Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xantor


Xantor
tag

Bitang ára van!

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#2) ZooLee


ZooLee
őstag

Csak én nem értem, hogy miben különbözik a TabPRO és a NotePRO? A Note-hoz adnak még két szoftvert és egy tollat, és így már külön név alatt adják el?

(#3) adamssss válasza ZooLee (#2) üzenetére


adamssss
veterán

Igen.

Egy 12-esre nagyon beneveznek de az ara... Az botrany

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) bteebi


bteebi
veterán

Mitől Pro(fi) tabletek ezek? Van ugyan néhány plusz fícsörük (Dropbox, BitCasa, Cisco WebEx), amelyek rövid ideig ingyenesek, de ennyi. Hardverben semmi extra, "csak" hozzák a jelenlegi csúcsot. Ettől még azonban véleményem szerint nem lesz Pro, csak nagyon jó. Nagyon szimpatikusak alapból, de az áruk eléggé kellemetlen...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) LordX válasza bteebi (#4) üzenetére


LordX
veterán

A Samsung nem Pro tabletjeihez hasonlítsd.

(#6) beteg válasza bteebi (#4) üzenetére


beteg
őstag

Eleve hogy lehet egy Androidos tablet Pro??
Nem, mintha bajom lenne a droiddal, de nem szeretném munkára használni :D

Csak futni kell!

(#7) bteebi válasza beteg (#6) üzenetére


bteebi
veterán

Ez meg a másik :) (rosszindulat nélkül). Azt hinné az ember, hogy egy profi tablettel dolgozni is lehet. Először emiatt azt hittem, hogy Win8-as tabok lesznek (amit én egyébként nagyon nem szeretek).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) tothmaxy182 válasza bteebi (#7) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Egy tablettel szerintem leginkább sehogy sem lehet dolgozni. Mindegy, hogy Android, vagy win, vagy iOS. Van egy szűk réteg, akinek hasznos lehet munkára is, prezentálni, vagy mutogatni rajta valamit, de amint be kéne gépelni egy levelet, vagy egy házidolgozatot, rögtön elvérzik a dolog.

Ezért nem is értem a pc halálát kiabálókat. Egyszerűen nem lehet teljesen kiváltani egy tabbal egy pc-t. Ha a szövegbevitelt meg is oldjuk egy billentyűzettel, akkor is, amint valami nem hétköznapi dologra akarjuk használni (videóvágás, zenevágás, ilyesmi), rögtön bukta van!

Minden szavam magánvélemény!

(#9) vicze válasza ZooLee (#2) üzenetére


vicze
félisten

Abban különbözik, hogy minimális fejlesztéssel kellett a CES-re mobil terméket is bemutatni, hogy ne legyen az a részleg tök üres és mikrókkal kelljen kitölteni... Kb. ez a PRO termékcsalád. Elég drága bemutató volt, a semmire amúgy...
Ehhez olyan árat szabtak, amivel még véletlenül se kelljen nagy mennyiséget szállítani.

(#10) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Cisco WebEx Meetings előfizetés (fél vére ingyen) - Király! ;]

Nekem egy Wayteq xTab-100s készüléket adtak a kezemben munkára. Persze, mutogatni ezt-azt lehet vele. Csak ne akarjak fotót nagyítani vele, ne akarjak dokumentumban keresni, ne akarjak nagy fájlokat tallózni se.

Ellenben otthon bohóckodni magánemberként klafa: eBook reader, pár kb-os Excel-táblák, TV távirányító, stb... De az meg nem munka ugyebár.

Van olyan üzlet, ahol tabletet lehet tesztelni? Összeszedek pár fájlt microSD-re, google playre alkalmazást és rácuppanok egy készülékre egy órára...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) Meteorhead válasza tothmaxy182 (#8) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Azért lássuk be, akik videot vágnak napi rendszerességgel, az a felhasználók 0,5%-a. Ők nem fogják életben tartani a PC-t, felőlük simán lesüllyedhetne a speciális hardver szintjére. Zenét vágni nem számításigényes dolog, egy 3 perces MP3-mal egy tablet is végez emberi időn belül.

