Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) doooo válasza tomboy0013 (#50) üzenetére


doooo
veterán

Hmm... Stockholm-szindróma.

(#52) Emericus Max válasza joey04 (#49) üzenetére


Emericus Max
tag

Lehet, hogy egy Trump féle idióta uralta világtól jobban kellene tartani.
De ez nem kívánságműsor. Ez a mostani trend és én személy szerint örülök ennek. Na nem Kína világhatalmi pozíciójának, hanem annak, hogy lehet még 200e alatt kapni csúcshardverrel szerelt értelmes telefonokat kapni. Hátha leesik a tantusz a többi nem kínai gyártónál is és előbb utóbb vagy árat kell csökkenteni, vagy innovatívnak kell lenni megint. Ha meg nem lesz így, akkor Samsung ide, vagy Apple oda, szépen eltűnnek majd ezek is egy évtizeden belül. Samsung legalább megélhet a TV-kből, meg a háztartási gépekből. Apple-nek kicsit nehezebb lesz...

(#53) joey04 válasza Emericus Max (#52) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk azért az olcsóságnak ára van, ezt tudomásul kell venni. hardveresen, szoftveresen és supportot tekintve is. Az egy másik kérdés, hogy megérik-e a felárat. Plusz ugye az említett kínai megfigyelés, ami átlagembert persze nem zavar, engem sem az zavar ha valami kínai beleolvas az üzeneteimbe esetleg, hanem a globális hatás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54) tomboy0013 válasza joey04 (#53) üzenetére


tomboy0013
veterán

És honnan tudod milyen globális hatása lehet? Ezekkel olyan szinten felesleges foglalkozni... Valahol biztos ára van az olcsóságnak de ezt se hardver (ott pláne nem), se szoftver se support-nál nem látjuk a nagyobb gyártókkal szemben. Azt meg nem tudhatod milyen állami támogatásokat kapnak egyes gyártók, meg úgy nagyjából semmit a céges titkokról. Tehát ezen felesleges matekozni, nekünk vásárlóknak az számít mennyiert mit kapunk.

(#55) joey04 válasza tomboy0013 (#54) üzenetére


joey04
titán

Rendben. Mindenki azt vásárol amit akar. Akinek ez kell, vegye. Ezen felül mindenkinek lehet meglátása, véleménye. Én csak ezeket írtam le, meg az okokat a későbbiekben. Meggyőzni nem akarok senkit. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#56) 3mb3r válasza joey04 (#53) üzenetére


3mb3r
tag

Teljesen igazad van. :K

(#57) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Tök vicces ugyanazokat a konteós arcokat látni itt, mint az összes többi, kínai készülékekkel kapcsolatos hír komment szekciójában. Vásároljatok jó sok alufóliát, meg építsetek inkább atombunkert vazzeg.

(#58) 3mb3r válasza Fitzgerald (#57) üzenetére


3mb3r
tag

Ha a hozzád hasonlóktól megvéd, már indulok is a boltba ;]

(#59) Fitzgerald válasza Fitzgerald (#57) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Örülök hogy magadra ismertél. :C

(#60) 3mb3r válasza Fitzgerald (#59) üzenetére


3mb3r
tag

Örülök, hogy örülsz :C

(#61) joey04 válasza Fitzgerald (#57) üzenetére


joey04
titán

Túlnyomórészt mindkét nézet képviselői jelen vannak minden, a témával foglalkozó topikban. Ez is a természetes szvsz. :)

Csak nem mindenki tud gúnyolódás mentesen, normális hangnemben nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#62) Fitzgerald válasza joey04 (#61) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Hát de most szerinted konteósokkal lehet érdemi vitát/beszélgetést folytatni bármiről? Az olyan, mintha egy fekete lyukba öntenéd az energiádat...

