Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Lehetne a mottójuk:

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A februárban vett Huawei P Smartom most fele áron megvehető. Szóval nem tartoznak az értékálló befektetések közzé. A Samsung valahogy jobban áll ilyen téren. :)

Konklúzió. Ezentúl év végén veszek telefont. Slusz.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) joey04


joey04
titán

meg fogják előzni a samsungot is. akkora hátszél van, hogy simán össze fog jönni nekik. sajnos.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) pusszycat válasza joey04 (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

ja,de nem ők kezdték...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) kocsij válasza pusszycat (#3) üzenetére


kocsij
tag

Hülyeséget írsz a Samsung is hamar veszti az árát. S8+ 1 éve 255 ezer volt most meg már kevesebb mint a feléért megvehető.

Galaxy S23 Ultra

(#7) pusszycat válasza kocsij (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vannak telefonok amik köztudottan gyorsan vesztenek értékükből pl. LG. Ne sumákolj.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) joey04 válasza pusszycat (#5) üzenetére


joey04
titán

mit?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) pusszycat válasza joey04 (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A lejáratást. (nem a samsungra értettem,az amcsikra) Nem tetszik nekem mikor valaki a másik hátán akar a magasba jutni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) gacsoi válasza joey04 (#4) üzenetére


gacsoi
senior tag

Ez miért hátszél ?
Nagyon sok országban ezt sujkolják, hogy csak hazai terméket vásárolj.
És ebben az államokban az élen járnak.
És nem érzem, hogy ezért sajnálkoznunk kellene.

(#11) Solten válasza gacsoi (#10) üzenetére


Solten
addikt

Valoszinuleg ezert kerult az Apple a harmadik helyre. Kinaban mar nem meno, az emberek csereltek Huaweire, Xiaomira, kevesbe tehetosek Oppo-t hasznalnak.

Saor Alba

(#12) joey04 válasza pusszycat (#9) üzenetére


joey04
titán

a lejáratás csak egy dolog. állami pénzzel tömik őket, hogy aztán sok millió készüléket eladva kémkedjenek mindenfelé. de ezt a másik huawei topikban már kitárgyaltuk, hogy sajnos ez már nem oszt nem szoroz, mivel egy csomó hálózatot ők építettek ki. :(

Nem tetszik nekem mikor valaki a másik hátán akar a magasba jutni.

ez a bajom nekem is a márkával.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) Pjotr válasza joey04 (#12) üzenetére


Pjotr
senior tag

Nagyon jó telefonok, nagyon jó kamerával. Ha nem így lenne, nem venné senki. Engem az értékvesztés sem zavar, mert nem veszít többet, mint bármelyik iPhone, plusz felébe sem kerül. Szerinted az iPhone nem kémkedik ugye? :) Nálunk amúgy sincs semmit nézni.

[ Szerkesztve ]

(#14) kali


kali
legenda

Várható volt.
Ahol próbálják vissza-, illetve kiszorítani őket, ott meg jobbára visszaüt a dolog, sok amerikai cégnél is fogják már a fejüket, amellett válaszlépéseket is tesz a Huawei, vannak ütőkártyái rendesen.

(#15) joey04 válasza Pjotr (#13) üzenetére


joey04
titán

Adatlap alapján hozod fel az iPhone-t? Mert szerintem minden nagyobb gyártónál aggályosabb a huawei. a feltörekvő kínaiak kivételével. az pont ennyire gáz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) Pjotr válasza joey04 (#15) üzenetére


Pjotr
senior tag

Milyen adatlap? Mondj pár példát, miért veszélyes a Huawei és az apple nem? Képet küldjek, ahogy épp köszönt az XS telefon? Nem csak neked lehet ám olyan.

[ Szerkesztve ]

(#17) Pjotr válasza Pjotr (#16) üzenetére


Pjotr
senior tag

Biztosan van alapja, de úgy vagyok vele, Amerika se jobb, ha neki érdeke, akkor telesír mindent és farkast kiált, aztán mikor kiderül, hogy semmi alapja, akkor se haragszik rá senki, mert ő a béke őrzője. Aha...

