Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

Ennek csak örülni lehet. :C

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) kkdesign


kkdesign
senior tag

128 gigás i6+ból egyből 2-t veszek ekkora akciónál :D :D

(#3) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Mehet tovább lefele :D

(#4) Paul119


Paul119
addikt

G2mini egész tűrhető áron van :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#5) kengyel


kengyel
nagyúr

Kezd alakulni a dolog, de ki tudja meddig :)

kengyel

(#6) Jeanne d'Arc

Iphone ara kezd közelíteni a fuggetlen árához. Hajra Trémobile!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#7) hdanit610


hdanit610
aktív tag

Rájöttek, hogy 300k-t senki nem fog adni egy előfizetéses, simlockos telóért! Bravó! :D

(#8) leslien


leslien
nagyúr

na észre vette a telenori h a Samsung hivatalossan is csökkentette a S6, S6 edge árat 100 € val... szóval muszáj volt... jobban is lejjebb vehették volna...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#9) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

de drágák :R 30k-ert mindent meg lehet kapni, ami csak kell

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#10) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Leverik máshogy azt az árat amivel kevesebb.. ;]

(#11) trebór31


trebór31
csendes tag

Azt hittem leesek a székről, hogy a LG G4c ára 91 ezer.

(#12) ZooLLeR


ZooLLeR
tag

Kettőszász80ért 128-as I6+?Mehet még lejjebb bőségesen.

Farhát eladó.

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

G2 Mini nagyon jó árban van. A G620s sem drága, viszont 1 hónappal még pont egy tizessel volt könnyebb. Aki emlékszik rá, annak ez az ajánlat drága.

S6 32 gb kártyásan 200k. Pont ennyibe kerül az edigitalban és az MM-ben.

(#14) icp1970 válasza kkdesign (#2) üzenetére


icp1970
senior tag

Én meg hármat :Y Nevetségesek ezek az akciók.

(#15) janeszgol válasza kkdesign (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

A franc, véletlenül hármat vettem. Kell valakinek egy? :DDD

(#16) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

A Telekom rájött, hogy simán adhat mindent a független ár felett, mert aki részletre akar telefont venni, az úgysem a telefonbolt felé veszi az irányt.

Egyébként tegnap néztem és megint kapható a Honor 6. Kb egy hónapra eltűnt.

Talán LG G3 is lesz még, baromi gyorsan kivonták a forgalmazásból. Bezzeg még G2 is kapható volt nemrég.

(#17) Paul119 válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


Paul119
addikt

Beragadt készlet ? :D (telenornal szokott lenni ilyen hogy kidobaljak őket eléggé vicces áron)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#18) Petipapa17 válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


Petipapa17
csendes tag

Főleg, hogy kb az arcodba tolják a részletet, mintha kötelező lenne arra venni telefont. Nem mondom, hogy rossz dolog mert én is belementem, de nyilván valamiből a kamatmentes részlet kamatait is meg kell oldani :)

[ Szerkesztve ]

(#19) balgab84


balgab84
aktív tag

Angliaba, csak a husegert kell fizetni.

(#20) gerii


gerii
addikt

70.000Ft-tal olcsóbb lett a szifon, és így is 270.000Ft, nem semmi :Y

(#21) hdanit610 válasza Petipapa17 (#18) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Én nagy híve vagyok a részletre történő vásárlásnak, mert legalább nem kell egyszerre nagyobb összeget otthagyni. További előnye - de ez már szubjektív -, hogy részletekben nem fáj az összeg nagysága, míg ha az asztalon előttem sorakozik a sok deák és rákóczi, akkor elbizonytalanodok, hogy valóban szükségem van-e az adott termékre. :))

(#22) Petipapa17 válasza hdanit610 (#21) üzenetére


Petipapa17
csendes tag

Ezzel én is így vagyok

(#23) Xanax88


Xanax88
tag

Két hete napi szinten nézem az oldalukat, mert vacilálok pár készülék közt... én nem látom ezeket az árváltozásokat. N4 nálam még mindig 197.000.- pl. Sehol nincs a -20k.

Krisz

(#24) Stauffenberg válasza Petipapa17 (#18) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kamatmentes részleten nincs kamat. A Telekom nem pénzintézet, ezért ezt a szolgáltatást nem a kamaton nyert haszonért nyújtja, hanem pörgetni akarja az előfizetői kedvet és a készülékek eladásán így is tud profitálni.

