Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

"a Galaxy Note7 nem hogy nem robbantotta fel a piacot, de hasonló okok miatt onnan vissza is kellett hívni."

Haha, pillanat, mindjárt nevetek. Ja...nem :(

(#2) no more


no more
addikt

Hajrá Samu! S6 óta a csúcson vannak és rendre lealázzák a mezőnyt minden új flagshippel!

(#1) ForRedGlory: Szerintem jó volt. :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#3) jacis


jacis
nagyúr

Ez szép eredmény.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4) vicze


vicze
félisten

Cyanogen-ről tényleg nem lesz egy árva hír se? :U

(#5) lezuvius


lezuvius
őstag

Mindezek után ilyen eredmènyt elèrni... valamit jól csinál a Samsung. S8-at mennyire kell elszùrják, hogy ne vegyèk az emberek?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#6) doooo


doooo
veterán

Az milliárd dollár lesz esetleg, nem billió. Magyarul a "billion" milliárdot jelent! ;)

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Ennyit a Samsung csődről és a "mindenképpen nyomott áron kell adnia az S8-at, hogy vissza álljon a fiaskó" pénzügyi szakemberek mendemondáiról. :)

(#8) Graphics válasza vicze (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos elég kevés mostanában a hír :( Én is olvastam, de egy sima fórumon csak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Sinesol válasza janeszgol (#7) üzenetére


Sinesol
veterán

Hàt igen, komolyan vicces, hogy valakik ilyen sületlenségeket hordanak össze, mint a csőd es hasonlók. Amennyi làbon àll a Samsung, kb semmit se jelent egy Note7 fiaskó, csupàn az egyik divizió kisebb botlàsa. Nekem idén valahogy nagyobb hír volt, hogy megépítették a vilàg legnagyobb szàllítóhajójàt.

Lezuvius: Jó eséllyel telógyàrtàs nélkül sem lenne sokkal kevesebb a profit, mivel majd minden iparàgban ott vannak.

Pl.: fogyasztói elektronika, hajóépítés, távközlés, építőipar, pénzügyi szolgáltatások, petrolkémiai ipar, nehézipar, egészségügyi szolgáltatások, stb, stb

[ Szerkesztve ]

(#10) Luck Dragon

Meglepő hogy erős pénzügyi eredményeket produkáltak. Azt hittem hogy a Note7 vissza vonása eléggé megtépázta őket.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11) Crydan


Crydan
senior tag

Ilyen szép bevétel mellett, remélem az S8 egy versenyképes árat kap, ami nem 300.000 körül lesz.

Xiaomi Mi 13T Pro 12/512GB - Steam Deck - PlayStation 5 - Life's Good :)

(#12) lexter00 válasza Sinesol (#9) üzenetére


lexter00
őstag

[link]
És még az autóiparban is ott vannak

(#13) Csapo83


Csapo83
aktív tag

Akkor is tesz zsebre a Samu pénzt ha más telefont vagy bármi mást veszel.
Ha Apple fan vagy akkor is a Samu zsebét tömöd, ha kínai csodákat veszel akkor is a Samu zsebét tömöd. Bármit csinálsz profitál a Samu!

Kirobbanó siker volt a Note 7?! Nem baj majd veszel másik telefont amibe a Samu gyárt SOC-t, ramot, háttértárat, kijelzőt és még rengeteg dolgot...

Sokan fel sem fogják hogy mekkora cég a Samsung és mindenki temeti. Azt sem veszi szerintem senki komolyan aki otthon van a témában hogy pl az Apple komolyabban nekiugrana a Samsungnak a szabadalmakért amikor az iPhonok-ban lévő kulcsfontosságú elemeket gyártja. Ezzel tisztában vannak ők is...
Persze erre is lehet mondani hogy ez mekkora üzlet a Samsungnak és mekkora érvágás lenne ha nem náluk gyártatna az Apple... A Samsung viszonylag hamar el tudná adni a szabad kapacítást mert hatalmas a kereslet az almások meg farigcsálhatnák az A10 SOC-t a sufniban kisbicskával egy ideig...