Az egyetlen dolog, ami kompromiszumos egy tableten ha megoldol a perifériákat, a grafika. A jó grafikájú játékokra is egyedül a gamerek tartanak igényt, és az mondjuk 10%-a a PC-s usereknek. A többi internet, iroda és alkalmi játékra használja, arra pedig perifériákra kötve tényleg elég egy tablet is. És alkalmi játékosok alkotják az olyan profitábilis játékoknak is a bázisát, mint a LoL, DoTA2 és társai... ezekhez sem kell vas. Min grafikán, max felbontásban egy tablet is el tudná vinni, és identikus lenne a játékélmény egy desktophoz mérten.

Qt-t nem fordítanék tableten, mert notebookon is 4 óráig fordul, de saját 10-20-30 source file-ból álló projektjeimet simán fordítanám egy tableten és tesztelném.

(#12) vicze válasza Meteorhead (#11) üzenetére


vicze
félisten

"A jó grafikájú játékokra is egyedül a gamerek tartanak igényt, és az mondjuk 10%-a a PC-s usereknek."

Most mondtál egy csekély 100milliós számot. :) Ehhez hozzájön még akiknek munkára elengedhetetlen és így jön még 10% 100millióval. Tehát 200milla biztos felhasználóval halott a PC. :)

(#13) erdoke válasza tothmaxy182 (#8) üzenetére


erdoke
titán

Arra nagyon jó, hogy ne 5 percet kelljen várnom, mire "dolgozni" kezdek, hanem csak 5 másodpercet. Ha utazok (márpedig ez előfordul hetente akár többször is), napi 10-szer 4-5 perc különbség nagyon sok idő már egy hónap alatt is.
Rövid levelek megírásához teljesen megfelel a kijelző, de tovább megyek, a PH-s hozzászólásaim kb. 90 %-át is ipadrol írom már közel 3 éve...

A hírben szereplő gépeknek sok értelmet nem látom, még ha akarnám se használhatnám őket a céges hálózaton. A céges Bitcasa és Dropbox pedig kifejezetten vicces, arrafelé a SharePoint a divat, amihez van is MS kliens iPadre, illetve természetesen a Win tabletek minden fajtájára.

A legjobb aláírás a héten

(#14) banhammer válasza Xantor (#1) üzenetére


banhammer
veterán

Nem csak az ara az, hanem a sulya is.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) vicze válasza erdoke (#13) üzenetére


vicze
félisten

Pont annyira van értelmük, mint magának a BYOD-nak. :)

Samsung se gondolta ezt komolyan, az azért elég tiszta. Főleg, úgy hogy csak 2 az újdonság, a 10-es az ugye a Note 1:1-ben. A 8-as szerintem nagyon jó, csak mocsok drága lesz, a 12-es meg hát az ilyen is van kategória. :)

Izé miért van külön oszlopban a Galaxy TabPRO 12.2 és a Note 12.2 paramétere? :D Illúzió fenntartása? :P

(#16) tothmaxy182 válasza banhammer (#14) üzenetére


tothmaxy182
őstag

OFF:

Fuh, én ezen a súly dolgon mindig kiakadok.
Abszolút nem bántásból írom, és ne vedd magadra. Tudom, hogy szinte mindenki így használja, de a súly az az erő, amelyik nyomja az alátámasztást, vagy húzza a felfüggesztést. Magyarul a súly az egy eredőerő, a mértékegysége pedig Newton. Amire Te gondolsz, az a tömeg, mértékegysége gramm (bár jelen esetben nincs nagy különbség, a lényeg, hogy nehéz, és elfárad tőle a kezed :D ).
A legszörnyűbb, amikor műszaki katalógusokban is azt írják, a tömeg helyett, hogy súly. Nem egy ilyet láttam már. Műszaki emberként valahogy bántja a szememet/fülemet.

De mégegyszer mondom, ez csak szőrszál hasogatás, ne is figyeljetek rám...

Minden szavam magánvélemény!

(#17) erdoke válasza vicze (#15) üzenetére


erdoke
titán

Nálunk tavaly júniustól teszt jelleggel, idén pedig már úgy általában nem BYOD az iPad. November elején vettem az első cégest (Air), előtte megvolt a 2-3-4 BYOD keretében. :K

A legjobb aláírás a héten

(#18) Benzoldog


Benzoldog
tag

Ilyen áron nem biztos, hogy olyan jó eladásokat fog produkálni.

