Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

"Ez különösen igaz az átalakító vagy hosszabbító adapterekre, mert azok kevésbé strapabíróak"
Ez nekem így magyarázatra szorul, miért is?
Ha az áramerősség a gond, akkor szerintem a közvetlen atx3.0 táp és VGA csatlakozás se fog bírni kb 100nál többet.

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Ebből nyilvánvaló, hogy alaposan alultervezett ez a szabvány, ideje lenne valami normálisabb csatlakozót tervezni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) MasterDeeJay

Ez kb a kínai másolat kuka kategória nálam ha valami ennyit bír csak.
Legyen nagyobb a felület és csatlakozó is baromi egyszerű. Mind mondjuk a szerver tápoknál több centi széles felülettel érintkezik egy hasonló csati mint az isa slot. (1000-2000w-ot az is elbír) Faék egyszerű és működik. Úgyis akkora batár nagyok a kártyák, simán ráférne egy nagyobb felületű csati.
Totál fölösleges bonyolítani azt amit egyszer már megalkottak és működik.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4) elfelejtette válasza pilóta (#2) üzenetére


elfelejtette
veterán

A normálisabb csatlakozó helyett inkább az ilyen brutális fogyasztás elhagyását kellene megtervezni... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#5) Márton válasza elfelejtette (#4) üzenetére


Márton
nagyúr

+1
hol a max 200w tdp-s utód a 1660ti-m után, ami nem csak 1.5x sebességet ígér?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) ricsip


ricsip
addikt

"nem a zsömle kicsi, a pofàtok nagy"

-

(#7) k_marcus


k_marcus
csendes tag

Lassan bevezetik az egyszer használatos vga-t is...

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred.

(#8) Ribi


Ribi
nagyúr

Ez most nekem sem világos, hogy az átalakító molex fele a probléma (amit kétlek), vagy a 12 tűs? Vagy az átalakító van fos anyagból és igazából csak erre figyelmeztetik a usert, hogy szemetet árulnak?

(#9) #72042496 válasza elfelejtette (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

+1
Mondjuk én a 30-ban se látok problémát, nem tudom, az utóbbi öt évben háromszor hozzányúltam-e a PCIe csatlakozókhoz. Az általános lenne, hogy rendszeresen ki-be dugdossák ezeket az emberek?

[ Szerkesztve ]

(#10) #52931072 válasza Ribi (#8) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az ilyenekre azért van szükség, mert nem lehet számítani arra, hogy a júzer rendeltetésszerűen fog használni bármit is. Az íróasztal alá tervezett 3-as elosztóra is rá kell írni mennyit bír, mert 100%, hogy jóskapista a hegesztőt fogja beledugni. Aztán megy reklamálni, hogy kigyulladt.
Egyébként az utolsó mondatban valszeg összefoglaltad a lényeget. :DDD

(#11) ricsip válasza #52931072 (#10) üzenetére


ricsip
addikt

Az asztali elosztókra írt 16A - 3680W -ról is kiderült h. ordas faszság, és a vizsgáltakat kivétel nélkül mindet tűz- és áramütésveszélyesnek minősítette a hatóság.

-

(#12) Astroboy válasza #72042496 (#9) üzenetére


Astroboy
őstag

Ez egyén -és konfigfüggő szerintem, én pl. havonta 1x takarítom a PC-t mert por-fetisiszta H.A.F. házam van, olyankor a VGA-t is kikapom mert másképp nem tudom alaposan kitisztítani.

2018 novemberi a kártyám, gyors fejszámolás: eddig alsó hangon 50x kellett megtennem, ami ugye 100 le / felcsatlakozást jelent a csatinak.
Eddig semmi degradálódást nem látok a Seasonic Focus gyári csatiján, mondjuk a 175W TDP mellett vicces is lenne. :DDD

(#13) #72042496 válasza Astroboy (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Abban tényleg lehet valami, hogy az "enthusiast" gépeket nem úgy kezelik mint a mosógépet vagy a mikrót, és párhetente hozzányúlnak a belsejéhez. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Abu85 válasza flexxx2 (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert egy szimpla átalakítón nehéz olyan erősen fixálni a tűket fogadó kis aljzatok pozícióját, hogy ne lazuljanak meg pár ki-be huzigálás után. Ezt egy VGA-nál több nagyságrenddel könnyebb megtenni, mert ott maga a NYÁK ad egy nagyon biztos alapot az erőteljes bekötésre.

