Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #86973952


#86973952
törölt tag

Oroszország vajon hogy került bele az európai listába? Nem láttam az eredeti cikkben (vagy elkerülte a figyelmem...). Gondolom teljes terjedelmével. Ami érdekessé teszi a statisztikát tekintettel arra, hogy transzkontinentális ország.

[ Szerkesztve ]

(#2) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Erősödnek? Ki gondolta volna...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#3) #65577472 válasza #86973952 (#1) üzenetére


#65577472
törölt tag

Így:

(#4) Ujfelhasznal válasza #65577472 (#3) üzenetére


Ujfelhasznal
tag

:DD

(#5) this is life válasza #65577472 (#3) üzenetére


this is life
Ármester

Csak nem Degec-en születtél :DDD ? Bár fájó, de van a képnek valóságalapja .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#6) #65577472 válasza this is life (#5) üzenetére


#65577472
törölt tag

No comment...

[ Szerkesztve ]

(#7) joey04


joey04
titán

Reméljük egyre több helyről tiltják majd ki őket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) #65675776 válasza joey04 (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, az sokkal jobb, hogy az Apple nem fizet adót sehol az extraprofitja után.

(#9) Solten válasza #65577472 (#3) üzenetére


Solten
addikt

hehhe :)

Saor Alba

(#10) Mrpingvan válasza joey04 (#7) üzenetére


Mrpingvan
tag

Pont, ahogy sokan remélik ugyanezt az Applenek ;)

(#11) this is life válasza joey04 (#7) üzenetére


this is life
Ármester

Az oroszokra gondolsz ? :) A vizes vb informatikai rendszere oda beszelt tan haza, a ms,apple,fb,google az usaba a kinai telefonok pedig Pekingbe , az lg okostelevizioi pedig koreaba .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#13) #65577472 válasza this is life (#11) üzenetére


#65577472
törölt tag

De legalább 6 milliárd (!!!) ember minket nézett :D

(#15) ates


ates
aktív tag

Sony és az Lg sehol (4-5. hely) :( pedig Európáról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#16) doooo válasza joey04 (#7) üzenetére


doooo
veterán

+1

(#17) hroberto válasza joey04 (#7) üzenetére


hroberto
veterán

Senki sem kényszerít, hogy kínai telefont vegyél!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#18) twollah1976 válasza hroberto (#17) üzenetére


twollah1976
őstag

Ha ugy nezzuk minden telefon kinai.

Ami nem kinaban keszul az mar gyanus.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) doooo válasza twollah1976 (#18) üzenetére


doooo
veterán

Már miért lenne mind kínai? Jó nagy hányaduk nem Kínában készül. Tajvan, Vietnám, Dél-Korea, India, stb...

(#22) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Helyes, jöjjenek csak a jó ár-érték arányú készülékek.

(#24) #65675776 válasza doooo (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tajvan is Kína.

(#26) <Lacy85> válasza #20749568 (#25) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az a baj, hogy az Apple, Samsung duó nagyon el van kényelmesedve, a többi nem kínai gyártó meg a béka segge alá került. Közben a Huawei meg jön, mint a gyorsvonat.
Nem csoda, hogy így alakulnak az eladások.

(#27) Postas99


Postas99
senior tag

A HMD épp hogy veszíti a piacot a 2017-es évhez képest kevesebb a leszállított darabszám.
Nem tudom miért kell megvezetni a népet.

(#28) <Lacy85> válasza Postas99 (#27) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hol látsz megvezetést?
A táblázatban -18% van a HMD mellett 2017-hez képest.

(#29) Postas99


Postas99
senior tag

Mi is a cikk témája?

(#30) doooo válasza #65675776 (#24) üzenetére


doooo
veterán

Úgy vártam ezt... Nem. Tajvan, az Tajvan. Az ő termékeiken nem Made in China van, hanem Made in Taiwan. Nem érdekel most a hivatalos megnevezése az országnak, de akárhogy is, ez a "Kína" nem ugyanaz a Kína, amire mindenki gondol a név hallatán (erősködni emellett pedig csak azt jelenti, hogy a kommunista vezérkar álláspontján van az adott személy). Régen valóban az a Kína volt, de sajnos jött egy olyan, hogy kommunizmus, ami miatt az eredeti kínai kultúra, stb. csak a más országokban lakó kínaiak sajátja maradt. Se mentalitásban, se semmiben nem a nagy Kína részei már. Az előállított termékek minőségében sem (legalábbis általánosságban). Itt meg csak arról volt szó, hogy mindent (a nagy, kontinentális) Kínában gyártanak. Ez nem igaz, téma lezárva.

