Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Somatom


Somatom
veterán

A specifikáció szerint a "polgári" kivitel önsúlya három tonna. Vajon milyenek lehetnek vele üldözés közben, nagy tempónál a gyors irányváltások? Mit lehet ezzel sikeresen üldözni? Legfeljebb egy kamiont, de azt is csak akkor, ha a menekülő rendszeresen megvárja, amíg újratöltik az Interceptor akkuját. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2) k-adi válasza Somatom (#1) üzenetére


k-adi
nagyúr

majd viszi a dízelgenerátort a csomiban

(#3) Somatom válasza k-adi (#2) üzenetére


Somatom
veterán

A platóra rögzítve? Attól alig lenne fejnehéz, tovább rontva a manőverezőképességet. Úgy még egy klasszikus, amerikai, merevhidas muscle car is lerázná, pedig azok sem éppen kanyarvadászok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4) Füleske válasza Somatom (#1) üzenetére


Füleske
addikt

"üldözés közben, nagy tempónál a gyors irányváltások"
Túl sok filmet nézel. :)

(#5) Somatom válasza Füleske (#4) üzenetére


Somatom
veterán

Kölyökkorunkban is azzal szórakoztunk, hogy leráztuk a körzeti megbízottat. Akkoriban még fel lehetett menni a János hegyi szerpentínre. Ott mentek az éjszakai időmérők. Volt, hogy bepróbálkozott a rendőr, de nem volt sok esélye. Egyszer egy Citadellai motoros összeröffenés torkollt kergetőzésbe a békásmegyeri lakótelepen. A rendőr kipattant az autóból és futva próbálta a parkolót elválasztó bozóton át utólérni a cimborámat. Persze nem sikerült és dühében utána hajította a gumibotját. Nekem egyszer a Kisromet -tel is sikerült leráznom a Zsigulátorral üldöző rendőrt. Arra büszke vagyok. Régi, szép(?) idők. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6) hohohohóó... válasza Somatom (#5) üzenetére


hohohohóó...
csendes tag

És még van pofád ezt ideböfögni...
Ja, de konzolfeltörésről és hasonlókról azt azért ne, mert van kontinens ahol illegális! Mások életének veszélyeztetéséről viszont jó buli írkálni.

(#7) Somatom válasza hohohohóó... (#6) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt hogy érted? Üldözni, menekülésre kényszeríteni valakit, az is mások életének a veszélyeztetése. Pláne egy három tonnás tankkal. Ha elveszíti fölötte az irányítást, az a monstrum tarol, mint a tekegolyó.
Arról nem is szólva, hogy amit írtam, az még a komcsi rendszerben volt. Több akkori üldözésről derült ki, hogy nem kellett volna üldözni. Az üldözőkről pedig, hogy tulképp törvénysértők. Amit akkor üldöztek, az ma egy olyan felvonulás, amit rendőrök szoktak biztosítani.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) FattyDove válasza hohohohóó... (#6) üzenetére


FattyDove
őstag

Ettől az embertől sokat ne várj. Múltkor azt magyarázta, hogy párizsba kirepülni több százezer forint.

(#9) Somatom válasza FattyDove (#8) üzenetére


Somatom
veterán

Látom, nem tudsz ezen a témán túllendülni. Ezt linkelnéd? Mert a többszázezret Te írtad, nem én.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10) adamklark válasza hohohohóó... (#6) üzenetére


adamklark
senior tag

ezen én is meglepődtem

(#11) pusszycat válasza hohohohóó... (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Írta, h kölyökkorában volt. Én pl. úgy vettem a kanyarokat, h visított a kerék pedig nem is üldöztek. Egyszerűen ki kell éljed magad majd elmúlik idővel. És még hasznát is vettem mikor gyorsan kellett reagálni egy felém tartó leakadt pótkocsinál. Akkor most mindenki hülye csak te vagy helikopter? ;)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) K82 válasza Somatom (#1) üzenetére


K82
őstag

Texasban pl. elég sok mindent, iszonyatosan sok a pickup. Ahogy mondta az étteremben a nyugger mutatva a pimpelt 2500-ös RAM-et, inkább a másik haljon meg...

Pixel / OnePlus Pad

(#13) Somatom válasza pusszycat (#11) üzenetére


Somatom
veterán

Néha jót mosolygok a PH közösségen. A hsz. -ek alapján itt mindenki mintagyerek volt, sosem tett rossz fát a tűzre. Hát én nem voltam az. Amit leírtam, az sajnos, már lassan 40 éve történt és 15-17 éves kamasz voltam, ráadásul egy teljesen másik korban és rendszerben. Akkoriban nem kellett ahhoz bűnözőnek lenni, hogy menekülni kelljen a rendőr elől. Ha összegyűltünk valahol, az már símán lehetett politikai csoportosulás. Jött a rendőr és bevitt, mondjuk KMK -ért. Ma már a fogalom sem létezik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) Ezekiell válasza Somatom (#7) üzenetére


Ezekiell
veterán

Menekulesre kényszerít...? Mégis hogyan kényszerít menekulesre egy rendőr?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15) Somatom válasza Ezekiell (#14) üzenetére