[ Szerkesztve ]

(#63) 3mb3r válasza Fitzgerald (#62) üzenetére


3mb3r
tag

Egyetértettem a kollégával abban, hogy "olcsó húsnak híg a leve". Ennyi történt. Ha pl. egy samu 2x annyiba kerül "ugyanazzal" a hw-el, mint mondjuk egy xiaomi, akkor miről beszélünk? Oké, hogy a samu is el van szállva az árakkal, de ne mondja senki, hogy a xiaominak nem kell valahol meghúzni a határt minőségben, hogy jóval olcsóbban adhassa ki a telefonjait.
Nem vagyok egyik gyártó ellen sem, de vannak, akiknél soha nem volt gondom a minőséggel, és vannak akiknél csak rossz tapasztalataim voltak. Ennyi.

A fóliádról, meg a bunkeredről meg annyit, hogy egy digitális világban élünk, csak az nem nyúlja le az adatainkat, aki nem akarja.
A Google szerinted mit csinál? Függetlenül attól, hogy milyen márkájú telefonról van szó, a Google mindenhol ott van.
De engem ez soha nem érdekelt, kis ember vagyok én ahhoz, hogy foglalkozzak vele.

(#64) tomboy0013 válasza 3mb3r (#63) üzenetére


tomboy0013
veterán

Minőségbeli gondok a Samsung-nál és más nagy gyártóknál is folyamatosan előfordulnak főleg a csúcskategóriában. Nem feltétlenül emiatt metszik meg az árakat. De egyrészt fogalmunk sincs milyen forrásokból kapják a pénzt, másrészt bizonyos dolgokra valószínűleg közel sem költenek annyit mint a többi gyártó, pl. fejlesztés vagy marketing. És ugye ezek a költségek is be vannak építve a termékek árába. De kismillió oka lehet annak miért olcsobbak. Minőségben nem rosszabbak ez több mint valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#65) joey04 válasza Fitzgerald (#62) üzenetére


joey04
titán

Nem értelek, ne haragudj. Én azt mondom, hogy mindkét oldalról jönnek az érvek és az ellenérvek. Akkor sokan nem osztják a véleményed ezek szerint. Mondjuk már eleve ez vállalhatatlan szerintem, hogy konteósoknak titulálod azokat, akik aggályosnak tartják a kínai terjeszkedést.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#66) Fitzgerald válasza 3mb3r (#63) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Szerintem te csak nem ismered a Xiaomi-féle üzleti modellt. Ők elsősorban nem a készülékeken keresnek pénzt, hanem az azokhoz kapcsolódó szolgáltatásokon. Az elsődleges piacaik pedig India és Kína, arrafelé jellemzően használják is a szolgáltatásaikat, nem úgy, mint a nyugati világban. Aki valaha használt MIUI-t, az érti miről beszélek. Nem véletlen, hogy még a mai napig sem izgatja őket különösebben Európa és az USA.
A határt nyilván meg kell húzniuk valahol, meg is húzzák. Ezért is vannak örökös elmaradásban az élmezőnytől, ha multimédiáról van szó.

"A Google szerinted mit csinál?"

Akkor te ezek szerint nem használsz semmilyen okostelefont?

A probléma ott kezdődik, amikor mindenféle idétlen világhatalmi törekvéseket vizionálnak a dolog mögé az emberek, ilyenkor kapok rendre agyfaszt. De közben természetesen ott van az iPhone a kezükben, vagy valamelyik Android.
Egy esetleges, jövőbeli háborús konfliktus során nyilván számolni kell a kiberhadviseléssel is, ahol fontossá válhatnak a begyűjtött adatok. De mivel a világon mindenki kémkedik illetve adatot gyűjt (és ezzel mindenki tisztában van), ez senki számára nem biztosít majd semmiféle előnyt, ergo nyilván ezen a területen is létezik egyfajta status quo.

[ Szerkesztve ]

(#67) Fred23 válasza Emericus Max (#48) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Hol szállt el a Sony, LG és a többiek? Hát az árral természetesen."

