Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M107


M107
addikt

Először tegyék jó árba a meghajtókat és a lemezeket aztán beszélhetünk .

Addig is fontosabb dolgok Dvd-divx-mp3-családi dolgok stb-stb (Dvd-vagy vinyó)
Emberi árakat mert így soha nem lesz alternatívája pl a dvd-nek ( :DD Már rég nem az)
Sajnos 4 évet késett

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2) P00By


P00By
nagyúr

Ez tök jó, csak... :U :)

(#3) Enton


Enton
addikt

Ez a Duplarétegű, egyik írható másik nem írható rétegű, még tetszik is.
El tudnám képzelni BACKUP lemeznek, az egyiken a rendszerek ISO-ban, meg telepítve, a másikon ami ujraírható azon meg a driverek, meg kis szöszmötök, amik mindig változnak.
Habár erre a célra, ebből bőven elég lenne egy sima br lemez is kettéosztva. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#4) TESCO-Zsömle válasza M107 (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Emberi árakat mert így soha nem lesz alternatívája pl a dvd-nek

Emberi fizetéseket, mert így semmi új nem lesz alternatívája a réginek. (SSD, Blu-Ray, Hybrid-autó, Elektromos-auto, Alternatív energiaforrások, stb, stb...)

Enton: Elsőre azt mondanám a hybrid lemezre, hogy a fixre ráfűzik a játékot/filmet, az írhatóra meg te fűzöd a letölthető tartalm(ak)at.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5) szab.tam válasza M107 (#1) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Emberi árakat mert így soha nem lesz alternatívája pl a dvd-nek"

de már van: winyónak hívják. :DDD
1,5 TB 20k, de a rutinosabbak már 2TB-ot kapnak enniyért.
kisebb helyen elfér.
többször újraírhatom.
csak a dokkolást kell szakszerűen megoldani.
valamilyen gépe meg már csak van az embernek, vagy usb bemenetes médialejátszója, tv-je....
ez a lemezre írkálás szeritem egyre inkább felesleges, nem nyerő dolog...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#6) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hmm. Én még mindig 2009 végére várom a Pioneer visszafelé kompatibilis 100Gb-os korongját (legalább is olvasók -ha nem írók- terén, és persze firmware frissítéssel...). Ehhez képest most rögtön "professional" kategóriába (gondolom akkor az ára is annyi lesz...) jön új, nem visszafelé kompatibilis szabványként. :))

Én az írók árával már megbarátkoznék, olcsóbban lehet már őket kapni, mint amit annak idején az első DVD írómért fizettem (és volt azóta némi infláció is). Csak az írható lemezek ára katasztrofális, és még csak olyan formában sem nagyon lehet faragni rajta, hogy 100-as hengerben veszed, nem darabjára, max 10-es csomagot láttam eddig (talán egyszer alkalmi vételként 25-öst, de az sem volt olcsóbb, mint hasonló minőségből darabjára, külön tokokkal). Ha csak 6-7x annyiba kerülne a 25-ös BD korong, de inkább 10-12x annyiba az 50-es, mint a DVD5 lemez, már vennék is írót.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7) Razermazer


Razermazer
őstag

Én annak idején hogy hűdejólesz új formátum, sok minden fér majd rá elven megvettem az lg blu-ray íróját, meg pár lemezt horror áron. Gondoltam majd lemegy az ára túrót ment le. A mostani lemezekkel már nem is kompatibilis, maradt adatmentő egységnek, az adattárolás meg átköltözött terrás vinyókra raidbe. Tőlem jöhet akármi már ezen a téren, ennek annyi lett a másik meg mire kishazánkba ér(ára az egekbe) nem is hozatnak belőlle kapni nem lehet majd.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#8) Enton válasza TESCO-Zsömle (#4) üzenetére


Enton
addikt

Játékokra és filmekre is igazán jó lenne egy ilyen ahogy mondod.
Habár a játékoknál én már rég nem eröltetném a DVD/BR lemezekek.
Simán rátenném egy pendrive-ra amin van hardveres írásvédettség(Persze csak arra a fix részre ahol maga a játék van, a fenmaradó részre simán lehetne patch-eket és egyebeket rakni), és másolásvédelem. (Copyright by me, mielőtt valaki lenyulná)

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#9) bocsika


bocsika
aktív tag

Ezeknek szerintem semmi értelme a mai nagy vincseszterek és flash adathordozók mellett. Amellett hogy drágák is mert a kutya nem veszi, még érzékenyek is mindenre. Egy ilyen nagy lemezen egy porszem, karistolás is óriási adatmennyiséget takar ki.