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#14) RaveForce válasza Csapo83 (#13) üzenetére


RaveForce
veterán

Az apple párszor mar tett kiserletet függetlenedni a samsungtol de vegul mindig naluk kotottek ki...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#15) Csapo83 válasza RaveForce (#14) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Igen!

Emlékszem én is pár esetre de jelenleg a Samsung talán az egyetlen megkerülhetetlen gyártó a piacon. Nem tudsz úgy korszerű mobilt csinálni hogy vagy jogdíjat ne keljen fizetned neki, vagy ne keljen részegységeket venned tőle. Ebben a helyzetben nehéz veszteségesnek lenni és egy Note 7 féle baki inkább csak kellemetlenség mint komoly probléma.

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#16) RaveForce válasza Csapo83 (#15) üzenetére


RaveForce
veterán

Azert cegcsoporton belul a note7 baki eleg komoly penzeket vitt el, nagy szerencse idezojelben hogy pont a samsungnal hibazott az akksi beszallito, mert valszeg ha egy masik markanal tortenik ez az a marka abban a pillanatban szunik meg, ha ugyanilyen koltseges metodust kovetve jar el, en egyebkent remelem hogy lesz pozitiv hozadeka a samsung reszerol a felhasználók felé a bakinak, mint pl a note7 teljes grace ui átirata s7 edgere, de a pletykalt aremelesek sztem csak kacsak

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#17) Csapo83 válasza RaveForce (#16) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Én sem azt mondom hogy fizetett üdülést kapott a felelős a Samsung-nál ( ha csak nem úgy rúgták ki hogy Kóreából Tahitiig szált ). A cég össz forgalmához mérten ez nem egy működést veszélyeztető összeg volt nekik.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#18) a.sebi válasza vicze (#4) üzenetére


a.sebi
őstag

Minek ? Akik ennyire sírnak utána valószínűleg már tudják !
Szervezzetek egy gyászmisét !

(#19) Graphics válasza a.sebi (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem erről van szó...

Amúgy sem kell ez a megnyilvánulás. Vagy most ezt miért kell most?

Szakmai oldalon szakmai hír elférne. Bőven.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) RaveForce válasza a.sebi (#18) üzenetére


RaveForce
veterán

Jogos. Vegulis az egesz egy hatalmas geek project volt , amirol a consumer rétegnek lovese sincs, talan egy kimondottan android portalnak profilba vago lenne a dolog

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#21) Fitzgerald válasza Graphics (#8) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Tegnap már az Indexen is kint volt, ennek a portálnak meg gyakorlatilag kötelező lenne egy ilyen kaliberű hírt lehozni.

(#22) RaveForce válasza Fitzgerald (#21) üzenetére


RaveForce
veterán

Eppen elegge el van bulvarosodva a mobilarena, nem kene hogy jobban az index irányát hozza

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#23) Balzak83 válasza Fitzgerald (#21) üzenetére


Balzak83
senior tag

Igen, de azt már nem lehet leforditani... (ez most rosszindulatú megjegyzés volt) Én simán elfogadnék róla egy összefoglaló cikket, valamelyik tetszőleges kínai kutya/dzsoni telefonteszt helyett.

Szerettem nagyon azokat a rendszereket, G3-al csodát tett, de már előtte is fent volt több telón is.

(#24) Fitzgerald válasza RaveForce (#22) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azáltal hogy lehoznak egy hírt a Cyanogenmod szoftverről? lel

@Balzak83

:D

Én is. Első custom romom volt az első droidos telefonomon 2010. őszén. Azóta is számtalan telefonon használtam.

(#25) vicze válasza a.sebi (#18) üzenetére


vicze
félisten

Igen igen, a 25. kamu Nokia hír az kell, meg a random bulvár hírek az kell, valódi szakmai hír minek? Nem ide való az. :U

(#26) joey04 válasza vicze (#25) üzenetére


joey04
titán

Gondolom arról írnak, ami érdekli az embereket. A közelgő Nokia mobilok érdekesebbek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) petipetya válasza Fitzgerald (#21) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem az első és nem az utolsó ilyen eset. Jöhetnének az érvek (az elkötelezett tech újságírás 7/24-ből áll) és ellenérvek (senki sem támogat minket stb.), amely úgyis parttalan vitába fulladna.

