Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Nagyon helyes! Végre történik is valami értelmes mostanában ebben az iparágban.

(#2) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez az a huawei, ahonnan minden magyar mérnök elmenekült?

Haverom volt a legkitartóbb, valami 6-7 évet volt náluk, míg a kollégáinál általában 1-másfél év után betelt a pohár a munka törvénykönyve, pihenőidő, fizetett túlóra, stb figyelembe nem vételéért.
Aztán minden lelépett magyar mérnök helyére hoztak 3 kínai újoncot, akik egy tál rizsért dolgoztak 12 órákat, amíg a kínai főnök mondta.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) janeszgol válasza nyunyu (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Passz. Ha ez segít, a rácalmási Hankookban is lassan több az ukrán munkás, mint a magyar. :)
Én is dolgoztam ott. Fontos a múltidő!

(#4) BoB válasza janeszgol (#1) üzenetére


BoB
veterán

Egyáltalán nem helyes :(((

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5) joey04


joey04
titán

ez egy borzasztó hír.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) Narxis válasza janeszgol (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Remélem csak ironizáltál...

Thanos was right.

(#7) kikikirly válasza joey04 (#5) üzenetére


kikikirly
senior tag

Mind meghalunk. :DDD

(#8) janeszgol válasza kikikirly (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Elmondjátok mi bajotok van a Huawei-jel?

(#9) atike


atike
nagyúr

...de nagy gond, miközben a legtöbb ember a google-n keres asztali gépen, meg fészbukozik és androidos telefont használ... :)

(#10) Fred23 válasza nyunyu (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Aztán minden lelépett magyar mérnök helyére hoztak 3 kínai újoncot, akik egy tál rizsért dolgoztak 12 órákat, amíg a kínai főnök mondta."

Nem csoda, ezeknek még a jelszavuk a munka és béke! :D

Hajnali friss erőben éled a hegytető fenn,
Most van csak zsendülőben népünk tavasza.
Országunk békéjét védi már
S apái mellett küzd az ifjúság.

:O

(#11) BoB válasza atike (#9) üzenetére


BoB
veterán

Aham, szezon meg a fazon. Jó reggelt kívánok.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#12) janeszgol válasza BoB (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Sejtettem. Usákia belenézhet a seggünkbe, a kínaiak nem. Az okostelefonok több mint 80%-a Kínában készül. Megnézted nincs-e rajta rejtett chip? Minden teló vásárláskor meg kell nézni. Megvesz, szétszed, megnéz, összerak.
Érdekes, hogy USA 2 éve támadja a Huawei-t, de bizonyítékokat még nem tudtak felmutatni. Két lehetősége van és most megjegyzem az USA-barátoknak, egyik sem jó.

1, nincs semmiféle bizonyíték.
2, van bizonyíték, de még tárgyalás alatt (term. a másik féllel)

[ Szerkesztve ]

(#13) bLaCkDoGoNe válasza janeszgol (#12) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Téged fizetnek azért, hogy minden fórumban a vastagbélig feldugod a nyelved a Huawei ánuszába, vagy magadtól vagy ennyire szervilis?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14) janeszgol válasza bLaCkDoGoNe (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem veletlen vesztetted el a magasabb rangod. Gondolom hasonloan intelligensen nyilatkoztal, mint most.

Varom mar a haverjaid, akik 30 felett is ugy nyilatkoznak, mint tinikent es ugy is latjak a vilagot.

[ Szerkesztve ]

(#15) joey04 válasza kikikirly (#7) üzenetére


joey04
titán

azt nem, de szar irány.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) nicu71


nicu71
addikt

Abszolut jellemző.Mig az USA sőt az EU államok többsége enyhén szólva erős gyanakvással néz erre a kínai cégre ,addig szeretett kormányunk csakazértis velük köt stratégiai szerződést,hát miért is ne.
Munkatársm idős nő,telefont akart venni a legharcolt Samsungja helyett/kispénzű ,nem tul tájékozott /
Telekomnál természetesen azonnal Huaweit ajánlottak/régebben mindenkire csakis Samsungot tukmáltak jellemzően/ és egy tokot is megvetettek a szerencsétlen asszonnyal ,/minimálbér alatt keres jóval :( /
6000 forintért :O :U

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#17) myckie2 válasza janeszgol (#12) üzenetére


myckie2
őstag

Ahogy szokták mondani, a kémkedés egyáltalán nem jó dolog, bármelyik országot is nézzük, de inkább kémkedjen a szövetséges demokratikus értelmes ország utánam, mint egy kibaszott ellenséges diktatúra, ami az EU-s cégek ellehetetlenítésén dolgozik már évtizedek óta lopás és állami támogatás segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#18) Polllen


Polllen
nagyúr

Milyen "nagylelkű" a kínai állam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) janeszgol válasza myckie2 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Bocsanat. Kinat pont a szovetseges demokratikus allamok emeltek oda, ahol van. Az EU-s es amerikai cegek a kiszervezesukkel.