(#10) Sicilian


Sicilian
addikt

Én is inkább maradnék a ssd, hdd-k mellett... :K

nothing is true everything is permitted..

(#11) janos666 válasza Enton (#8) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor én most feltalálok egy még jobb, de már létező dolgot: Egy relatíve kis alkalmazás, amin vásárolhatsz (is, vagy akár beütöd a már meglévő CD kulcsod), és letölti neked a játékot (ekkor rögtön az elérhető legfrissebb verziót), majd (beállítástól függőn, de alapértelmezésben) később automatikusan update-eli, esetleg hash-olhatod is a fileokat, netán automatikusan kitöröltetheted a letöltött fileok közül azt, ami nem része az eredeti nyers állománynak (avagy reinstall, csak teljes törlés, és újbóli letöltés nélkül, rögtön visszaellenőrizve...), sőt, még defrag-oltathatod is a letöltött adatokat (a cache fileon belül is update után). Közben ízlés szerint kézzel is készíthetsz backupot csak a mentéseiről, vagy az egész állományról, netán a beépített next-next-finish varázslóval is backup-olhatsz.
Hopáá, ezt úgy hívják, hogy Steam. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12) tdd587 válasza bocsika (#9) üzenetére


tdd587
őstag

Ezért kell betiltani a port is. Mégis milyen jogon takarja ki a jogvédett tartalmat?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#13) Antibazsi válasza szab.tam (#5) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Teljes mértékben egyetértek! Az optikai korszaknak számomra is vége. oprendszeren és pár eredeti anyagon kívül az összes dvd-t kihajigáltam.Még a 40-80 gigás vincsik korában volt értelme lemezre archiválni,de ma már semmi.

Üdv, Balázs

(#14) Simi2000


Simi2000
tag

"Természetesen a BDXL és az IH-BD formátum is új meghajtókat követel a működéshez"

Természetesen innentől kezdve az összes eddigi vásárló le van sz..va. Vegyenek ujra BD lejátszót. Természetesen horror áron, mivel új dolog. Gratulálok.

Maradok a winyón való tárolásnál...

(#15) janos666 válasza bocsika (#9) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, csak már a DVD-k hajnalán beharangoztak (akkor még CD-ken demózva) olyan lemezeket, amiket -elvileg- minimális gyártási többletköltséggel olyan keménységű bevonattal látnak el, hogy svájci bicska, izomerő és elszántság triója kell, hogy érdemben tönkre vágj karcolgatással.
(Gondolom a hajlítási merevségét ez nem befolyásolja, sőt, valószínűleg érzékenyebb is lesz az ilyen jellegű igénybevételre, ha megjelenik egy vékony rideg felület a rugalmas rétegeken, de nem jellemző, hogy valaki véletlenül origami papírnak nézi a lemezt, hacsak nem egy kisgyermek, de ő nemigen lesz elég erős tönkremenetelig hajlítani...)

(#12) tdd587 - Ez azért fájt, mint poén. :DD
Ellenben formálisan szerintem jogodban áll a megvásárolt példányod megsemmisítésére. Már csak azért is, mert ezzel csak a magad számára teszed használhatatlanná a terméket, de a pénzt magáért a licens-ért fizettél (ami feljogosít a termék megszabott használatára), ami nem vész el egy adattároló szétzúzásával, vagy egy CD kulcs egy nyomtatott példányának megsemmisítésével, eleve csak elméletben létező jogi dolog, ami csak jogi úton érvényteleníthető. (Még ha gyakorlatilag már lehetetlenné is vált a licens használata, mert minden bizonyítékot megszüntettél a létezésére, így később sem tudod visszaszerezni -> pl egy netes rendszerben regisztálni, és letölteni, ha már nem emlékszel a kulcsodra, és mindent elégettél...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Ez a BD ennyi pénzért egy szarság!
Egy író kb 45k jelenleg.
Ki a qrva anya adna ki ennyi pénzt egy szaros íróért??
Én a múlthéten vettem egy DVD írót 5400 Ft-ért. (boltban)
40k-val többet érne a BD? Hahaha, ez vicc!
Nem is beszélve a lemezek áráról : BD>DVD
Na majd aztán most az új írók lesznek 90k körül.
A 100Gb-os lemezekről aztán meg már ne is beszéljünk.
Köszy.
Ha lenne 40k-m akkor inkább beruháznék egy HD5850-re!! :C

(#17) Eddie141 válasza Simi2000 (#14) üzenetére


Eddie141
senior tag

Hát jah. Pont kezd elérhetőbbé válni a nagyközönség számára a sima kékraj, és kiadnak egy újabbat. Nem mintha a mostani tartalmakra nem lenne megfelelő a mostani tárkapacitás ...

