5-10%-al gyengébb játékban ,minden másban 40-50%-al erősebb 1600
elemben még +8szállal többet kapsz.
1400-es jött 4/8-al a 7400-es I5 ellen hasonló árban szorzó mentesen ,majdnem kipréseli magából azt amit 1500X tud.

Ár/teljesítmény mutató még így is jobb Ryzen 5-nél, mint az Inteles I5-sös társainak.

Fogyasztásuk nem rossz ,teljesítményük ugyancsak nem rossz,várjuk a Vegát. :DDD
(Persze most kellene új gépet összeraknom,akkor simán beleférne egy teljesen AMD-s konfig,ami tetszene az egy AMD Ryzen 5-1600 16Giga DDR4-2666 ram RX480-as 4gigás kari,250Gigás SSD) mivel nem tervezek gépcserét úgy 2-3 évig, így most nálam nem számít annyira ,amúgy sem veszek 40ezer Ft-nál drágább CPU-t,illetve APU-t.

[ Szerkesztve ]

(#10) macilaci78 válasza pusszycat (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az enyém például lehalkítja felére a zenét és belenyögi a fülembe, hogy "Low power volume". Mindezt percenként. Van, amelyiken a visszajelző led színe, villogása változik, de ezt ugye használat közben nem látod, így csak a csend hangjára leszel figyelmes.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) pusszycat válasza macilaci78 (#10) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi. Röstellem bevallani de még ilyenem nem volt, most elemzem melyik lenne jó futáshoz, ami nem esik ki a súlya miatt a füledből. Gondoltam kimutatja a telefon hol tart,bár lehet van olyan is.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) tibaimp válasza jedis (#8) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nézd meg jobban ;)

MZperX75: igaz, úgy a pontos....
de akkor a cikk sem pontos....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) =Mentor=


=Mentor=
őstag

27-es Dell kéne, de még ennyiért drága nekem. Azt viszont valaki magyarázza meg, hogy miért nem száműzték már a pokol fenekére a D-sub csatlakozót? Végletekig elavult szabvány és homályos képet is ad. Tennének bele helyette inkább DVI-t vagy Display port csatlakozót... :W :U

[ Szerkesztve ]

(#14) ronx


ronx
csendes tag

Egy kissé le vagyok maradva, de mit takar az, hogy a Ryzen érzékeny a memóriára? Lehet, hogy ilyen alapú gépem lesz, most vettem 16g Gb hyper x-et, 2133mhz. Jól el lenne benne, vagy mi ez az egész?

az élet egy étel, de sosincs rajta só

(#15) NomadND1 válasza ronx (#14) üzenetére


NomadND1
senior tag

(#16) BRIKLY


BRIKLY
veterán

"A Xigmatek Octans 236B feketében és fehérben is kapható, 11 forint körüli áron. "
3db-ot kérek! És jófej leszek,adok 50Ft-ot. :DD

(#17) ronx válasza NomadND1 (#15) üzenetére


ronx
csendes tag

Hát ez remek. :(( Nagyon jó áron szereztem be, akkor marad az Intel egy B250-es lappal, abban majd még a Coffee Lake elvileg menni fog. Jól mondom?

az élet egy étel, de sosincs rajta só

(#18) csongi válasza ronx (#14) üzenetére


csongi
veterán

Semmi extra. Egy kis bios alligatassal emelesz ram orajelet es kesz. Inkabb legyen 16Gb lasabb memoria.
Rendszer memoria, igy a mennyiseg ellensulyoza az orajalet. 8Gb ram ma mar az also hatar lett egy jatekos masinaba, aki dolgozik vele annak 16 kell. A ram orajelenek kihasznalasa az APU-nal a fontosabb, mert azt hasznalja a GPU .

(#19) Gladiator124 válasza pusszycat (#6) üzenetére


Gladiator124
csendes tag

Nekem a telón az akksi ikon mellett a Meizu EP-51 alapból jelzi a töltöttséget, de kikapcs előtt 1-3 perccel csipog és kb 4-6 órát zenél. Szeretem.
A másik egy Xiaomi Wireless Bluetooth 4.1 Music Sport Earbuds kínaiul dumál, csak egyáltalán nem jó a fülemhez.

