Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bkercso válasza Plazmacucci (#50) üzenetére


bkercso
nagyúr

"várom a folytatást"
Beadva... :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#52) Dark Archon válasza Wasquez (#18) üzenetére


Dark Archon
addikt

Pont ez jutott eszembe nekem is. Pedig építettem erősítőt anno, de nem tudtam hova tenni a kapcsolást. A szöveg alapján - főleg a cím alapján - én is oda tettem volna, ahova te. Hiányzik egy ábra, legalább blokkvázlat szintjén, főleg, hogy a 3. ábra alá írt szöveg a második mondattól már mintha nem is az ábrára vonatkozna.

Szóval, kedves bkercso, tényleg hiánypótló írás, köszönjük, de az elektronikából kicsit kiesettek számára lehetne egyértelműsíteni. Még a végén kedvet is kapnék a közel 20 éve, technikumban barkácsolt erősítőm rendbe tételében :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#53) bkercso válasza Dark Archon (#52) üzenetére


bkercso
nagyúr

A 10 ohm, 100 u alkotja a szűrőt, amiről a 3. ábra képaláírása szól. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#54) Dark Archon válasza bkercso (#53) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ja, hogy a műveleti erősítők maguk a fokozatok és nem a tápellátó szűrő alkatrészei... így már azért világosabb :B

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#55) bkercso válasza Dark Archon (#54) üzenetére


bkercso
nagyúr

"A jelerősítő fokozat(ok) tápját szűrjük el a teljesítményfokozat(ok) tápjától"
Ennél egyértelműbben nem sikerült megfogalmaznom. :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#56) --Tomee--


--Tomee--
csendes tag

Gratulalok a cikkhez! Sokan elnagyoljak a tap konstrukciojat, ahogy irtad is. Maximalisan egyet ertek, remek ez a leiras! Meg tobb ilyet! :R

[ Szerkesztve ]

Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

(#57) tjozsi


tjozsi
csendes tag

Végre! Egy egyszerű, érthető és fellengzős gondolatoktól mentes írás. Veszek egy marék 100 nF-os kondit és minden erősítőmbe beépítem! Egyébként a kisDAC szépen muzsikál. Több barátomnak kellett volna ilyen, kár, hogy már nem csinálsz. Amit ilyen árban megvesznek (bárhol), azoknál ez sokkal jobb, és ezt ők állítják. Üdv!

(#58) #22145024


#22145024
törölt tag

Mikor jön a folytatás? Már két hete kint kéne legyen... :)

(#59) bkercso válasza #22145024 (#58) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom. 10 napja adtam be. Türelem... :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#60) Fidoka74 válasza schawo (#1) üzenetére


Fidoka74
csendes tag

Ha már ekkora titok ez.., én ezeket a tanácsokat adnám...:

A megfelelõ kábelezés többek között arról szól, hogy az erõsítõn belüli földelendõ pontokat, nem tetszés szerint kötjük össze. Minden pont csak egy irányból lehet földelve, ha több irányból van akkor un. "földhurok" keletkezik ami az erõsítõre nézve káros hatású (zavarérzékeny lesz). 2 általános stratégia van, az ún. csillagpontos, és a sorosan felfûzött földelési megoldás. Tehát pl. kifejezetten tilos úgy földelni mint egy autóban (a testhez kötni). A készülék háza is csak egyetlen ponton lehet földelve (általában a bemenet környékén érdemes). Nálam ez is egy kondin keresztül van (tehát DC szempontból a ház szigetelt) Persze ha védõföldes a hálózati kábel akkor ezt is hozzá kell kapcsolni a házhoz. A másik dolog a táp kábelezése. Ha közös a táp akkor hasonlóan nem szabad "hurkot" csinálni. az összetartozó kábeleket azonos nyomvonalon kell vezetni. Célszerû minden panelnak külön tápot adni, de a végfokoknál ez nem mindig megoldható. A többi panelnak meg általában elég ha külön - külön táp IC-je van tantálkondikkal hidegítve, ezen nem szabad spórolni. Az együtt futó összetartozó kábeleket össze lehet sodorni ez csökkenti a kábel zavarsugárzását és a zavarérzékenységét. Nyugodtan lehet árnyékolt kábeleket használni de a megfelelõ földelésre ugyanúgy figyelni kell. Ha jó a kábelezés akkor az erõsítõ kivezérlés nélkül csendben szokott lenni. Ha a hangszóróból hallatszik az 50 vagy 100Hz -es brumm akkor annak is lehet a kábelezés az oka. A másik dolog a megfelelõ keresztmetszetû kábel, ahol nagy áram folyik oda vastag vezeték kell. Az egyenirányító és a kondik közötti szakaszon a töltõáram, impulzosok formájában megy a kondi felé ( C osztályú egyenirányítás) hacsak nincsenek nagyméretû fojtótekercsek is az egyenirányító után kapcsolva. Ezért az egyenfeszt közvetlenül a kondi lábáról kell elvinni, a kondi és az egyenirányító közötti kábelen nem lehet elágazás. Ha messze van a kondi az egyenirányítótól akkor duplán kell kábelezni.Sok gyár azért használ teljes nyákot az erõsítõiben, hogy ne legyen kábelezés. Azt egyszer megtervezik jól, aztán a tajvaniak - akik összerakják - már nem tudják annyira elszúrni...... :R