(#31) beluga válasza doooo (#30) üzenetére


beluga
kezdő

De facto igazad van, de jure meg nem. Ugyanis nem csak a kommunista Kína álláspontja az egy Kína elve, hanem nagyjából az egész világé (néhány ország kivételével). ENSZ-estül, USA-stól.

(#32) #65675776 válasza doooo (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tajvan hivatalos neve: Kínai Köztársaság. Ők maguk is Kína részének tekintik magukat. Csak nem értenek eggyet a politikai berendezkedéssel.

(#33) joysefke válasza #65675776 (#32) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ők maguk is Kína részének tekintik magukat. Csak nem értenek eggyet a politikai berendezkedéssel.

Mindketten az igazi Kínának tartják magukat. A köztársasági Kína,Tajvan ennek megfelelően az igazi Kína jogfolytonos örökösének tartja magát, amely területüknek 99%-a vörös megszállás alá került. A népi Kína pedig egy szakadár államnak tartja Tajvant ami majd valamikor visszakerül az anyaországhoz.

Végül is mindkettőnek igaza van. Ahogy emelkedik az életszínvonal a népi Kínában, úgy nő a testvérország rezsimjének elfogadottsága Tajvanban...

(#34) doooo válasza #65675776 (#32) üzenetére


doooo
veterán

Tehát könnyebb Kínai Köztársaság és Népköztársaság fogalmakkal vesződni állandóan, és többek között megzavarni a különbségekről nem tudó társainkat, mint használni a teljesen elfogadott és helyes Tajvan nevet? Semmi olyat nem írtam, ami nem igaz. Azért látom mennyire olvastad amire most reagáltál, például "Nem érdekel most a hivatalos megnevezése az országnak...". Azt gondoltam világos lesz, hogy tudatosan, akarattal használom a Tajvan nevet, függetlenül attól, hogy abszolúte tisztában vagyok a helyzetükkel.

Beluga: Ez csak politikai játszma azért, hogy Kína ne próbálja büntetni azokat (nem mintha neki is haszna lenne a konfliktusból), akik esetleg minden tekintetben elfogadnák független államnak Tajvant. Kényes téma, amit nem szívesen hoznak fel sehol sem. De ettől még a valamit is érő államok folytatnak a Népköztársaságtól független kapcsolatokat Tajvannal, vannak akik pedig nyíltan kiállnak mellettük.

joysefke: "Ahogy emelkedik az életszínvonal a népi Kínában, úgy nő a testvérország rezsimjének elfogadottsága Tajvanban..."
Inkább az újdonsült örökös vezető próbálja egyre jobban ráerőszakolni a rezsimet Tajvanra (meg Hongkongra, meg egyéb favorizált helyekre), ott pedig ezért egyre inkább kétségbeesnek az emberek. Teljesen érthető okokból. Mindazonáltal, nem hiszem, hogy jelenleg Tajvan a legfontosabb problémája a kommunista rezsimnek, lévén eléggé beleszaladtak sok... akadályba az utóbbi egy évben, a nagy akaratérvényesítési harcukban.

[ Szerkesztve ]

(#35) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tajvanon utoljára a Kína pártiak nyerték a szavazást masszívan a függetlenség pártiakkal szemben.Hát ennyire vannak ott kétségbe esve....

(#36) Braddock válasza joysefke (#35) üzenetére


Braddock
őstag

Itthon is nyert egy pártszövetség, ami a nevével ellentétben se nem demokratikus, se nem keresztény.
Mégis, pont emiatt a két fő érték miatt kaptak szavazatokat.
Megtévesztett szavazók mindenhol vannak...

[ Szerkesztve ]

(#37) joysefke válasza Braddock (#36) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ahha.

Akik rájuk szavaztak azok is megtévesztettnek gondolják magukat, vagy csak te indulsz ki abból, hogy aki a másikra szavaz, az csak megtévesztett lehet?