Minimális célunk a maximum....

(#20) blountex


blountex
senior tag

Valaki valamit tud a PH-s Ryzen 5ös tesztről?
Megjelenés után volt róla szó, hogy lesz teszt, de csak azóta sem akart megérkezni...

(#21) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az a 11 Ft-os ár tényleg elég kedvező azért a Xigmatek házért, de nem is tudom, nekem valahogy mégse kellene még ennyiért se. Valahogy nem az én ízlésvilágom. :U :D Csak azért rendelek belőle mindjárt vagy 40-et, mert a helyi Méhtelepen leadva őket még egészen jól keresnék vele...

(#22) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A 4 fal között mi nem virul? :D

Jó ez a Kingston SSD, csak én még tudom milyen ha 21K a 240Giga és ettől elszakadni. Háááát

[ Szerkesztve ]

(#23) simonzé


simonzé
addikt

A jó kis Adata ssd meghajtóról annyit, hogy az enyém kimondottan visszafogott használat mellett 3 hónapig bírta. Utána már nem ismerte fell semmilyen gép. Még szerencse, hogy semmi fontosat nem bíztam rá.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#24) simonzé válasza Teaway (#3) üzenetére


simonzé
addikt

Aha-aha. Te milyen felbontásban veszel fel jelenleg mikroszkópikus cuccokat?
Kicsit gondolkodj, és rájössz hogy miért nem nagyobb a felbontás egy 35000 ft-os mikroszkópnál!

Segítek: mekkora egy képérzékelő szenzor?

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#25) deja vu válasza =Mentor= (#13) üzenetére


deja vu
addikt

Az olcsó monitorokra nem raknak DP-t. 27-es monitorok között ez még olcsónak számít. Ott a DELL P2717H azon van DP is és olcsóbb. De én még gyűjtenék picit és 110-ért a Lenovo P27q-t venném meg, az már WQHD felbontású.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#26) Televan74


Televan74
nagyúr

Én megvettem a magam Ryzenét. Lassan összeáll a konfigurációm.

Xigmatek Octans ház jól néz ki,simán bevállalnám ha mATX -s konfigot szeretnék összerakni. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27) dugo_ válasza simonzé (#23) üzenetére


dugo_
veterán

Akkor egy darab hibás példány biztos leírja az összes modellt és a teljes gyártót. :C

A 3-2-1 szabály értelmében meg mi van akkor, ha összefossa magát egy meghajtó? Semmi.

(#28) kenand


kenand
veterán

KingSpec full Kínai... Aliexpress tele van vele.... kicsit drágább márkásabb jobb vétel...

(#29) Teaway válasza simonzé (#24) üzenetére


Teaway
veterán

Pontosan.
Ezért az árért ennyit kapok, nem többet.

Nincs itthon csokid??

(#30) #16939776 válasza simonzé (#23) üzenetére


#16939776
törölt tag

Adata is lehet olcsót/drágát venni, az "olcsót" 1x kell megvenni a "drágát" ~3 havonta cserélheted.

Eddig csak egy 64-es kingston lassult be "érthetetlen módon", mert a lehető legolcsóbb Nand ennyit tud, a vezérlő épp maradt, le lehetett klónozni az OS-t :)

Most nagyon sz@r az ár/érték aránya van az olcsó SSD-nek, 40-50K alatt nem érdemes venni, mert az nem lesz "olcsó". De ennyiért már használt professzionálisat kapsz, ami minden szinten körberöhögi.

[ Szerkesztve ]

(#31) pusszycat válasza #16939776 (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Használt SSD-t? Ki tudja ki fia borja volt. Foghatsz ki megkíméltet és lestrapáltat is. Igaz ez barátnőre is igaz. Hát nem tudom... :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) #16939776 válasza pusszycat (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

s.m.a.r.t riport elmondja amit kell tudni, mégsem egy kondom ;]

(#33) kromatika


kromatika
veterán

Köszi az összefoglalót.

(#34) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Nem gondoltam volna hogy valaha is szerepet kap egy ajánlóban egy KingSpec ssd.... ;] :(

Wasabi...

(#35) Freiherr válasza kromatika (#33) üzenetére


Freiherr
őstag

Nincs mit.