Az áruhitel más, de ott is van olyan amikor nem neked kell megfizetned a hitel díjait, hanem a kereskedő átvállalja (jellemzően ilyenek a 0% THM akciók).

(#25) gutriqper válasza hdanit610 (#21) üzenetére


gutriqper
tag

Megzabált a fogyasztói társadalom. :) ezzel elérték, hogy megvegyél egy drágább készüléket, amiért jó szívvel sohasem adnád oda azt a pénzt egy összegben.

(#26) Paul119 válasza gutriqper (#25) üzenetére


Paul119
addikt

Nem feltétlen, eléggé ingadoznak a telefon árak igy viszont fixen annyit fizetsz érte amennyi papíron van és nem valtoztatnak rajta hiába emelik 20-30 ropival az árát:) médiában is szokott lenni hasonló lehetőség:)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#27) Bavid Dowie válasza balgab84 (#19) üzenetére


Bavid Dowie
csendes tag

Angliának fizeted a hűséget, vagy mit szeretnél mondani?

(#28) hdanit610 válasza gutriqper (#25) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Van ebben valami. :D Nem baj, annyira nem bánom, mert mire lejár a részlet, kijön az új modell. Nem vagyok amúgy az a "nekemmindigalegújabbkell", de úgy alakult, hogy szifonból most másodszor is az aktuális modellem van. Nem kívánom annyira folytatni ezt a trendet, mert elég költséges hobbi. :)) Szóval marad reményeim szerint sokáig az i6, de ez már itt off. :)

(#29) B Adrian válasza leslien (#8) üzenetére


B Adrian
csendes tag

Főleg hogy Telekomról szól a hír

(#30) Petipapa17 válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


Petipapa17
csendes tag

Igen ezt tudom nagyon jól, csak hát itt is megvan az hogy valaki nem fizet a telefonért a kieső pénzt pedig ilyen módon is pótolni lehet.

(#31) Stauffenberg válasza Petipapa17 (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Benne van a pakliban, de emiatt van az, hogy új belépők csak forgalmi előleg kicsengetésével vásárolhatnak részletre, ami azért valamennyire szűri azokat, akik szándékosan vagy anyagi teherbírás hiányában nem fizetnek majd.

Nulla forinttal csak azok vihetnek el telefont, akik meglévő ügyfelek, nincs elmaradásuk és szerződést hosszabbítanak.

(#32) leslien válasza B Adrian (#29) üzenetére


leslien
nagyúr

azt akartam írni... :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#33) Petipapa17 válasza Stauffenberg (#31) üzenetére


Petipapa17
csendes tag

Ahha na ezt például nem tudtam. Elég új vagyok a Telekomnál. Köszönöm a felvilágosítást :)

(#34) cskamacska válasza Stauffenberg (#16) üzenetére


cskamacska
addikt

Halózati zárral és egyéb gyökérségekkel(pl hónapokat csúszó frissítések) nagy biznic független ár felett venni telefont. Hjah, talán soha nem jönnek vissza azok a normális országokat idéző régmúlt idők, mikor a szolgáltatók tényleges árkedvezményt is adtak a hűségért. :(
Idén év elején történt, hogy 10 éves előfizetésemre tekintettel megleptek valamivel.. 50% kedvezményt kaptam az egyébként röhejesen túlárazott Bluetooth hangszóróik egyes darabjaira. ;] Most mondanám hogy ekkora pofátlanság után megyek másik szolgáltatóhoz, de amazoknál kaptam volna akár 10 ingyen MMS-t is. :DDD Nagyon úgy néz ki a magyar mobiltelefónia megszoksz vagy megszöksz alapon működik. :O

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#35) Stauffenberg válasza cskamacska (#34) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Halózati zárral és egyéb gyökérségekkel(pl hónapokat csúszó frissítések) nagy biznic független ár felett venni telefont."

Szerintem ez a legtöbb embert egyszerűen nem érdekli. A függőség engem sem, mert olyan egyenárak vannak minden szolgáltatónál, hogy havi 200-300 Ft spórolásért nem fogok váltani, telefont meg sosem adok el, inkább családon belül találunk neki új helyet. A csúszó frissítések már inkább, de azért ezen a téren nekem nincsenek rossz tapasztalataim. Talán a legdurvább csúszás amit elszenvedtem az kerek 1 hónap volt a független ROM-hoz képest.