[ Szerkesztve ]

(#20) myckie2 válasza janeszgol (#19) üzenetére


myckie2
őstag

Igen és?

(#21) janeszgol válasza myckie2 (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igen. Minden tudasod beleadtad.

(#22) BoB válasza janeszgol (#21) üzenetére


BoB
veterán

Kár fecsérelni a szót rád.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#23) janeszgol válasza BoB (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Rad is.

[ Szerkesztve ]

(#24) janeszgol válasza atike (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
Bár a #11-es hozzászóló nem sokat mondott neked, de azt nagyon.

(#25) Braddock válasza janeszgol (#21) üzenetére


Braddock
őstag

Te meg fullba nyomod a kretént. De ne aggódj, van még remény. Volt idő, amikor a sok katyvasz amit olvastam összezavarta a kicsi fejecskémet és úgyanígy fordítva ültem a lovon, de elmúlt. Mostanában azon csodálkozom, hogy milyen egyszerű is az agyakat mosni. Persze a neveltetés, a baráti, ismerősi kör kialakít egy buborékot és ami azon kívül van az mind hazugság. Kialakul a szektás hozzáállás és vélekedés a világ dolgairól. Majd idővel, amikor már egyre több dolog eltér a belterjes világképtől, talán eljön a gondolkodás és felébredés ideje. Talán.

[ Szerkesztve ]

(#26) janeszgol válasza Braddock (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt a sok marhasagot egyedul izzadtad ki? Neked nincs remeny, ahogy latom.
Egyikotok sem irt semmi konkretumot, csak szemelyeskedett. Nyilvan mert csak ennyi megy nektek. De te eszre se vetted felvilagosult. Akkor ki el buborekban, a baratok altal ovezve? :)
Ha ezt se vetted eszre, akkor alkalmatlan vagy egy beszelgetesre. Majd ha felnottel...

[ Szerkesztve ]

(#27) janeszgol


janeszgol
félisten

A kovetkezo szemelyeskedot mar jelenteni fogom. Tudjatok a forum azert van, hogy a cikkhez szoljunk hozza, illetve beszelgesdunk rola. Nem feszko levezetesre. Nehanyotoknak ujra el kellene olvasni a szabalyzatot, mert elfelejtettetek (vagy nem tudtatok?), miert is van a forum.
Akinek pedig feszultsege van, annak ott a faradt goz topic. (Bar jobb lenne, ha felnottkent viselkedne es inkabb a feszultseget okozohoz menne.) Tudjatok olyan is van.
Nem is ertem ezen ismeretek nelkul minek irkaltok?

[ Szerkesztve ]

(#28) myckie2 válasza janeszgol (#27) üzenetére


myckie2
őstag

Senki sem személyeskedett, de ha itt bármit személyeskedésnek veszel, akkor ez is az:

"Ez igen. Minden tudasod beleadtad."

Most jelentselek téged? Itt írod, hogy te mennyire képes vagy a párbeszédre a témával kapcsolatban, de hiába kérdeztem rá a teljesen korrelálatlan válaszodra, csak ezt a választ kaptam. Le kellene szállni a magas lóról, mert nem vagy olyan okos, mint amilyennek hiszed.

[ Szerkesztve ]

(#29) janeszgol válasza myckie2 (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

De milyen választ akarsz erre: "Igen és?"
Őszintén? Mit vársz tőlem? Legalább egy összetett mondatot írj le légy szíves, hogy lehessen reagálni rá.

(#30) Braddock válasza janeszgol (#27) üzenetére


Braddock
őstag

Bagoly mondja.
Jelenccsé.
Pfff...

(#31) joey04 válasza janeszgol (#27) üzenetére


joey04
titán

Te pont annyira személyeskedsz mint ők. 14, 21, 26 tele van velük. A másik pedig:

inkabb a feszultseget okozohoz menne

jelen esetben ez te vagy. Engem annyira nem ráz meg mint látod, közel sem vagyok annyira feldúlt mint a vitapartnereid, de elhiszem, hogy vannak olyanok akiknek nem szimplán szomorú, hogy ezeket komolyan gondolod, és idegesek is lesznek tőle.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) hallador válasza nyunyu (#2) üzenetére


hallador
addikt

Ha egy Távol-Keleti céghez jelentkezik az ember akkor illik utánanézni a Távol-Keleten lévő kulturális háttérnek is.
Azt értem, hogy otthon a jó szocializmus kényelméhez szoktak a proletárok ahol:
- a legtöbbet dolgoztak
- a legjobban dolgoztak
- egy nap alatt annyit dolgoznak mint nyugaton 5-en....
- a legokosabbak
meg amúgy ahogy valójában működött a 80-as években:

