Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rover45


rover45
senior tag

Klasszikus 21. századi silány szemét ...
És egy fsza kis átalakítás :C :R

(#2) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Ez egy 10000 Ft körüli olcsó alsó tápos ház. Mit vártál tőle?
Gyereknek hasonlóban raktam össze gépet, persze léghűtés, semmi átalakítás. Arra jó...

(#3) twollah1976


twollah1976
őstag

En mindig ugy rakom be a tapot a hazba, hogy a hazbol kapja a levegot.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Miért nem lehet forgóajtón átsíelni?

(#5) twollah1976 válasza Krugszvele (#4) üzenetére


twollah1976
őstag

Probald meg es megtudod.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) AxBattler válasza twollah1976 (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

váltottam, nem ragozom, AMD Fx-ről Intel I3-9100-ra
No, ez már igen, ez már ugrás! :C
Meg úgy az egész: nem x@roztál, ami rossz volt, azt megjavítottad! Grats!
Igazi jó kis budget build lett, az ilyet szeretem!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#7) #90088192 válasza Krugszvele (#4) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szerintem még át lehet, ha másképp nem legalább egyszer ;]

(#8) Zicokuka válasza zotyesz66 (#2) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Attól mert olcsó nem kéne sza.. is lennie.De kis házi barkács és bum :)

(#9) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Én nem értem az ugrás részét. Jövőállóság szempontból sem. Világosítsatok fel, én ryzent vettem volna (akkor is, ha csak egy 1200af).

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#10) AxBattler


AxBattler
félisten

Aki ennyi ideig FX-et használ, annak lehet, hogy már az AMD említésére is ökölbe szorul az arca. ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#11) snecy20


snecy20
veterán

A Hyper Threading nélküli 4 magjával az az i3 9100 nagyon necces jövőállóság szempontjából.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#12) zotyesz66 válasza AxBattler (#10) üzenetére


zotyesz66
őstag

pedig az fx sokkal szebben öregszik, mint mondjuk egy sandy bridge i5...

(#13) kenwood válasza snecy20 (#11) üzenetére


kenwood
veterán

Intel procinal az az elso feladat,hogy kikapcsolod a HT-t, ha tamogatja, mivel a spectre patch ota lassitja a procikat a HT.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#14) snecy20 válasza kenwood (#13) üzenetére


snecy20
veterán

Igen, de ez még okés is lehet ha rendelkezel minimum 6 maggal, a 4 mag/4szál felállás pár aktuális játékban tud már nagyon brutális fps droppokat okozni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#15) BoB válasza kenwood (#13) üzenetére


BoB
veterán

Most kíváncsiságból kipróbáltam pl a forráskód fordítás mennyivel lesz gyorsabb ha kikapcsolom a HT-t. Hát nem lett gyorsabb. Lassabb lett. Miért is lett volna gyorsabb :U

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16) kenwood válasza BoB (#15) üzenetére


kenwood
veterán

Bizonyos alkalmazasok, es nehany jatek eseteben hozhat nemi pluszt, de jellemzoen 10-30%-os csokkenest jelent a bekapcsolt HT :
https://www.youtube.com/watch?v=8qkXKmpOWa0
https://logout.hu/cikk/hyper-threading_van_ertelme/bevezetes.html
A compile lehet, hogy ezer gyorsabb HT-val :
"basically when Hyper threading is off the game uses 6 real cores so the load will be equally to all cores, when its on some games might just dont need that 12 core so it ended up using let say 8 cores which is 4 real cores which of cores will perform less than 6 real cores. in rendering or heavy load on all cores hyper threading will perform better"
Vagyis ami tamogatja,azzal lehet gyorsabb,ami nem azzal biztosan lassabb.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#17) BoB válasza kenwood (#16) üzenetére


BoB
veterán

Azért ez így már mindjárt másképp hangzik. Nálam marad a HT, nem látom értelmét kikapcsolni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#18) rover45 válasza zotyesz66 (#12) üzenetére


rover45
senior tag

Hadd kérdezzem meg -egyáltalán nem cinikusan!-, hogy mit értesz a "szebben öregszik" alatt? :)

(#19) zotyesz66 válasza rover45 (#18) üzenetére


zotyesz66
őstag

[Videoval] válaszolnék. De aprón és ebay-en is utánanéztem, a sokmagos FX-ek drágák, a korabeli I5-ök majdhogynem filléres tételek. És ezek a procik annak idején az I3-akkal versenyeztek árban és teljesítményben is.