(#18) janos666 válasza Eddie141 (#17) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

3D-s Blu-Ray, QuadHD felbontás, ezek mondanak valamit? Előbbivel még el lehet lavírozni DB50-en, főleg ha az extrák mehetnek külön DB25 korongra is, de utóbbi az bezabál mindent. Mondjuk talán eleve alkalmatlan is hozzá a Blu-Ray, mert sem a tárterületet, sem az olvasási sebességet nem lehet optimális körülmények közt feltornászni a követelményekhez.
Na persze ja, mutassak QuadHD megjelenítőt, ami olcsóbb, mint egy kertes családi ház. :DDD De ettől még a távlati lehetőségekre sem árt gondolni.

De már az sem lenne hülyeség, ha nem 3x8, hanem 3x10 bites színfelbontásban kódolnák a Blu-Ray filmeket. Az AVCHD kodek tud ilyet, és az 1.3-as HDMI-n is átmegy az xvYCC is, ami tudtommal ráadásul visszafelé kompatibilis a mai YCrCb jelformátummal (vagyis megoldható a kompatibilitás valamelyik hardware egység révén, nem kell mindnt cserélni, főleg ha eleve 8-bit RGB-be kódol a lejátszó HDMI kimenetre is, amíg nem kérsz direkt YCrCb vagy xvYCC formátumot), és egész sok felsőbb-középkategóriás, vagy komolyabb megjelenítő képes is 10 bites színmegjelenítésre, wide gamut-on...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#19) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez jó, a mostani szabvány is nagyon nehezen terjed, plusz nagyon drágák az eszközök, de lassan vegyél újabb hülye júzer. Kösz srácok, talán gondolkodni kéne először...

(#20) bocsika válasza janos666 (#15) üzenetére


bocsika
aktív tag

Tudom hogy vannak ilyenek, de meg fogja e érni nekünk a golyóálló lemez. Nem hiszem.

(#12) tdd587: Ja tiltsuk be. Utálok takarítani. :D De akkor már az éles, hegyes, durva dolgokat is amin karistolódik a lemez. Gumiszobát mindenkinek elszívóval. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Enton válasza janos666 (#11) üzenetére


Enton
addikt

Erre csak egy szót tudnék mondani amellet hogy én is elég sok mindent birtoklok ezen program által:
Modding.
Amiről igazából ez a steam szól, vagyis amerre mutat, az az ONLIVE lesz.
De én imádom ha doboz figyel a polcon, és lehet turkálni az játék állományai közöt moddolásra hajtva.

Jah a por monnjon le!

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#22) TESCO-Zsömle válasza Enton (#8) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sokaknak van igénye, hogy amit vesznek az kézzel fogható médián legyen. Nálam is itt sorakoznak a kedvenceim, egynémelyik díszdobozos gyűjtői kiadásban. Az ember szívesen tekint rájuk még akkor is, mikor már nem játszik velük. Emlékezik az eltöltött bolldog órákra, és a készítők zsenialitására.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) janos666 válasza TESCO-Zsömle (#22) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, csak az sérülékeny is, és gyakorlatilag ellenőrizhetetlen (nem mintha nem lehetne a telepítőbe is egy CRC ellenőrzést iktatni, vagy már eleve a lemez gyökerében ott figyelhetne egy file a lemezen lévő összes file hash összegével, ami utána megjelenne a telepítési könyvtárban is az ottani fileokhoz, és komolyan vennék a telepítés javítását, vagyis hogy átnézi a telepítő a hash összegeket, és felül írja, ami hibás. (És persze ha már patchelt a telepítés, akkor lerántja netről a patchet, és úgy cseréli a hibás fileokat, illetve a telepítő is átkerül a winyóra, hogy ne kelljen mindenért rögtön a sérülékeny lemezhez nyúlni...)
A Steam és esetleges jogutódjai pedig elvileg korlátlan időre szólnak, és gyakorlatilag is valószínűsíthető, hogy mindaddig érvényes lesz a licensed a megvásárolt alkalmazásaidra, míg csak igényed lehet rájuk. (Eltekintve a gyakorlatilag értéktelen vackoktól, amikért pár "furcsa" arc milliókat adna Ebay-en, hát sajnálhatjuk, hogy nem élhet meg ebből mindenki hosszútávon. :DDD)
És persze lehet offlie backupot csinálni a steames játékokról, esetleg a helyreállításuk után még be kell egyszer jelentkeznek online, de ha jogutód nélkül megszűnne a rendszer, még mindig megmaradnának tartalékba az emulátorok, hogy öreg korodban legyen mivel nosztalgiázni a retró gépeden, mert egyébként ilyen távlatokban amúgy is emulátor kéne ilyesmihez, ha mást nem Windows ~6.x-et és x86 CPU-t emulálni, akkor már mindegy. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24) sz0k3e_ válasza Enton (#21) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Ugyan nem tartozik a témához, de sztem moddolni is lehet :F
Ami nem valve-os játék, azt rendesen meg lehet találni a common nevű mappában, ami meg valve-os ahhoz meg van .gcf explorer. Én személy szerint nem szeretem a dobozokat, csak a helyet foglalják, bár ez ízlés kérdése, az viszont sokkal többet jelent nekem bármilyen doboznál, hogy a világ végén is elérem az összes kedvenc játékom, csak egy gép kell és internet. :))