(#19) vicze válasza erdoke (#17) üzenetére


vicze
félisten

Nem célzásnak szántam, inkább példának. :)

iPad is pont annyira "Pro" mint ezek a Tabok, nagy részben ugyan az érhető el rájuk. iPad a zártabbság miatt van előnyben(gyorsabban integrálható a meglévő környezetbe mint az Android). A BYOD meg inkább kis cégeknél ok, ahol tényleg mindenen spórolni kell.

(#20) MASSlag


MASSlag
tag

Profi tablet wacom nélkül? :F
Jó az S-pen meg minden, de ha az ami a konzumer vonalon van, akkor komolyabb grafikus feladatok nagy része kiesik. Igazán beleférhetett volna a árba egy közepes képességű wacom ceruza.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#21) vicze válasza MASSlag (#20) üzenetére


vicze
félisten

Az S-Pen = Wacom.
Vagy mire gondolsz pontosan, hogy legyen rajta pár gomb? ott is több szint van.
Magának a ceruzának van egy rakás funkciója, és hogy a profibbakat tudja ahhoz nem ártani driver is, meg SW oldali támogatás, meg alkalmazásokban. stb. Egyszóval amit ez tud az tablethez bőven elég.

(#22) banhammer válasza tothmaxy182 (#16) üzenetére


banhammer
veterán

Értem én, teljesen igazad van.
A hétköznapi nyelvben azért csak a súlyt használják.
Én meg azon akadok ki amikor a vörös (szín) helyett pirost mondanak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) MASSlag válasza vicze (#21) üzenetére


MASSlag
tag

Ez azt jelenti, hogy más wacom tollak is használhatóak S-pen helyett ? (inking, airbrush). Próbáltam S-pent és nem voltam tőle elájulva, bár csapnivaló sem volt (leginkább a fogása nem tetszett, + gombok). Lehet amúgy, hogy ezeknél a modelleknél rágyúrnak a szoftverre is.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#24) Sofian válasza MASSlag (#23) üzenetére


Sofian
őstag

Ha minden igaz megy vele más wacom toll is.. nem mindegyik. Próbálgatás alapján kideríthető a dolog. :)

(#25) vicze válasza MASSlag (#23) üzenetére


vicze
félisten

Az amihez SW(gombos) vagy spekó HW kell nyilván nem fog. Ez biztos megy, de ez ugyan az mint az S-Pen.

(#26) vittorio7


vittorio7
őstag

Jó drága! :DDD

(#27) tecsu válasza tothmaxy182 (#16) üzenetére


tecsu
addikt

A szőrszálhasogatás egy szó, a köznyelv pedig nagyban különbüzik a műszakitól.
Súly a karosmérleg mértéke is, vagyis ebből eredően mondhatjuk azt, hogy fél kg súlyú kenyér, hiszen a karosmérlegen az a kenyérmennyiség a fél kg tömegű súllyal (a tárggyal) lesz egyenlő (súlyú).
;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) azopi74 válasza erdoke (#13) üzenetére


azopi74
addikt

"Arra nagyon jó, hogy ne 5 percet kelljen várnom, mire "dolgozni" kezdek, hanem csak 5 másodpercet."

Ezt nem teljesen értem... Mire kell 5 percet várni? Hogy lélekben ráhangolódj a munkára? :) Szerintem te jó régóta nem láttál PC-t... SSD-ről kb 5-10 sec a boot idő (OS-től függően) de a win8 még vacak HDD-ről is bebootol kb 25 sec alatt. A leggyorsabb tableteknél is ugyanez kb 1 perc. Egy tablet sose fog gyorsabban bebootolni a vacak internal SD-ről, mint egy PC SSD-ről. Még úgy sem, hogy az OS sokkal kisebb és primitívebb, de annyival nem, hogy az valaha is kompenzálja a hardveres különbséget.

(#29) erdoke válasza azopi74 (#28) üzenetére


erdoke
titán

Ivy Core i5 Dell laptop 256 GB SSD-vel, és minden nap látom...
Mindkettő alszik, illetve a laptop hibernálva is szokott lenni. Onnan mire visszatölt, beírom a jelszót, csatlakozok az internethez, aztán belövi az ember a VPN-t a táskából nagy nehezen előkotort RSA kulccsal, mire leszinkronizálja az Outlook a teljes fiók (levelek, események, teendők, kollégák megosztott naptárai), a CRM, a Sharepoint listák, stb. Van az 5 perc, és még csak nem is túloztam. Ellenben az iPaden ugye lehajtom a mágneses Smart Covert, beírom a jelszót, és rögtön ott van minden.