(#18) joey04 válasza Pjotr (#16) üzenetére


joey04
titán

Mostanában jelent meg kismillió cikk erről.

Képet küldjek, ahogy épp köszönt az XS telefon? Nem csak neked lehet ám olyan.

He? Mondanám, hogy késő van és azért nem értem, de én fordított ritmusban élek, szóval nekem ez délelőtt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) Pjotr válasza joey04 (#18) üzenetére


Pjotr
senior tag

Írnak sokmindent. Nem kell ám mindent elhinni automatikusan, amiben benne van, hogy Amerika.

(#20) joey04 válasza Pjotr (#19) üzenetére


joey04
titán

jól van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) 7Heads Drago válasza joey04 (#15) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mert szerintem minden nagyobb gyártónál aggályosabb a huawei.
Nyilván azért még inkább, mert te mondod.
Csak úgy bele a levegőbe...
Amit az amcsik, vagy a britek csinálnak az sokkal jobb? Ők sose kémkednek, és ha mégis nincs is azzal semmi baj. Az úgy jó. :(

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#22) WinstonWolf válasza 7Heads Drago (#21) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Mindenki kémked. A nagy kérdés, hogy a kémkedéssel megszerzett adatokat ki, hol, mire használja fel. Hogyan tárolja, kinek adja el.

Magam részéről Kínában - ahol mint tudjuk érdekes a jogi környezet- a fentiek mérlegelése után kevésbé bíznék mint az általad említett nemzetekben...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#23) HarleyCustom válasza 7Heads Drago (#21) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Kínai kémkedés?Kommunisták,ázsiaiak,sunyik,csíkszeműek,másolnak,lopják az ötleteket,maszkban járnak az utcán a szmog miatt...pfújjj!

Amerikai kémkedés?
Na az mindjárt más!Ők csak adtak a világnak!Demokrácia,Harley-Davidson,Chevy 5.7 V8,McDonald’s,New York,LasVegas,Chicago Bulls,Rocky Balboa,satöbbi...
Na inkább ezek vigyék az adatokat.:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#24) 7Heads Drago válasza WinstonWolf (#22) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha az amcsik történelmét nézed, meg azt ahogy a saját nemzetüket hogy szívassák ők se jobbak.
A 2.-ik VH-t szerinted kik pénzelték? Azóta lett divat a háború pénzelése minden oldalról. (fegyver, gyógyszer, utána meg az építés meg a rengeteg hitel)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#25) 7Heads Drago válasza HarleyCustom (#23) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezek közül nekem csak a McDonald’s nem jön be.
Viszont a kínaiaknak is vannak ilyenek: Kínai nagy fal, agyaghadsereg, puskapor, selyem, Bruce Lee, Hong Kong, John Woo, Jackie Chan, Konfuciusz, jah és hogy cég is legyen Huawei :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#26) Lami66


Lami66
őstag

Minden elismerésem a Huawei teljesítményének.
Lehallgatás? Bevallom, én is aggódom. Mert amelyik ország a saját szövetségeseinek vezetőit is lehallgatja, az bármilyen más aljasságra is képes. Ha valakinek nem ugrana be: többek között Angela Merkel telefonbeszélgetéseit is lehallgatták galád nemkínaiak, bizonyára csakis a demokrácia érdekében. Biztos nem Huawei telefonja volt Merkel asszonynak mert nem a kínaiak hallgatták le.

[ Szerkesztve ]

(#27) 7Heads Drago válasza Lami66 (#26) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De most amúgy azt se értem: Miért félünk ennyire a lehallgatástól? Tényleg ennyi terrorista van köztünk??? ;] ;] ;]
Engem pl a reklámok sokkal jobban zavarnak.
Vagy az hogy fizetek a parkolóért és a helyen kívül semmilyen védelmet nem kapok az autómra. (régen legalább volt parkolóőr) Főleg hogy szinte minden be van már kamerázva.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#28) Lami66 válasza 7Heads Drago (#27) üzenetére


Lami66
őstag

Nem attól kell félni, hogy lehallgatnak, hanem azoktól kell félni akik félnek, hogy lehallgatják őket :D

[ Szerkesztve ]

(#35) #81733120


#81733120
törölt tag

Unalmas, és már lerágott csont a kémkedés téma, szóval szerintem most hagyjuk. ;)

(#36) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A Huawei nem hajlandó saját backdoor-t, interfészt fejleszteni az amerikai hírszerzésnek, ennyi. Ezért nem kívánatosak az USA-ban. Kapják be az amcsik.