Bár igazad lenne, de sajnos rosszabb a valóság szerintem! Triviális bakikat követnek el, és viszik tovább az alapjaiban elhibázott döntéseiket a következő készülékeikbe is, semmit se tanulnak a hibáikból. Nem figyelnek eléggé a vásárlók igényeire.

Ettől függetlenül nem szeretek diktatúrákat támogatni a pénzemmel, szóval igyekszem nem kínai mobilt venni. Lehet, hogy valamikor mégis fogok, mert nem vagyok a saját pénztárcám és vágyaim ellensége, de tudnék örülni, ha az EU sok kínai termék behozatalát és forgalmazását egyszerűen megtiltaná. Kivitelnél szintén; bizonyos dolgokat ne lehessen eladni a kínaiaknak!

(#68) 3mb3r válasza Fitzgerald (#66) üzenetére


3mb3r
tag

Nem értem, miért kell különféle jelzőkkel illetni és kikiáltani valakit mindenféle összeesküvés gyártónak, csak azért, mert különbözik a véleménye a tiédtől.

A Xiaomit és vele a miuit pedig ismerem, használtam nem egyszer. Kijelző, hangszóró, kamera és burkolati hibák is voltak, ezért nem veszem a termékeiket - nem azért, mert kínai. A samut csak példaként hoztam fel, mert ott még rossz tapasztalatom nem volt, de ugyanúgy mondhattam volna a huaweit is, mert bennük sem csalódtam még - pedig az is kínai. A samu előtt Nokiám volt, az pl. a közös halmazba esik... pedig finn.

(#69) #65675776 válasza 3mb3r (#68) üzenetére


#65675776
törölt tag

"mondhattam volna a huaweit is, mert bennük sem csalódtam még"

Akkor nem volt pl P8 Lite-od. Ha van hulladék telefon, akkor az az. De a mostani termékskálájukon is van szemét bőven.

Az P8 Lite memmé meg odarakod a hasonkoró és kategóriájú Redmi 2 Pro-t, és igen éles lesz a kontraszt. A Xiaomi készüléke ugyanis egy igencsak kellemes eszköz. Minden szempontból köröket ver rá.

[ Szerkesztve ]

(#70) tomboy0013 válasza #65675776 (#69) üzenetére


tomboy0013
veterán

Samsungot is simán lehetne példának hozni, kigyulladó akkuval, pirosodó kijelzővel, vagy régebben a tejfölös doboz hátlapokkal stb. Mindenhol van és lesz is minőségbeli hiba (erre van a garancia) ami a tömeggyártásból ered.

(#71) 3mb3r válasza #65675776 (#69) üzenetére


3mb3r
tag

De, volt p8 lite-om. Volt az Y szériából is, amit jelenleg anyám használ és semmi baja. Volt p10-em is, semmi gond nem volt vele. Feleségemnek p8 volt, azzal sem volt gond.
Volt xiaomim is. Volt egy mi 4c-m (ami abban az időben elég jó kis teló volt), kamera és hangszóró problémák voltak vele. A közelmúltban volt 2 db mi a1-em is, mindkettő pixelhibás volt. Nevelőapámnak egy redmi 5a van, annak is a kamerájával volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#72) Fitzgerald válasza 3mb3r (#68) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem az a probléma, hogy különbözik a véleményünk. Hanem az, hogy mennyire racionális az általatok vázolt jövőkép, illetve nem az. Nem stabil adatokra, hanem félelemre és paranoiára alapozzátok a véleményeteket, közben meg még hipokriták is vagytok, mert ti ugyanúgy asszisztáltok az adatgyűjtéshez mint bárki más.

A Xiaomi-val nekem tök más tapasztalatom van. A Mi Note Pro az egyik legigényesebb készülék volt amit valaha használtam. Üveg elöl-hátul, fém keret. Ráadásul a hátlapi üveg minősége kategóriákkal jobb volt, mint a S9+ -on lévő üvegé, ahol a hátlapi üveg nagyon nem olyan minőségű, mint az előlapi.
Telesírtam a dologgal az S9+ topikot az elmúlt 9 hónapban, amióta megvan a Samsung.