Másrészt pedig ugye nem innen a világ másik feléről akarod megszakérteni, hogy a népi Kína párti Tajvaniak azok egészen biztosan csak megtévesztve lehetnek és nem lehet egyéb jó okuk a Kína barátságra?

A választás eredménye eléggé egyértelmű volt: Katt

(#38) joey04 válasza hroberto (#17) üzenetére


joey04
titán

Nem is veszek. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) hroberto válasza joey04 (#38) üzenetére


hroberto
veterán

Én is sokáig ugyanazt mondtam, míg tettem egy próbát az Mi8-al. Kellemes meglepetés volt...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#41) jksx


jksx
senior tag

Kína termék és a brand, na ne már...

(#42) joey04 válasza hroberto (#39) üzenetére


joey04
titán

Nagyon jó készülékeket tudnak adni, sokszor csak picit gyengébb csomagot adnak jóval alacsonyabb áron a konkurenciához képest, ez tiszta sor. Én a háttér miatt nem igazán vennék kínai modellt mostanában. Volt több is, meg másodkézből kipróbálni lehet lesz is még, csak nem akarom támogatni a megfigyelő hálózatot.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) Braddock válasza joysefke (#37) üzenetére


Braddock
őstag

Arra akartam rávilágítani, hogy te is csak innen "a világ másik feléről akarod megszakérteni". Lehet az ottaniak szemszögéből ez másképp fest, mint a száraz adatok. Itt is narancssárga az ország ha a választási eredményeet nézed, de ez nem jelenti, hogy a lakosság nagy része ezt akarta.
Csak ennyi, semmi több.

(#44) 3mb3r válasza doooo (#21) üzenetére


3mb3r
tag

Már minden kínai, még ha nem is ott készül. Ráírhatják bármire, hogy made in germany, ha az alkatrészek, amikből összetákolják, Kínából vannak.

(#45) joysefke válasza Braddock (#43) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én objektív adatokkal érveltem. A legutóbbi választáson masszív pró-Kína fölény volt. Te pedig azzal érvelsz, hogy biztosan megvezették őket.

Ennél azért az én érvem erősebb alapokon áll, még úgy is, hogy én is csak a világ másik feléröl figyelem az eseményeket.

(#46) tomboy0013 válasza joey04 (#42) üzenetére


tomboy0013
veterán

Megmosolyogtató ez a naivitás :D Mert ugye azt biztosra tudod, hogy a kánai cégek megfigyelnek, de az Amerikai az nem...

(#47) tomboy0013 válasza tomboy0013 (#46) üzenetére


tomboy0013
veterán

*kínai *amerikai

(#48) Emericus Max


Emericus Max
tag

Ez sztem 2 dolgot mutat meg markánsan:

1. Az Európai emberek egy nagy hányada (nem a félig megevett almás tábor, bár az is zsugorodik szépen) kifejezi, hogy az Apple és Samsung csúcstelefonok ára már leverte a biztosítékot náluk. Ezért nyitottabbak, hogy kipróbáljanak valami újat, pláne ha ez jóval olcsóbb, de minőségben nem feltétlenül jelent fájó kompromisszumot, sőt... Ebben a mezőnyben pedig most szinte csak a kínai gyártók/brandek kínálnak alternatívát. Lehet siratni a többi régi neves gyártót, de a tény, hogy labdába se rúgnak a Huawei/Honor és a Xiaomi mellett. Hol szállt el a Sony, LG és a többiek? Hát az árral természetesen. Egyszerűen az európai emberek tudatosabban vásárolnak.

2. A feltörekvő és vezető kínai brandek a minőségben is följöttek, valamint az innováció is egyre inkább onnan jön.

Ez így ár/érték arányban verhetetlen kb. Szóval itt vmi nagy hanyattesés kéne kínaiaktól (nem lesz), vagy az Apple-nek és a Samsung-nak kéne valamit gyökeresen változtatni az árképzésben és az innovációban (nem fognak), hogy ez a trend változzon.

Nekem is volt már mindenféle telóm (Apple, Nokia, Sony stb.), de jelenleg 2 éve használok egy honor 8-at és a privát telóm egy Mi Mix 3. Egyiknél sem érzem, hogy bármiféle fájó kompromisszumot kellett kötni a jóval kedvezőbb ár mellett.