#8 Ribi : Az a fele, ami táp felé lesz bekötve. Mert a tápból jövő konnektor egy szabad, nehezen fixálható dugasz, és az adapter esetében is igaz ez a saját konnektoraira. És ugye itt külön problémát jelent, hogy ezek 8 tűs csatik, amiket nem olyan áramerősségre terveztek, amiket itt el kell viselni. A 16 tűs csati az nagyon is át van tervezve emiatt, elég erősre van véve a kötés, stb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Ribi válasza Abu85 (#14) üzenetére


Ribi
nagyúr

De a normál kábelben is akkor szar, nem csak az átalakítóban. De ott ez nincs megemlítve.
Akkor mégis szemetet árulnak...

(#16) Abu85 válasza Ribi (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt a kötés ereje a lényeg. A 16 tűs csatlakozót rátervezték arra, hogy ekkora áramerősség fog közlekedni rajta. Ez a táp és a kártya oldalán is igaz. Az adapter egy extra probléma, mert ott nem 16 tűs csati van a lógó ágain, hanem régi 8 tűs, ami nem 55 amperre van tervezve, ha most a 4090-et vesszük alapul. Papíron elvileg meg tudja oldani, de meglazul az aljzat, akkor picit elmozdulhat a tűt fogadó kis dugasz, és ez már elég ahhoz, hogy a sérülés esetleg elégést okozzon, ezáltal elolvadjon az aljzat.

Nyilván nem lenne ebből semmi gond, ha csak 30 amper közlekedne, amennyi a mostani csúcskártyákon szokott. Akkor lehetne húzogatni ki-be elég sokat, de itt át kell tolni 55 ampert is, ami már gondot okoz, és erre letesztelhették a csatit, és arra jutottak, hogy így csak 30 ki-be húzást bír ki, nagy biztonsággal, mielőtt leolvadna a fenébe.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Nocsak, a Vargáné és társa tápadapter gyártóként tért vissza a kínai piacon? Az még szép lesz, mikor a fogyasztóvédelem tűzveszélyes termékként elkezdi leszedetni a polcokról az aktuális csúcs-videokártyát.

(#18) Ribi válasza Abu85 (#16) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem 12 tűs csati az? Mármint a VGA oldalon.
8 tűset nem 55A-re tervezték, de azért van belőle 3-4, mert annak már bírnia kell.
Vagy akkor pár 3090Ti karin a 3 csati miért nem kevés?

Akkor miért van minden karin 12tűs?
Mert igazából most abba kell dugni dolgokat.
12VHPWR a szabvány. 16 nemtom honnan jött.

[ Szerkesztve ]

(#19) #30604800


#30604800
törölt tag

Azt tudtátok, hogy van ilyen szám az LGA-s Intel processzorokra is?
Talán olyan 20-30 közötti be/ki garantált, egyszer megnéztem a Kaby Lake speckóiban.

(#20) Abu85 válasza Ribi (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

16 tűs a szabványos. A 12 tűs az nem szabványos.

Bírja is, amíg nem lazul meg a sok, ki-be húzogatástól. De meglazulás után már gondok lehetnek. Ez az adapterek átka, nem olyan biztos a kötés, mint egy NYÁK-ra rögzítve. Ez mindegyik adapterre igaz, csak kisebb terheléssel a lazább kötés nem okoz gondot, de 55 ampernél már csúnya munkát végezhet.

Az alapproblémát egyébként a 12 V okozza. Ekkora fogyasztási szintekhez ez nem optimális.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Moby


Moby
addikt

Visszanyal a 12V. Ha már új szabvàny, dobni kellett volna a régi tápokat, és felmenni 48-ra. Ha ilyen tempóban nő a fogyasztás úgyis ez lesz a megoldás hosszútávon. Egyszerűbb lenne mindenhol, a kártyán belül meg má oly mindegy

(#22) Ribi válasza Ribi (#18) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja leírásban tényleg 16 szerepel, de miért van minden képen 12 tűs. Eddig a VGA képeket néztem és ott is mintha mindenhol 12 tűs lenne.