1. Mindenkinek volt munkája.
2. Bár mindenkinek volt munkája, senki sem csinált semmit.
3. Bár senki sem csinált semmit, a tervet 100% fölött teljesítették.
4. Bár a tervet 100% fölött teljesítették, mégsem lehetett semmit kapni.
5. Bár nem lehetett semmit kapni, mindenkinek megvolt mindene.
6. Bár mindenkinek megvolt mindene, mégis mindenki lopott.
7. Bár mindenki lopott, mégsem hiányzott soha semmi.

És hiába mondja bárki, hogy jelen pillanatban már nem így van, mert a társadalom fele, főleg az idősebb korosztály pontosan így gondolkodik még mindig, nem kell szerintem ecsetelni, hogy ezeknek az embereknek a gyerekei is hasonló szocializációs körülmények, és felfogással nőttek fel.

Én 10 - 12 évet dolgoztam havi 300 óra környékén (Nem csak Magyarországon), hogy legyen valamim, és elérjem, hogy nem hitelt keljen fizetni. A lakásért autóért. ma már nem bírnám ezt, és nem is otthon élek, mert otthon a hitel a megoldás a munka helyett, akár a kádár rendszerben volt. Csak 1990-ben ha jó adós voltál, akkor a megmaradt központosított hitelből még kifizették azt amit most a mai középkorú korosztálynak kellene kifizetni. Na ez hagy ne én legyek, nekünk soha nem volt hitelünk Magyarországon sem a régi rendszerben sem a rendszerváltás után.

Na a kínai ember tényleg ennyit dolgozik, nem csak beszél róla. Nem mondom, hogy ez a helyes eljárás, amit a Távol-Keleti országokban csinálnak, de abban biztos vagyok, hogy az sem helyes felfogás ami ma otthon zajlik a munka morál szempontjából.
Rengeteget javult a helyzet, mert felnőtt egy generáció, akik már nem a megszokásaik ura, hanem képesek dönteni is a saját életükről.

Az pedig, hogy a mai fiatalok nem dolgoznak, meg így meg úgy na ezt lehet mondani, de kitől látták ezt? Hát pontosan abból amit fentebb leírtam. Lehet a fiatalokat, a TV-t a mobiltelefont hibáztatni, nyilvánvaló egy gyerek a legtöbb mintát a szüleitől látják, ha foglalkoznak vele, ha nem, akkor jönnek a kifogások.

A helyes út szerintem valahol félúton lehet.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) nyunyu válasza hallador (#32) üzenetére


nyunyu
félisten

Mi köze van ennek a szocializmushoz?
(Haver asszem még pont volt úttörő, én egy évvel lemaradtam róla.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) nyunyu válasza hallador (#32) üzenetére


nyunyu
félisten

Ami havernál végül kiverte a biztosítékot: győri ügyfelük telephelyén kellett valami hálózatot kiépítenie, így pár hétig az volt a menetrend, hogy reggel 8-ra legyen ott, húzza le a 8.5 munkaidőt (ami inkább 10 volt), este 9 körül hazaér, másnap reggel 6-kor megint indul.
Azt hogy hogyan jut oda, meg onnan haza, azzal egyáltalán nem foglalkoztak.

Fél évébe tellett, mire munkajogász segítségével le bírta verni rajtuk az útiköltség térítést (huszoniksz Ft/km, az akkori APEH tarifa szerint), de az ide-oda vezetéssel munkaidőn felül elfecsérelt napi 3-4 órát azt még így sem sikerült kifizettetnie túlórának.

Túlórát by default nem akartak fizetni, sokadik munkaügyi csörte után lett bevezetve, hogy egyáltalán a 10 órán felüli részt elszámolják, így ha 9.5-ra jött ki az aznapi etap, akkor csak az alapfizut kaptad.

Aztán aki ezt szóvátette, az ellen egyből indult a mobbing a kínaiaktól, hogy sokat jár a szája és a rendszer ellensége, aztán vagy magától lépett le (a többség), vagy projekt vége után nem tartottak rá igényt.

Helyettük hozott kínai frissdiplomások nyilván nem kérték számon a magyar MT előírásait.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Érdekes kis cikk..[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#36) hemaka


hemaka
nagyúr

(#37) janeszgol válasza joey04 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem voltak vitapartnereim. Ezek nem vitapartnerek. Es mivel okoztam a feszultseget? A velemenyemmel?
Ja hogy erre csak szemelyeskedes jott, az nem szamit. Meg mindig nem ertitek,mi a bajom. Na mindegy, kiszalltam ebbol itt.