(#73) 3mb3r válasza Fitzgerald (#72) üzenetére


3mb3r
tag

A probléma ott kezdődik, hogy általánosítasz.

(#74) Fitzgerald válasza 3mb3r (#73) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igen, általában ezt csináljátok.
Egyébként a probléma nem ott kezdődik hogy általánosítok, hanem hogy szelektív olvasással igyekszel kikerülni a válaszadást, tökmindegy miről van szó. Egyszerűbb azt leírni hogy általánosít a másik, az elég pszeudo-intellektuálisan hangzik ahhoz, hogy ne kelljen utána valami hosszú-hosszú választ írni, amivel esetleg meg tudnád cáfolni azt, amit írok. Na ilyen az, amikor az ember leáll konteósokkal vitázni. :K

(#75) 3mb3r válasza Fitzgerald (#74) üzenetére


3mb3r
tag

Arra még nem gondoltál, hogy azért nem írok hosszú - hosszú válaszokat, mert nem látom értelmét kreténekkel vitázni? Én az olcsóságra reagáltam, nem arra, hogy kínai, avagy sem. De ha már jelzőket aggatunk egymásra, te legyél íkúnukugyöpöskretén. Téma részemről lezárva.

(#76) Fitzgerald válasza 3mb3r (#75) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez gyenge védekezés sajnos. Nincs érdemi mondanivalód, az a helyzet.

(#77) joey04 válasza Fitzgerald (#72) üzenetére


joey04
titán

mennyire racionális jövőkép? az ottani, most tesztelt kreditrendszer mindennél durvább. és ez nem kitaláció...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#78) Emericus Max válasza tomboy0013 (#54) üzenetére


Emericus Max
tag

Abszolút egyetértek veled! Ez a diktatúrát nem támogatok dolog, amit sokan említenek meg nettó hülyeség.
Trump nem a demokrácia miatt lett elnök, hanem mert az oroszok, meg a fegyverbuzik azt akarták. Meg kb. ő volt az egyik, akinek volt elég pénze hozzá. Amit azóta művel, az inkább diktatúrikus mint demokratikus. Amúgy mi sem a legszabadabb demokráciában élünk, igaz? Szóval szerintem hülyeség ezzel foglalkozni.
Amit kisemberként én fontosnak tartok, az az hogy milyen telefont kapok és mennyiért. Volt iPhone-on, volt Nokiám, volt Huawei telóm, volt Samsungom. Most egy Honor telót használok és semmiféle hiányérzetem nincs csak mert kínai cég csinálta és mert feleannyiba került, mint egy Galaxy Note 9. Nyilván vannak dolgok, amiben a top brandek jobbak, de azt se felejtsük el hogy sokszor a felár csak a logó miatt van és nem azért mert ténylegesen jobb is a cucc. Arról meg ne is beszéljünk, hogy pl. iPhone, nem kapsz egy tisztességes gyors töltőt a telóhoz alapból, meg tokot stb. és mégis kétszer annyiba kerül...

OFF: azt azért megnézném, hogy a kis kínai lehallgató tiszt próbálja a káromkodásokkal teletűzdelt magyar beszélgetésemet lefordítani google fordítóval :DD :DD :DD
Mi magyarok olyanok vagyunk mint a Navajo indiánok az Amcsiknak a 2. VH-ban. Kódólásra jó a nyelvünk, mert a világon senki sem beszéli rajtunk kívül, meg nem is hasonlít semmilyen más nyelvre sem.

(#79) Rolie Polie válasza joey04 (#7) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Még szerencse, hogy ez nem tőled függ, hogy kit honnan tiltanának ki, de reménykedni lehet ezután is.

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.