A kémkedésről meg annyit, hogy egyik nagyhatalom sem a barátunk. Mindegyik kémkedik mindenki után. Ha Cisco routered van, akkor az USA, ha Huawei akkor meg Kína. Az oroszok meg akkor is, ha egyetlen orosz eszközöd sincs. A magyarok legjobb védelme ez ellen pont az ország kis mérete és relatíve jelentéktelensége, ami miatt nem vagyunk igazán fontosak és érdekesek. Tehát Kína sem kíváncsi arra, ha minden reggel kiposztolod a székletedet a Facebook-ra.

(#49) joey04 válasza tomboy0013 (#46) üzenetére


joey04
titán

Azt nem akarom, hogy Kína ebben a pozícióban legyen. Ez a lényeg. Nem is a saját adataimat féltem, mert nincs titkolnivalóm. Egyszerűen nem akarok asszisztálni ehhez. Nincs ebben semmi naivitás. Csak félek egy Kína uralta világtól. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) tomboy0013 válasza joey04 (#49) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerintem nem félelmetesebb mint ez a rothadó társadalom amit a nyugat hozott. De ez már egy másik téma.

(#51) doooo válasza tomboy0013 (#50) üzenetére


doooo
veterán

Hmm... Stockholm-szindróma.

(#52) Emericus Max válasza joey04 (#49) üzenetére


Emericus Max
tag

Lehet, hogy egy Trump féle idióta uralta világtól jobban kellene tartani.
De ez nem kívánságműsor. Ez a mostani trend és én személy szerint örülök ennek. Na nem Kína világhatalmi pozíciójának, hanem annak, hogy lehet még 200e alatt kapni csúcshardverrel szerelt értelmes telefonokat kapni. Hátha leesik a tantusz a többi nem kínai gyártónál is és előbb utóbb vagy árat kell csökkenteni, vagy innovatívnak kell lenni megint. Ha meg nem lesz így, akkor Samsung ide, vagy Apple oda, szépen eltűnnek majd ezek is egy évtizeden belül. Samsung legalább megélhet a TV-kből, meg a háztartási gépekből. Apple-nek kicsit nehezebb lesz...

(#53) joey04 válasza Emericus Max (#52) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk azért az olcsóságnak ára van, ezt tudomásul kell venni. hardveresen, szoftveresen és supportot tekintve is. Az egy másik kérdés, hogy megérik-e a felárat. Plusz ugye az említett kínai megfigyelés, ami átlagembert persze nem zavar, engem sem az zavar ha valami kínai beleolvas az üzeneteimbe esetleg, hanem a globális hatás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54) tomboy0013 válasza joey04 (#53) üzenetére


tomboy0013
veterán

És honnan tudod milyen globális hatása lehet? Ezekkel olyan szinten felesleges foglalkozni... Valahol biztos ára van az olcsóságnak de ezt se hardver (ott pláne nem), se szoftver se support-nál nem látjuk a nagyobb gyártókkal szemben. Azt meg nem tudhatod milyen állami támogatásokat kapnak egyes gyártók, meg úgy nagyjából semmit a céges titkokról. Tehát ezen felesleges matekozni, nekünk vásárlóknak az számít mennyiert mit kapunk.

(#55) joey04 válasza tomboy0013 (#54) üzenetére


joey04
titán

Rendben. Mindenki azt vásárol amit akar. Akinek ez kell, vegye. Ezen felül mindenkinek lehet meglátása, véleménye. Én csak ezeket írtam le, meg az okokat a későbbiekben. Meggyőzni nem akarok senkit. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#56) 3mb3r válasza joey04 (#53) üzenetére


3mb3r
tag

Teljesen igazad van. :K

(#57) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Tök vicces ugyanazokat a konteós arcokat látni itt, mint az összes többi, kínai készülékekkel kapcsolatos hír komment szekciójában. Vásároljatok jó sok alufóliát, meg építsetek inkább atombunkert vazzeg.