Szerény véleményem szerint egy elkötelezett oldal időben leközöl minden fontosabb hírt. Ezért követek olyan oldalakat, ide pedig a fórum miatt járok.

"nincs rá lezsóidő"

(#28) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Galaxy Note7 nem hogy nem robbantotta fel a piacot... - De. - Majdnem sikerült neki. :D
Hangosan nevettem rajta, néztek is a kollégák.

Amúgy meg wow, elég jól megy a szekér. A 223%-os eredmény pedig mindenképp bizakodásra ad okot - nekik biztosan. Talán kezdik a népek elhagyni az N7 dolgot és megy az izgulás a folytatás miatt.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#29) kakuk.tamas válasza Sinesol (#9) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az egy dolog, hogy mennyi mindennel foglalkoznak. Az mind-mind külön cég. Ha nem lenne ennyi mobilkészüléke a piacon az olcsóbb kategóriákban, és abból nem termelne eszméletlen nyereséget, akkor simán leránthatta volna a mobilos részt ez a visszahívás.
De legalább most biztos tanultak a leckéből.

És természetesen ilyen híreket kell közölni, hogy az év végére jól felmenjenek a részvények árai, hogy lehessen 'játszadozni'. Jelenleg -0.61 és -0.82-n állnak a mobilos részvényindexek.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#30) Balzak83 válasza Petyyyyy (#28) üzenetére


Balzak83
senior tag

Az csak elírás, 23℅ a részvény árfolyamának növekedése, az $1200 mélyponthoz képest, most itt tartanak. Egyébként ha botrány van, és beszakad az árfolyam mindig van ezt követően egy korrekciós időszak. Ez most fut ki éppen.

A lényeg inkább abban van, hogy a 17 mrd dolláros veszteség ellenére sikerült pozitívan zárni, mi lett volna itt, ha nincs ez a botrány?

(#31) fornettisuti válasza janeszgol (#7) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nem valószínű, sőt drágábban fog kezdeni az S8, mint az elődök -ezt írják.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#32) Petyyyyy válasza Balzak83 (#30) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Úgy kicsit más. :D De azért ez sem rossz.
Ha nincs bukta, akkor dulván tejben-vajban menne a pancsi.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#33) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ők a legjobbak, ez nem kétséges.

(#34) Balzak83 válasza Petyyyyy (#32) üzenetére


Balzak83
senior tag

:) Igy is megy, 65 milliárdom ülnek, onnan már fejest is lehet ugrani... Egyébként még ez is eltörpül az Apple több mint 200 milliárdjához képest. Nekem egyébként inkább az a cég az etalon. Hogy fejlesszünk úgy valamit, hogy gyakorlatilag hozzá sem nyúlunk, nem beleteszünk valamit, hanem kiveszünk belőle. Ezek már 3 éve ugyanazt a rántott húsos szendvicset árulják, mégis amikor minden évben beleharapsz, azt érzed, hogy ez finomabb mint a tavalyi. És azt érzed, hogy inkább ez kell neked mint az emeletes Big Mac.

[ Szerkesztve ]

(#35) Csapo83 válasza Balzak83 (#34) üzenetére


Csapo83
aktív tag

A Samsung nem csak a mobil részlegből áll az Apple nem egy kategória vele. Az Almások már nem olyanok mint régen, Jobs forog a sírjában ( ha egyszer eljönne a Zombi apokalipszis biztos iszonyat nagy balhét vágna ki Cupertino-ban ). Eddig diktálták az irányt amerre ment a mobil piac most pedig követik azt. Egy gyártó lett a sok közül a maguk különc módján.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#36) Balzak83 válasza Csapo83 (#35) üzenetére


Balzak83
senior tag

Annyira nem érzem, hogy követnék, bár tény, és ebben teljesen igazad van, hogy nincs meg az a musthave érzés, mint régebben volt. De pl. a kétkamerás megoldásuk egyedi, taptic gomb sincs meg máshol, nem egy nagy szám, de egyedi. A vizállóság manapság inkább kötelező minimum, nem újítás, és nem létszükséglet. Ha az lenne, anno mindenki Defy-t vett volna.
Itt inkább csak arról van szó, hogy hozzák a kötelező minimumot, amivel újra megtalálják a maguk táborát.

