Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Gyakorlatilag elég lenne ezeknek a DSP-részét cserélgetni ami okosodik, a végfok egység ~10-éve ugyan azt tudja.

(#2) gianni85 válasza #16939776 (#1) üzenetére


gianni85
veterán

Veszel egy vagy több potens végerősítőt, és alkalomadtán cseréled a hm processzort ha eleget fejlődött az ipar. Árban se feltétlen jön ki az ember rosszabbul hosszabb távon, bár határ a csillagos ég.

(#3) enricotoxic válasza #16939776 (#1) üzenetére


enricotoxic
tag

Pontosan. Ezért fogok elő-végfokra váltani. Csak a processzort kell cserélgetni.

(#4) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Azt a 3060-ast összevetném a 4308-as Denonommal.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5) Norbi 72 válasza Vikthor (#4) üzenetére


Norbi 72
veterán

Átjöhetsz meghallgatni a 3010-est valamikor. :)

Egyébként a 3060-as ára 2500 dolcsi körül lesz.

(#6) ALBY


ALBY
senior tag

Aventage, bevasalt kétszáz forintos tápkábellel...

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#7) shteer válasza ALBY (#6) üzenetére


shteer
titán

Kell ok, hogy ne a legolcsóbban vegyed

..szerintem jónak tűnik

(#8) jambiyya válasza #16939776 (#1) üzenetére


jambiyya
őstag

Szerintem a végfokok nem tudják ugyanazt. :(

ui: avengers-t olvastam elsőre :)

(#9) Z10N válasza #16939776 (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Hasonlo eszrevetelt akartam mondani. Most mar sokadjara latom, hogy a beleposzinten csak a feature-k gazdagodnak, de az erosito resze ugyanaz.

En meg mindig a Cambridge Audio 540R v2-t hasznalom hm-re, meg hdmi sincs es csak sztereoban + sub.

Kerdezem a celkozonseget, hogy kihasznaljak-e az uj kepessegeket vagy inkabb hangminoseg javulast varnanak el.

Ui: Ahogy a kollegak is mondjak pre+vegfok+proc az szerintem a belepokategoriaban nem gazdasagos. Nyilvan hosszutavon aki nagyobb vasakat vesz annak kifizetodo.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#10) #16939776 válasza jambiyya (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mármint szerinted fejlődött, vagy visszafejlődött a belépő szinten a végfokozatok minősége?
(ha ezt lehet egy ilyen készülékben külön vizsgálni)

[ Szerkesztve ]

(#11) #06658560 válasza Z10N (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Kerdezem a celkozonseget, hogy kihasznaljak-e az uj kepessegeket vagy inkabb hangminoseg javulast varnanak el."

A hangminőséget szerintem felesleges elvárni, mivel az alapanyag folyamatosan romlik. Moziban hallgatva is.

(#12) jambiyya válasza #16939776 (#10) üzenetére


jambiyya
őstag

Azt gondolom, hogy a fejlesztések nem a hangzást, hanem a többletszolgáltatásokat célozzák főleg.
Volt 15 éve belépőszintű denon receiverem, és felsőközép is, akkor is ég és föld volt a különbség.
A mostani erősítőm (nem röhögni, helyhiány miatt lett ez) belépőszintű denon...

Na ebből nem tudom hogy jövök ki, mindegy is, szerintem a végfokok visszafejlődnek, ha csak a súlyt és az áramfelvételt nézem.

(#13) #16939776 válasza jambiyya (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem is ez a helyzet, első nagy visszalépés a kapcsolóüzemű tápegységek térhódítása, a másodikat a diszkrét AB osztályú végfokok elhagyása jelentette.
Ez nem csak a házimozi végfokokra igaz úgy mindegyikre amiben ez a evolúció jellemző.
Persze sok előnyt hoztak ezek a változások, csak nem a hangminőségben mutatkozott meg. Lehet hozni hogy kevesebb nyersanyag kell hozzá, kevesebbet fogyaszt, meg úgy is ki fogod dobni, de azért ciki a dolog.