"Hunnan gyütté, Kazincbarcelónábúl?"

(#61) bkercso válasza Fidoka74 (#60) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszi! :R A hurkot el is felejtettem megemlíteni a másik cikkben, pótoltam is!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#62) ekkold válasza Fidoka74 (#60) üzenetére


ekkold
őstag

Fidóka! A forrás ahonnan kopiztál, lemaradt az idézetedből.

(#63) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

Üdv! rdeklődnék, két dologról hogy mi ez? És hol lehet beszerezni? Mert forrósodnak a Sony erősítőben, illetve nem szól csak egy hangfal a négyből!

(#64) bkercso válasza halhatatlan (#63) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ellenállások. 390ohm és 470ohm. 5% tűrésűek és ránézésre 5W-osak. Bármelyik alkatrészboltban kapni, pl. Lomex, Elektrokontha, TME, HQ Elektronika.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#65) halhatatlan válasza bkercso (#64) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

köszönöm a választ!

(#66) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

up

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#67) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Urak, szakik !

A kincses fiókban találtam egy ilyen korosabbnak hívható motyót. Bevethetô, érdemes ? Háromfázisú hálózati zavarszûrô, a fázisokat párhuzamosan kötve egy fázisra is jó sztem.

Belül szép ép mindene, kondik, ellenállások, maku az egész.

[kép] [kép]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#68) ozzy711 válasza Dißnäëß (#67) üzenetére


ozzy711
őstag

Szerintem igen, bár az 5 amperes terhelhetőséget figyelembe kell venni ( bár, ha egy fázist nézünk, akkor lehet pont a háromszorosa, majd kijavítanak).
Az már más kérdés, hogy milyen lesz a hangra gyakorolt hatása.

[ Szerkesztve ]

(#69) bkercso válasza Dißnäëß (#67) üzenetére


bkercso
nagyúr

Aha!
De az 5A nem lesz nagyobb, hoszen azt a tekercsek és a csatik áramterhelhetősége limitálja.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#70) Dißnäëß válasza bkercso (#69) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ok koszi !

Ajanlottak meg azt is, h a parhuzamos kapcsolas miatt 1 fazisra 1 agat hasznaljak csak, ne a 3 fazist osszekotve, igy maradnak a kapacitas es induktivitas ertekek a nevlegesen.

Koszi, kiprobalom. Cirko indulasnal van egy kis cirip a PC-s mini "hifin".

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#71) bkercso válasza Dißnäëß (#70) üzenetére


bkercso
nagyúr

Párhuzamosításnál az áramterhelhetőség összeadódik, míg a töréspont nem változik, hiszen az induktivitások replusszolódnak (harmadolódnak), a kapacitások összeadódnak (háromszorozódnak), így a töréspont képletében szereplő geometriai átlaguk változatlan marad.
Annyi változhat, hogy a tekercsek magjai nem telítődnek annyira, így kicsit nagyobb marad az effektív induktivitás adott áram mellett. De a mini hifi által fogyasztott ~200mA mellett ez nem számít.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72) Dißnäëß válasza bkercso (#71) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.