Az optika pedig ilyen vinyóárak mellett tényleg elég értelmetlennek hangzik, főleg ha folyamatosan dobálják ki az újabb reviziókat, amihez mind újabb meghajtó kell, jó drágán.

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#25) TESCO-Zsömle válasza janos666 (#23) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A Steam és esetleges jogutódjai pedig elvileg korlátlan időre szólnak

Míg valaki meg nem gondolja magát. ;)

Az emulátorra is van megoldás... 2-4 évente félre kell rakni egy komplett konfigot, rajta az összes játékkal, amit azon lehet futtatni. ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) Móci


Móci
addikt

Csesszék meg. Kell a fenének ez a szemét, pláne gondolom aranyáron.
Jó pár év alatt nem sikerült levinni értelmes szintre az árakat, most meg még újabb szabványt akarnak? Ne szórakozzunk már...
Így lassan valóban vége lesz az optikai meghajtóknak.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#28) berVi


berVi
senior tag

jaj de jo, nem volt meg eleg kompatibilitasi problema! es a kocsog userek nem veszik a lejaccot!!!! :O

(#29) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Blu-ray meghajtó drága, alig használják,1db 500ft, 20db árából veszek 1 vinyót inkább

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#30) Mappa


Mappa
addikt

Ez is piszok drága holmi lesz.....mennyi idő kiírni egy ilyen 100Gb+ lemezt már :Y :DD

nem kötelező megadni

(#31) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Ez menekülés előre.
Azt gondolják, hogy ha nagyobb kapacitású lemezt és eszközöket gyártanak, belendül a piac.
Én azt látom, 1TB alatti kapacitású lemezzel nem lehet felpörgetni a piacot. Csak azért nem megy az egész technológia a süllyesztőbe, mert fenntartja a filmipar.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#32) Hardzsi válasza lorenzen (#31) üzenetére


Hardzsi
tag

Hát szerintem most, 2010 tavaszán kellene ott tartanunk, hogy 200GB-os (8 rétegű) Blu-ray lemezek kb. 4-5000 Ft/db áron és 15-20.000 Ft-ért író hozzá. Erre még talán érdemes lenne beruházni, mert az 1-2TB-os HDD emberi áron archiválható lenne rá. Minden ennél kisebb kapacitás és magasabb ár értelmetlenné teszi ezt a technológiát.

[ Szerkesztve ]

Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

(#33) janos666 válasza Hardzsi (#32) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mármint, 4-500 Ft/db árat akartál írni arra a 200Gb-os korongra (ha üres, egyszer írható lemezről beszélünk), nem? Úgy tetszene, ja. :C

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34) lorenzen válasza Hardzsi (#32) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Blu-ray lemezek kb. 4-5000 Ft/db áron és 15-20.000 Ft-ért író hozzá. Erre még talán érdemes lenne beruházni,
Lemezek 5 * 5000Ft/TB tehát 25 ezer forint.
WD 1500Gb 5400rpm 64Mb SATA2, 25 ezer forint. Az íróra szánt összegből veszel még egy, 1000GB-os merevlemezt.
Mire betelnek a merevlemezek, a következő 5 darab lemez árából talán kijön egy 2TB-os merevlemez.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#35) Komplikato válasza RyanGiggs (#16) üzenetére


Komplikato
veterán

"Egy író kb 45k jelenleg.
Ki a qrva anya adna ki ennyi pénzt egy szaros íróért??"

