Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) morhange


morhange
tag

Hm, ez érdekes. Gondolkozom sokat hasonló dogokon. De mindig arra jutok, hogy mindenki más, mindenkinek más a magánélete, más nevelést kapott, más dolgokat más módon értékel stb. De másrészről meg mindenki ugyanolyan, mindenki monoton, mert mindenki egy bizonyos határ felett és alatt van/létezik/él, ezen határok felett és alatt nincs létezés. Ez a két határvonal között mozoghat az ember. Szerintem...
Remélem érthető :D

(#2) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Az első bekezdésben foglaltakat követem, magázódással a BME fórumon kívül (hagyomány) nem találkoztam, általános iskolában és középiskolában is tegeztek minket a tanárok.

A nagymamámnak viszont nem tudok úgy köszönni, hogy "csókolom", pedig a testvérem/szüleim is így köszönnek, én egyszerűen sziával. Nem tudom, hogy ez mennyire illetlenség, de szerintem Őt nem zavarja és így esik jól.

(#3) Esmein válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nálunk ez úgy oldódott meg, hogy magázták sokáig a szüleim a nagyit, mi tegeztük, de olyan 6-8 éve ő maga kérte, hogy innentől tegezzék már, ha lehet. Semmilyen probléma nem adódott azóta sem belőle.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) Alexios válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


Alexios
veterán

Én sem tudok a nagyszüleimnek így köszönni, szerintem soha nemis köszöntem így, mindig is tegeztem őket:)

(#5) tkazmer


tkazmer
addikt

én nem hiszem, hogy aki magázódik online, az ezt valamilyen tudatos felsőbbrendűségből teszi, inkább csak így szokta meg irl, idegen neki az internet, az idegenekkel pedig magázódik.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#6) Esmein válasza tkazmer (#5) üzenetére


Esmein
nagyúr

Engem legalább annyira dühít, mint a csupa nagybetű. A troll egy olyan alfaja, ami ellen nem vagyok felkészülve.

szerk.: Azt még szeretném hozzátenni, hogy a leggyakrabban politikai jellegű hozzászólásoknál jelenik meg a magázódó. A téma amúgy is kényes, a hangulat paprikás, és akkor megérkezik ő, a saját véleményével ami teljesen mindegy, hogy micsoda, kb 2 mp alatt szélütést kapok az olvasásától.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Az interneten akkor találkoztam eddig magázódással, mikor valaki új jött a fórumra vagy ilyesmi.

Viszont offline is vannak ezzel problémák. Van két tanárom is, akik tegeznek bennünket, az egyik alig idősebb nálam. Ezzel a helyzettel nem tudok mit kezdeni, azt szoktam meg, hogy a tanárral magázódni kell. Viszont olyankor, mikor a tanár ilyen e-mailt ír: "a házi zsírzsírzsír, 1 pötty", akkor aztán borul minden. Következő félévben rendezni fogom ezt a dolgot. :DDD

(#8) 7 válasza Esmein (#6) üzenetére


7
addikt

tkazmer velemenyen vagyok, szerintem nem feltetlenul azert magazodik valaki, mert trollkodni akar, megannyi mas oka is lehet. Tobbszor belefutottam, sot, alkalmankent en is magazodtam. Igazabol csak szokatlan, semmi mas. Egyebkent ha megfigyeled, fokent attol a generaciotol lehet latni ilyesmit, amelyik meg nem az internettel a seggere tapadva nott fel, es igy nem erzi annyira otthonanak az online vilagot.

Megjegyeznem, hogy a hivatalos ugyek is kivetelt kepeznek, ott szinte kivetel nelkul magazodas zajlik.

[ Szerkesztve ]

(#9) Yutani


Yutani
nagyúr

Érdekes ez a netes kommunikáció, ami már alapvetően tegeződő jellegű. A Prohardveren még nem találkoztam magázódással, de láttam már máshol, inkább az ilyen Origó és Index jellegű oldalakon, ezek valamelyikén. Valamint a HOC-on volt egy Cromwell nevű valaki, aki jellemzően magázódva írt. Először nem tudtam, mi van, de aztán azt gondoltam, valami nincs rendben vele, és ezzel le is tudtam a problémát.

Mindenképpen érdekes a szitu, amikor lebeszélsz fórumon egy bizniszt, természetesen tegeződve. Aztán találkozol az illetővel, aki mint kiderül, 50-60 év körüli személy, aki apád is lehetne, de a tegeződés megmarad, mert így indultatok neki, maximum benned van egy kisebb kellemetlen érzés, hogy mégiscsak...
Vagy éppen nagyon fiatal az illető, mondjuk feleannyi, mint te, és zavarban van, hogy hogyan is köszönjön (el).

#tarcsad

(#10) proci985 válasza Yutani (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ó igen, üzletkötésnél a furcsaság velem is megesett. avagy telefonon még tegezve élőben meg... ümm. ja.

más: tényleg nem feltétlenül troll az, aki magáz. lehet csak újonc a neten. vagy ha nem is újonc, de megrekedt azon a szinten.
adott esetben kettő keveréke is előfordul, de ez hála égnek ritka. itt a ph!n meg kb nonegzisztens (saját tapasztalat alapján általában idősebb, gyenge alkalmazkodóképességű féltudású frusztrált emberekből áll a csoport, akik tekintélyüket ily módon próbálják elfogadtatni... kevés sikerrel).

más2: angolban tudomásom szerint egyáltalán nincs magázás. svédben van, viszont csak és kizárólag a királyi családnak jár, máshol sehol (még hivataloknál sem!) sincs használatban.

előnyök: közvetlenség, nincsenek plusszkörök, nincsenek udvariassági körök a másik rangjának megtudására. nincs besértődés (akár van rajta sapka alapon). indoklás az, hogy minden ember egyenlő. nyelvi szinten különböző szituációktól függően vannak eltérések (szóhasználat, stílus), de megszólításban nincs (bár levélben van megkerülési lehetőség). megjegyzés: a svéd nyelvet is lehet ugyanannyira komplikáltan, udvariasan és körmönfontan alkalmazni, mint a németet (aki látott már németül Xaktákat, az sejtheti miről beszélek). legalábbis a nyelvtan teljességében adott minden paraméterében. csak nem szokták.

hátrány: elsőre nagyon fura. másodikra is (avagy az apehet/bevándorlásiakat is tegezzük?). harmadikra meg azért, mert tegeződve az ember jókedvűen elbeszélget a stewardessel a Göteborg Cityn, aztán ugyanazért a tegezésért csúnya pillantás jár Ferihegy1en visszafelé. valamint egy év alatt már érezhetően közvetlenebb a stílus, egyik idősebb rokonnal is megesett véletlenül letegezés (mondjuk ő nem vette magára).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) Yutani válasza proci985 (#10) üzenetére


Yutani
nagyúr

Angolban konkrét magázás nincs, mert a nyelvi formája sincs meg annak, de létezik megkülönböztetés a távolságtartó és a bizalmas kommunikációra:

- Ha valakit csak a vezetéknevén szólítasz/szólíthatsz (Mr/Mrs/Ms. Smith), akkor az a mi magázódási szintünknek felel meg, és ez az alapértelmezett az angol nyelvterületen, mint ahogy nálunk alapvetően a magázódás a verbális és hivatalos kommunikációban

- Ha valaki felajánlja (jellemzően idősebb), hogy szólítsd a keresztnevén (Angelina, Brad), akkor az olyan, mintha a mi nyelvünkön felajánlaná a tegeződő viszonyt

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.