(#58) 3mb3r válasza Fitzgerald (#57) üzenetére


3mb3r
tag

Ha a hozzád hasonlóktól megvéd, már indulok is a boltba ;]

(#59) Fitzgerald válasza Fitzgerald (#57) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Örülök hogy magadra ismertél. :C

(#60) 3mb3r válasza Fitzgerald (#59) üzenetére


3mb3r
tag

Örülök, hogy örülsz :C

(#61) joey04 válasza Fitzgerald (#57) üzenetére


joey04
titán

Túlnyomórészt mindkét nézet képviselői jelen vannak minden, a témával foglalkozó topikban. Ez is a természetes szvsz. :)

Csak nem mindenki tud gúnyolódás mentesen, normális hangnemben nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#62) Fitzgerald válasza joey04 (#61) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Hát de most szerinted konteósokkal lehet érdemi vitát/beszélgetést folytatni bármiről? Az olyan, mintha egy fekete lyukba öntenéd az energiádat...

[ Szerkesztve ]

(#63) 3mb3r válasza Fitzgerald (#62) üzenetére


3mb3r
tag

Egyetértettem a kollégával abban, hogy "olcsó húsnak híg a leve". Ennyi történt. Ha pl. egy samu 2x annyiba kerül "ugyanazzal" a hw-el, mint mondjuk egy xiaomi, akkor miről beszélünk? Oké, hogy a samu is el van szállva az árakkal, de ne mondja senki, hogy a xiaominak nem kell valahol meghúzni a határt minőségben, hogy jóval olcsóbban adhassa ki a telefonjait.
Nem vagyok egyik gyártó ellen sem, de vannak, akiknél soha nem volt gondom a minőséggel, és vannak akiknél csak rossz tapasztalataim voltak. Ennyi.

A fóliádról, meg a bunkeredről meg annyit, hogy egy digitális világban élünk, csak az nem nyúlja le az adatainkat, aki nem akarja.
A Google szerinted mit csinál? Függetlenül attól, hogy milyen márkájú telefonról van szó, a Google mindenhol ott van.
De engem ez soha nem érdekelt, kis ember vagyok én ahhoz, hogy foglalkozzak vele.

(#64) tomboy0013 válasza 3mb3r (#63) üzenetére


tomboy0013
veterán

Minőségbeli gondok a Samsung-nál és más nagy gyártóknál is folyamatosan előfordulnak főleg a csúcskategóriában. Nem feltétlenül emiatt metszik meg az árakat. De egyrészt fogalmunk sincs milyen forrásokból kapják a pénzt, másrészt bizonyos dolgokra valószínűleg közel sem költenek annyit mint a többi gyártó, pl. fejlesztés vagy marketing. És ugye ezek a költségek is be vannak építve a termékek árába. De kismillió oka lehet annak miért olcsobbak. Minőségben nem rosszabbak ez több mint valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#65) joey04 válasza Fitzgerald (#62) üzenetére


joey04
titán

Nem értelek, ne haragudj. Én azt mondom, hogy mindkét oldalról jönnek az érvek és az ellenérvek. Akkor sokan nem osztják a véleményed ezek szerint. Mondjuk már eleve ez vállalhatatlan szerintem, hogy konteósoknak titulálod azokat, akik aggályosnak tartják a kínai terjeszkedést.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#66) Fitzgerald válasza 3mb3r (#63) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Szerintem te csak nem ismered a Xiaomi-féle üzleti modellt. Ők elsősorban nem a készülékeken keresnek pénzt, hanem az azokhoz kapcsolódó szolgáltatásokon. Az elsődleges piacaik pedig India és Kína, arrafelé jellemzően használják is a szolgáltatásaikat, nem úgy, mint a nyugati világban. Aki valaha használt MIUI-t, az érti miről beszélek. Nem véletlen, hogy még a mai napig sem izgatja őket különösebben Európa és az USA.
A határt nyilván meg kell húzniuk valahol, meg is húzzák. Ezért is vannak örökös elmaradásban az élmezőnytől, ha multimédiáról van szó.

"A Google szerinted mit csinál?"

Akkor te ezek szerint nem használsz semmilyen okostelefont?