Hehehe. milyen vicces ezt olvasnom. Emlékszem még haveri és munkahelyi körökben mekkora HŰŰŰŰ meg HÁÁÁÁÁÁÁ volt amikor a DVD írók ára besett 100.000 alá. Aztán amikor 50.000 alá esett már venni is kezdték, amikor 20K lett, vitték mint a cukrot. Aztán lapozzunk csak vissza arra az időre, amikor a CD író volt több százezer forint, és csak a vele írt lemezeket olvasta vissza ... Vagy amikor a legolcsóbb asztali DVD player 250.000 volt, és nagy boltja volt annak az MPEG kártyának ami potom 100.000-ért csinált DVD lejátszót egy akkori PC-ből.
De ez mind semmi, volt a kezemben olyan Xt számítógép, amit a gyári 128Kbyte(!) memóriával adtak el 4 milláért annó, és még ki kellett bővíteni egy vagyonért 512K-val, hogy menjen rajta a DOS. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#36) #16939776


#16939776
törölt tag

csak kb.: évente egyszer szoktam optikai olvasót használni, azt is a windóz miatt.

ism. akart nekem adni 150 darab dvd-t hogy nesze filmek. én meg adtam neki pénzt 4 darab 500-as vincsire hogy másolja rá, kb.:10. dvd után felhívott hogy rohadjak meg!:)

halálra van ítélve a dolog, lassú és sérülékeny mint a "FLOPY DISK" ha lenne eszük akkor 2,5"/1,8"-os vincsinek csinálnának egy szabványos Dokkolót és nem kellene ilyen dolgokkal szenvedni.

[ Szerkesztve ]

(#37) bit_bro


bit_bro
tag

A hír főleg az írható médiákkal foglalkozik... a gyárilag préselt BD-ROM lemezeknél is lesz 4 réteg és 100+ GB kapacitás?

(#38) janos666 válasza #16939776 (#36) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

4 darab 500-as vincsire hogy másolja rá, kb.:10. dvd után felhívott
Na, ezen szakadtam egy jót. Én mondjuk eleve neki sem álltam volna. :))
Egyébként pontosan ez az egyik parám mostanában. Vagyis hogy talán fognom kéne az eddig kiírt ~700 DVD-s archívumom, és némi revízióval megfűszerezve átköltöztetni őket 2db terrás winyóra (saccra 2800Mb körül lehet a tényleges adathalmaz, de tuti vannak benne redundáns és elévült anyagok...), Egyrészt, mert lassan elfogy a hely a polcon, másrészt nemrég felfedeztem némi avulást a régi korongok közt. :DDD
Na de itt jön még egy gond:
Nemrég masszívan bővítettem a tárhelyemet, csak hát a sebesség miatt régóta RAID0 tömböt használok, két winyóval. Na már most itt ugye legalább kettesével kell dobálni őket, de amúgy minél több, annál jobb (egy darabig).
A.,) Hagyhatnám tömbben ugyan azokat a winyókat, és közben egy rackbe (haha, rack, majd mindjárt aranytálca bársonnyal, tökéletes nekem odatenni a gép mellé arra az időre :DDD) pakolászhatnám az újjonann vásárolt winyókat, amikre kimenetem a már archiválásra szánt adatokat.
Csak hát ugye sebesség. Ha már új winyót veszek, akkor átrendezhetném a tömböt, és akkor gyorsabb lesz a háttértár, aminek a sebességéből szinte sosem elég (manapság nem CPU vagy a RAM fogja meg legjobban az OS bootot és programindulásokat, töltéseket, stb, hanem a háttértár...). Itt viszont bejön, hogy egyforma winyókat érdemes a tömbbe tenni. Na de nem jó mindig tucatjával winyót venni, előre túlméretezve a tárhelyet, mert folyamatosan nő a tárhely/ár arány.
És ehhez még szét is kell szedni a meglévő tömböt, amihez előbb le kell menteni az adatokat. Szóval indul a mókuskerék, hogy akkor vegyünk pár henger DVD-t, ürítsük le a (most pl. 2Tb-os) RAID tömböt, dobjuk fel az újat (pl. 4Tb-osat még két ilyen lemezzel, amim most van...), és várunk, míg az is betelik. -> De hoppá, keletkezett egy rakás DVD, tele adattal. Nem lett volna egyszerűbb eleve DVD-re írni, és kész. -> Pont ezt csinálom, mióta megvettem az első DVD íróm még ~80k-ért, a RAID tömböt pedig nagyon ritkán bántom. :DDD