(#23) Zotya84 válasza Ribi (#22) üzenetére


Zotya84
őstag

Nem lehet, hogy a +4 kommunikációs tűt nem számoltad bele?

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#24) Abu85 válasza Ribi (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nézd meg a bélyegképet a hírben. Az bizony 16 tű.

#23 Zotya84 : Nem, úgy már 20 tűs a csati.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) Albus_D


Albus_D
aktív tag

"Ami nehezen emészthetőnek tűnhet az a 30 darab fel- és lecsatlakoztatás, mivel ez a mennyiség nem hangzik túl soknak. "

Mikor összerakom a gépet, bedugom a csatikat, aztán mikor cserélem, széthúzom. Ez nekem kettő akkor a 30-ból. Szerintem a userek 99%-nál így van ez még a DIY piacon is. :P

OEM gépek pedig szintén nincsenek megbontva.

[ Szerkesztve ]

(#26) opr


opr
veterán

Ok, 30 az egy eleg kicsi szam, de oszinten szolva ezt nem tartom nagy problemanak. 30 ki/bekotes az szvsz akar a sokszorosa is lehet annak, mint amit a legtobb vga kap a teljes eltetutja soran, es ebbe mar beleszamoltam az n-edik tulajt is.

Ettol fuggetlenul ha ilyen kartyat vesz barki hasznaltan, reszemrol azt a tanacsot fogom adni minden esetben, hogy ha egyaltalan csak ki is volt bontva ez az atalakito, vegyen inkabb egy ujat a kartyahoz, biztos ami biztos.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) Zotya84 válasza Abu85 (#24) üzenetére


Zotya84
őstag

A lead-képen 12+4 pin van.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#28) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Szóval ez lesz az új irány a használtpiac csökkentésére :)
Egy komolyabb vga szerintem kb 3 tulajt is megjárhat, közben ha volt gépcsere, akkor kb 10-es nagyságrendű ki-be húzgálás, szóval a 30 elméleti maximum még okés lehet. Sokan évente szétkapják a gépüket tisztításra, az még hozzáadódik.
Bár élelmes eladók nyilván nem fogják megemlíteni, hogy már többször volt kihúzgálva, szóval ez megint csak arra lesz jó, hogy a balekokat csőbe húzzák vele és a használtpiacot kicsit fegyelmezzék.

[ Szerkesztve ]

(#29) Moby válasza opr (#26) üzenetére


Moby
addikt

A 30-al nem az a baj, hogy kicsi a szám, vagy hogy nem elég, hanem ebből azért jól leszűrhető mennyire van kiélezve annak a csatlakozónak az áteresztőképessége, illetve hogy mekkora minőségi szórást visel majd el, és ennek miként fognak megfelelni a kínai üzemek. Nyilván arányosítható majd az olyan user errorok számával is, ahol nem-megfelelő-erővel/mértékben van betolva, ilyenekből még a régi szabványon is voltak problémák, főleg az elején.

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

Nevetséges, és még van pofájuk bevállalni is. :DDD

(#31) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Fizetett híreinket hallották amit az atx 3.0-ás tápegység gyártók szponzoráltak...2022-ben nem tudunk örökélet +1 csatlakozást kibíró átalakítót tervezni :DDD
Drága kenyér, mit meg nem tesznek azért, hogy irányba állítsanak és lecseréld a tápod :N

[ Szerkesztve ]

(#32) fanti


fanti
addikt

Április 1. van?

Ja, nem...

Komolyan...írják, hogy válságban a PC eladások, az nVidia nagy bevételcsökkenésre készül...és erre meg a méregdrága sz@rjuknál még striguláznom kell, hogy hányszor csatlakoztattam rá azt az adapter...?

Na persze...pápá pc...
Majd hülye leszek új tápot venni...marad ami van, ameddig csak bírja, utána meg szép volt, jó volt, köszönöm, ennyi.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33) bobalazs válasza fanti (#32) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mire ilyen kártyám lesz addigra lesz mellé olyan tápom is.