(#37) doooo válasza joey04 (#12) üzenetére


doooo
veterán

+1
Akik meg itt előhozakodnak a sztálinista Stockholm-szindrómájukkal... azoknak valóban mindegy ki kémkedik utánuk. Nem tudom felfogni, hogy ennyi évnyi sanyargatás, tönkretétel, eltiprás után is hogy tudnak még ebből a népből az oroszok meg a kínaiak oldalára állni bármiben is az emberek. Tényleg csak egy magyarázat van, a már említett Stockholm-szindróma. Minek ez a nagy nyugatellenesség? Miben ártottak azok jobban, mint ezek a kétszínű, álszent, könyörtelen kommunisták? Tényleg ennyire nem világos, hogy most miért lehet még itt valamennyire is szabadon élni? Hogy Kínának milyen világhódító tervei vannak (amikben kulcsfontosságú a Huawei)? Vagy, hogy úgy egyébként a kommunizmus (vagy szocializmus vagy nevezzük, ahogy akarjuk) eleve nem életképes, és csak hazugságokkal, csalással, és erőszakkal lehet fenntartani? Ha rátelepednének mindenre a közeljövőben, akkor szerintetek nem exportálnák a nagyszerű, lakosság-kontrolláló elképzeléseiket? Annyira jó lenne az mindenkinek? Vagy az orosz korrupciós háló, ami mostanában kéz a kézben jár a kínai rendszerrel (épp ezért említhetjük itt is őket gond nélkül), és a környéken már terjeszkedik is a kis önjelölt diktátoroknak köszönhetően? Olyan jó, olyan pozitív... Támogassuk csak az ilyesmit! Mert minek is tanulni a múltból... a közelmúltból.
Jó telefonokat csinálnak vagy sem... már csak elvből sem támogatnám őket a vásárlással. Ugyanígy régen az Apple-t nem támogattam volna (bár korántsem ilyen súlyos dolgok miatt, inkább csak az üzletpolitikájuk miatt), de most már úgy vagyok vele, hogy ezerszer inkább az, mint egy Huawei. Elfogadom, ha valakit nem érdekel semmi, csak, hogy egy Huaweit használhasson, de akkor ne kardoskodjon mindenki más ellen, aki nem ennyire indifferens ilyen kicsit sem félvárról vehető dolgokkal kapcsolatban, amiknek a középpontjában, sok más mellett, a Huawei is ott burjánzik. Egyik oldal sem szent, (még mielőtt valaki lecsapna erre), de ha nem muszáj, akkor minek választani a nyilvánvalóan nagyobbik rosszat? "Csakazértis"?

(#39) Fred23 válasza doooo (#37) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Jó telefonokat csinálnak vagy sem... már csak elvből sem támogatnám őket a vásárlással."

Erre gondoltam már párszor én is, de valahol öntökönlövés egy ilyen elv, vagyis szemben áll az ember egyéb elveivel. Ha egy kiváló ár-érték arányú készüléket tolnak elém a kínaiak, nehezen utasítom vissza, és szerintem -sajnos- a többség is így van vele. Túl nagy luxus egy ilyen elv az átlagembertől. Maximum EU-s szinten lehetne kezdeni velük valamit, de a védővámokban például nem nagyon hiszek. Szóval marad az, hogy a nem túl gazdag többség bizony támogatni fogja Kínát.

Pjotr: Nekem az adataim csak az egyik lényeges szempontom, van még néhány. Például nem szeretnék diktatúrákat támogatni.

[ Szerkesztve ]

(#40) Pjotr válasza Fred23 (#39) üzenetére


Pjotr
senior tag

Különben meg már eladta az adatainkat 100* a Google meg a Facebook.