Jó ez az offtopic téma, mert most tényleg elgondolkoztam, hogy utána kéne számolnom, hogy jönnék ki jobban, és egy kicsit átgondolni ezt a mellémagyarázásképp magam elé gördített akadályt, ami inkább onnan jöhetett, hogy merjek változtatni a szokásomon. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#39) #16939776


#16939776
törölt tag

most egy 4 vincsis hálózati adattárolón gondolkodom (NAS, ha jól tudom)

hot-swap, remote managment,gigabit lan, meg ilyesmi. csak az adattárolás miatt nem tartanák üzemben egy pc-t :U

oda rakod ahova akarod, akár el is áshatod :))

egyik DVD márka Magyar hivatalos Nagykerét megkérdeztem, és azt mondta hogy semmilyen felelőséget nem tudnak válalnak a lemez élettartamával kapcsolatban, ennek a hatására inkább vincsiket vettem:)

[ Szerkesztve ]

(#40) janos666 válasza janos666 (#38) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kéznél volt a MatCAD, így kiszámoltam. :DD
60Ft/DVD árat feltételezve (Verbatim nagyhenger, mi más / miért ne...?), és DVD5 korongonként átlagosan 4000Mb gyakorlatilag is hasznosított tárhelyet feltételezve a ~14500Ft-ér beszerezhető ~245db korong felel megy egy 1Tb-os winyónak, amiből egy normális sebességű és minőségű (pl. Samsung F3) winyó ~18500Ft.
Tehát a DVD ~22%-al olcsóbb. Ha jól ütemezi az ember a firkálást (pl. egy unalmas film közben pakolgatja a korongot az előtte gyorsan összedobott DVD válogatásokhoz, és nem parázik ~20x sebességgel írni a szerencsétlen 16x korongot, ha már jobb minőségűt vett, nem emernaxot vagy sanyát :)) ), és csak alkalmanként kellhet elővenni 1-2 régi korongot, akkor nem maradnak más érdemi hátrányok. Sőt, a balesetkor csak 1-1 megy tönkre vagy mind még a winyó ellen szól. (Ilyenkor gyakorlatilag csak a fizikai helyigény marad igazi előny, a többi elenyésző, vagy fej-fej mellett mennek.)
Feltéve, hogy a DVD korong már nem lehet lényegesen olcsóbb, még 1-2 évig (figyelembe véve a meglévő "infrastruktúra" kifuttatását ---ha már megvan, használd míg megy, és nem kifejezetten veszteséges--- inkább 2-3 év) megéri DVD-t irkálni. Mire elérjük az inflexiót, akkorra lentebb mehet a Blu-Ray ára, ami nem valószínű, vagy onnantól tényleg befellegzett az otthoni égetésű optikai adattárolóknak. :DDD

(#39) Duracellm... - NAS - Network Attached Storage, szóval igen, hálózaton kapcsolódó adattároló. Olyat se vennék, a sebessége mégiscsak lassabb, mint közvetlen a PC-re kötni a winyót, amin az adatokat használod. (Illetve akkor is, ha helyi hálózaton turkálod egy másik gépről.) Az szerintem nem otthonra való. Bár én munkahelyeken és irodákban sem alkalmaznám. Ez csak egy olyan dolog, ami néha jó lehet erre arra, speciális igények kielégítésére. Esetleg ha hurcolászod különböző hálózatok közt, amik nincsenek összeköttetésben, és nem akarsz belenyúlni a helyi szerverbe, aztán winyót bedobni, rack meglétét pedig nem feltételezed, vagy tudod is, hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41) dezz


dezz
nagyúr

Remélem, ezek kicsit meggyorsítják a mostaniak lassú árcsökkenését...

(#6) janos666: De, visszafelé kompatibilis (az új cuccok kezelik a korábbi lemezeket). A korábbi meghajtók nem kompatibilisek az új lemezekkel. (Bár ezt némi fenntartással kezelném egyelőre, kiderülhet még, hogy firmware frissítéssel mégis mehet.)

A fele, negyede nyilván jobb lenne, de szerintem az 500 Ft-os BD-R 25 ár nem olyan nagyon rossz. Bár a márkásabbak 1000 Ft-tól indulnak.

(#7) Razermazer: 1x-esen sem tudja írni a mostani lemezeket?

(#8) Enton: Ajánlom ezt elolvasásra, pendrive (flash) vs. gyári műsoros lemez ügyben.