"Hjah, talán soha nem jönnek vissza azok a normális országokat idéző régmúlt idők, mikor a szolgáltatók tényleges árkedvezményt is adtak a hűségért."

Ez mondjuk nem teljesen igaz, mert készülékkedvezmények vannak, de nem az alapcsomagok környékén kell keresni őket. Ilyen 5-7 ezer Ft / hó környékétől felfelé már azért szépen osztják. De a Telenornál a mostani kiszemeltem (LG G4) már alapcsomagban is 156k, ami a sufni GSM szinttel versenyez és a 200k hivatalos független árhoz képest igen komoly kedvezmény (főleg azt nézve, hogy a hivatalos 1 év helyett 2 év gari van, amiből az első év kijelző törésre is érvényes).

[ Szerkesztve ]

(#36) Rusi válasza Xanax88 (#23) üzenetére


Rusi
senior tag

A honlapon/webshopon jellemzően 1-2 nappal később frissülnek csak az árak, ez mindhárom szolgáltatónál "megszokott" jelenség. Én mindig a hivatalos bolti árlista alapján dolgozom. :)

Mobilaréna (2010-2017)

(#37) Xanax88 válasza Rusi (#36) üzenetére


Xanax88
tag

Köszi!

Krisz

(#38) cskamacska válasza Stauffenberg (#35) üzenetére


cskamacska
addikt

Én speciel olyanra gondoltam, mint 2002 végén az egyébként 45k környékén mozgó Siemens C55-öt az egyik legolcsóbb előfizetéssel és 2 év hűséggel 20k-ért el lehetett hozni, a csúcskat Nokia 7650 árát 5k körüli csomagnál már harmadolták, vagy akár 2012 végén karácsonyi zakcióban Sony Xperia U telefont szintén 3000 forintos havidíjra vállalt 2 év hűséggel 50-60k helyett 20000 forintért el lehetett hozni, mínusz beváltott hűségpontok, lehetett abból 15k is. :)

Most egy 60 ezer forintos készülékre akár 10000 forint kedvezményt is adnak. :DDD
Sajnos az, hogy a felértékelt(ugye 2010-ben a csúcskat kijött 100-120 ezer forintból is, most már inkább 200-250-300k-t kérnének érte, jah kérem a zinfláció, a dollár, meg a begyűrűzés :U ;] ) 200k-s készülékre akár 25% kedvezményt is bevállalnak adott esetben(és itt érdemes megjegyezni hogy 7500 forintos előfizetésnél még mindig 140k az ára) megközelítve a bekerülési árat, az engem sajnos nem vigasztal. :(

Mint hogy az sem, hogy előfizetni már gyakorlatilag nem éri meg. 2005-ös másodperc alapról és 30 forintos percdíjaktól eljutottunk mára a perc alapú számlázásig és a 35-40 forintos percdíjakig, úgy, hogy azonos hálózatot használva egyes branded resellerek, mint a Lidl-blue mobile, simán jobb árakat kínálnak.. kártyásan. :o Meg a flották, és a céges előfizetések, melyek romlásba döntik szegény szolgáltatókat. Gyorsan, szervezzünk nekik gyűjtést, hogy a kieső profit helyett megtámoga.. oh wait, halandó előfizetők évek óta ezt teszik. :DDD

Ha valaki nekem ilyet jósol 10 éve, hát erősen kiröhögöm, most meg ez a magyar rögvalóság. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#39) Stauffenberg válasza cskamacska (#38) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A készülékárból adott kedvezményt nem csak százalékban kell nézni.

Ha egy 50 ezer forintos telefonra kapsz 50% kedvezményt, akkor megspórolsz 25 ezer forintot. Miért kéne a szolgáltatónak azonos tarifacsomag esetén egy 200 ezres telefonra is 50% kedvezményt adnia, hogy aztán a zsebedben hagyjon 100 ezer forintot a 25 ezer helyett? Kapsz arra is 25 ezer forint kedvezményt, ami így már csak 12,5% kedvezmény.