(#41) Pjotr válasza Fred23 (#39) üzenetére


Pjotr
senior tag

Megértem, hogy nem szeretnél diktatúrákat támogatni. Gondolom akkor sosem veszel Made in China terméket. És nem ítéled el azt sem, aki velük kereskedik, gyártat, mint pl az apple. Nagy bajban lehetsz, mióta szinte minden náluk készül.

(#42) doooo válasza Pjotr (#38) üzenetére


doooo
veterán

Ha így is lenne... az oroszok/kínaiak másképp gondolnak a környékünkre? Nem az olcsó Európa, a hülye, nacionalista kis népekkel, akiket könnyű manipulálni annyival mint egy atomerőmű "finanszírozása", vagy mint egy vasútvonal megépítése, melyekkel rabláncon lesznek még legalább 50 évig? Aztán meg ha már nagyon megfogyatkoznak a borzalmas körülmények miatt, akkor fogjuk magunkat és elfoglaljuk a területet, legalább lesz egy kis mellékes a jó termőföldekből. Egyébként pedig nagyon is tudják, hogy kik vagyunk, főleg amikor érdekük tudni. Hozzátéve, hogy az itteni átlagemberek egy része meg azon kívül, hogy gonosz amerikai, meg kedves orosz, meg pénzéhes zsidó, meg robbantós arab, úgyszintén nem tud semmit se az adott népekről, inkább szépen, a tv mellett ülve engedik, hogy mindenki azt tegyen a népükkel, amit csak akar, a reklámszünetekben meg azért vetnek egy-egy keresztet, hódolva keresztényi mivoltuk előtt, meg küldenek pár rosszalló gondolatot Trianon felé, a múltba, megcsóválják a fejüket, és következő pillanatban már folytatódik is a műsor, és újra beburkolóznak.

(#43) Fred23 válasza Pjotr (#41) üzenetére


Fred23
nagyúr

Pont arról beszéltem a #39-ben, hogy nem engedhetem meg magamnak sajnos ezt a luxust, ahogy a legtöbb ember sem.

(#44) pusszycat válasza Pjotr (#40) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

+1. Már amit a lopós Win 10 még meghagyott nekik.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#47) Fitzgerald válasza doooo (#37) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Látom nagyon erősen nyomod ezt a konteós vonalat, ami egy bizonyos szintig még érthető is.
Csak az nem szúrja ki a szemedet, a hogy a status quo még sosem volt annyira stabil az emberiség történetében, mint az elmúlt néhány évtizedben. Sem az oroszok, sem a kínaiak nem akarnak ide vagy máshova benyomulni, elmúltak már azok az idők. A nagyhatalmi játékban az imperializmus, a nyílt háborús konfrontálódás helyét a gazdasági nyomásgyakorlás vette át már nagyon régen. Most komolyan azért ne vegyek kínai terméket, mert néhány, fejben még mindig a XX. század közepén élő/létező konteós attól retteg, hogy majd ezáltal a keleti nemzetek benyomulnak ide, és sóval hintik be a kis országok területét, vagy rabszolgasorba döntik azok lakosságát? Elárulok Neked egy titkot: bár politikai berendezkedésünk alapján lehet, hogy a nyugathoz állunk közelebb, a gazdasági érdekeink kapcsán mindig az orosz érdekszférába fogunk tartozni elsősorban. Ez így volt a Szovjetunió alatt is, és a Szovjetunió bukása óta eltelt közel 30 során is. Aztán valahogy mégsem akartak még visszajönni ide az oroszok. Miért? Mert az elmúlt 40 évben szépen kialakult egy stabil gazdasági/politikai status quo. Az hogy ez az ország testközelből volt kénytelen megismerni hogy milyen a keményvonalas kommunizmus, az leginkább a földrajzi elhelyezkedésünknek köszönhető. De a kommunizmus összeomlott vagy átalakult (Kínában a politikai berendezkedés lehet hogy kommunista, de a gazdasági berendezkedés viszont egyértelműen kapitalista), a szovjet utódállamok kapitalista demokráciákká alakultak át.
Igen, kaptunk a szovjetektől/oroszoktól rendesen, ahogy a nyugati blokk is rengetegszer szart a fejünkre, illetve teszik ezt a mai napig, csak más formában (azt már csak zárójelben, hogy a nyugattól manapság sokkal többet kapunk a pofánkra, mint az oroszoktól, de mivel volt ez pont fordítva is, érdemesnek tartottam megemlíteni).
Én nem vagyok hipokrita. Megveszem a kínait is, meg az amerikait is.
A kínait azért, mert manapság már igen jó áron adnak igen jó minőséget, az amerikait meg azért, mert az általam használt platformok, szolgáltatások túlnyomórészt az ő kezükben vannak.
De ha benned ennyire élesen él a nemzeti öntudat, akkor azon is nosztalgiázhatnál kicsit (igen tudom, hogy az utolsó mondatoddal ezt akartad kivédeni, nem sikerült), hogy az amerikaiak mikor, hogyan, és hányszor hagyták ezt az országot szarban, és utána ne vegyél többet Apple, meg Intel, meg Microsoft (stb.) terméket sem.