A legjobb aláírás a héten

(#30) azopi74 válasza erdoke (#29) üzenetére


azopi74
addikt

"Ellenben az iPaden ugye lehajtom a mágneses Smart Covert, beírom a jelszót, és rögtön ott van minden."

Mindaz ott van, amiket felsoroltál a PC-n? (csatlakoztatott VPN, leszinkronizált Outlook, CRM, Sharepoint stb?) Nagy mágus lehetsz :)

(#31) azopi74 válasza tothmaxy182 (#16) üzenetére


azopi74
addikt

OFF:

Én sem bántásból írom, de:

Azonos gravitációs körülményeket feltételezve a súly egyenesen arányos a tömeggel :)

Egyébként meg egy táskában hordott, használat közben kézben tartott eszköz esetében az embert a tárgynak nem az a jellemzője érdekli, hogy mekkora a tömege (tehetetlensége), mert nem az érdekel, hogy mekkora erővel tudjuk megváltoztatni a mozgási állapotát, hanem az, hogy mennyire húzza a súly a vállunkat cipelés közben, vagy a kezünket használat közben, vagyis az, hogy mekkora nehézségi erő hat rá. Így nyelvtanilag helyesebb ilyen értelemben a "súly" szó használata (melléknév esetében pedig "súlyos" vagy "nehéz" - mindkettő a nehézségi erőre utal). Pl: " túl nagy a súlya ezeknek a könyveknek, le fog szakadni a táskám füle "

Ha viszont például a mennyiségi jellemzőjét akarjuk valaminek kihangsúlyozni, akkor már helytelen (értelmetlen) a súly szó használata, pl: "jobban megéri az XXL kiszerelésű Sport Szelet, mert annak nagyobb a nettó tömege"

Vagy akkor is helyesebb a tömeg szó, ha tényleg a tárgy tömegére akarunk utalni.

Pl: egy nagy tömegű gépjármű csapódott a házunk oldalába. Mert itt ugye nem az érdekel, hogy mekkora a súlya annak a járműnek. Járművek esetében egyedül az közutak fenntartóit érdekli (kéne, hogy érdekelje) a szárazföldi járművek súlya, régebben így is volt, ezért is hívták a gépjárműadót "súlyadónak", sőt sokan ma is így hívják, annak ellenére, hogy már rég teljesítmény alapján fizetjük - teljesen igazságtalan módon, de ez már tényleg nagyon off. :-)

(#32) solaris17


solaris17
aktív tag

Oszt miért kerül ez ilyen sokba?

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#33) erdoke válasza azopi74 (#30) üzenetére


erdoke
titán

A bennszülöttek is azt hitték, hogy nagy mágus a fehér ember, mert dörgött és villámlott a botja. Persze valójában csak ugyanúgy nem értették a dolgot, mint te. :N

Az ARM-os tablet ugyanúgy működik, mint a telefon, tehát alvó állapotban is szinkronizál, akár a push is megy. A VPN nyilván RSA kulcs nélküli megoldás.
Ezzel szemben az alvó vagy hibernált x86 laptop egy haszontalan féltégla a táskában.

A legjobb aláírás a héten

(#34) vicze válasza erdoke (#33) üzenetére


vicze
félisten

Most reklámozod, hogy iPad kedvéért csökkentették a biztonságot? :)

Win8-tól kezdve van ugye a "Connected Standby/Always On"(ACPI 5.0 kell hozzá HW oldalon, Haswell már támogatja), tehát pont úgy működik mint az tablet, nem nagy varázslat csak ugye fel kellett a rendszert(SW/HW) erre is készíteni, mert eddig nem volt általános ez a használat.