(#20) rover45 válasza zotyesz66 (#19) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm a felvilágosítást :R

(#21) error(HUN)


error(HUN)
tag

Nem volt bajom az FX-el (8320), de én úgy gondolom, hogy azért ez korszerűbb. Nem az volt a célom, hogy ezzel majd lenyomom az atomerőművet, de elég jól teljesít és nem kellett a gatyámat is odaadni érte...

20-négy23-ötvenkilenc-24

(#22) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Ne haragudj, de ezt végképp nem értem. Megvettèl annak idején egy erős felső-középkategóriás hardvert, majd kecserèlted egy újabb, legfeljebb 20%-al erősebb belépőszintű valamire, ami ráadásul nem is lesz olyan jól fejleszthető.
Nem kötekedés a célom csak a motivációt szeretném érteni.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#23) rover45 válasza TheLázs (#22) üzenetére


rover45
senior tag

Anno én is csináltam olyat, hogy az i7-7700 komplett asztali gépemet lecseréltem egy i3-4170-re :D
Olyan vevő jött az i7-re, hogy akkor lettem volna hülye ha nem adom el ;]

(#24) snecy20 válasza TheLázs (#22) üzenetére


snecy20
veterán

Nem tudom milyen FX-ről történt a váltás, de ha 6 vagy 8 CPU szállal rendelkezett a régi, akkor onnan még visszalépésnek is mondható a jelenlegi 4/4.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#25) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Bulldozer magot írt...

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#26) kenwood


kenwood
veterán

Emlekszem,amikor kijottek ezek az FX-ek ,akkora otvar szarok voltak, hogy majdnem bele is bukott az egesz AMD.
Akkoriban a legtobb jatek 1-2 szalra volt optimalizalva, es ott 5GHZre huzva is gyaszos teljesitmenyt produkaltak.
Havernak le kellett cserelni a 8320-at egy i3 3240-re, mert amdvel nem tudott fix 60 fpst produkalni a 25 fos Wow raid,mindegy milyen vgat raktal melle.
Ez azert szomoru ,mert az FX 8000-nek az i7-el kellett volna versenyeznie nem az i3-al meg az i5-el.
Idovel azert javult a helyzet,egyre tobb ceg kezdte el kihasznalni a tobbszalas feldolgozas elonyeit.
Halisten, a Ryzen jol sikerult, a legtobb le is veri az azonos aron futo intel procikat.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#27) snecy20 válasza kenwood (#26) üzenetére


snecy20
veterán

Most így ~7-8 év távlatából nézve a több maggal rendelkező FX procikat ez a többszálúsítás megmentette valamennyire, mára már egy 8320 pl. biztos használhatóbb, mint egy korabeli 2/4 Intel.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#28) DraXoN válasza snecy20 (#27) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

4/4 i5 3470-nél is jobb a 4Ghz-en járó 8320 FX-em (tapasztalat, van mind2 gép)..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#29) error(HUN)


error(HUN)
tag

Nem akartam én vitatémát indítani, egyszerűen csak elmondtam a tényeket. A gyorsulás jelentős, bárkinek bármilyen ellenkező tapasztalata van. A házon volt a hangsúly, nem is a belsején, sajnos hiába a kedvező ár, azért-mint írtam-faragni kellett hogy megfeleljen. Mindezt úgy, hogy csak ésszerűen át kellett volna gondolni a tervezésnél...Főleg azért írtam, hogy ha valaki hasonlóba fut bele legyen támpont :K

[ Szerkesztve ]

20-négy23-ötvenkilenc-24

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.