[ Szerkesztve ]

(#50) doooo válasza Fitzgerald (#47) üzenetére


doooo
veterán

"De ha benned ennyire élesen él a nemzeti öntudat, akkor azon is nosztalgiázhatnál kicsit (igen tudom, hogy az utolsó mondatoddal ezt akartad kivédeni, nem sikerült), hogy az amerikaiak mikor, hogyan, és hányszor hagyták ezt az országot szarban, és utána ne vegyél többet Apple, meg Intel, meg Microsoft (stb.) terméket sem."

Erős nemzeti öntudat? Egy cseppnyi sem (nem is értem, hogyan alakult ki ez a képed rólam). Csak a irracionális, és irreális, önromboló felfogás zavar.
A szarban hagyás mellesleg korántsem egyenlő a szarba kerüléssel, márpedig az mindig valamelyik keleti miatt volt és van (illetve olyan vezetők miatt, akik szeretnek direkt rossz és káros döntéseket hozni; és nem, nem minden vezető olyan).
Minek nyomulna be fizikailag ide valaki, ha már amúgy is az övéké vagyunk, vagy leszünk hamarosan.
Nyugattól milyen pofonokat kapunk? Azokat a megérdemelteket, amikor az ottani emberek adóját lopja el a vezetőség, ahelyett, hogy arra költenék, amire kapta az ország? Meg is kell büntetni érte. Még mennyire. Tudod, hogy szokták mondani, ne harapd a kezet, ami enni ad. Mi az utóbbi időben semmi mást nem csinálunk, csak harapunk, meg rászarunk arra kézre (legalábbis az ország egy része, a kisebbik, de hangosabb része), közben meg egy maréknyi ember degeszre zabálja magát, kiépítve egy teljesen orosz mintára készült hatalmi rendszert, oligarchákkal, kis zsarnokkal, meg a kiszipolyozott, elkábított néppel. Micsoda fantasztikus helyzet. Ez már nem a status quo része. Meg is lesz a böjtje neki, nem kell aggódni. De hát érdemes ezzel foglalkozni? Érdemel ez a nép bármiféle odafigyelést, ha mindig elcsesznek mindent? Vagy inkább érdemes az egészet hagyni a fenébe, és menni külföldre? A többség a másodikat látja. És akkor hal ki az ország. Ezután már bejöhet a képbe (ahogy az előbb is mondtam, nem a jelenre értettem, hanem a jövőre), egy fizikai bekebelezés is... hisz minek álljon parlagon a hőn imádott érdekszféra? Persze ez csak egy távoli, érdekes eshetőség, egy vízió róla, de már semmin sem lepődnék meg.

Kína ambíciói pedig teljesen nyilvánvalóak, és ha ismét félreértettél, nem feltétlenül ez a nyomorult kis porfészek érdekel itt Közép-Kelet-Európában, hanem az egész világ. Nem akarok egy újabb, brutálisan elnyomó rendszert, ami világuralomra tör, és ezzel bármilyen érdekes is, nem vagyok egyedül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.