(#9) bocsika: Hallottál már a hibajavító kódolásokról? Már a korábbi lemezformátumoknál is alkalmazták ezt, forgási és sugárirányban. Nézz teszteket a karcolás- és ujjlenyomat-tűrésről!

(#15) janos666: Most is rajta van a karcolásálló réteg a Blu-ray lemezeken... Egyébként hajlékony, nem merev. Ez valami spéci polimer, ami nem karcolódik.

(#42) janos666 válasza dezz (#41) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Látszik mennyi eredeti DB lemez forog a kezem alatt. ;]
Rémlett, hogy van rajta karcálló bevonat, csak minthogy most panaszkodtak, elkönyveltem hogy akkor még sincs a gyakorlatilag forgalomban lévő írható korongokon. (Esetleg a gyárilag nyomottakon.) Vagy mégsem elég hatékony.
Emlékszem, valamikor régen olyan pletykák is voltak, hogy a BD olyan lesz, mint a floppy-k voltak, hogy rendeltetésszerű használat mellett sohasem lehet kivenni egy merev tokból, nehogy megkarcolódjon. :DDD

25/4,7=5,3 < 550/60=9,3 és 1-5,3/9,3 már 58% felár. Én valahol be kéne hozni az író ~30k-s felárát is, mert a kényelemet, hogy több adat fér egy lemezre azért nem lehet válasz mindenre. Főleg ha behozzuk a képbe a terrás winyókat, azok már olcsóbbak, a DVD-től drágább, a Blu-Ray-től olcsóbb, és még egy nagyságrenddel helytakarékosabb, valamint kényelmesebb (hogy egy darabban van). Olcsóbbnak kéne lennie a winyóktól, és a HDD értékei még szintén egyre javulnak.

A visszafelé kompatibilitás pedig csak nyelvi bíbolás. (Hogy is mondtad. Az MTA-n vagyunk -> ahova tilos rövidnadrágban belépni? :DDD) Ha az új formátum oldaláról nézem, akkor igazat mondtam. Az új lemez nem visszafelé kompatibilis, mert nem olyan, hogy a régi olvasók is elboldoguljanak vele. Az új formátum kialakításán múlik, hogy a régi (és fixen meglévő) olvasó is kompatibilissé tehető lesz-e vele (pl. firmware frissítéssel). Szóval ha az újat úgy alakítják ki, hogy nem lesz az, akkor nem visszafelé kompatibilis, ha igen akkor az.
Na jó, most csak mellé magyarázok. De attól még igaz. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43) dezz válasza janos666 (#42) üzenetére


dezz
nagyúr

Panaszkodtak? Ki? Mondjuk azt nem tudom, hogy az írhatókon van-e, de a műsorosokon biztos van. (Vannak erről videók a Youtube-on, milyen nehéz megkarcolni.) Volt egy korai, még nem kommersz változata a Blu-ray-nek, az volt caddy-s rendszerű, védőréteg nélküli.

Van már 428 Ft-ért is BD-R25 (4x), 10db-os. (Vagy Maxell 4x 576, Verba 2x 1200, 6x 1440, ezek mind 1db-os árak.)

No igen, itt az új szabvány visszafelé kompatibilis, az új lemezek viszont nem.

Mondjuk, én tutira biztos vagyok benne, hogy ez az új hibrid formátum (amit pl. arra fognak használni, hogy a nem-írható rétegen egy film vagy játék lesz, az írhatón meg letölthető tartalmak és beállítások) úgy van kialakítva, hogy a gyári tartalmat egy mai olvasó/player is elérheti, csak az írható réteggel nem tud mit kezdeni.

(#44) janos666 válasza dezz (#43) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#9) bocsika - még érzékenyek is mindenre. Egy ilyen nagy lemezen egy porszem, karistolás is óriási adatmennyiséget takar ki.
De akkor ő is annyi eredeti DB-t forgat mostanában, mint én. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45) dezz válasza janos666 (#44) üzenetére


dezz
nagyúr

Az nem panasz volt, csak feltevés. :)

(#46) dash17291


dash17291
tag

nemide

[ Szerkesztve ]

(#47) Egon válasza dezz (#43) üzenetére


Egon
nagyúr

Van már 428 Ft-ért is BD-R25 (4x), 10db-os. (Vagy Maxell 4x 576, Verba 2x 1200, 6x 1440, ezek mind 1db-os árak.)