(#35) erdoke válasza vicze (#34) üzenetére


erdoke
titán

Nem reklámozom, különösen azért, mert másban erősebb a biztonság, mint a laptopon. Az RSA lefekvését az NSA-nak (backdoor) már nem is említeném...
A legtöbb cég nem túl régen állt át Windows 7-re, illetve a laptopok fokozatosan frissülnek a 3 éves on-site garanciával összhangban, kb. fél éves validálási csúszással az új vasak megjelenéséhez képest. (Példa: tavaly tavasszal Ivy Bridge-est kaptam, és bő két év múlva kapok újat, nagy valószínűséggel a mennyiségi Win 7-tel telepítve.) Számolj, hány 1000+ fős cégnél hány embert érint a Win 8-as Haswell. Én még nem találkoztam ilyennel...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#36) tothmaxy182 válasza azopi74 (#31) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Hát igen, ezért írtam bele a kommentembe, hogy: "bár jelen esetben nincs nagy különbség, a lényeg, hogy nehéz, és elfárad tőle a kezed :D"

Minden szavam magánvélemény!

(#37) azopi74 válasza erdoke (#35) üzenetére


azopi74
addikt

Intel Smart Connect elérhető Windows 7-re és akár Sandy Bridge CPU-kra is.

Amúgy meg én eleve úgy állítom be a tabletet is, hogy sleep mode-ban a Wi-Fi-t is kapcsolja ki, azért sleep mode nekem a sleep mode, hogy szinte semmit ne fogyasszon, nem azért, hogy csak kb 10%-ra csökkenjen a fogyasztás, mert közben minden szart szinkronizál a háttérben ...

(#38) vicze válasza erdoke (#35) üzenetére


vicze
félisten

Eléggé tisztában vagyok ezekkel, nálunk is ez megy. Én 32bittel szopok, egy olyan laptopon amiben 8GB RAM van... Állítólag tesztelik a 64bit-et...

Csak ugyan ezeket a dolgokat kb. ignorálja az IT mert nem tud mit kezdeni vele az OS miatt, így míg a Win jóval erősebb felügyelve van, addig az iOS vagy akár Droid nem igazán.

(#39) erdoke válasza azopi74 (#37) üzenetére


erdoke
titán

Rendelkezésre állás kapcsolt készenlétben?
3 éve van (6. változatban) iPadem, éjszaka 1-2 %-ot fogyaszt, szóval semmi értelme még a Bluetooth-t se kapcsolgatni. :N 4.0 foreva.
Teljes elérhetőséggel legalább dupla használati üzemideje van, mint a laptopomnak.

A legjobb aláírás a héten

(#40) rootkiller


rootkiller
őstag

Igen durva cuccok ezek így első ránézésre, de azért iPad helyett nem kéne...

Artengo TR 990 Pro

(#41) Garada válasza Xantor (#1) üzenetére


Garada
őstag

Az biztos

(#42) polar-x


polar-x
tag

Nincs még infó senkinek a pro 8.4 megjelenésről ?

(#43) Magnat válasza rootkiller (#40) üzenetére


Magnat
veterán

Viszont ez azért hitbéli kérdés is, nekem a Nexus 7 helyett nem kéne Ipad, de mégcsak egy vmilyen középkategóriás kínai 3188-as cucc helyett sem...kivéve, ha eladhatom és az árából vehetek androidos tabot :U

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#44) Gajho válasza polar-x (#42) üzenetére


Gajho
csendes tag

Nekem már van... kapható Magyarországon is 95ezer alatt.. Teljesen jó áron van. :)

(#45) pusihusi válasza Gajho (#44) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia énnekem most jön a Pro 10, mik a tapasztalatok?

Üdv. Feri!!

(#46) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok pro topik van-e?

Üdv. Feri!!

(#47) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.
Tud valaki ajanlani tabpro 10,1" gephez jo tokot? En nem talaltam tabpro-hoz, ezert vettem egy note-hoz valot, de az tul nagy a tabprohoz.

(#48) pusihusi válasza anonym1s (#47) üzenetére


pusihusi
addikt

[link] Tessék!

Üdv. Feri!!

(#49) anonym1s válasza pusihusi (#48) üzenetére


anonym1s
őstag

Ezek mind a P5200 tipusjelu gephez vannak, a tabpro meg SM-T520 tipus jelu es kisebb mint a P5200, ezert nem jo az sem amit vettem.

(#50) pusihusi válasza anonym1s (#49) üzenetére


pusihusi
addikt

[link] A legelső :U [link] Nekem jó :K :K :K :K [link] [link] http://egsm.hu/hu/?route=product/product&product_id=19374 Csak el kell mindent olvasni :K :B :U

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.