Somatom
veterán

Hát úgy, hogy elkezd üldözni ahelyett, hogy békén hagyna. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) Ezekiell válasza Somatom (#15) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ja, a rohadék, az ő hibája, és nem a tied, hogy nem állsz meg. Tök egyértelmű.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17) Somatom válasza Ezekiell (#16) üzenetére


Somatom
veterán

Tán én akarom magam megállásra kényszeríteni? Ő próbálja rám kényszeríteni az akaratát. Hö! Még mit nem! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) Essentials válasza Somatom (#17) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ennek az autónak nem az "üldözés" a lényege, hanem a Country side-on helytállni. Például Texasban, ahol minden 2. amerikai pickup-pal jár, és a városokból kirongyolva Májkülnájtot megszégyenítő domborzati viszonyokban repkednek, gyakran földutas kitelepüléseken az emberek. Nem NYPD akar majd bevásárolni belőlük, nyugi. :R

[ Szerkesztve ]

(#19) Essentials válasza Somatom (#17) üzenetére


Essentials
aktív tag

Egyébként ha egy rendőr "megállásra akar kényszeríteni", az általában nem úri huncutságból van, hanem valami egyéb ok kapcsolódik hozzá. Olyankor meg kell állni, az a legokosabb dolog. :) A rendőrség rendvédelmi szerv, ami a társadalom rendjéért felelős, és ha vezetés közben levillognak, akkor felesleges felülbírálni. Az esetek többségében nem csak USA-ban kapják el az intézkedés alá vonandó személyt, hanem még Magyarországon is, szóval elég esélytelen menekülni, és csak tovább dagasztja a ténye a bűnlajtromodat, ha esetleg rejtegetnél előlük valamit.

[ Szerkesztve ]

(#20) Somatom válasza Essentials (#19) üzenetére


Somatom
veterán

Az egyik eset. Sajnos, az átkosban nem lehetett kapni a kisrometre 9x2,5 -ös gumit. Vettünk az ecserin egy 8" -os targonca kereket és nagyapám összerakta a gyári kerékaggyal. Ha már lúd, legyen kövér, így kapott akkut, Verhovina ülést, indexeket, tacskó bringa kormányt, stb. Szóval, chopper Romet lett. Ezzel haladtam kb. 15 évesen, amikor megállított a rendőr. Nem tetszett neki a gép, de ahogy most sincs, úgy akkor sem létezett SMKP -ra átalakítási engedély. Nincs rendszám, amit elvehetne, nincs forgalmi, amit bevonhatna. Szóval, hivatalos eljárás lehetősége nélkül arra büntetett, hogy eresszem le a gumit és toljam haza a mocit. Toltam is két sarkot,.ott felpumpáltam és go tovább. Újabb két sarok múlva hallom mögöttem a távolból a szirénázást. Ezek után álljak meg? Minek? Volt még némi előnyöm és egy Kilóméterre sem voltam a János kórháznál a fogaskerekű megállójától. Be a zsákutcába, a végén le EZEN a babakocsi lehajtón és ennyi, ügy elintézve. Ettől bűnöző lettem? :) Tulképp nekik is megspóroltam egy csomó melót. Ma már oda sem hederít a rendőr egy ilyen járműre.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21) Ezekiell válasza Somatom (#20) üzenetére


Ezekiell
veterán

De még mindig egy elektromos rendőrautóról szóló cikknél vagyunk, szóval bár nagyon érdekfeszítő olvasni, hogy mi volt az átkosban, 0 relevanciája van jelenleg arra, hogy meg kell-e állni rendőrnek. :U

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22) Somatom válasza Ezekiell (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Pont ezért írtam a példát. Minek álltam volna meg? Hogy fölöslegesen baszogasson? Leráztam, aztán mindenki ment a dolgára. Ennyi, ügy lezárva. Ha megállok, abból csomó kelkemetlenségem lehetett volna.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) pusszycat válasza Somatom (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az is lehet, h hagyott elmenni, minek csinált volna magának papír munkát, jelentést írni, stb... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#24) Somatom válasza pusszycat (#23) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor nem nyomult volna utánam ordítva, hogy álljak meg. De, abban biztos vagyok, hogy megbeszélte a társával, hogy ott helyben, a fogaskerekű megállójában, gyorsan lezárják az ügyet. Ha erőlteti, akkor kiderül, hogy a szirénázó rendőrautót lerázták egy Romet Pony -val. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) Polllen válasza Somatom (#22) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezért kell 3,5 tonnás rendőrautó, ami 4 másodperc alatt van 60 mph-n.
Valószínűleg az usa-ban is van, aki azt gondolja a ~2 tonnás pickupjában, hogy "Ha megállok, abból csomó kelkemetlenségem lehetett volna."

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26) Somatom válasza Polllen (#25) üzenetére


Somatom
veterán

A mozifilmek megrendezettek, a dokumentumfilmekben pedig az elfogással végződő üldözéseket szokták mutatni. Az elmeneküléssel végződőeket nem reklámozzák.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.