Ez régen is így működött, csak akkor még elég ritka volt a 100 ezer forintnál drágább telefon, sőt akkoriban az 50-60 ezer már egy jó felső-középkategóriának számított. Most meg szorozd meg kettővel, na pont annyiért kapsz felső-középkategóriás mobilokat.

Az ilyen karácsonyi nagy kedvezményeket meg felesleges a normál üzletmenetre rávetíteni. Most is vannak karácsonykor elég jó akciók. Pár hete 50% kedvezménnyel adtak több mobilt is. Például Samsung Galaxy A5 volt 120k helyett 60k, ami bazijó ajánlat volt.

(#40) m1lan


m1lan
őstag

Apple iPhone 6 Plus 64GB
kártyás csomagban 279 990 Ft (-35 000 Ft)

Apple iPhone 6 Plus 128 GB
kártyás csomagban 279 990 Ft (-70 000 Ft)

Nehéz lenne a döntés :DDD

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#41) Lotusomega válasza cskamacska (#38) üzenetére


Lotusomega
senior tag

+1 :K

(#42) janeszgol válasza cskamacska (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Á, ma már ilyen nem lesz. Folyamatosan fejlesztik a hálózatot, rahedli pénzt beleölve, plusz agyon is van adóztatva a szektor. Nem fognak veszteségesen telefont árulni. Majd mondják, hogy "Teló kell? Menj be az MM-be."

(#43) Örni


Örni
senior tag

Xperi M4 olcsó csomagban, 2 év előfizuval:

Telenor: 63000
Vodafone: 55000
Telekom: 83000 (97000 helyett)

Hát ez kész :) Ezek a T-sek hol élnek?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#44) Stauffenberg válasza Örni (#43) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, de a Vodafone elmebeteg árképzése szerint minél drágább az előfizetésed, annál drágább a telefon.

RED csomagban 5000 Ft a készülék havidíja, az 24 hónap alatt 120.000 Ft.

(#45) gerii válasza Stauffenberg (#44) üzenetére


gerii
addikt

A Vodát én sem értem, alig tudtam elhinni, hogy nem a weboldal a sz@r, hanem az árképzésük.

[ Szerkesztve ]

(#46) Örni válasza Stauffenberg (#44) üzenetére


Örni
senior tag

Na, azt nem vizsgáltam, de akkor elég vicces...

A T kártyás árai is érdekesek :)

M4 Vodánál, Telenornál 75 ezer, T-nél 110 ezer!!!! Micsoda biznisz!

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#47) Stauffenberg válasza Örni (#46) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Persze, mert a Telekomnál adnak hozzá egy 25 ezer forintos bluetooth hangszórót meg egy szelfi botot. Hivatalosan ezek ingyenes ajándékok, de az összes létező telefonjukhoz adnak ilyen "ajándékot" és az összes létező telefonjuk annyival drágább, amennyi az "ajándékok" értéke. Én rettenetesen utálom, hogy ilyen idióta kacatokat akarnak kötelezően rám sózni és még ki is fizettetik.

(#48) Örni válasza Stauffenberg (#47) üzenetére


Örni
senior tag

Várjál! Telenornál is kapsz ajándékba hozzá egy Sony hangszórót! :) Szóval a T-nél rohadt drágán adják azt a selfie botot :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#49) Stauffenberg válasza Örni (#48) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Telenornál amire oda van írva, hogy ajándék, az valóban ajándék. Ami csomagban van, az ott is drágább (de így is olcsóbb, mint külön-külön) és az a nagy különbség, hogy nem kötelező a csomagot megvenned, vásárolhatod kiegészítő kütyü nélkül is.

Ez a nem mindegy. Csak nekem előfizetés szempontjából ideálisabb a Telekom, így ott meg 2 év alatt az előfizetésen spórolok annyit, amennyi a készülékek közötti különbözet. Számolgattam már minden szolgáltatót, mindegyikkel egyformára jövök ki árban, de tarifa szempontjából meg a Telekom nyer az én igényeimmel. Kivéve a Vodafone, na ők nagyon drágák annak aki keveset beszélget normál hanghívással, mert a RED csomagok jók, de céges telefon mellett privát célra jó ha havi 50-60 percet használok fel a saját előfizetésemből.

[ Szerkesztve ]

(#50) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.