(#34) Ribi válasza Abu85 (#24) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jahogyottana+4. Aaaaaa. :R
Ennél el****ottabb csatit nem tudtak volna kitalálni? Jólvanna, le vagyok ezzel maradva, mindig csak azt a 12 pint néztem.
Háát azért itt 12 tű viszi át az 55A-t, míg a 4x8-nál 24. Háát.
Amúgy ez az 55A honnan van?
Ja sejtem.
Mondjuk erre is 600Wot írnak, ami pont 4x8 pin, szóval nem szabadna, hogy gond legyen.
Szóval megint visszatértünk oda, hogy szar kábelt csinálnak? :D

[ Szerkesztve ]

(#35) Moby válasza fanti (#32) üzenetére


Moby
addikt

Szóval megvennéd a 2000 eurós vga-t, de így hogy új táp kell hozzá, így inkább kimarad? ;] Az egész problémakör a kisebb kártyákat nem érinti majd, egyelőre a 4090-ről van szó. A cikk címe ilyen olvasatban félrevezető lehet. Az egész kérdéskör fogyasztás/áramerősség kontextusban értelmezhető, nem gyártó, termékcsalád, meg generáció tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#36) opr válasza Moby (#29) üzenetére


opr
veterán

Ez mondjuk jogos.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) kkf


kkf
aktív tag

"megkímélt RTX 4090, 15db újracsatlakoztatással, jó áron eladó" :DDD

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#38) waithEard válasza ricsip (#6) üzenetére


waithEard
őstag

Milyen igaz! Végül is a nagy magyarázatok korában élünk.
Mindent meg lehet és kell is magyarázni. Mert jól csinálni, azt mégis hogyan?

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#39) FLATRONW válasza Astroboy (#12) üzenetére


FLATRONW
őstag

A VGA-t nyugodtan lecsatlakoztathatod többször is. A 12+4 tűs csatlakozónál nincs ilyen "probléma".

(#40) Astroboy válasza FLATRONW (#39) üzenetére


Astroboy
őstag

:R

(#41) Laraxior


Laraxior
titán

Szoval akkor varhato hogy lassan megjelennek a rendszerekben a kabelhuto ventik :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#42) tasiadam válasza Márton (#5) üzenetére


tasiadam
veterán

200w tdp? hogy? nem 125w körüliek?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#43) hemaka válasza kkf (#37) üzenetére


hemaka
nagyúr

visszatekerik majd ezt is, ha tesznek bele számlálót? :DDD

(#44) Dragon3000 válasza #72042496 (#9) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a gond a 30-cal, hogy a következő széria esetében már csak 15 lesz, mert az emberek torkán le lehet tolni évről évre az egyre szarabb költség csökkentett vackokat.

(#45) Márton válasza tasiadam (#42) üzenetére


Márton
nagyúr

Odáig merészkednék el a tápommal..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#46) Fred23


Fred23
nagyúr

Akinek van $ RTX 4090-re, akad lé egy új, ATX 3.0-s tápra is.

Nekem inkább az nem tetszik, hogy az új tápok nem lesznek jók retrózáshoz, de mondjuk ez se hatalmas probléma, van még elég régi típusú táp a piacon, illetve javítani őket se nagy feladat, maximum a rászánt idő...

(#47) tasiadam válasza Márton (#45) üzenetére


tasiadam
veterán

Áhh, akkor félreértettem :D Egyébként ezt kicsit le kéne szűrni, mi számít 1.5x perf-nek, vagy annyi kell, hogy a monitorod refresh ratejét tudja a kártya minimum, plusz 1 kicsi. Mert 200w-on valszeg egy 3070 is tud 2x annyi fps-t bizonyos esetekben, mint a 1660ti

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48) Márton válasza tasiadam (#47) üzenetére


Márton
nagyúr

Mondjuk a techpowerupos értékek egy jó támpont.
Igen, ott a 3070 pont 2x-es teljesítményű, de már 220W :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#49) tasiadam válasza Márton (#48) üzenetére


tasiadam
veterán

Alulfeszelve már benne vagyunk :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#50) Semplar válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére


Semplar
őstag

Drágaja ríz! ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.