XXX

(#36) persil válasza Teaway (#3) üzenetére


persil
nagyúr

Megneznem azt a fenykepezot/telefont/kamerat, ami mikroszkopikus dolgokrol(tobbszazszoros nagyitasban) jobb felbontasu felvetelt keszit :)
Ja es mondjuk nem tobbszazezer forint, hanem 30.

Szerintem total rendben van. Nekem kiskoromban volt mikroszkopom, es gyermekkent baromi nagy elmeny, aki megteheti, hogy kiad erte ennyit, az lepje meg otthon a kolkot :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#37) pusszycat válasza persil (#36) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is volt. Te is szúnyogot vizsgáltál vele? :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#38) persil válasza pusszycat (#37) üzenetére


persil
nagyúr

Meg vercseppet, meg hangyat, meg kb mindent :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#39) ->Raizen<- válasza persil (#36) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Doglegyet is neztel alatta meg csotanyt? Allitolag az nem annyira nagy elmeny mikroszkop alatt. :)))

(#40) Laza... válasza =Mentor= (#13) üzenetére


Laza...
addikt

Mitől ad homályos képet? A régebbi digitális technika ma már nem digitális? :F

Never give up!

(#41) -=MrLF=- válasza Laza... (#40) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

A D-sub-on analóg jel megy azért nem szeretik, ha nincs más lehetőség jó az is.
(analóg jelátvitel zavarásokat szedhet össze)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#42) Alchemist válasza Locutus (#5) üzenetére


Alchemist
addikt

Gyerekeknek a Conrad is kínál különféle mikroszkópokat.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#43) #16939776 válasza -=MrLF=- (#41) üzenetére


#16939776
törölt tag

...ha sz_r a VGA kábel... A "digitális átvitel" ugyan úgy érzékeny a kábel minőségére, csak ott nem 0-65Mhz ig. kell átvinni, sokkal nagyobb a sávszélesség igény.

[ Szerkesztve ]

(#44) zdanee válasza Alchemist (#42) üzenetére


zdanee
őstag

Tavaly vettem unokaöcsémnek egy kínai mikroszkópot, beépített világítással. Az is VGA-ban vett fel és interpolált 1600x1200-es képeket csinált. Jól elvan vele. $15-ért járt hozzá egy kis állvány is. Driver nem kellett, gépbe bedug és egyből felismerte webcamnek. BTW az androidos tablet is OTG kábellel, azon meglepődtem.

Ami a 4500 Ft-os MP3 lejátszókat illeti, ki hallgat ma még letöltött MP3-at? És nem a telefonján? És ha nem a telefonján hallgat, és a jó minőségért tölti inkább le, akkor mi értelme lenne egy ilyenen hallgatni? Amúgy ezek jellemzően $0,65 és $1,2 között mozognak Alin, kiszállítással. $1,5-ért olyat kapsz, aminek pici 64x32 pixeles kijelzője is van. Vettem is anno egy párat az akkuk, a töltő áramkör és a kijelzők miatt, beépítettem ide-oda.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#45) gyulank válasza Teaway (#3) üzenetére


gyulank
addikt

Tiszta brown az egész. Nem tudom mi oka van, hogy -20 éves technikai szinten, és áron tartják ezeket.
Amúgy ha belegondolsz, ez olyan lehet, hogy vagy 2MP-es kép, vagy 2MP-es interpolált kép, és 307k-s 480p-s videó, vagyis, ha folyamatosan nézed, nem lehet 2MP 1080p-s. Ez a monitoros nagyítás meg borzasztó. Nem a lencse számít, hogy mennyit nagyít, de azért egy fix méretű monitoron 100-600 szoros a nagyítás. Akkor a lencsén 100 a max.? :D Csodálatos. Nekem volt 20 éve valami szerintem akkor 5e-be kerülő (vagyis mai 1250-1700) elemes, lehetett világítani, lehetett tükörrel is világítani, és tán 100-6000x nagyításra volt képes.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#46) #16939776 válasza gyulank (#45) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az max.:50-250x-400x. Fél misiért adnak ma 2000x-et...

(#47) gyulank válasza #16939776 (#46) üzenetére


gyulank
addikt

Tíz ropiért adnak 1200x-at... Fél misiért 40x-eset adnak.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.