:)
1. Tanulva a kétrétegű DVD-kel kapcsolatos tapasztalatokból, nem merném megkockáztatni, hogy ne Verbatim lemezt vegyek - ami ugyebár még mindig 1K felett van.
2. Nyilván véletlenül nem említetted az író árát... :U
3. A kapacitás relatíve alacsony volta miatt (mekkora vinyók voltak az írható CD-k eltejedésekor?) már rég nem életképes alternatíva a BR, legalábbis PC vonalon. Ahogy korábban is említették, egyedül a filmipar tartja életben a technológiát (hiába kardoskodsz mellette minden lehetséges fórumon, ez az igazság).

Summa summarum: 1K-s (márkás!) lemezár mellett 2-300 GB kapacitással, és ami nem elhanyagolható szempont: 30K alatti író-árral lehetne versenyképes az optikai adattárolást - most, nem 3-4-5-x év múlva... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48) tdd587


tdd587
őstag

Szerintem (nálam legalábbis) az egész eszmefuttatás ott bukik meg, hogy akármit archiválok, elavul elég hamar. És amint elavult, mert új rip, mert nem 720p hanem 1080p, mert nem mp3, hanem FLAC, mert időközben már csak 2e forint a játék és megvettem, vagy a CD-t vettem meg, vagy a blu-ray filmet, máris törlöm le a winyóról.

A dinamikus tárhely HDD-n magától értetődő, lemezeken meg...? Csak a szívás, még ha újra is lehet írni.

Szóval HDD, semmi más. A lemezek halnak meg, még a DVD-RAM-ok is. A HDD a polcon meg nem.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#49) Egon válasza tdd587 (#48) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem (nálam legalábbis) az egész eszmefuttatás ott bukik meg, hogy akármit archiválok, elavul elég hamar. És amint elavult, mert új rip, mert nem 720p hanem 1080p, mert nem mp3, hanem FLAC, mert időközben már csak 2e forint a játék és megvettem, vagy a CD-t vettem meg, vagy a blu-ray filmet, máris törlöm le a winyóról.

Nézd, ez szerintem elég szubjektív dolog. Film: az esetek 95%-ában egyszernézős. A maradék 5%-ot megveszem később (vagy ha úgy alakul, legfeljebb leszedem még egyszer, de a lényeg: nem tárolom. A családnak letöltött dolgok megfelelnek nekik úgy, ahogy vannak.). Játék: ha megveszem, legfeljebb kidobom vagy elajándékozom a megírt lemezt, nagy cucc. Viszont a családi felvételek (fénykép, videó), azt archiválni kellene. És nem szükséges dinamikus tárhelyre. Én nyugodtabb vagyok, ha 2-3 példányban (a szülőknek is adunk) ki vannak írva optikai lemezre, mintha vinyón lennének (ha mégis bedöglik a merevlemez (leesik a polcról, vagy akármi), nem egyórányi felvételt veszít az ember, hanem akár mindent; az optikai lemezek (ha megfelelő minőségű lemezre, nem 999x-es tempóval, minőségi íróval írunk) _tömegesen_ nem szoktak meghalni...).
Szerk.: még valami, ami visszatart a vinyós tárolástól: a gyerek cca. 100 DVD-nyi (felerészben eredeti) meséjét mire feltolom vinyóra, megőszülök.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#50) dezz válasza Egon (#47) üzenetére


dezz
nagyúr

1. A fontosabb dolgokat én is Verbára írom, de többit nem mindig. Kiírás után ellenőrízni szoktam az irási minőséget és beolvasási sebességet, így hamar kiderül, ha egy típus szar.
2. Már miért kellett volna nekem említenem az író árát? Említette már más.
De ha már így a "kötelességemmé" tetted: 2x író már van 30k-ért (Plextor PX-B900A), 10x meg 37k-ért (LG BH10LS30).
3. PC-s adattárolás szempontjából szerintem sem igazán versenyképes. Bár az is egy szempont, hogy könnyebb többször venni 1-1 csomag lemezt, mint egyszer egy vinyót. Meg aztán, akinek párja van, az tudhatja, hogy az asszony sem mindig díjazza, ha nem tudja a kiválasztott filmet szépen fogni, berakni a lejátszóba és megnézni. De leginkább tényként szoktam megemlíteti (indoklással), hogy a filmeket még jópár évig lemezen fogják kiadni.

(#49): Szerintem igen sok nem egyszernézős film van, amik beszerzése egy kisebb vagyon lenne, ráadásul sok nincs is forgalomban. Hasonló a helyzet a zenével is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.