A másik, szerintem, hogy már nem igazán sietnek a gyártók új dolgokat behozni, nagyon nincs is mit. Nem tudsz már sokkal jobb kijelzőket gyártani, memóriából is több van mint elég (s8 8gigával??) Procikból is már jól kiszolgál egy középkategóriás. A hajlított kijelző inkább hype. 2 terület van, amiben komoly a potenciál, az akksi, meg a kamera. Én a hajlítható kijelző értelmét sem látom(2018 nagy újításának mondják)

[ Szerkesztve ]

(#37) Csapo83 válasza Balzak83 (#36) üzenetére


Csapo83
aktív tag

A kétkamerás rendszert már sokan használják és ezt sem az Apple találta ki. Két kameraegy mobilra szerintem csak azt bizonyítja hogy 1-el nem tudnak megfelelő eredményt elérni. Az optikai zoom hasznos és jó dolog de a nokia és a samsunk már több éve próbálkozott vele és a nagy méret miatt nem vált be ( egy mobilból sosem lesz DSLR gép, de nem is kell annak lennie ).

A "taptic gomb" meg még az apple fanok közt is felemás sikert hozott ( én is próbáltam és notiban tényleg érdekes de a telefonban valahogy nagyon nem jön át ). A másik gondom ezzel hogy azért fizetsz ki egy rakás pénzt hogy a telefon szimuláljon egy mikrokapcsolót.... ( ez kb vicc ).

Az akku még most is harmatos amivel nem nagyon foglalkoznak...
Kikerült a telóból a jack aminek jelenleg CSAK HÁTRÁNYA van előnye semmi...
Nagyon hiányolom azt a WOW hatást ami pár éve volt ha új Apple termék került a kezembe.

Sokan váltanak pont emiatt és még a fanatikusok is egyre kevesebb érvet tudnak felhozni.

Ezzel nem fikázni akarom az Apple-t mert sajnos a többi gyártó is egy helyben topog és még ötlet szinten sem hallani olyanról ami miatt azt mondom hogy remegve várom 2017-et. Kb minden marad a jelenlegiben csak több ra, nagyobb kijelző, erősebb SOC, rövidebb akkuidő és lassan olyan vékony telefonok hogy ki is dobom a konyhakést mert ezek is jók lesznek húst szeletelni.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#38) no more válasza Csapo83 (#37) üzenetére


no more
addikt

A másik gondom ezzel hogy azért fizetsz ki egy rakás pénzt hogy a telefon szimuláljon egy mikrokapcsolót.... ( ez kb vicc ).

+1 katasztrófa az a "gomb", nagyon rossz.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#39) Balzak83 válasza Csapo83 (#37) üzenetére


Balzak83
senior tag

Igy igaz sokan megunják a rendszerüket, mert van 1-2 olyan dolog benne amit nehéz megszokni, az S7-re sokan felültek közülük, de P9, Mate vonalra is jönnek át, főképp 6s után.

Viszont még mindig erős trendiség övezi őket, főképp a vagyonosabb országokban, ehhez nyom most erős marketinget a Samsung. Ha nem füstöltek volna el ősszel, szerintem látszódna (valamennyire) az Apple piacvesztése. Most viszont nincs mire váltani, talán majd tavasszal. Addigra elmúlik az első "szerelem" is, ami az iphone hetest övezi.(Hiába is, Jack pótolhatatlan :)) )

[ Szerkesztve ]

(#40) slimshady válasza Balzak83 (#30) üzenetére


slimshady
senior tag

Erre én is kíváncsi lennék. :)

üdv.: SlimShady

(#41) DS39 válasza vicze (#4) üzenetére


DS39
nagyúr

Szerintem a szerkesztők sem ismerik. Meg sok átlag ember sem.
2010-2011 környékén volt alap hogy a gyártói laggparti rendszert, le kellett cserélni erre. Ma már erre nincs szükség, főleg hogy minden második ember kezében egy csúcs Samu vagy iCucc van.