(#38) joey04 válasza janeszgol (#37) üzenetére


joey04
titán

:R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) myckie2 válasza janeszgol (#37) üzenetére


myckie2
őstag

Te és a vita. :D

[ Szerkesztve ]

(#40) hallador válasza nyunyu (#34) üzenetére


hallador
addikt

Ok, de a magyar "munka", "törvény", könyvében az van, hogy 12 órát lehet dolgoztatni, minden gond nélkül. Persze az is benne van, hogy ezt ki is kell fizetni, na ezt alaphelyzetben a magyar vállalkozó sem mindig fizeti ki, nem hogy a kínai, vietnámi. Én eleve nem megyek Távol-Keleti céghez dolgozni.
Mi köze a szocializmushoz? Hát csak annyi, hogy egyáltalán nem szokás utána nézni egy munkahelynek megbízunk a "rendszerben". Nem kellene.
Röviden amit jelezni akartam, hogy a Távol-Keleti mentalitás és az Európai munkamorál nem barátok. A régi kor magyar munkás munka morálja, és a Kínai pláne nem az. Ott nem ismerik a 8 - 8,5 óra munkaidőt, nem ismerik a munkaidő fogalmát, de minimum 11 - 12 óra az átlag.
Lehet azt mondani, senkit nem érdekel a kínai munkamorál otthon, de kutyából nem lesz szalonna. Ezt figyelembe kell venni. Ha ilyen céghez megy valaki, akkor azonnal a piaci ár 1,5*-esét kell kérni, ha nem adják meg, akkor meg tovább kell állni... Persze utólag könnyű dumálni, de reméljük ez jó tanuló pénz volt.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#41) Ringman válasza nyunyu (#34) üzenetére


Ringman
nagyúr

itt nem is az utazási költség térítése lett volna az alap, hanem hogy bérelnek addig neki szállást.

(#42) Ringman


Ringman
nagyúr

‘Hidden backdoors’ were found in Huawei equipment, reports Bloomberg

Vodafone Italy discovered “hidden backdoors” in Huawei equipment that would have allowed the Chinese company to access users’ home networks as well as Vodafone’s Italian fixed-line network, reports Bloomberg. The vulnerabilities were discovered between 2009 and 2011 in Huawei’s home internet routers, as well as its equipment used in parts of Vodafone’s network infrastructure. There was no evidence of data being compromised.

Bloomberg reports that both the router and network vulnerabilities continued to exist beyond 2012, and also existed in the company’s networks in the UK, Germany, Spain, and Portugal. Sources say that Vodafone continued to use the equipment because it was cheaper than the competition and the cost to remove it was prohibitive

a vodának is járna egy kiadós büntetés amiatt, hogy az óccószág miatt leszarta az egészet.

---
nekünk ugye nem számítanak ilyen apróságok, mikor épp (értelmetlen) vasútra is hitelt kérünk a kínaiaktól

[ Szerkesztve ]

(#43) hallador válasza Ringman (#41) üzenetére


hallador
addikt

Rendben, de ezt a magyar vállalkozó sem teszi meg, miért szeretném elvárni a mástól? Én Magyarország épp legnagyobb bankjánál dolgoztam, mikor le kellett menni Budapestről kettő hétig Budapesttől 140 - 160 km-re, akkor napi 400 km-ert vezettem, mert ez volt az olcsóbb, és nem Győrről van szó, ahova 1 óra alatt le lehet érni Pestről. Szóval ez ilyen mindent elvárok, de nem vagyok tisztában a valós magyar viszonyokkal. A magyar tulajdonú munkaadók nagy % sem fizetne. Mint ahogyan nem is fizet.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#44) nyunyu válasza hallador (#43) üzenetére


nyunyu
félisten

Tizenéve, amikor egy orosz szoftvercég párfős magyar leányánál dolgoztam, akkor főnököm kibérelt egy hétre egy olcsó kétágyas szobát, amikor Szegeden kellett 3 éttermet telepítenünk.

Mondjuk akkor még cégautónk sem volt, főnök a sajátjával vitte le a hardvereket, este hazajött, mi maradtunk, aztán munka befejeztével vonatoztunk haza.
Panzió+vonatjegy számláját meg elszámoltuk céges költségnek.

De lehet, hogy csak én fogtam ki normális főnököt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45) pereces válasza janeszgol (#37) üzenetére


pereces
tag

Azt állítottad többször is, hogy nincs bizonyíték a Huawei ellen. Lentebb linkelték (42 hsz) amit még a Huawei is elismert...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.