A probléma ott kezdődik, amikor mindenféle idétlen világhatalmi törekvéseket vizionálnak a dolog mögé az emberek, ilyenkor kapok rendre agyfaszt. De közben természetesen ott van az iPhone a kezükben, vagy valamelyik Android.
Egy esetleges, jövőbeli háborús konfliktus során nyilván számolni kell a kiberhadviseléssel is, ahol fontossá válhatnak a begyűjtött adatok. De mivel a világon mindenki kémkedik illetve adatot gyűjt (és ezzel mindenki tisztában van), ez senki számára nem biztosít majd semmiféle előnyt, ergo nyilván ezen a területen is létezik egyfajta status quo.

[ Szerkesztve ]

(#67) Fred23 válasza Emericus Max (#48) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Hol szállt el a Sony, LG és a többiek? Hát az árral természetesen."

Bár igazad lenne, de sajnos rosszabb a valóság szerintem! Triviális bakikat követnek el, és viszik tovább az alapjaiban elhibázott döntéseiket a következő készülékeikbe is, semmit se tanulnak a hibáikból. Nem figyelnek eléggé a vásárlók igényeire.

Ettől függetlenül nem szeretek diktatúrákat támogatni a pénzemmel, szóval igyekszem nem kínai mobilt venni. Lehet, hogy valamikor mégis fogok, mert nem vagyok a saját pénztárcám és vágyaim ellensége, de tudnék örülni, ha az EU sok kínai termék behozatalát és forgalmazását egyszerűen megtiltaná. Kivitelnél szintén; bizonyos dolgokat ne lehessen eladni a kínaiaknak!

(#68) 3mb3r válasza Fitzgerald (#66) üzenetére


3mb3r
tag

Nem értem, miért kell különféle jelzőkkel illetni és kikiáltani valakit mindenféle összeesküvés gyártónak, csak azért, mert különbözik a véleménye a tiédtől.

A Xiaomit és vele a miuit pedig ismerem, használtam nem egyszer. Kijelző, hangszóró, kamera és burkolati hibák is voltak, ezért nem veszem a termékeiket - nem azért, mert kínai. A samut csak példaként hoztam fel, mert ott még rossz tapasztalatom nem volt, de ugyanúgy mondhattam volna a huaweit is, mert bennük sem csalódtam még - pedig az is kínai. A samu előtt Nokiám volt, az pl. a közös halmazba esik... pedig finn.

(#69) #65675776 válasza 3mb3r (#68) üzenetére


#65675776
törölt tag

"mondhattam volna a huaweit is, mert bennük sem csalódtam még"

Akkor nem volt pl P8 Lite-od. Ha van hulladék telefon, akkor az az. De a mostani termékskálájukon is van szemét bőven.

Az P8 Lite memmé meg odarakod a hasonkoró és kategóriájú Redmi 2 Pro-t, és igen éles lesz a kontraszt. A Xiaomi készüléke ugyanis egy igencsak kellemes eszköz. Minden szempontból köröket ver rá.

[ Szerkesztve ]

(#70) tomboy0013 válasza #65675776 (#69) üzenetére


tomboy0013
veterán

Samsungot is simán lehetne példának hozni, kigyulladó akkuval, pirosodó kijelzővel, vagy régebben a tejfölös doboz hátlapokkal stb. Mindenhol van és lesz is minőségbeli hiba (erre van a garancia) ami a tömeggyártásból ered.

(#71) 3mb3r válasza #65675776 (#69) üzenetére


3mb3r
tag

De, volt p8 lite-om. Volt az Y szériából is, amit jelenleg anyám használ és semmi baja. Volt p10-em is, semmi gond nem volt vele. Feleségemnek p8 volt, azzal sem volt gond.
Volt xiaomim is. Volt egy mi 4c-m (ami abban az időben elég jó kis teló volt), kamera és hangszóró problémák voltak vele. A közelmúltban volt 2 db mi a1-em is, mindkettő pixelhibás volt. Nevelőapámnak egy redmi 5a van, annak is a kamerájával volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#72) Fitzgerald válasza 3mb3r (#68) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem az a probléma, hogy különbözik a véleményünk. Hanem az, hogy mennyire racionális az általatok vázolt jövőkép, illetve nem az. Nem stabil adatokra, hanem félelemre és paranoiára alapozzátok a véleményeteket, közben meg még hipokriták is vagytok, mert ti ugyanúgy asszisztáltok az adatgyűjtéshez mint bárki más.