(#42) vicze válasza DS39 (#41) üzenetére


vicze
félisten

"Csodásak" ezek az érvek, persze még egyszer a 30. értelmetlen Nokia pletyka és a 150. dzsunka soha itthon nem forgalmazott készülékről arról kell hír. És még egyszer értelmes valóban szakmai hír meg nincs.

És annyira nincs érdeklődés, hogy az éves összefoglaló topik fele erről szólt... Csak ha ugye nincs hol kitárgyalni random szétszóródik.

[ Szerkesztve ]

(#43) DS39 válasza vicze (#42) üzenetére


DS39
nagyúr

igazat adok neked abban, hogy lehetett volna erről is egy külön cikk, pusztán próbáltam megindokolni hogy így 2016 végén miért felejtődhetett el a CM téma. (ami egyébként csak névleg szűnt meg, lesz helyette új)

(#44) Ricardo válasza Balzak83 (#39) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ha nem füstöltek volna el ősszel, szerintem látszódna (valamennyire) az Apple piacvesztése."[link]

Így sem olyanok az eladások mint várták.

(#45) joey04 válasza Ricardo (#44) üzenetére


joey04
titán

Eddig is ez volt, de legalább ma is beszólhattál valamit. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46) Ricardo válasza joey04 (#45) üzenetére


Ricardo
félisten

Írja a cikk hogy nem az első
"A cég egyszer már hasonló helyzetbe került akkor, amikor túl sok iPhone 6 és iPhone 6s maradt parlagon karácsony után, ezért 2016 első negyedévében csökkentette a legyártandó darabok számát. "

De ez most arról szól, hogy 2017 első negyedévében is visszafogják a termelést.
Vagy már 2016-ban is visszafogták a 2017 első negyedévet? :F

Mi a véleményed mi az oka a mostani túlbecslésnek?

Mert ugye az i6-6s nél már egyszer túlbecsülték. 2016 januárban ugyanez volt.
Ennek fényében mi lehetett? Bizakodtak hogy majd a 7 hozza a számokat és visszaemelték az elvárt szintet, csak mégsem lett akkora siker,vagy hagyták és a 7 a már 2016 elején lecsökkentett szintet sem hotzta ezért most tovább csökkentik?
Ez tényleg érdekel, mert részleteket nem tudok.
szerk:
Bocs ez itt of

[ Szerkesztve ]

(#47) joey04 válasza Ricardo (#46) üzenetére


joey04
titán

Ünnepekre felpörgették a gyártást, most meg vissza. Ennyi a tény. Azt már az oldalak teszik hozzá, hogy azért, mert nem fogyott úgy, ahogy az Apple várta. Az Apple látja előre a számokat valamennyire, ha jó, ha rossz. Nem fognak több biorobotot csatasorba állítattni, ha látják, hogy szarul fogy. Btw csökkenés mindenhol van sajnos vagy nem, az nézőpont kérdése. Viszont a karácsonyt behúzták:

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) Ricardo válasza joey04 (#47) üzenetére


Ricardo
félisten

Az logikus, hogy év elején nem fogy annyi mint karácsonykor. Azt meg nem tudtam hogy a többi kamu. a hír arról szólt hogy nem úgy fogy ahogy várták. :U

(#49) joey04 válasza Ricardo (#48) üzenetére


joey04
titán

a hír arról szólt hogy nem úgy fogy ahogy várták

nyilatkozott valaki a cégtől, hogy x darabot vártunk, de kevesebb fogyott?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) Ricardo válasza joey04 (#49) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha ezen múlna akkor bezárhatna az összes mobilos oldal :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.