Az elektronika DSP drasztikusan fejlődött ez idő alatt, de sok beállításba bele lehet veszni. És a végfok limitációja miatt nem lehet a beállítások változtatásánál egyértelműen eldönteni, hogy +/- a hatása.

[ Szerkesztve ]

(#14) #16939776 válasza #16939776 (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ettől függetlenül Yamaha nem a kommersz megoldásokat használta, folyamatosan fejlesztette az aktuális divatos technikát, és nem adtak ki vállalhatatlan minőségű terméket a saját nevük alatt. Mostanában is érnek meglepetések egy két berendezésüket meghallgatva, hogy nem hagyták a technika fejlődése mellett figyelmen kívül, hogy ember fogja hallgatni, használni.

[ Szerkesztve ]

(#15) jambiyya válasza #16939776 (#13) üzenetére


jambiyya
őstag

A legújabb H/K modellek piszok jól befértek volna az új nappali bútorba, kb. olyan magasak voltak, mint a 90-es években egy sony (igen, sony) CD lejátszó, csak épp a sony nehezebb volt. ;)

Hallgattam régebben yamahákat (receivert és subot is), és tetszett amit hallottam. Házimozira nagyon tetszettek, de zenére (tudom, zenére receivert épeszű ember nem használ, de a piszkos anyagiak) nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#16) Dorian válasza #16939776 (#13) üzenetére


Dorian
félisten

Kapcsolóüzemű tápból is lehet pont olyan jót csinálni, mint mondjuk toroidból. Csak akkor az sem lesz olcsó.
És D osztályú végfok is lehet ugyanolyan jó vagy jobb, mint az AB osztályú. Az viszont tény, hogy a legalsó kategóriában a legelterjedtebb az olcsó és rossz minőségű kapcsüzem meg D osztály.

Az elektronika gyors fejlődése igen nagy hatással van a mozis hangra, persze az alsó kategóriában ez a "vas" lebutításával az olcsósítás miatt párhuzamban nem olyan látványos.

(#11) Kopi31415:
"A hangminőséget szerintem felesleges elvárni, mivel az alapanyag folyamatosan romlik"
Ez kicsit sincs így.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17) #16939776 válasza Dorian (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

igen lehet belőlük is jó hangminőséget adó végfokot csinálni.
A probléma a nagy teljesítménnyel van, még a jó kapcsolástechnikával felvértezett, túlméretezett végfokon is felborul az egyensúly a mély-közép és a magas-közép tartomány között, ha -20dB közelébe kerülünk.
Valamiért "hibrid" D-re ültetett AB lesz az új csapásirány, amit nagy teljesítményű végfokozatoknál követni fognak, a gyártók is rájöttek hogy D-vel nem olyan...

Még mindig ott tart a dolog hogy az élvezeti faktor alacsony, köze sincs az eredeti dinamikához, hangszínhez annak ami kijön. Annyi előnye van, hogy nincs összehasonlítási alap(nem kell hangszeres zenét hallgatni belépő AV erősítőn)

[ Szerkesztve ]

(#18) Dorian válasza #16939776 (#17) üzenetére


Dorian
félisten

A közeljövőben ez biztos nem is fog változni, az alsó kategóriában örülhet az ember, ha "sokfelől jön" a hang. Egyrészt technológiai, másrészt gazdaságossági okból, harmadrészt pedig ki venné meg a nagykategóriát, ha a kiciocco is jól szól.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#19) #16939776 válasza Dorian (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem is várható el több: az effektek "sokfelől", és a beszéd a középső csatornán, film alatt ne rontsa az élményt, ne legyen zavaró.
Mind ezt egy olyan környezetben/elhelyezéssel megvalósulva, ahol semmilyen akusztikai körülmény nem segíti ezt... Szerintem össze lehet csapdosni a kezünket ha ez sikeres, vagy élménnyel zárul.

Ezt semmilyen elektronika nem gyógyítja, max a zavaró dolgokat eltünteti, de jó, életszerű nem lesz.
Belépő szinten is lehet meglepően jó hangot összerakni, csak neki kell állni a term akusztikát, visszaverődéseket beállítani... ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.