A Xiaomi-val nekem tök más tapasztalatom van. A Mi Note Pro az egyik legigényesebb készülék volt amit valaha használtam. Üveg elöl-hátul, fém keret. Ráadásul a hátlapi üveg minősége kategóriákkal jobb volt, mint a S9+ -on lévő üvegé, ahol a hátlapi üveg nagyon nem olyan minőségű, mint az előlapi.
Telesírtam a dologgal az S9+ topikot az elmúlt 9 hónapban, amióta megvan a Samsung.

(#73) 3mb3r válasza Fitzgerald (#72) üzenetére


3mb3r
tag

A probléma ott kezdődik, hogy általánosítasz.

(#74) Fitzgerald válasza 3mb3r (#73) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igen, általában ezt csináljátok.
Egyébként a probléma nem ott kezdődik hogy általánosítok, hanem hogy szelektív olvasással igyekszel kikerülni a válaszadást, tökmindegy miről van szó. Egyszerűbb azt leírni hogy általánosít a másik, az elég pszeudo-intellektuálisan hangzik ahhoz, hogy ne kelljen utána valami hosszú-hosszú választ írni, amivel esetleg meg tudnád cáfolni azt, amit írok. Na ilyen az, amikor az ember leáll konteósokkal vitázni. :K

(#75) 3mb3r válasza Fitzgerald (#74) üzenetére


3mb3r
tag

Arra még nem gondoltál, hogy azért nem írok hosszú - hosszú válaszokat, mert nem látom értelmét kreténekkel vitázni? Én az olcsóságra reagáltam, nem arra, hogy kínai, avagy sem. De ha már jelzőket aggatunk egymásra, te legyél íkúnukugyöpöskretén. Téma részemről lezárva.

(#76) Fitzgerald válasza 3mb3r (#75) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez gyenge védekezés sajnos. Nincs érdemi mondanivalód, az a helyzet.

(#77) joey04 válasza Fitzgerald (#72) üzenetére


joey04
titán

mennyire racionális jövőkép? az ottani, most tesztelt kreditrendszer mindennél durvább. és ez nem kitaláció...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#78) Emericus Max válasza tomboy0013 (#54) üzenetére


Emericus Max
tag

Abszolút egyetértek veled! Ez a diktatúrát nem támogatok dolog, amit sokan említenek meg nettó hülyeség.
Trump nem a demokrácia miatt lett elnök, hanem mert az oroszok, meg a fegyverbuzik azt akarták. Meg kb. ő volt az egyik, akinek volt elég pénze hozzá. Amit azóta művel, az inkább diktatúrikus mint demokratikus. Amúgy mi sem a legszabadabb demokráciában élünk, igaz? Szóval szerintem hülyeség ezzel foglalkozni.
Amit kisemberként én fontosnak tartok, az az hogy milyen telefont kapok és mennyiért. Volt iPhone-on, volt Nokiám, volt Huawei telóm, volt Samsungom. Most egy Honor telót használok és semmiféle hiányérzetem nincs csak mert kínai cég csinálta és mert feleannyiba került, mint egy Galaxy Note 9. Nyilván vannak dolgok, amiben a top brandek jobbak, de azt se felejtsük el hogy sokszor a felár csak a logó miatt van és nem azért mert ténylegesen jobb is a cucc. Arról meg ne is beszéljünk, hogy pl. iPhone, nem kapsz egy tisztességes gyors töltőt a telóhoz alapból, meg tokot stb. és mégis kétszer annyiba kerül...

OFF: azt azért megnézném, hogy a kis kínai lehallgató tiszt próbálja a káromkodásokkal teletűzdelt magyar beszélgetésemet lefordítani google fordítóval :DD :DD :DD
Mi magyarok olyanok vagyunk mint a Navajo indiánok az Amcsiknak a 2. VH-ban. Kódólásra jó a nyelvünk, mert a világon senki sem beszéli rajtunk kívül, meg nem is hasonlít semmilyen más nyelvre sem.

(#79) Rolie Polie válasza joey04 (#7) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Még szerencse, hogy ez nem tőled függ, hogy kit honnan tiltanának ki, de reménykedni lehet ezután is.

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.